Faiz Oranları

Faiz Oranları

Gelecek dönemdeki Merkez Bankası'nın hesaplayacağı faiz oranı hakkında açıklamalar yapan Dünya gazetesi yazarı Alaattin Aktaş, dolar kurunun dalgalanması sonucunda piyasaların karışacağından bahsetti.

Yatırımcıyı yüksek faizden kurtarmak gerek!

Proje Bazlı Teşvik Sistemi Tanıtımı ve 2017 Yılında Hazırlıkları Tamamlanan Yatırımlara Teşvik Belgesi Dağıtım Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yatırımcıyı yüksek faizden kurtarmak gerek" dedi.

Nihat Zeybekçi: Faizin dezavantajını kaldırmak için destek vereceğiz!

Ekonomi Bakanlığı ile İstanbul Sanayi Odası (İSO) ortaklığında düzenlenen 'İstişare Toplantısı'na katılan Ekonomi Bakanı Zeybekci,"Evet, faizin yüksekliğini biliyoruz. Yüksek faiz ortamında yatırım yapılmaz, biliyoruz. " dedi.

İnşaat sektöründe yüzde 10 ciro artış hızı bekleniyor!

2017 yılında sektörde yüzde 10 ciro artış hızı beklediğini söyleyen Yavuz Işık, "2016 yılının ilk 3. çeyreğinde önemli bir artış göstermeyen bu harcamaların 2017 yılında hızlanması beklenmektedir." diye konuştu.

Faiz oranları artar mı?

Bloomberg Yazarı Cüneyt başaran bugünkü yazısında döviz kuru ve Merkez Bankası kararlarını değerlendirdi. İşte o yazı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Faizi düşürmekten başka çare yok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan "Faizi düşürmekten başka çare yok. ABD’de Avrupa’da yüksek mi? Madem öyle biz niye 15-16’larda dolaşıyoruz. Yüksek faiz finans sektörünü ihya eder. Bunu kamu bankaları için de söylüyorum. " dedi.

Faiz düşüşü ekonomiyi hızla hareketlendirecek!

Türk Ekonomi Bankası (TEB) KOBİ Bankacılığı Kıdemli Genel Müdür Yardımcısı ve Genel Müdür Vekili Turgut Boz, faizlerin aşağı gelmesiyle kısa zamanda ekonominin hareketlenmesini beklediğini, bunun firmalara yansımasının da olacağını söyledi.

Dolar yükseldi, faizler de çift haneyi gördü!

Dolardaki hızlı yükseliş borsada kayba neden olurken, faizler de çift haneyi gördü. 2 yıllık gösterge tahvil faizi yüzde 9.22’ye, 10 yıllık gösterge tahvil faizi yüzde 10.09 ile çift haneye çıktı.

TCMB faiz koridorunun üst bandını indirdi!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK), bir hafta marjinal fonlama oranını yüzde 9,50'den yüzde 9'a indirdi.

Merkez Bankası faiz oranlarını düşürdü!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, gecelik marjinal fonlama oranını (faiz koridorunun üst bandı) yüzde 9,50'den yüzde 9'a indirdi.

Faiz oranlarının düşmesi emlak sektörünü şahlandıracak!

Son aylarda durgun geçen emlak ve gayrimenkul sektörü, özellikle banka kredilerinde faiz oranlarının düşmesini bekliyor. Uzman Emlak'ın sahibi Engin Köse, oranların düşmesiyle sektörün şaha kalkacağını söyledi.

Tahir Tellioğlu: Bir an önce faizlerde indirim yapmalı!

Bankaların faizi indirmemekte direnmesini eleştiren İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkanı Tahir Tellioğlu, “Devletin elini taşın altına koyduğu noktada, bankalar da sorumlu davranarak faizleri indirmeli” dedi.

Demirhan Daştan: Yatay yapıların yapılması gerektiği düşüncesindeyiz!

UGİSAD Başkanı Daştan, Merkez Bankasının faiz indiriminin gayrimenkul sektörüne canlılık getireceğini belirterek, “Bütün sektörlere bir canlılık getireceğini düşünüyorum. Yabancı yatırımcıların da Türkiye'ye gelmesi için önemli bir fırsat olabilir” dedi.

Faiz ucuzlarsa konut sektörü hareketlenir!

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Tevfik Güngör bugünkü yazısında yüksek faiz oranlarının etkilerini anlattı. Güngör, ''Ucuz faiz sayesinde konut talebi artacak, konut sektöründeki canlılık artarak devam edecek'' dedi.

Faiz oranlarının artması konut yatırımını erteliyor!

Görgülü Grup Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Görgülü, inşaat sektöründe daha emin adımlarla büyümenin daha doğru bir yaklaşım olduğunu belirtti. Görgülü, ''Faiz oranlarının artmasıyla konut alım kararını erteliyor'' dedi.

Konut kredisi faiz oranları yüzde 1,03'ten başlıyor!

Kredi Pazarı bugün konut kredisi faiz oranlarında güncelleme yaptı. Kredi Pazarı verilerine göre yüzde 1,03 faiz oranı ile yine DD Mortgage ilk sırada yer alıyor...

Abank konut kredisi faiz oranlarını 0.05-0.14 puan aralığında arttırdı!

Şubat ayı son haftasında Abank, konut kredisi faiz oranlarını yükselttiğini duyurdu. Bankanın aldığı artış kararı ile oranlar 0.05 - 0.14 puan aralığında arttı.

Para Piyasası Kurulu faiz oranlarını sabit tuttu!

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Bankalararası Para Piyasası ve Borsa İstanbul Repo-Ters Repo Pazarlarında uygulanan faiz oranları ile bir hafta vadeli repo ihale faiz oranda değişikliğe gitmedi.

Konut kredisi faiz oranları! En güncel bilgiler!

Konut kredisi faiz oranlarındaki değişim dikkatlerden kaçmıyor. Kredi Pazarı 5 yıllık ve 10 yıllık olmak üzere hazırladığı konut kredisi faiz oranları raporunu bugün yine güncelledi...

Bireysel kredi faiz oranları yıllık bazda yüzde 20'lere çıktı!

Bireysel kredi faiz oranları yıllık bazda yüzde 20' lere çıktı. Bireysel kredi faiz oranları yıllık bazda yüzde 20'lere, mevduat faizleri ise yüzde 11,50'lere yükseldi.

Konut kredisi faiz oranları güncellendi! Yüzde 1,03'den başlıyor!

Konut kredisi faiz oranları güncellendi. Kredi Pazarı verilerine göre 10 yıllık faiz oranları yüzde 1,03'ten başlıyor. DD Mortgage yüzde 1,03 ile ilk sırada yer alıyor...

Konut kredisi faiz oranları arttı mı? Yüzde 1,03'ten başlayan oranlarla!

Konut kredisi faiz oranları yükselişine devam ediyor. Tam tamına 3 gün öncesine kadar yüzde 1,01'den başlayan faiz oranları bugün yüzde 1,03'ten başlangıç gösteriyor

Konut kredisi faiz oranları 2014! Son durum!

29 Ocak'ta Merkez Bankası'nın faiz oranları ile ilgili aldığı yükseliş kararı konut kredisi faiz oranlarını da etkilemişti. Yükselişe devam eden faiz oranlarında yeni bir güncelleme meydana geldi...

Ziraat Bankası da konut kredisi faiz oranlarını artırdı!

Bankaların 2013 sonunda başlattığı ve Ocak ayında da devam ettiği konut kredisi faiz oranlarındaki artış kararına, Ziraat Bankası da katıldı. Ziraat Bankası da konut kredisi faiz oranlarını artırdı...

Konut kredisi faiz oranları yükselişe devam ediyor!

120 ay vadelendirmede konut kredisi faiz oranları yüzde 1,01'den başlıyor. 29 Ocak öncesinde ise faiz oranları yüzde 0,93'ten başlıyordu. İşte 3 Şubat itibariyle yeni oranlar...

Konut kredisi faiz oranları yükselişe geçti! Yüzde 0,93'ten başlayan oranlar!

29 Ocak sabahı Merkez Bankası'nın dolar ve euronun değer kaybetmesi amacıyla olağanüstü toplantısında aldığı faiz artış kararı sonrası konut kredilerinde faiz oranları yeniden güncellendi. İşte yeni oranlar...

Konut kredisi faiz oranları güncellendi! Yüzde 0,99'dan başlıyor!

Kredi Pazarı konut kredisi faiz oranlarını güncelledi. Merkez Bankası'nın faiz oranlarını artırması ile birlikte konut kredisi faiz oranlarında da değişim yaşandı. Rapora göre en düşük faiz oranı yüzde 0,99'dan başlıyor...

Selahattin Keten Merkez Bankası faiz oranlarını değerlendirdi!

Keten İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Keten faiz oranlarını değerlendirdi. Selahattin Keten, ' Merkez Bankası sıcak para girişinin önünü açan bir hamlede bulundu ' dedi...

Faiz Oranları Haberi

Faiz Oranları

Dünya gazetesi yazarı Alaattin Aktaş, dolar kurunun dalgalanması sonucunda "yay fazla gerilldi, aman dikkat" dedi. Aktaş, gelecek dönemdeki Merkez Bankası'nın hesaplayacağı faiz oranı hakkında şu açıklamalarda bulundu: "Çok yüklü bir faiz artışı gelirse kimse şaşırmasın." Alaattin Aktaş, 2021 senesi Eylül ayı'ndan bu zamana kadar ekonomi alanında yapılan yorumların ve eleştirilerin sonucunda devletin seçime giderken yaptığı 'ölümü gösterip, sıtmaya razı etmek' politikası olduğunu belirtti. 

"Haber3com'da yer alan habere göre;  Aktaş, "Faizi düşürenler olacakları bilmiyor muydu?" diye soru sorarken "16 Aralık’ta faizi indirdikten sonra kur yükselmeye devam ederken, 19 Aralık Pazar günü bile faizin daha da düşeceğini söyleyerek kurun biraz daha tırmanmasına yol açtık. Belki de sağladık demek daha doğru! 19 Aralık’ta bunları söyledikten, adeta kur artışının önemli olmadığını ima ettikten sonra ne...