Dünya ekonomisi

Dünya ekonomisi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar Anıtpark önündeki "Milli İradenin Yükselişi Sergisi"ni gezerek, Uzun Çarşı'da esnaf ziyaretinde bulundu. Eroğlu, "2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına gireceğiz Allah'ın izniyle." dedi.

Türkiye inşaat malzemeleri ihracatında rekorları zorluyor!

İnşaat malzemelerinde yurtiçi pazar büyüklüğü 50 milyar doları aşan Türkiye, ihracatta da rekorları zorluyor. Dünya ekonomisinin itici gücü haline gelen inşaat sektörü malzemeleri üreticileri, Paris Batimat Fuarı’nda bir araya geldi.

Hedefimiz dünyada 10 büyük ekonomiden biri olmak!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, " Dünyada ilk 10 büyük ekonomiden biri olmak hedefimiz " dedi. Zeybekci, ekonomiye ilişkin açıklama yaparak ''Türkiye ekonomide hızlı büyümeler kaydetti'' dedi.

İhracat Ocak ayında, 2013'ün Ocak ayına göre yüzde 9,6 arttı!

Türkiye ihracatçılar Meclisi (TlM) Başkanı Mehmet Büyükekşi, ocak ayında gerçekleşen 12 milyar 15 milyon dolarlık ihracatın cumhuriyet tarihinin en yüksek ocak ayı ihracat rakamı olduğunu bildirdi.

ABD'de açıklanan konut rakamları hayal kırıklığı yarattı!

ABD´de son açıklanan istihdam ve konut rakamlarının hayal kırıklığı yarattığı ifade edilen rapora göre, buna rağmen bu ülkede büyüme sürecek

Celal Sönmez: Sanayi büyüyor ama konutun performansı düşük

BTSO Başkanı Celal Sönmez, hükümetten yılın ikinci yarısında iç piyasayı canlandıracak bazı ek önlemler beklediklerini bildirdi

Çin'de her yıl 2 milyar m² inşaat yapılıyor

Dünya ekonomisine süratle engetre olan ve hızla zenginleşen Çin, mal ve hizmet satan her şirketin rüyalarını süslüyor

İnşaat sektörü, demir fiyatındaki artıştan endişeli!

2010 yılında olumlu beklentiler içine giren inşaat sektörünü, demir fiyatlarındaki artış endişelendiriyor

GYODER Zirvesi'ni Prof. Dani Rodrik açacak

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği'nin Haziran'daki gayrimenkul zirvesinin açılışını Dani Rodrik yapacak

II. AVM Yatırımları Konferansı 10 Mart'ta!

Alışveriş Merkezleri sektörü, gelecek trendlerini belirlemek için İstanbul'da toplanıyor…

AVM Yatırımcıları Derneği konferans düzenliyor

Alışveriş Merkezi Yatırımcılar Derneği 10 Mart'ta, AVM yatırımları konferansı düzenliyor

Ohrid ve Üsküp havalimanlarını 20 yıl süreyle TAV işletecek

Faaliyet gösterdiği coğrafyaya Makedonya'yı da ekleyen TAV, Ohrid ve Üsküp'te iki havalimanının işletmesini 20 yıl süreyle üstlendi

Konut satış kampanyaları aslında ne demek istiyor

Dünya ekonomisindeki çalkantılara rağmen Türk inşaatçıları başladıkları binlerce konutluk projeleri en hızlı şekilde elden çıkarmaya çalışıyor

GYODER'in 'COVID-19 sonrasında dünya ve Türkiye ekonomisi' semineri 29 Mayıs'ta!

GYODER Akademi tarafından düzenlenen 'COVID-19 sonrasında dünya ve Türkiye ekonomisi' başlıklı söyleşi 29 Mayıs Cuma günü ZOOM uygulaması üzerinden gerçekleştirilecek...

Koronavirüsün dünya ekonomisine maliyeti 347 milyar doları bulabilir!

Asya Kalkma Bankası, Kovid 19 salgınının sona erme süresine bağlı olarak, dünya ekonomisi üzerindeki maliyetine ilişkin hazırladığı senaryoda, salgının 6 ay sürmesi halinde dünya ekonomisine maliyetinin 346,9 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

15 dakikalık yürüyüş ekonomiye 100 milyar dolar kazandırabilir!

İşverenler çalışanlarını Dünya Sağlık Örgütü'nün egzersiz ile ilgili kurallarına uymaya teşvik ederse dünya ekonomisi yılda 100 milyar dolar kazanabilir.

Suudi Arabistan petrol tesislerine yapılan saldırıda dünya ekonomisi nasıl etkilenir?

Suudi Arabistan'da petrol tesislerine düzenlenen saldırının ardından petrol güne yüzde 20'ye yakın bir yükseliş ile başladı. Brent tipi ham petrolün varil fiyatı, sabah saatlerinde yüzde 19,5 artış göstererek Körfez Savaşı'nın sürdüğü 1991 yılından bu yana en büyük günlük yükselişini yaşadı.

Dünya şehirleriyle yarışan marka şehirler yapmak istiyoruz!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum yaptığı açıklamada "31 Mart’ın sonrasında ekonomimizi dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına sokacak çalışmayı göstermek zorundayız. Çevreyi koruyan, değer katan, kültür üreten, dünya şehirleriyle yarışan marka şehirler yapmak istiyoruz." dedi.

72 maddede dünya ekonomisi ve inşaat sektörü!

İnşaat malzemesi sanayisinin çatı örgütü Türkiye İMSAD, güncel bilgilerle hazırladığı Yapı Sektörü Raporu 2017’yi yayımladı...

Türkiye ekonomisi inşaatla büyüyor!

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Fatih Özatay bugünkü yazısında Ocak ayı dış ticaret verilerini değerlendirdi.Özatay yazısında inşaat dışı yatırım açısından Türkiye ekonomisi iyi bir performans göstermediğini belirtti.

İnşaat sektörü her yıl yüzde 3-4 büyüyor!

Küresel bir durgunluk ve yavaşlamanın yaşandığı dünya ekonomisi, jeopolitik konumu, Avrupa, Asya ve Ortadoğu eksenindeki köprü pozisyonu dolayısıyla Türkiye, lojistik fırsatlarıyla yatırımcıların cazibe merkezi olmaya devam ediyor.

Ali Babacan: Dünya ekonomisi KOBİ'lerle büyüyecek!

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan G20 ajandasına göre, dünya ekonomisinin KOBİ'lerle büyüyeceğini belirtti. Babacan; "Bu nedenle küçük işletmelere destek, yatırımlara finansman, büyümeye yatırım dopingi sağlanacak" dedi.

Enerji Ekonomisi Birliği Başkanlığı’na Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu getirildi!

Dünya üzerinde 100’ü aşkın ülkenin içinde yer aldığı Uluslararası Enerji Ekonomisi Birliği ( IAEE ) Başkanlığı’na, Boğaziçi Üniversitesi’nden Prof. Dr. Gürkan Kumbaroğlu getirildi. Kumbaroğlu, 1 Ocak 2015’te görevi devir alacak.

Nihat Zeybekçi: Türkiye dünyanın en büyük 15’inci ekonomisi!

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Türkiye'nin dünyanın en büyük 15. ekonomisi olduğunu belirterek, "Dünya Bankası Türkiye’yi satın alma paritesinde dünyada 15’inci ülke olarak açıkladı." dedi...

Hayati Yazıcı: Yatırımcılar Türkiye'yi dünya devi haline getirebilir!

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı: "Türkiye'yi dünya devi haline getirecek en önemli aktörlerden birinin yatırımcılar olduğunu ifade ederek, "Yatırımların artışı ile Türkiye ekonomisi son 10 yıldır önemli bir yapısal dönüşüm geçirmiştir" dedi.

DOSİDER Ekonomi Sempozyumu'nda inşaat sektörü tartışıldı!

DOSİDER Ekonomi Sempozyumu’nda dünya ekonomisi ve inşaat sektörü tartışıldı...

Dünya ekonomisi

Dünya ekonomisi Dünya ekonomisi

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına gireceğiz Allah'ın izniyle." dedi.


Eroğlu, Afyonkarahisar Anıtpark önündeki "Milli İradenin Yükselişi Sergisi"ni gezerek, Uzun Çarşı'da esnaf ziyaretinde bulundu.


Bakan Eroğlu daha sonra İscehisar ilçesindeki bayramlaşma merasiminde ve Kara Mehmet İlköğretim Okulunun açılış töreninde yaptığı konuşmada, 15 Temmuz demokrasi mitinglerinde gecenin 01.30-02.00'sinde 3-4 yaşındaki çocukların ellerinde bayrakla beklediğini gördüğünü söyledi.


"Soruyorum, 'Yavrum sen burada ne yapıyorsun bu saatte elinde bayrakla? Ben bayrağı bekliyorum, vatanı bekliyorum' diyor. 3 yaşında bu şuur varsa, bu bayrak ilelebet bu topraklarda dalgalanır" diyen Eroğlu, şöyle konuştu:


"Minarelerde ezanlar ilelebet okunur ve Cumhurbaşkanımızın koyduğu 3 tane büyük hedef de mutlaka gerçekleşir. 2023 yılında dünyanın 10 büyük ekonomisi arasına gireceğiz Allah'ın izniyle. İkincisi İstanbul'un Fethi'nin 600'üncü yılında...