Ereğli

Ereğli

Konya’nın Ereğli ilçesinde, Büyükşehir Belediyesi ve Ereğli Belediyesi tarafından eski SSK Hastanesi karşısına yaptırılacak olan Ereğli Kent Konağı’nın temeli düzenlenen törenle atıldı. İşte törenin ayrıntıları...

Konya Ereğli Taş Evler'de restorasyon çalışmaları başlıyor!

EREĞLİ İlçe Belediyesi ile Konya Büyükşehir Belediyesi'nin Taş Evleri'nde yürüttüğü röleve çalışmalarında sona gelindi. Röleve çalışmalarının son aşamaya geldiği ve akabinde restorasyon çalışmalarının startının verileceği kaydedildi.

Ereğli'de icradan 1.2 milyon TL'ye satılık 2 dükkan!

Ereğli 2. İcra Dairesi; Zonguldak, Ereğli'de yer alan 2 dükkanı 13 Kasım 2014 tarihinde satışa çıkarıyor. Toplam bedelleri 1 milyon 200 bin TL olarak belirlendi.

İrfan Erdem: Ereğli'de yeni bir limana ihtiyaç yok!

DTO Başkanı İrfan Erdem, mevcut liman kapasitesinin yeterince kullanılamaması, yapılması planlanan tesislerin milli ekonomiye getireceği yük nedeniyle ilçede yeni bir liman ihtiyacı olmadığını düşündüklerini bildirdi....

Ereğli Organize Sanayi Bölgesi'nin yüzde 47’si tahsis edildi!

Ereğli Organize Sanayi Bölgesi Yö­netim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Çivici, Ereğli OSB'de- ki 56 parselden 47’sinin yatırımcılara tahsis edildiğini be­lirtti. 47 parselin 21’inde üretim yapılıyor...

Konya'da 170 arsa satılacak

Konya'nın Karatay, Beyşehir, Cihanbeyli, Ereğli, Sarayönü ve Seydişehir İlçeleri'nde Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından 170 arsa satışa çıkarıldı. Söz konusu arsaların satış ihaleleri, 2 Nisan ile 10 Mayıs 2008 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

TOKİ, Konya Ereğli'ye 588 konut yaptıracak

TOKİ, Konya Ereğli'ye 588 konut yaptırmak üzere ihale açtı.

TOKİ Ereğli ve Emirgazi'de konut ve genel inşaat işleri için ihale açtı

TOKİ, Konya Ereğli ve Emirgazi'ye konut, genel adaiçi altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı işlerini yaptırmak üzere ihale açtı.

TOKİ Konya Ereğli'de 294 YTL taksitle!

TOKİ tarafından Konya Ereğli'de alt gelir grubu kapsamında inşa edilen 588 konut satışa çıktı

TOKİ Konya Meram'da 377 YTL taksitle!

TOKİ tarafından Konya Meram'da inşa edilen 972 konutun 133'ü satışa çıkarılacak.

İsdemir'in yeni haddehanesi 100 bin ton çelik üretecek!

İskenderun Demir ve Çelik A.Ş'nin (İSDEMİR) yeni yassı çelik sıcak haddehanesinin ülke ekonomisinin hizmetine sunulduğu bildirildi

Erdemir 2. çeyrekte 42.5 milyon TL zarar etti

İkinci çeyrekte 113 milyon lira kâr etmesi beklenen Erdemir 42.5 milyon TL zarar açıkladı

1/100 binlik İstanbul Çevre Düzeni Planı kime ne getirecek?

İstanbul Anayasası diye nitelendirilen ve kentin gelecekte nasıl bir görünüm kazanacağını belirleyecek olan 1/100 bin Ölçekli Çevre Düzeni Planı yürürlüğe girdi

Osman Ekşi arsa ihalesi soruşturmasından kurtuldu!

Muğla Valiliği Bodrum eski Kaymakamı Osman Ekşi hakkında soruşturma açılmasına izin vermedi

Ereğli Aile Sanat ve Eğitim Merkezi açıldı!

Konya Büyükşehir Belediyesi, Ereğli’de yapımını tamamladığı Aile Sanat ve Eğitim Merkezi’ni 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Ereğlili kadınlara armağan etti. Ereğli ASEM 21 branşta, 34 kursta hizmet veriyor.

Zonguldak-Ereğli İçmesuyu projesi için acele kamulaştırma!

"Zonguldak-Ereğli İçmesuyu Projesi" kapsamındaki Zonguldak-Ereğli İçmesuyu İsale Hattının yapımı amacıyla bazı taşınmazların Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırılması hakkında karar Bugünkü Resmi Gazete'de yayınlandı.

Ereğli Aile Sanat ve Eğitim Merkezi yarın açılıyor!

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Dünya Kadınlar Günü’nü her yıl çeşitli eserler açarak kutladıklarını belirterek, Ereğli halkını Aile Sanat ve Eğitim Merkezi’nin açılışına davet etti.

TOKİ Ereğli 3. Etap çalışmaları başlıyor!

Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, 3. Etap TOKİ müjdesi verdi. Özgüven, "180 ya da 240 ay vade ile 3. Etap TOKİ Evlerinin satışa sunulması hedeflenen proje, şartlarının belirlenmesiyle vatandaşlara duyurulacak." dedi.

Konya Ereğli Şehir Konağı 8 Mart'ta açılacak!

Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde resmi açılışı yapılacak olan Ereğli Şehir Konağı’nı ve KOMEK ’i ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Fatih Çakır Zonguldak Ereğli projelerini anlattı!

AK Parti Ereğli İlçe Başkanı Fatih Çakır, Ormanlı Belediye Başkanı Bayram Başol, Ereğli Vergi Dairesi Müdürü Muharrem Gövce, AK Parti Gülüç Belde Başkanı İsmail Yılmaz ve partililer ile Ereğli Vergi Dairesinin yeni hizmet binasında incelemelerde bulundu.

Konya Ereğli Kapalı Ceza Evi taşındı mı?

Ereğli Kapalı Ceza Evi Toros Mahallesi ’nde yapımı tamamlanan Yeni Ereğli Ceza İnfaz Kurumu ’na taşındı. 6 Şubat tarihi itibariyle taşınma işlemi tamamlanan ceza evi bölge ceza evi olarak faaliyet gösterecek.

Konya Ereğli'ye yeni yollar yapılıyor!

Konya’nın Ereğli İlçe Belediyesi şehre değer katacak projeleri hayata geçirmeye devam ediyor. Ereğli Belediyesi yürüttüğü yeni yol açma çalışmaları ile şehre hizmet üretmeyi sürdürüyor.

Ünal Demirtaş, Ereğli Devrek Yolu çalışmalarını eleştirdi!

Demirtaş, 93,9 Değişim Radyo’da yayınlanan, Değişim Genel Yayın Yönetmeni Ersen Berk Çelik’in sunduğu ana haber bültenine telefon bağlantısıyla katılarak, Ereğli Devrek yolu konusunda yürütülen çalışmaların gecikmesini eleştirdi.

Konya Ereğli Devlet Hastanesi Nisan'da hizmete açılacak!

Komyapı Genel Müdürü Mehmet Erdem, geçen yıl yeniden ihale edilen Konya Ereğli Devlet Hastanesi ihalesini aldıklarını ve taahhüt ettikleri gibi 750 gün içerisinde tesliminin yapılacağını söyledi.

Zonguldak Ereğli Kestaneci Mahallesi'nde Uzun Mehmet Anıtı yenilecek!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi belediyesi tarafından Kestaneci Mahallesi’nde bulunan Uzun Mehmet Anıtı’nın yenileceği açıklandı.

Zonguldak Ereğli Gençlik Merkezi inşaatı başlıyor!

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Uysal 9 bin 912 metre kare kapalı alana sahip olacak Gençlik Merkezi inşaatına başlanacağını söyledi.

Ereğli'de metruk binalar yıkılıyor!

Konya’nın Ereğli ilçe Belediyesi vatandaşların rahatsız olduğu, uyuşturucu madde kullanımı açısından risk taşıyan metruk binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam ediyor.

Ereğli

Ereğli Ereğli

Temel atma törenine, AK Parti Konya Milletvekili Mustafa Baloğlu, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ereğli Kaymakamı Şakir Erden, Belediye Başkanı Özkan Özgüven, AK Parti Konya Milletvekili Adayları Halil Etyemez ve Mustafa Kaya, Ereğli protokolü, Halkapınar Belediye Başkanı Fahri Vardar, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Büyüktorun ve partililer, STK temsilcileri, muhtarlar, belediye meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı. Törende konuşan Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, Ereğli’ye 70 milyon TL’lik bir yatırım yapacaklarını söyledi. Büyükşehir Yasası sonrası yapılanma sürecinin tamamlandığını kaydeden Akyürek, altyapı çalışmalarının devam ettiğini, üst yapı çalışmalarının da akabinde yapılarak hizmet kalitesini ortaya koyacaklarını ifade etti. Temeli atılan Kent Konağı’nın ‘Kadınlar Lokali’ olarak kullanılacağını ve çok amaçlı hizmet vereceğini sözlerine ekleyen Akyürek, “Ereğli’ye 2015 yılında 70 milyon TL’lik...