çimento fabrikası

çimento fabrikası

Son 10 yılda 14 proje hayata geçirerek 66 milyon dolar değerinde çevre ve enerji yatırımları gerçekleştirdiklerini söyleyen Nuh Çimento Grubu CEO’su Kamil Gökhan Bozkurt, “Enerji verimliliği anlamında sektörde öncü olarak yeni yatırımlara yön veriyoruz” diyor.

4 çimento fabrikası daha açılacak!

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Ünal, Türk çimento sektörünün temiz üretime yönelik yatırımlarını anlattı. Ünal, yakın zamanda 4 fabrikanın hizmete gireceğini açıkladı.

İzmir'e 3. çimento fabrikası kurulacak!

Milliyet Ege Gazetesi köşe yazarı olan Hamdi Türkmen bugünkü yazısında İzmir'e kurulacak olan çimento fabrikasını anlattı. İşte o yazı...

Limak, Mozambik ve Fildişi'nde iki yeni çimento fabrikası kuracak!

Mozambik ve Fildişi'nde iki yeni çimento yatırımı için kolları sıvayan Limak, iki tesis için ilk etapta 100 milyon dolara yakın yatırım planlıyor. Bu rakam önümüzdeki yıllarda 250 milyon dolara kadar çıkabilecek.

Brezilyalı çimento devi Sivas'ı bölge üssü yapacak!

Dünyanın en büyük 8'inci çimento üreticisi Brezilyalı Votorantim, Sivas'ı bölge merkezi yapma kararı aldı. Kentte 2'nci fabrikayı kuracak olan şirket, pazar payını %42'ye çıkarmayı hedefliyor

Trabzon'da Çimento Fabrikası ne zaman kaldırılacak?

TRABZON' DA şehrin içinde kaldığı için tepki çeken Değirmendere Mahallesi'nde bulunan Çimento Fabrikası'nın akıbeti konusunda görüşmelerin sürdüğü öğrenildi... Trabzon' da Çimento Fabrikası ne zaman kaldırılacak?

Borçim Çimento Kütahya Emet'te fabrika kuracak!

Borçim Çimento, Türkiye'nin en fazla bor maden rezervine sahip Kütahya Emet'te fabrika kuracak...

Sabancı Çimento Grubu, Doğu Anadolu'da fabrika açmak istiyor!

Sabancı Çimento Grubu Başkanı Mehmet Göçmen, Doğu Anadolu'da satılık fabrika olması halinde ilgilenebileceklerini belirtti...

İlke Çimento'dan Bursa'ya 120 milyon euroluk çimento fabrikası!

İlke Çimento Yalıtım Yapı Malzemeleri İnşaat Sanayi ve Ticaret AŞ, Bursa'da toplam 120 milyon euroluk çimento fabrikası yatırımı gerçekleştirecek

Aşkale Çimento'da borçlar ödendi, yeni tesisler alındı!

Kapanma noktasındaki Aşkale Çimento, onlarca kişinin ortak olduğu şirket tarafından satın alındı. Kısa sürede borçlar ödendi, devreye yeni tesisler alındı. 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde Erzurum'u tek temsil eden Ancak Aşkale Çimento'da, şimdilerde

Taş Yapı, Libya'da 4 bin villa yapacak, Fikirtepe'de yer alacak ve elektrik santrali kuracak!

Taşyapı'nın patronu Emrullah Turanlı yurtiçi ve dışında 7 milyar dolarlık iş yürüttüğünü söyledi. İç pazarda turizm ve gayrimenkule odaklanan Turanlı, yurtdışında ise enerji, organik tarım ve çimento için yatırım hazırlığında

Çorum Belediyesi, çimento fabrikasının arazisini satın aldı!

Çorum Belediyesi, çimento fabrikasına ait arazinin tapusunu teslim aldı. Belediye arazi içim  102 milyon 500 bin TL ödedi. 

Partner Teknik, Irak'ta iki çimento fabrikası işletecek!

Yurtdışında fabrika ve santral kurulumu yapan Partner Teknik, Irak'ta 25 yıllığına iki çimento fabrikasının rehabilite ve işletme ihalesini aldı. 70 milyon dolar yatırım yapılacak iki fabrikadan 25 yılda 700 milyon dolarlık gelir bekleniyor.

Ankara'da çimento bilgilendirme toplantısı düzenlendi!

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB), şeffaf yönetim anlayışına uygun olarak kamu görevlileri için “Kamu Kurumları için Çimento Sektörü Brifingi ve Saha Ziyareti” adıyla Limak Anka Çimento Fabrikası’na bir ziyaret düzenledi.

Sabancı Holding çimento devini satın aldı!

Sabancı Holding iştiraki olan Çimsa'nın satın almak için görüşmeler yaptığı Meksikalı Cemex Espana S.A.'nın sahip olduğu Bunol Beyaz Çimento Fabrikası için imzalar atıldı. 

Türkiye’de ilk beton ve çimento sürdürülebilirlik belgelendirmeleri yapıldı!

Beton Sürdürülebilirlik Konseyi Bölgesel Sistem Operatörü olan Türkiye Hazır Beton Birliği tarafından ülkemize tanıtılan “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi” kapsamında ilk hazır beton tesisi ile çimento fabrikasının belgelendirilmesi yapıldı. 

Yasemin Açık 250 milyon dolarlık çimento tesisi kurdu!

Fırat Üniversitesi’nde profesör olan ve TÜRKONFED’de yönetim kurulu başkan yardımcılığı görevini de yürüten Elazığlı Yasemin Açık, memleketinde çimento fabrikası kurdu. 250 milyon dolara kurulan fabrikada yeni ürünler de geliştiriliyor. 

Çevreyi koruyan çimento fabrikası!

Son 10 yılda 14 proje hayata geçirerek 66 milyon dolar değerinde çevre ve enerji yatırımları gerçekleştirdiklerini söyleyen Nuh Çimento Grubu CEO’su Kamil Gökhan Bozkurt, “Enerji verimliliği anlamında sektörde öncü olarak yeni yatırımlara yön veriyoruz” diyor.

Mimar Ricardo Bofill çimento fabrikasını eve dönüştürdü!

Mimar Ricardo Bofill, çimento fabrikasından dünyada eşi benzeri olmayan bir ev yarattı.

Düzce Yığılca'daki çimento fabrikası inşaatına ilişkin 7 sorun mecliste!

Düzce Yığılca'da inşaatı süren çimento fabrikasının çevreye ve üreticilere etkileri meclis gündemine taşındı. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, konuya ilişkin soru önergesi hazırladı..

Batısöke Çimento Fabrikası'ndan 680 milyon liralık yatırım!

Batı Anadolu Grubu, Batısöke Çimento Fabrikası'nı 680 milyon liralık yatırımla dev bir entegre tesisine dönüştürdü. Tesis, 2018 yılının ilk aylarında üretime başlayacak.

Çimento fabrikasını malikaneye çevirdi!

İspanyol mimar Ricardo Bofill 1973 yılında satın aldığı eski çimento fabrikasını malikaneye dönüştürdü. İşte detaylar...

4 çimento fabrikası daha açılacak!

Çimento Endüstrisi İşverenleri Sendikası (ÇEİS) Yönetim Kurulu Başkanı Tufan Ünal, Türk çimento sektörünün temiz üretime yönelik yatırımlarını anlattı. Ünal, yakın zamanda 4 fabrikanın hizmete gireceğini açıkladı.

Aydın Söke'de 500 milyon TL'lik çimento fabrikası yapılıyor!

Batı Anadolu Grubu, Söke’de büyük bir entegre tesis yatırımını hayata geçiriyor. Batısöke Çimento Fabrikası'nın toplam maliyeti 500 milyon TL'yi bulacak.

çimento fabrikası Haberi

çimento fabrikası

Çimento sektörü, enerji tüketimi ve doğal kaynak kullanımının yoğun olduğu bir sektör. Bu nedenle sürdürülebilirlik, çimento sektörü oyuncularının en önemli gündem maddelerinin başında geliyor.Capital’den Nil Dumansızoğlu’nun haberine göre, Nuh Çimento, sürdürülebilirlik çalışmalarıyla dikkat çeken şirketlerden biri. Son 10 yılda 14 projeyi hayata geçirerek 66 milyon dolar değerinde çevre ve enerji yatırımları gerçekleştirdi.

Elektrik ihtiyacının yaklaşık yüzde 20'sini karşılayan Atık Isıdan Elektrik Üretim Tesisi'nde 2017 yılında, enerji kazanımı kapsamında yaklaşık 967 bin ton atığı hammadde ve yakıt olarak kullandı. Yaklaşık 3 milyon ağacın karbondioksit azaltışına denk gelen miktarda karbondioksit salimim engelledi. Tüm bunlarla yaklaşık 16 milyon TL tasarruf etti. Karbon eşdeğeri sera gazı azaltma miktarı ise 59 bin 511 ton oldu.

Tüm bu çalışmalarıyla pek çok ödüle layık görülen Nuh Çimento, son...