Doğu Marmara

Doğu Marmara

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Fatih Akbulut, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'yı kapsayan bölgede 4,5 yılda 355 yabancı sermayeli firmanın yatırım yaptığını bildirdi.

Doğu Marmara'da OSB'ler artıyor!

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Fatih Akbulut, bölgedeki OSB sayısının 29’a çıktığını belirterek, “9 OSB daha kurulmasına yönelik çalışmalar devam ediyor. Toplam OSB sayısı 38’e ulaşacak” dedi.

Doğu Marmara'da 36 bin konut satıldı!

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'yı kapsayan Doğu Marmara'da yılın 7 aylık döneminde 35 bin 908 konut satıldı. Ülkenin ihracatına ve istihdama önemli katkısı olan bölgedeki konut satışları, ocak-temmuz döneminde geçen yıla göre hız kesti...

Doğu Marmara'da 3 bin 318 bina için yapı ruhsatı verildi!

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'yı kapsayan Doğu Marmara'da, yılın ilk çeyreğinde ilgili kurumlarca, yapımına başlanacak 3 bin 318 bina için yapı ruhsatı verildi.

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'yı kapsayan bölgede ocakta 5 bin 216 konut satıldı!

TÜİK'in konut satış istatistiklerinden derlenen bilgiye göre, bölgede ocakta satışla el değiştiren konut sayısı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,6 artarak 5 bin 216'ya yükseldi.

Doğu Marmara'da 9 bin bina için yapı ruhsatı verildi!

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'yı kapsayan Doğu Marmara'da, geçen yıl belediyeler tarafından yapı ruhsatı verilen binalar, önceki yıla göre yüzde 8 artarak 9 bin 191'e ulaştı.

Doğu Marmara'da 64 bin 125 konut el değiştirdi!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Konut Satış İstatistiklerine göre, Doğu Marmara'da 2012 yılında 28 bin 950 olan satış sonucu el değiştiren konut sayısı, 2013 te yüzde 121 artarak 64 bin 125'e yükseldi.

Yapı Turkeybuild Fuarı AB desteğiyle buluşuyor

33. Uluslararası YAPI -TURKEYBUILD 2010 İstanbul Fuarı devam ediyor

Nuh Çimento’nun ana stratejisini ihracat oluşturuyor!

Bir çimento fabrikası düşünün son on yıldır gerçekleştirdiği yatırımlar üretim artışına yönelik değil, verimlilik ve çevre kirliliğini önlemeye yönelik. Doğu Marmara'nın sanayide teknoloji kullanımında önde gelen bölgelerimizden biri olduğu kesin ama Nuh

Doğu Marmara'da emlak piyasası hareketlendi!

Kamu bankalarının konut kredisi faizlerini  birinci el konutlarda yüzde 0,64, ikinci el konutlarda ise yüzde 0,74'e indirmesi Kocaeli ve Sakarya'da emlak piyasasını da hareketlendirdi.

Gelir dağılımında en adaletsiz bölge İstanbul!

2018 yılında Doğu Marmara, gelir dağılımında en adil bölge olurken, İstanbul ise gelir dağılımında en adaletsiz bölge olarak kayıtlara geçti.

Kocaeli Kongre Merkezi erken tamamlanacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Doğu Marmara’nın en büyük kongre merkezini hayata geçiriyor. Kongre merkezinin planlanandan daha erken tamamlanması planlanıyor.

Kocaeli Kongre Merkezi'nin yapımı sürüyor!

Kocaeli'nin en büyük kültür sanat merkezi olması planlanan Kocaeli Kongre Merkezi'nin inşaatı devam ediyor. Projenin Doğu Marmara bölgesinin en önemli kültür merkezi olması planlanıyor.

Doğu Marmara’nın kongre merkezi hızla tamamlanıyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Sekapark içerisinde inşa edilen Doğu Marmara’nın kongre merkezinde çalışmalar hızla devam ediyor. Merkezinin elektrik kabloları yerleştiriliyor.

Doğu Marmara'da Temmuz'da 7 bin 972 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü Doğu Marmara Temmuz ayında gerçekleşen konut satışlarını açıkladı..

Doğu Marmara Bölgesi'nde Haziran ayında 7 bin 27 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilerine göre, Doğu Marmara Bölgesine bağlı illerde 2018 yılı Haziran ayında 7 bin 27 konut satışı gerçekleştirildi. 

4. İDEV ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı sona erdi!

TÜYAP Anadolu Fuarları AŞ. ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) iş birliği ile  düzenlenen 4. Doğu Marmara İdeal Ev, Evlilik ve Konut Fuarı (İDEV) ile 2. Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı sona erdi.

3. İDEV ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı sona erdi!

TÜYAP Anadolu Fuarları AŞ ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) tarafından düzenlenen 3. İDEV ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı sona erdi.

3. İDEV ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı kapılarını açtı!

3. İDEV ve Doğu Marmara Gayrimenkul Fuarı kapılarını açtı. TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Alagöz: "Biz fuarların Kocaeli ticaretine, bölge ekonomisine katkılar sağlayacağı beklentileri içerisindeyiz" dedi.

Düzce Konuralp Tarihi Kent Meydanı görücüye çıkıyor!

Düzce Belediyesi AB Proje Ofisi tarafından hazırlanan ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’ndan (MARKA) hibe almaya hak kazanan “Konuralp Tarihi Kent Meydanı Düzenleme ve Restorasyon Projesi” için tanıtım toplantısı yapılacak.

Düzce'de Eylül ayında 520 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Doğu Marmara Bölgesine bağlı illerde 2016 yılı Eylül ayında konut satışı 6 bin 167 konut satıldı. Düzce'de ise 520 konut satışı gerçekleşti.

Bolu'da Ağustos ayında 458 konut satıldı!

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğü verilerine göre, Doğu Marmara Bölgesinde 2016 yılı Ağustos ayında 6 bin 733 konut satıldı. TÜlK'in yaptığı araştırmaya göre, Bolu'daki sayının 458 olduğu anlaşıldı.

Doğu Marmara

Doğu Marmara Doğu Marmara


Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Genel Sekreteri Fatih Akbulut, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova'yı kapsayan bölgede 4,5 yılda 355 yabancı sermayeli firmanın yatırım yaptığını bildirdi.


Akbulut, yaptığı yazılı açıklamada, doğrudan yabancı yatırım girişlerinin hem bölgesel hem de ulusal ekonominin büyümesine önemli katkılar sağladığını belirterek, Türkiye'de üretimde bulunan yabancı sanayicinin gayrisafi milli hasılayla sermaye artışında olumlu rol oynadığını kaydetti. 


Ekonomik kalkınma için gelir artışının sağlanması, bunun için de üretim faktörlerindeki artışın sürekli hale getirilmesi gerektiğini vurgulayan Akbulut, Türkiye'nin bugüne kadar yabancı yatırımlardan çok daha fazlasını çekebilecek potansiyele sahip olduğuna dikkati çekti.


Akbulut, Doğu Marmara'nın yüksek lojistik kapasitesi, organize altyapısı, nitelikli insan kaynağı, İstanbul ve Ankara ile beraber yaklaşık 22 milyon kişilik pazar büyüklüğüyle uluslararası yatırımlar için cazip ve öncelikli olduğuna işaret ederek,...