cep otogarı

cep otogarı

İstanbul’a yapılacak 5 yeni cep otogarının yerleri belli oldu. Trafiği rahatlatacak yeni duraklar Sultangazi, Avcılar, Ümraniye, Tuzla ve Ataşehir'e yapılacak. İşte o projenin detayları....

İstanbul'da cep otopark sayısı artıyor!

İstanbul Otopark İşletmeleri'nin ( İSPARK ) Alibeyköy'de kullanıma sunduğu cep otogarı, yılda 13 milyon vatandaşa hizmet veriyor. Günde bin 600'den fazla seferin uğrak noktası olduğu kaydedildi.

Alibeyköy cep otogarı hizmete girdi!

İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi kuruluşu ISPARK cep otogarı projesinin ilk ayağı olan Alibeyköy Cep otogarını hizmete sundu. Kısa süreli yolcu indirme-alma noktası olan otogarda ilk günden yoğunluk yaşandı...

İstanbul'a cep otogarları yapılacak!

Kadir Topbaş, "İstanbul’daki otogar 6 milyonlarda yapılan bir otogar. Bu otogar günümüzdeki şehre yeterli değil. Bizim esasında ulaşım master planlarında öngördüğümüz cep otogarları başta olmak üzere, yeni alanlar tespitlerimiz var."

İBB Avrupa ve Anadolu Yakası'nda 10 noktada küçük otogarlar inşa edecek!

İBB Avrupa ve Anadolu yakasında 10 ayrı noktada küçük otogarlar inşa edecek, işletmesini de İSPARK üstlenecek. Amaç, Bayrampaşa ve Harem otogarlarının yükünü hafifletmek ve çevrelerindeki trafiği rahatlatmak

İstanbul’un iki yakasına cep otogarı inşa edilecek!

İstanbul’un ulaşım sorununa çözüm için geliştirilen projelere bir yenisi eklendi. Günde 15 bin otobüsün giriş-çıkış yaptığı Esenler Otogarı ve çevresinde trafiği rahatlatacak bir adım atılıyor...

İstanbul'da 9 noktaya cep otogarı yapılacak!

Esenler Otogarı ve çevresinde trafiği rahatlatacak projeler geliştiriliyor. Avrupa ve Anadolu Yakası'nda 9 farklı noktaya cep otogarları yapılacak olan projede ilk olarak Alibeyköy TEM bağlantı yolu üzerinde başlanacak

İstanbul’un yükünü çeken otogarı İspark kurtaracak!

Günde onbinlerce aracın giriş çıkış yaptığı Esenler Otogarı, İspark projesi ile nefes alacak. Avrupa Yakası’nda 6, Anadolu’da 4 noktaya Cep Otogarı kurulacak. Şehir dışına yapılacak cep’ler trafiği rahatlatacak

Seyrantepe - Alibeyköy Cep Otogarı Raylı Sistem Projesi imar planı askıda!

Eyüpsultan İlçesi, Seyrantepe - Alibeyköy Cep Otogarı Raylı Sistem Projesine ilişkin 1/5000 ve 1/1000 ölçekli 25.09.2020 tasdik tarihli Nazım ve Uygulama İmar Planı askıya çıkarıldı.

Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği Ve Ticaret A.Ş. Alibeyköy Cep Otogarı Şubesi açıldı!

Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği Ve Ticaret A.Ş. Alibeyköy Cep Otogarı Şubesi Eyüpsultan'da 5 bin TL sermaye bedeli ile Hatice Sılanur Binici tarafından açıldı.

Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği Ve Tic.Anonim Şirketi Alibeyköy Cep Otogarı Modüler Şub. açıldı!

Boğaziçi Konut Hizmet Yönetim İşletmeciliği Ve Tic.Anonim Şirketi Alibeyköy Cep Otogarı Modüler Şub. bugün Eyüpsultan'da 5 bin TL sermaye bedeli ile Hatice Sılanur Binici tarafından açıldı.

Eminönü-Alibeyköy Tramvayı yeniden inşa edilecek!

Eminönü ile dini turizm açısından önemli bir güzergah olan Eyüpsultan ilçesini ve Alibeyköy Cep Otogarı’nı birbirine bağlayacak Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı'nın bir kısmı çöktü. Çökme yaşanan bir kilometrelik bölüm sökülerek yeniden inşa edilecek.

Eminönü-Alibeyköy Tramvayı yıl sonuna yetişecek!

Eminönü ile dini turizm açısından önemli bir güzergah olan Eyüpsultan ilçesini ve Alibeyköy Cep Otogarı’nı birbirine bağlayacak Eminönü-Alibeyköy Tramvay Hattı projesinde çalışmalar hızla devam ediyor. Hattın yıl sonuna yetişmesi planlanıyor.

Seyrantepe-Alibeyköy Cep Otogarı Metrosu geliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Raylı Sistem Daire Başkanlığı, Raylı Sistem Projeler Müdürlüğü, Seyrantepe-Alibeyköy Cep Otogarı Metrosu için çalışmalar başladı..

Eminönü-Alibeyköy tramvay hattı Küçükköy Meydanı'na uzatılacak!

Gaziosmanpaşa'daki ulaşım projeleri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile birlikte masaya yatırılarak değerlendirildi. Toplantıda Eminönü-Alibeyköy Cep Otogarı tramvay hattının Küçükköy Meydanına kadar uzatılması kararı alındı.

İstanbul 5 cep otogarını bekliyor!

İstanbul’daki iki büyük otogarın yerine yapılacak ‘cep otogar’ların 5’inin proje çalışması sürerken, tamamlanan Alibeyköy Otogarı günde 50 bin yolcuya hizmet veriyor. Harem’e ise dönme dolap ‘İstanbul Eye’ projesinin yapılması bekleniyor

Ataşehir Cep Otogarı ihalesi 23 Haziran'da!

2017 yılında tamamlanması hedeflenen Ataşehir Cep Otogarı ihalesi 23 Haziran Perşembe günü yapılacak.

İstanbul'a 5 yeni cep otogarı geliyor!

İstanbul’a yapılacak 5 yeni cep otogarının yerleri belli oldu. Trafiği rahatlatacak yeni duraklar Sultangazi, Avcılar, Ümraniye, Tuzla ve Ataşehir'e yapılacak. İşte o projenin detayları....

Harem Otogarı iki yıla kadar taşınacak!

Şehirlerarası yolcu otobüslerinin trafiğe takılmaması için cep otogarlar geliyor. Harem Otogarı da 2018’e kadar taşınacak. İstanbul'un şehirlerarası yolcu otogarları, yeni yol güzergahlarına göre düzenleniyor.

İstanbul'a 11 cep otogarı geliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Esenler Otogarı'nın sözleşmesini yenilemeyecek. Otogar yerine Alibeyköy, Ataşehir, Pendik, Kurtköy, Çamlıca, Avcılar, Silivri gibi belirli noktalara 11 tane cep otogarı yapılacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2016 projelerini açıkladı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2016 projelerini açıkladı.Bunlardan en dikkat çekenleri İstanbul'a inşa edilecek 3 yeni tünel. Eminönü otobüs duraklarından Alibeyköy Cep Otogarı'na da bir tramvay hattı inşa edilecek.

cep otogarı Haberi

cep otogarı

İstanbul trafiğinin rahatlaması şehirlerarası yolculuğun daha konforlu hale gelmesi amacıyla yeni cep otogarlar inşa edilecek. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş'ın talimatıyla otogarların şehir merkezinin dışına çıkarılması amacıyla proje çalışmalarına başlanmıştı. Etüt çalışmaları son aşamaya gelen cep otogarlarının 2'si Avrupa Yakası'na (Sultangazi, Avcılar) 3'ü Asya Yakası'na (Ümraniye, Tuzla, Ataşehir) inşa edilecek.


Etüt çalışmalarının ardından inşaatın bu yıl içerisinde başlaması hedefleniyor. Yolcuların rahat ulaşımı için otogar ile metro, metrobüs, tramvay gibi ulaşım ağlarına ve merkezi noktalara özel toplu taşıma seferleri düzenlenerek trafiğin bir nebze olsun rahatlaması amaçlanıyor.


2 MİLYON YOLCU AĞIRLAYACAK


Her biri ayda ortalama 2 milyon kişiye hizmet vermesi beklenen cep otogarlarında sosyal donatı alanları, otopark, çocuk oyun parkı, alternatif ulaşım imkanları ve dijital takip ekranları yer alacak.


YEŞİL ESENLER


22 yıldır hizmet...