27 / 06 / 2022

DHMİ

DHMİ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, İstanbul'daki üçüncü havalimanıyla açıklama yaptı. Yıldırım, Her şey yolunda gidiyor. İki bağımsız paralel pist, 90 milyon kapasiteli bir terminal olacak'' dedi.

Çukurova Bölgesel Havalimanı ihalesi 16 Mayıs'ta!

DHMİ, YİD kapsamından çıkartılarak öz kaynaklarla yapılmasına karar verilen Çukurova Bölgesel Havalimanı için yeni ihale sürecini belirledi. İlk ihale, altyapı tesislerinin yapımı için 16 Mayıs'ta yapılacak.

DHMİ kurumlar vergisinde 11. sırada yer aldı!

İhtiyacı olan havacılıkla ilgili yatırımları süratle gerçekleştiren ve dünya çapında önemli uluslararası projelere imza atan DHMİ; vergi rekortmenleri arasında yer alarak ülke ekonomisine katkısını sürdürdü.

DHMİ: 3. Havalimanı inşaatında sıkıntı yok

DHMİ, inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam eden İstanbul Yeni Havalimanı'nın inşa sürecini sıkıntıya sokacak ya da geciktirecek hiçbir hukuki durum ve kararın olmadığını açıkladı.

3. havalimanının yeri değişirse ihale yenilenir!

Habertürk yazarı Fatih Altaylı İstanbul'a yapılacak 3.havalimanı ile ilgili dün bazı iddiaları köşesine taşımıştı. Altaylı bugünkü yazısında da konuyla ilgili gelen cevaplara yer verdi...

DHMİ ekonomiye 1 milyar 678 milyon avro kazandırdı!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), bu ay içerisinde, Dalaman Havalimanı dış hatlar terminal binasının işletme hakkının devri ve Milas-Bodrum Havalimanının yolcu terminallerinin işletme hakkının devri olmak üzere iki ihale gerçekleştirdi.

DHMİ gerçekleştirdiği iki ihale ile ekonomiye 1 milyar 678 milyon avro kazandırdı!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ), bu ay içerisinde, Dalaman Havalimanı dış hatlar terminal binasının işletme hakkının devri ve Milas-Bodrum Havalimanının yolcu terminallerinin işletme hakkının devri olmak üzere iki ihale gerçekleştirdi.

Orhan Birdal: 152 milyon yolcuya ulaşacağız!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Türkiye' de havayolu yolcu sayısının, bu sene sonu itibarıyla 152 milyona ulaşacağını tahmin ettiklerini bildirdi....

Havalimanlarında bayram mesaisi!

Kurban Bayramı'nda havayoluna yoğun talep gelmesi üzerine havalimanlarında tüm birimler 24 saat esasına göre hizmet verecek. DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal, bayramda rahat ve güvenli bir hava yolu ulaşımı için tüm önlemlerin alındığını bildirdi...

Havalimanlarına 923 milyon lira harcanacak!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, 18 adet havalimanına yeni terminal binası yapımı ve yenileme çalışmaları için 923 milyon lira harcanacağını bildirdi...

Atatürk Havalimanı’na 43 uçak kapasiteli park alanı yapılacak!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, Atatürk Havalimanı’nın, mevcut park alanına 43 uçak kapasiteli park alanı inşa edileceğini açıkladı

Yeni havalimanında yerli kuş radarı kullanılacak!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, İstanbul'a yapılacak yeni havalimanında kuş hareketlerinin incelenmesi, öğrenilmesi için TÜBİTAK ile yapılan Ar-Ge projesi kuş radarının kullanılacağını söyledi

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal: Ataköy’ü, Yeşilyurt’u, Florya’yı tamamen yıkarsanız olur!

Atatürk Havalimanı'ndaki yetersizliğin giderilmesi için son günlerde sıkça gündeme gelen dördüncü pist tartışmalarına Devlet Hava Meydanları Genel Müdürü Orhan Birdal'dan ilginç bir yorum geldi

DHMİ Aydın Çıldır Havalimanı’nı kiraya verecek! Geçici teminatı 100 bin euro!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, Aydın-Çıldır Havalimanı’nı kiraya vermek üzere ihale düzenledi

DHMİ Genel Müdürü Orhan Birdal: İstanbul'da tek çözüm, yeni havalimanı yapmak!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Orhan Birdal, ''İstanbul'da havacılık adına tek çözüm, yeni bir havalimanının yapılmasıdır. Bu konuda ciddi çalışmalar var'' dedi

Antalya Havalimanı'na yeni terminal geliyor!

Devlet Hava Meydanları İşletmeleri (DHMİ) Antalya Başmüdürü Osman Serdar, Antalya Havalimanı’nın 1100 dönüm genişletilerek, özel uçak ve jetler için genel havacılık terminali ile uçak bakım hangarı yapılacağını bildirdi.

Çukurova Havalimanı 2019'da tamamlanacak!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü, Çukurova Bölgesel Havalimanı için tarih verdi. Çukurova Havalimanı 2019 yılı başında tamamlanacak.

Mersinli işadamlarından Çukurova Havalimanı isyanı!

Mersin’deki birçok sektörün temsilcisi, yapımı yılan hikayesine dönen havalimanının en geç 2018 başında faaliyete geçirilmesini isterken, DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, 2019’un başında Çukurova Havalimanı’nı hayata geçirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın 2. pisti 2019’da açılacak!

DHMİ Çanakkale, Balıkesir, Sinop ve Kahramanmaraş'ta havaalanı yenileme çalışmalarına devam ederken, Sabiha Gökçen'in yeni pistinin 2019’da tamamlanması hedefleniyor.

Samsun Çarşamba Havalimanı 3 ay kapatılacak!

DHMİ Genel Müdürü Ocak, "Samsun Çarşamba Havalimanı'nı, pistte yapacağımız çalışmalar nedeniyle, 1 Mart-31 Mayıs 2017 tarihlerinde kapatmaya karar verdik."' dedi.

DHMİ, TARKİM'e ait hangarları teslim aldı!

Atatürk ve Adana Havalimanlarında bulunan Tarkim Havacılığa ait hangarlara el konulmasının ardından Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) hangarların teslim alındığını açıkladı.

3. Havalimanı 2018'in ilk çeyreğinde tamam!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, İstanbul'daki üçüncü havalimanıyla açıklama yaptı. Yıldırım, Her şey yolunda gidiyor. İki bağımsız paralel pist, 90 milyon kapasiteli bir terminal olacak'' dedi.

Çukurova Bölgesel Havalimanı için 16 Mayıs'ta teklif alınacak!

DHMİ Genel Müdürlüğünce, YİD kapsamından çıkartılarak öz kaynaklarla yapılmasına karar verilen Çukurova Bölgesel Havalimanı'nın altyapısı için 16 Mayıs'ta teklifler alınacak.

Atatürk Havalimanı genişletme çalışmalarının ilk etabı tamamlandı!

TAV Havalimanları, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü ile imzaladığı sözleşme kapsamında Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminalini genişletmek için projenin ilk etabı tamamlandı.

Yeşil Kuruluş belgeli havalimanı sayısı 41 oldu!

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğünün işletiminde bulunan 5 havalimanına daha "Yeşil Kuruluş" belgesi verildi. Böylece söz konusu belgeye sahip havalimanı sayısı 41'e yükseldi.

Çukurova Bölgesel Havalimanı ihalesi 16 Mayıs'ta!

DHMİ, YİD kapsamından çıkartılarak öz kaynaklarla yapılmasına karar verilen Çukurova Bölgesel Havalimanı için yeni ihale sürecini belirledi. İlk ihale, altyapı tesislerinin yapımı için 16 Mayıs'ta yapılacak.

İzmir Urla'daki DHMİ tesisi Ensar Vakfı’na devredildi!

İzmir Urla'nın Zeytineli Köyü kıyısındaki Devlet Hava Meydanları İşletmesi’ne (DHMİ) ait sosyal tesis Ensar Vakfı’na devredildi. Tesis, Hacılar Koyu’ndaki Urla Villaları’na komşu koyda yer alıyor.

İzmir Urla DHMİ tesisleri 5 milyon liraya yenilendi!

Ensar Vakfı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden devraldığı tesisleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve CHP’li Urla Belediyesi’nden aldığı izinlerle gençler için kamp yapmaya hazırlanıyor. DHMİ devretmeden önce tesisleri 5 milyon liraya yeniletti.

DHMİ Haberi

DHMİ

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Serdar Hüseyin Yıldırım, İstanbul'daki üçüncü havalimanıyla ilgili şu ana kadar her şeyin yolunda gittiğini belirterek, "2018’in ilk çeyreği olarak düşünülen ve Başbakanımızın açıklamasıyla 26 Şubat olarak verilen tarihi tutmak için her türlü gayret gösteriliyor ve inşallah da tutulacak gibi gözüküyor." dedi.


Yıldırım, Atatürk Havalimanında görev yapan gazetecilere Florya'daki sosyal tesislerde yaptığı açıklamada, yılın ilk yarısında turizm açısından havacılıkta bazı sıkıntılar yaşandığını, Rusya ile yaşanan olaylardan dolayı turist sayısında ciddi bir düşüş yaşandığını anlattı.


Bu durumdan en çok Antalya Havalimanı’nın etkilendiğini belirten Yıldırım, bazı Avrupa ülkelerinin olumsuz açıklamalarından dolayı Alman yolcularda da bir düşüş yaşandığını belirtti. Yıldırım, bu yıl iç hat trafiğinin artmaya devam ettiğini bildirerek, bu alanda yaklaşık yüzde 5’lik bir artışı yakaladıklarını aktardı.


Rusya...