Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar oğullarının gözaltına alınmasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bakanlar Çağlayan ve Bayraktar' ın açıklamaları şöyle...

Zafer Çağlayan: Dünyayla sadece ticaret değil gönül köprüsü de kuruyoruz!

Ticaret Köprüsü’ yle çok önemli mesajlar verdiklerini belirten Ekonomi Bakanı Çağlayan, her toplantıda dünyayla biraz daha kaynaştıklarını söyledi. Çağlayan, Türkiye’ nin misafirperverliğine de dikkat çekti...

Türk işadamları Türkmenistan'a 2 milyon kilometreden fazla yol yaptı!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türkmenistan'la Türkiye arasında son derece yakın dostluk ve kardeşlik ilişkileri olduğunu söyleyerek, son 4 yılda işadamlarıyla 2 milyon kilometreden fazla yol yapıldığını belirtti...

Ontex, Türkiye'ye 60 milyon liralık yatırım yaptı!

Hijyenik ürünler üreticisi Ontex' in 60 milyon TL' lik yatırımla hayata geçirilen Silivri Selimpaşa' daki fabrikasının açılışı yapıldı. Fabrikanın açılışını Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan gerçekleştirdi...

Türk müteahhitler, temmuzda 2,3 milyar dolarlık proje üstlendi!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Türk müteahhitlik sektörünün Temmuz ayında 2,3 milyar dolar bedelli 40 proje üstlendiğini kaydetti. Çağlayan, yazılı açıklamasında, müteahhitlik sektörünün dünyayı inşa etmeye devam ettiğini ifade etti.

Türkiye Ticaret Merkezleri geliyor!

Merkezlerin iş dünyasına hizmet vereceğini belirten Bakan Çağlayan, özellikle ABD ve Asya-Pasifik gibi uzak bölgelere ihracat yapanlar açısından önemli bir destek mekanizması görevini göreceğini dile getirdi.

Zafer Çağlayan: Faizler daha da düşecek!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Faizler, daha da düşecek. İki yıldır söylememe rağmen direnen Merkez Bankası da hidayete erdi" dedi.

13. Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Sahiplerini Buluyor!

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) tarafından bu yıl 13.sü düzenlenecek olan Ekonomi Basını Başarı Ödülleri Töreni T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’ın katılımıyla gerçekleşecek...

Doğuş ve Doğan, Hollywood on Bosphorus'a olumlu bakıyor!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Doğuş ve Doğan şirketlerine Hollywood on Bosphorus için öneride bulundu. Şirketler sıcak baktı

Hollywood on Bosphorus ile Boğaz'a büyük bir plato kurulacak!

Entertaintment Development Partners adlı konsorsiyum, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a büyük yatırım teklifi sundu

Para savaşında Arap sermayesinin yönü Türkiye olacak!

Dünyanın mevcut ekonomik ve siyasal düzeni hızlı bir değişim aşmasında. Dünya tarihinin yeniden yazıldığı bir sürece girdik

Sakarya Türk Traktör Fabrikası'nın temeli atıldı!

Ekonomi Bakanı Çağlayan, Avrupa, ekonomik krizden çıkış olarak Türkiye'yi gösterirken, S&P'nin verdiği bu not, Türkiye'nin hak ettiği not değildir'' dedi...

Yurtdışı müteahhitlikte işçi prim desteği geliyor!

İNTES'in aylık toplantısına katılan Zafer Çağlayan, istihdam destekleri kapsamında yurtdışı müteahhitlik hizmetlerinin de destekleneceğini açıkladı.

Kervan Gıda, Arabistan'da 57 Eğlence Adası açtı!

Yumuşak şeker üreticisi Kervan Gıda, Riyad'da 57 “Bebeto Eğlence Adası" birden açarak, Suudi Arabistan'a güçlü bir giriş yaptı. 23 tane daha açacak...

Zafer Çağlayan; Suudi Arabistan müteahhitlerimiz için fırsat!

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan; Suudi Arabistan önümüzdeki 20 yıl 615 milyar dolar altyapı ve üstyapı yatırımı yapacak. Bu bizim için fırsat,dedi.

Çukurova Bölgesel Havalimanı için geri sayım başladı!

Temeli Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından atılan Çukurova Bölgesel Havalimanı için geri sayım başladı.

Arjantin yabancı fonların ekonomi politikalarını belirlemesine izin vermeyecek!

Arjantin Ekonomi Bakanı Guzman, ülkenin derin bir ekonomik ve sosyal kriz yaşadığını belirterek, "Yabancı yatırım fonlarının ekonomi politikalarını belirlemesine izin verilmeyecek." dedi.

Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatında 10 işçi kule vince çıktı!

Temeli 28 Mayıs 2013 tarihinde dönemin Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik tarafından atılan Çukurova Bölgesel Havalimanı inşaatında işçileri başlattığı eylem devam ediyor.

Yunanistan Ekonomi Bakanı kira yardımı sebebiyle istifa etti!

Yunanistan Ekonomi ve Kalkınma Bakanı Dimitris Papadimitriou, kabinede yer alan eşinin aldığı kira desteğinin tartışmalara neden olmasının ardından istifa etti. 

Fatma Güldemet Sarı, Ekonomi Bakanlığı'na vekalet edecek!

Bugün Amerika Birleşik Devletleri'ne gidecek olan Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş'ın dönüşüne kadar Ekonomi Bakanlığı'na, Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı’nın vekâlet etmesine dair tezkere bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Bakanı Zeybekci: Konut alan yabancıya vatandaşlık verelim!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’de konut alan yabancılara vatandaşlık verilmesi önerisini tekrarlayarak, “Türkiye’de yaşamak hayali varsa gelsin. Vatandaşlık verelim” dedi. Zeybekci, alt sınır getirilebileceğini belirtti.

Nihat Zeybekci: Sath-ı ticaret ve ekonomi vardır!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, " Ticaret ve ekonomide de hatt-ı ticaret ve ekonomi yoktur, sath-ı ticaret ve ekonomi vardır. Bu satıh da bütün dünyadır " dedi.

İnşaatçılardan Ekonomi Bakanı'na vergi indirim talebi!

Konut sektörü temsilcileri, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'den değer artış kazancının vergilendirilmesinde oranın düşürülmesini, konut kredi faizinin vergiden düşülmesini istedi.

Ekonomi Bakanı Zeybekci 2014 büyüme rakamını açıkladı!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci düzenlediği basın toplantısında, "Büyüme yıl sonu itibariyle revize edilen Orta Vadeli Program'a uygun olarak gerçekleşecek, yüzde 3,3'ler seviyesindebüyüme rakamına ulaşacağız" dedi.

Nihat Zeybekçi Kartepe Ekonomi Zirvesi'ni değerlendirdi!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile bir araya gelerek Kartepe Ekonomi Zirvesi ve inşaat sektörünün UR-GE kapsamına alınması konularını görüşen Başkan Özdağ ile beraberindeki heyet Ankara'dan takvimle döndü.

Ekonomi Bakanı: Konutta balon yok, ciddi talep var!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye’de konut balonu tartışmalarının aksine ciddi bir talep artışı olduğunu savundu. Zeybekci, “Türkiye genelinde konut satışlarında yüzde 25’lik artış var” dedi.

İzmir Ekonomi Zirvesi gerçekleşti!

Yeni Asır'ın önderliğinde gerçekleştirilen İzmir Ekonomi Zirvesi 'nde iş dünyası temsilcilerinin taleplerine destek veren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "İzmir'in serbest bölgeler şehri olmasını istiyoruz" dedi

İzmir Ekonomi Zirvesi bugün gerçekleştirilecek!

İzmir iş dünyası bugün, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin katılımıyla gerçekleştirilecek "İzmir Ekonomi Zirvesi"nde bir araya gelecek. Zirvede kent ekonomisini yakından ilgilendiren tüm konular detaylarıyla konuşulup, önemli kararlar alınacak

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan Haberi

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan


Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar oğullarının gözaltına alınmasıyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Sabah saatlerinde ‘rüşvet ve yolsuzluk’ soruşturması kapsamında gözaltına alınanlar arasında Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın oğlu Salih Kaan Çağlayan da bulunuyordu. Konuyla ilgili olarak kendisini ziyaret edenlerle konuşan Bakan Zafer Çağlayan, “Bu soruşturmadan bir şey çıkmaz” açıklamasını yaptı.


Konu yargıda


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’ın oğlu Abdullah Oğuz Bayraktar da soruşturma kapsamında şu ana kadar gözaltına alınan 47 kişiden biri oldu. Gözaltına rağmen planlanan rutin programını bozmayan Bakan Bayraktar milletvekilleriyle birlikte Trabzon’da bir takım temaslarda bulundu. Burada operasyonu televizyonlardan öğrendiğini ifade eden Bakan Bayraktar oğlunun gözaltına alınmasıyla ilgili olarak sorulan sorulara, “Bir şey söyleyemem, konu yargıda” açıklamasını yaptı.


Zeynep...