Dask

Dask

Sigorta sektörü şimdi de konut sahiplerine yönelik ortak alan sigortası çıkardı. Bu sigorta konutlardaki ortak alanların başta deprem olmak üzere doğal afetler, yangın, hırsızlık, yaralanma gibi risklerini güvence altına alıyor...

24 ilde zorunlu deprem sigortası seferberliği başlıyor!

DASK, deprem bilincini güçlendirmek ve zorunlu deprem sigortası yaygınlığını artırmak amacıyla başlattığı “Şehirler Yarışıyor, Sigortalılar Kazanıyor” yarışmasının bu yıl altıncısını düzenliyor...

Deprem güvencesi için günde 50 kuruş ayıramaz mısınız?

DASK verilerine göre, Türkiye’de zorunlu deprem sigortalı konutların sayısı 8 milyonu aştı. DASK Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kayacı, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla yaptığı açıklamada "Günde sadece 50 kuruş ayırarak konutları depreme karşı sigortalamak mümkün" dedi…

DASK ile Çevre Şehircilik Bakanlığı protokol imzaladı!

DASK, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile deprem durumunda sigortalıların hasarlarını daha hızlı karşılayabilmeleri adına protokol imzaladı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile DASK'tan işbirliği!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile DASK arasında Depremler sonrasında DASK kapsamında bulunan konut ve yapıların Hasar-Zarar tespitlerinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığın Personellerince yapılması amacıyla önemli bir işbirliği protokolü imzalandı.

Türkiye zorunlu deprem sigortasında yolu yarıladı!

Deprem kuşağında yer alan ve depremin yıkıcı etkilerini geçmişte derinden yaşayan Türkiye'de, günümüzde her 2 konuttan 1'i Zorunlu Deprem Sigortası kapsamında bulunuyor.

DASK, depremler için güç birliğine gidiyor!

Başbakan Yardımcısı Şimşek: "DASK meydana gelebilecek büyük bir deprem sonrasında hasar tespit işlemlerinin hızlı şekilde yürütülebilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığından destek alacak" dedi.

Sakarya'da 61 bin konut sigortasız!

1999 depreminde hasar gören Sakarya’da 61 bin konutun halen deprem sigortası yok. Esen Sigorta Acentesi Genel Müdürü Esen deprem gerçeğinin unutulmaması gerektiğini söyledi.

Murat Kayacı: Türkiye'de iki konuttan biri sigortalı!

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Kayacı: "Şu an 8 milyon sigortalı sayısına ulaştık. Ülkemizdeki yaklaşık her iki konuttan biri sigortalı." dedi.

Japonlar DASK’ı incelemeye geliyor!

Afet Yönetim Sistemi, hızı ve etkinliğiyle dünyaya örnek oldu. Depremlerle anılan Japonya'nın doğal afet kurumu, bu modeli incelemek üzere Türkiye'ye geliyor.

Deprem sonrası hasarlı bölgeler 24 saat içinde havadan görüntülenecek!

Teknolojinin yardımıyla deprem sonrasında hasarlı bölgeler havadan fotoğraflanacak ve hasar tespiti hızlı bir şekilde yapılabilecek.

Afet sonrası hasarlı alanlara havadan görüntüleme protokolü imzalandı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ile DASK arasında "Afet Sonrası Hasarlı Alanlarda Havadan Görüntü Alımı ve Veri Üretimine İlişkin İşbirliği Protokolü" imzalandı.

Türkiye'de 500 bin deprem teminatlı konut var!

Türkiye'de her 10 evin 4'ünün Zorunlu Deprem Sigortası olduğunu belirten DASK Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kayacı, sigortanın her zaman gerekli olduğunu vurgulayarak, "Türkiye'deki tüm konutların güvence altına alınması son hedefimiz" dedi.

Önlenemez afetler sonucu sigorta sektörü desteği işe yarar mı?

Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan önlenemez afetler sonrasında sigorta sektörünün desteği olmadan normal yaşama dönmenin imkansız olduğunu söyledi.

Türkiye'deki konutlar depreme ne kadar dayanıklı?

Türkiye İMSAD Başkanı Fethi Hinginar, Türkiye’deki 20 milyon konutun en az yüzde 45'inin dayanıksız olduğunu açıkladı.

DASK 2014 fiyatları!

Taşınmaz mal alım satım ve kiralama işlemlerinde zorunlu bir uygulama olan DASK, taşınmaz üzerinde yıllık olarak düzenleniyor. Peki, DASK ne kadar 2014? İşte DASK 2014 fiyatları..

Selamet Yazıcı: DASK'ın 12 milyar lira ödeme kapasitesi var!

DASK Anadolu Buluşmaları'nda konuşan DASK Başkanı Yazıcı, "Son 10 yılda dünyada yıllık ortalama 140 milyar dolar afet kaybı meydana gelmiş. Bu ekonomik kaybın yüzde 32'si sigorta ile karşılandığını söyledi.

DASK Anadolu Buluşmaları'nın ilki Balıkesir'de gerçekleşti!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu, Türkiye'yi şehir şehir gezerek deprem riski, deprem hazırlıkları, zorunlu deprem sigortası ve kentsel deprem bilinci gibi pek çok konuda bilgi vereceği "DASK Anadolu Buluşmaları"nın ilkini Balıkesir'de düzenledi.

DASK Uluslararası Kısa Film Yarışması için başvurular başladı!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), Türkiye dâhil 21 ülkedeki üniversitelerin lisans ve lisansüstü öğrencilerine yönelik kısa film yarışmasını başlattı. Üniversiteliler depremden sonra gidecekleri yeri filme alacaklar...

DASK’ın yeni reklamlarına Çağan Irmak imzası!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu’nun ( DASK ), “ zorunlu misafirlik ” konseptli iletişim kampanyasının yeni reklam filmlerini ünlü yönetmen Çağan Irmak çekti. DASK Koordinatörü İsmet Güngör konu ile ilgil ikonuştu.

DASK'ın zorunlu deprem sigortasıyla ilgili yenilikçi uygulamaları dünyaya örnek oluyor!

Marmara depreminden sonra uygulanmaya başlanan zorunlu deprem sigortası ve bu sigortayı sunan Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), afet sigortalarını geliştirmek isteyen ülkeler için ilgi odağı olmaya devam ediyor...

DASK gider olarak kira gelirinden düşülür mü?

Kira gelir vergisi mükellefleri, gerçek gider yöntemini seçerek kiraya konu olan gayrimenkul ile ilgili bazı giderleri vergi borcundan indirebiliyor. Buna göre konut üzerinde yapılan DASK gider olarak kira gelirinden düşülür mü?

DASK'dan Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması!

Türkiye' de ilk kez Doğal Afet Sigortaları ( DASK ) tarafından düzenlenen, üniversitelerin inşaat mühendisliği öğrencilerine yönelik " Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması " başladı...

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nda son başvuru tarihi 7 mart!

Türkiye'de ilk kez Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından düzenlenen, üniversitelerin inşaat mühendisliği öğrencilerine yönelik Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması başladı. Yarışmada son başvuru tarihi 7 Mart...

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması başladı!

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması başladı. Yapısal tasarım, mimari, yıllık gelir, bina maliyeti açısından en yüksek puanları toplayıp depremi simüle eden sarsma masasında ayakta kalmayı başaran bina maketi takıma birinciliği getirecek.

DASK'ın Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması başladı!

DASK inşaat mühendisi öğrencilerinde depreme karşı dayanıklı yapı bilincini geliştirmek için üniversiteler arası Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nı başlattı. Yarışma ile depreme dayanıklı bina tasarısı becerisinin geliştirilmesi hedefleniyor

DASK'ın üniversiteler arası Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması başladı!

Türkiye’de ilk kez Doğal Afet Sigortaları (DASK) tarafından düzenlenen, üniversitelerin inşaat mühendisliği öğrencilerine yönelik Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması başladı. Üniversiteler yarışacak, ayakta kalan bina kazanacak...

DASK’ın ödeme gücü 11 milyar TL’yi aştı!

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK), olası bir hasar yapıcı depreme karşı devletin de desteğini arkasına alarak reasürans korumasını artırdı. DASK’ın ödeme gücü 11 milyar TL’yi aştı...

Dask

Dask Dask

26 Eylül’de Silivri’de yaşanan 5.8’lik dep­rem Türkiye’nin gündemine yine damga vur­du. 1999’da 7.4'lük depremle sarsılan Mar­mara Bölgesi yaklaşık 20 yıl sonra yeniden deprem riskini hatırladı.  Artçı mı, öncü mü tartışmaları yeniden alevlendi. Buna ilk tepki zorunlu deprem sigortası olarak adlandırdı­ğımız DASK sigortası ve konut sigortası yap­tırmak oldu.

Para’dan Esin Çetinel’in haberine göre, Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından yapılan zorunlu deprem sigortası (DASK) mı yaptırmalı, yoksa konut sigortası mı tartışmaları yeniden gündeme geldi. Ta­bii bir de son dönem moda olmaya başlayan ortak alan sigortası da tartışılan konular ara­sına girdi.

Hemen söyleyelim, her üç sigorta da evi­mizi başta deprem olmak üzere çok sayıda riske karşı koruyor. Ancak üçü de farklı risk­leri kapsıyor. Öncelikle DASK’ı incelersek, sınırlı bir poliçe olduğunu söylememiz ge­rekiyor. DASK deprem...