Değerleme Uzmanları

Değerleme Uzmanları

Mortgage sistemiyle birlikte acilen 2 bin değerleme uzmanı ihtiyacı doğdu. Nasıl değerleme uzmanı olunur? Değerleme uzmanlığı eğitimini kimler veriyor?

DUD Değerleme Uzmanları Derneği, Bekir Yener ile görüştü!

DUD Değerleme Uzmanları Derneği Yönetim Kurulu ilk ziyaretini TDUB Türkiye değerleme uzmanları birliği başkanı Bekir Yener ile gerçekleştirdi

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, değerleme raporu tarifesini açıkladı!

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği üçüncü olağan genel kurul toplantısını gerçekleştirdi. Birlik, 2012 değerleme raporu tarifesini, toplantı tutanağıyla birlikte kamuoyu ile paylaştı

TDUB: Değerleme sektöründe istihdam 10 bin kişiye koşuyor!

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, 2011 yılında, 700 binin üzerinde değerleme raporu yapıldığını ifade ediyor. Ülkemizde artan konut ihtiyacı nedeniyle konut kredilerinin sürekli gündemde olması sonucu, bu rakamın daha da artacağı öngörülüyor

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği, yuvarlak masada toplanıyor!

Değerleme uzmanları, son yasal düzenlemeler ile gayrimenkul ve değerleme sektöründe ortaya çıkan gelişmeleri aktarıyor

Peker GYO'nun Çamlıca Değerleme Raporu yeniden incelenecek!

Peker GYO, Hasan Peker'e ait intifa haklarının güncel ve 25 Aralık 2019 tarihi itibariyle değerlerinin takdir edildiği 20 Nisan 2020 tarih ve 2020-ÖZEL-289 sayılı değerleme raporunu yayınladı. Raporun değerleme standartlarına uygunluğunun gözden geçirilmesi için Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği'n

Gayrimenkul değerleme asgari ücret tarifesi 2020 belli oldu!

SPK, Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği üyelerinin vereceği değerleme hizmetlerine ilişkin olarak, 2020 Yılı Gayrimenkul Değerleme Asgari Ücret Tarifesi ve Gayrimenkul Değerleme Asgari Ücret Uygulama esaslarını belirledi...

Encan Aydoğdu: Kentsel dönüşüm hayati önem taşıyor!

"Kentsel Stratejiye Dayalı Dönüşüm" ana temasıyla gerçekleştirilen "6. Ulusal Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Kongresi"nde konuşan Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Encan Aydoğdu, kentsel dönüşümün ülkenin gelişimi açısından hayati önem taşıdığını söyledi.

Gayrimenkul değerleme uzmanları lisanslaşıyor!

EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdür Yardımcısı Zuhal Balsarı Keskin, Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı Lisansı verilen gayrimenkul değerleme uzmanının görevlerini anlattı.

Ankara Arp Kule'de A plus çalışma ortamı!

Mimari tasarımı, teknik ve sosyal olanakları ile Ankara'nın ofis yaşamına A plus çalışma ortamı sağlayan Arp Kule, Eskişehir Yolu'nun A plus ofis projesi olarak gayrimenkul değerleme uzmanları tarafından lokasyonu, inşaat kalitesi, teknik sosyal donatıları ile iyi bir yatırım aracı olarak görülüyor.

Öğrenci yurtları gayrimenkul yatırımı açısından yeni fırsat!

EVA Gayrimenkul Değerleme uzmanları, Türkiye’de son yıllarda özel üniversitelerin sayısında hızlı bir artış olduğunu, ancak öğrenci yurtlarının gerek devlet gerekse özel yurt bazında aynı hızla artmadığını ifade ediyor.

Kamulaştırma davalarındaki gayrimenkul bedel tespitine düzenleme!

Bilirkişi kurulunun üye sayısı 3 kişiye düşecek. Bilirkişilerden biri taşınmaz geliştirme konusunda yüksek lisans veya doktora yapmış uzmanlar ya da Sermaye Piyasası Kanununa göre yetkilendirilen gayrimenkul değerleme uzmanları arasından seçilecek.

Büyükdere Caddesi'nde ofislerin metrekaresi 12 bin 500 dolar!

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği TDUB, İstanbul Avrupa Yakası'nın bir numaralı merkezi iş alanı olan Büyükdere Caddesi'ni mercek altına aldı. Araştırmaya göre bölgede yer alan ofislerin metrekaresi 4 bin-12 bin 500 dolar arasında değişiyor.

Kordon'da gayrimenkul fiyatları neden arttı?

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği (TDUB), Alsancak Kordon bölgesini mercek altına aldı. TDUB'un araştırması, İzmir Limanı'nın taşınma projesiyle bölgedeki gayrimenkul fiyatlarının tavan yaptığını gösteriyor.

The House Residence Bomonti'de son 30 daire satışta!

Gayrimenkul değerleme uzmanları Bomonti’nin konut yaşamının yeni yıldızı olarak görüyor. Çehresi değişen semtte yazın The House Residence Bomonti ve The House Hotel’in açılması ile birlikte yeni bir dönüşüm yaşanması bekleniyor.

Ataşehir; ofis, konut ve otel yatırımlarının gözde merkezi!

Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği TDUB, Anadolu yakasının yükselen değeri Ataşehir'i mercek altına aldı. TDUB'un araştırması, Ataşehir'in daha da değerleneceğini ve yeni yatırımlar için önemli fırsatlar barındırdığını ortaya koyuyor.

KENTDER ve TDUB kentsel dönüşümde işbirliği yaptı!

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Derneği KENTDER ve Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği TDUB, kentsel dönüşüm konusunda ortak faaliyet yürütmek üzere işbirliği protokolü imzaladı.

Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi Balıkesir'de yapıldı!

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Balıkesir Ticaret Odası ve Çevre Bakanlığı’nın birlikte düzenlediği Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği gibi kurumların destek sağladığı“ Her Yönüyle Kentsel Dönüşüm Zirvesi” Balkonuk Center’da yapıldı

Değerleme Uzmanları

Değerleme Uzmanları Değerleme Uzmanları

 

Mortgage'la birlikte gayrimenkul değerlemesinde ortaya çıkan uzman açığını kapatmak için üniversiteler ve dershaneler özel müfredatlar hazırlarken değerleme örgütleri de kurs sayısını artırmayı planlıyor.

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), mortgage ile birlikte gayrimenkul değerlemesinde ortaya çıkan uzman açığını kapatmak için lisans şartlarını esnetirken dershaneler, üniversiteler ve değerleme şirketleri de seferberlik ilan etti. Eleman açığını kapatmak için en az 10 dershane özel kurslar düzenlemeye başladı. Üniversiteler lisans üstü programlar oluştururken Değerleme Uzmanları Derneği ve Lisanslı Şirketler Birliği gibi sektörün önde gelen örgütleri de eğitim işine el attı.

Düzenlenen kurslara ilgi de oldukça yoğun. Öğrenciler arasında gayrimenkul yatırımı yapacak veya yatırımı olan işadamları da yerini aldı. İşadamları, tapu bilgisi, harita...