Dünya Ticaret Merkezi

Dünya Ticaret Merkezi

Basın Ekspres Yolu ve Atatürk Havalimanı'nın yanı başında yer alan arsa 36 bin 174 metrekare büyüklüğe sahip. Daha önce Doğa-Başyapı tabelasını diken ortaklar arsa üzerinde faaliyete geçti.

Bakırköy Dünya Ticaret Merkezi'nin arsasına cami yapılacak!

İstanbul'un Bakırköy ilçesindeki Dünya Ticaret Merkezi'ne ait arsanın 4 bin 350 metrekarelik alanına cami yapılmasıyla ilgili imar planı değişikliği teklifi İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde onaylandı

1997 yılında Business Park'ın temeli atılacakmış!

1997 yılında Dünya Ticaret Merkezi'nin Yeşilköy'deki arazisine 18 katlı 3 bloktan oluşan ''Business Park'' kurulacakmış. 3 blok, 100 bin metrekarelik arazinin 12 bin 500 metrekaresine inşa edilecekmiş.

Dünya Ticaret Merkezi'nin temizlik asansörünün halatı koptu!

ABD'nin en yüksek binası olan Dünya Ticaret Merkezi-1'de korku dolu anlar yaşandı. 11 Eylül saldırısında yıkılan Dünya Ticaret Merkezi'nin yerine yapılan 104 katlı, 358.4 metre yüksekliğindeki binada faciadan dönüldü.

Dünya Ticaret Merkezi 13 yıl sonra yeniden açıldı!

ABD'de 11 Eylül saldırılarıyla yıkılan İkiz Kuleler'in yerine inşa edilen yeni Dünya Ticaret Merkezi'nin açılışı yapıldı. 3.8 milyar dolara mal olan bina 541 metre ile ABD'nin en yüksek yapısı...

İkiz kulelerin enkazında çalışan 3 itfaiyeci aynı gün kanserden öldü!

11 Eylül saldırılarında yıkılan ikiz kulelerin enkazında çalışan 3 itfaiye görevlisi aynı gün kanserden öldü. İtfaiyecilerin, kan kanseri, yemek borusu kanseri ve kalın bağırsak kanserinden hayatlarını kaybettiği belirtildi.

New York'taki Dünya Ticaret Merkezi yanına İslam Müzesi yapılacak!

ABD'nin New York kentinde, 11 Eylül 2001'de saldırıya uğrayan ve saldırıdan sonra adına ''Sıfır Noktası'' denilen Dünya Ticaret Merkezi yakınında içinde caminin de olduğu İslam Merkezi yerine, İslam müzesinin yapılmasına karar verildi.

Dünya Ticaret Merkezi inşaat çukurundan 77 bin ton su çekildi!

14 yıldır kaderine terk edilerek dev bir bataklığa dönüşen Dünya Ticaret Merkezi temel çukuruna dolan yaklaşık 100 bin ton yağmur suyundan 77 bin tonu, bir aylık sürede çekildi...

Dünya Ticaret Merkezi'nin 4 numaralı binası hizmete girdi!

İkiz Kulelerin 11 Eylül saldırılarında yıkılmasından sonra ABD’nin en uzun binası olarak tasarlanan WTC inşaatı hızla tamamlanırken, aynı komplekse ait 4 numaralı bina bugün törenle hizmete girdi...

Dünya Ticaret Merkezi'nin ışıkları 12 yıl sonra ilk kez yandı!

11 Eylül 2001'deki terör saldırısında yıkılan ikiz kulelerin yeri 12 yılda dolduruldu. Yıkılan binanın yerine inşa edilen yeni binada 12 yıl sonra yeniden ışıklar yandı...

TMSF Ege Dünya Ticaret Merkezi'nin satışını durdurdu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığının satışın durdurulması için yaptığı müracaatın ardından, Ege Dünya Ticaret Merkezi ticari ve iktisadi bütünlüğünün satışını durdurdu.

Dünya Ticaret Merkezi kulesi tamamlandı!

Amerika'da 2001 yılındaki 11 Eylül saldırılarıyla yıkılan Dünya Ticaret Merkezi kulelerinin yerine yapılan Dünya Ticaret Merkezi kulesi bugün tamamlandı

One World Trade Center, dünyanın en uzun 3. binası olacak!

11 Eylül saldırılarından sonra inşa edilen yeni Dünya Ticaret Merkezi'nin ana binasının inşaatında son noktaya gelindi

Yersu İnşaat iflas etti!

T.C. Bakırköy 1. İflas Müdürlüğü, Yersu İnşaat ve Taahhüt LTD. ŞTİ. hakkında iflas dosyası açıldığını gazete ilanıyla duyurdu

Barack Obama, küllerinden doğan Dünya Ticaret Merkezi'ni gezdi!

ABD Başkanı Barack Obama, eşi Michelle Obama ile birlikte 11 Eylül saldırısıyla yıkılan ve yeniden inşa edilen Dünya Ticaret Merkezi'ni (WTC) gezdi

TOKİ Mardin Nusaybin ticaret merkezi ihalesi bugün!

Konut dışındaki yatırımlarına da son sürat devam eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Mardin Nusaybin 52 dükkanlı ticaret merkezi inşaatının ihalesini bugün saat 14:30'da gerçekleştirecek.

TOKİ'den Mardin Nusaybin'e 52 dükkanlı ticaret merkezi! İhalesi yarın!

Konut yatırımları dışında ticaret merkezi yatırımlarını da sürdüren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Mardin Nusaybin'de 52 dükkanlı ticaret merkezi inşa edecek.

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi kiralık ofis!

İstanbul'un merkezi Yeşilköy'de konumlanan İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nde ofislerin kiraları metrekare bazında değişiyor. Metrekare kira ücreti ise 72 TL olarak belirlendi. İstanbul Dünya Ticaret Merkezi'nde kiralık ofisler 113 metrekare büyüklükten başlıyor.

TOKİ'den Mardin Nusaybin'e ticaret merkezi müjdesi!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Mardin İli Nusaybin İlçesi 52 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E- İhale) ihalesini 18 Mayıs tarihinde ihaleye çıkarıyor.

TOKİ'den Afyon'a 81 konut ve ticaret merkezi!

Afyon İli, Dinar İlçesi 4. Etap 81 Adet Konut ve 3 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatı ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi (E-ihale) ihalesi 17 Kasım 2020 tarihinde saat 14:00'te gerçekleştirilecek.

TOKİ'den Mardin'e 72 dükkanlı ticaret merkezi!

Mardin İli Nusaybin İlçesi 2 Adet köprü ve 1 Adet 72 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 18 Kasım 2020 tarihinde saat 11:00'de yapılacak.

TOKİ Osmaniye 135 konut ve 1 adet ticaret merkezi ihalesi 25 Eylül'de!

Osmaniye İli Bahçe İlçesi 135 Adet Konut ve 1 Adet 3 Dükkanlı Ticaret Merkezi İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 25 Eylül 2019 tarihinde saat 15:00'de gerçekleştirilecek.

TOKİ'den Denizli Çardak'a konut ve ticaret merkezi!

Denizli İli, Çardak İlçesi, Saray Mahallesi 187 Adet Konut , 1 Adet 5 Dükkanlı Ticaret Merkezi ve 1 Adet Cami İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İşi ihalesi 30 Mayıs'ta saat 14:00'de gerçekleştirilecek.

İzmir Dünya Ticaret Merkezi için arsa tartışması!

İzmir'de yapılması planlanan Dünya Ticaret Merkezi projesinin inşaatına başlanamaması büyük tartışmalara neden oldu.

Herkes mimar olabilir diyorum, mimarlar kızıyor!

Berlin’deki Yahudi Müzesi ve New York’taki Dünya Ticaret Merkezi ana planıyla tanınan efsane mimar Daniel Libeskind’i Londra RIBA’da izliyorum. Bakın efsane mimar neler anlatıyor?

Dünyada 50'ye yakın Türkiye Ticaret Merkezi açılacak!

TİM iştiraki olan TİM Tanıtım Organizasyon İç ve Dış Ticaret AŞ (TİM A.Ş.) Üst Yöneticisi (CEO) Bahadır Öztanyel, kısa ve orta vadede dünya çapında 50'ye yakın Türkiye Ticaret Merkezi'nin açılmasının hedeflendiğini bildirdi.

Türkiye'nin en büyük fuar alanının inşaatı bu ay başlayacak!

İstanbul Dünya Ticaret Merkezi (İDTM), Türkiye'nin en büyük fuar alanını inşa edecek. 500 milyon dolarlık merkezin inşaatı bu ay başlayacak.

Palandöken Ejder 3200 Dünya Kayak Merkezi tanıtıldı!

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, baştan aşağı yenilenen Palandöken Ejder3200 Dünya Kayak Merkezi ile Konaklı Kayak Merkezi’ni anlattı.

Dünya Ticaret Merkezi Haberi

Dünya Ticaret Merkezi

Doğa-Başyapı ortaklığının Emlak Konut GYO'dan 440 milyon lira satış toplam geliri ve 171 milyon 600 bin liralık Emlak Konut pay teklifiyle kazandığı Yenibosna arsasında çalışmaları sürüyor.


21 bin 799 metrekaresi turizm-hizmet alanı ve turizm tesis alanı olarak ayrılan taşınmazın 14 bin 375 metrekarelik bölümü park olarak hizmet verecek.Emlak Konut GYO, ihale sürecinin ardından ihaleye konu arsaların tespit edilen asgari bedelini 63 milyon 564 bin 95 lira olarak açıklamıştı. Bu tabloya göre Emlak Konut, bu arsasını yüzde 39'luk satış toplam geliri payıyla 171 milyon 600 bin liraya sattı.


Dünya Ticaret Merkezi, CNR Fuar Merkezi, E5 bağlantı yolunun hemen yanında yer alan arsada hayata geçirilecek olan proje, bölgeye değer katacak.


İhalenin ikinci oturumuna toplam 12 firma katılmış, son tur olan kapalı zarf bölümünde 5...