fed

fed

ABD Merkez Bankası, politika faiz oranını, yılın ilk toplantısında, beklendiği gibi değiştirmedi. Gösterge faizi yüzde 0,25-0,50 aralığında sabit tutma kararı oy birliğiyle alındı.

Fed, 10 yıl sonra faiz artırdı!

ABD Merkez Bankası (Fed), faiz oranını 0,25 puan artırarak yüzde 0,50'ye yükseltti. Böylece 2006'dan bu yana ilk kez faiz artırılmış oldu. İşte ayrıntılar...

Moody's'den Türkiye için faiz uyarısı!

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faizleri bu haftaki toplantısında artırmasının Türkiye'yi de içeren bazı gelişen ülkelere yönelik riskler yaratabileceğine dikkat çekti.

Fed Başkanı: Dolardaki yükselme nedeniyle faiz artışında daha kademeli bir yol izlenecek

Fed Başkanı Yellen, son 5 yılda 13 milyon kişiye iş imkanı sağlayan ABD ekonomisinin, yüzde 5'e düşen işsizlikle birlikte tam istihdam hedefine yaklaştığını dile getirdi.

FED'den faiz artırım sinyali!

ABD merkez Bankası FED, uzun zamandır sabit tutulan faiz oranlarının Aralık ayı içinde artırılabileceğini açıkladı. FED'in faiz artırımı doların güçlenmesi anlamına geliyor. İşte yapılan açıklamalar...

ABD'de Eylül inşaat izinleri aylık yüzde 5 azaldı!

ABD'de bugün açıklanan verilere göre, eylül inşaat izinleri aylık yüzde 5 azaldı. Piyasa beklentisi, inşaat izinleri verisinin eylül ayında değişmemesi yönündeydi. Yüzde 1,4 artması beklenen konut başlangıçları ise yüzde 6,5 arttı.

Joseph Stiglitz: Fed'in bu yıl faiz artırması mümkün değil!

Nobel ödüllü Ekonomist Stiglitz, ABD Merkez Bankası’nın faizleri artırmaya bu yıl bitmeden başlamasının mümkün olmadığını söyledi.

Fed: ABD'de ev satışları arttı!

Fed, ABD iş dünyasının nabzını tuttuğu araştırması "Bej Kitap"ın ekim sayısını bugün yayımlandı. Rapora göre, inşaat faaliyetleri birçok bölgede iyileşirken, ev fiyatları ve satışları arttı.

FED faiz kararını açıkladı!

ABD Merkez Bankası (Fed), faiz oranlarını mevcut seviyesinde tutma kararı aldı. Toplantının karar metninde faiz artışının ertelenmesine gerekçe olarak uluslararası gelişmeler gösterildi. İşte kararın ayrıntıları...

New York'ta Temmuz ayı yeni konut satışları analiz edilecek!

New York borsasında endeksler, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) temmuz toplantısına ilişkin tutanakların ardından düşüşünü 2. güne taşıdı.

Jim Rogers: Fed fazileri ekonomik sorunları ortaya çıkaracak!

Uluslararası finans ve yatırım uzmanı Jim Rogers, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faizleri artırmasıyla ülkede önceden var olan, ancak bir şekilde çözülmüş, ekonomik problemlerin yeniden ortaya çıkacağını belirtti.

Fed faizleri bu yıl sonunda artırabilir!

San Francisco Fed Başkanı John Williams'dan faiz artırımıyla ilgili açıklama geldi. San Francisco Fed Başkanı John Williams, " Fed faizleri bu yılın sonuna doğru artırmaya başlayabilir " dedi.

Fed'in faiz artırımı sınırlı yansıyacak!

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, “ABD politika faizinde 2015 yılında sınırlı bir artırım bekleniyor. Bunun da kısa vadeli faizlere yılın ikinci yarısında çok sınırlı yansıması görülebilir” diyor

Fed Haziran ayında faiz artışına gidebilir!

Berenberg Bank İngiltere Başekonomisti Robert Wood, işsizlik oranındaki düşüş ve ekonomideki iyileşmeler dikkate alındığında, ABD ekonomisi için yüksek faiz oranlarının düşük faiz oranlarına göre daha uygun hale gelmeye başladığını vurguladı.

Fed haziran ayında faiz artışına gidebilir!

Berenberg Bank İngiltere Başekonomisti Robert Wood, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) 2015 yılının haziran ayında faiz artışına gidebileceğini belirtti. Enflasyon düşük olduğu sürece para politikasının da buna göre belirlenmesi gerektiğini söyledi..

ABD Hazine Bakanlığı Fed'den kullanılmayan Kovid-19 fonlarını iade etmesini istedi!

ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, ABD Merkez Bankasından (Fed) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine karşı uygulamaya koyulan kredi programları kapsamında kullanılmayan 455 milyar dolarlık fonun iade edilmesini istedi.

Fed faiz oranını değiştirmedi!

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

Fed faiz oranını sabit tuttu!

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faizini değiştirmeyerek yüzde 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

Fed Başkanı Powell: İstihdam artış hızı beklenenden daha iyi!

Fed Başkanı Powell, işsizlik oranının beklenenden iyi olduğunu belirterek, düşük faiz oranlarının uzun bir süre devam edeceğinin sinyalini verdi.

Fed'in politika değişikliği düşük faiz oranlarının sinyalcisi!

Bankanın “ortalama enflasyon hedeflemesi” yaklaşımını benimseyeceğini duyurmasının ardından analistler, Fed'in faiz oranlarını uzun bir süre daha düşük seviyelerde tutacağını belirtti.

Fed para politikası stratejisinde değişikliğe gitti!

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Powell, para politikası stratejisinde değişikliğe gidildiğini açıkladı.

Fed tutanakları yayımlandı: Salgının ekonomik etkilerine ilişkin belirsizlik arttı!

Fed son toplantısına ait tutanaklar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerine ilişkin belirsizliğin son derece arttığını, devam eden halk sağlığı krizinin yakın vade de ekonomik faaliyet, istihdam ve enflasyon üzerinde baskı oluşturmaya devam edeceğini ortaya koydu.

Fed'den dijital para birimi çalışması!

ABD Merkez Bankası (Fed) Yönetim Kurulu Üyesi Lael Brainard, Fed'in dijital para birimine yönelik aktif bir araştırma ve deneme çalışması yürüttüğünü bildirdi.

Fed Başkan Yardımcısı Quarles: Toparlanmanın önündeki yol belirsiz!

Fed Başkan Yardımcısı Quarles, Kovid-19 salgını nedeniyle yaşanan krizin henüz bitmediğini belirterek, "Bazı göstergeler ekonomik faaliyette bir toparlanma olduğunu gösterse de toparlanmanın önündeki yol oldukça belirsiz." ifadesini kullandı.

Fed ABD bankalarının 'stres testi' sonuçlarını açıkladı!

ABD Merkez Bankası (Fed), stres testine tabi tuttuğu bankaların, bu yılın üçüncü çeyreğinde hisse geri alımlarını askıya almaları ve temettü ödemelerini sınırlamaları gerekeceğini belirtti.

Fed işletmelere yönelik kredi programını başlattı!

ABD Merkez Bankası (Fed), Kovid-19 salgınının ekonomik etkilerini hafifletmek için uygulamaya koyduğu küçük ve orta ölçekli işletmelere yönelik kredi programı kapsamında bankaların başvurularını almaya başladı.

Fed faiz oranını sabit tuttu!

ABD Merkez Bankası (Fed), beklentiler dahilinde politika faizini değiştirmeyerek 0-0,25 aralığında sabit bıraktı.

Fed: Finansal sektör kırılganlıkları kısa vadede daha belirgin olacak!

Fed, Amerikan finansal sistemine ilişkin değerlendirmelerin yer aldığı "Finansal İstikrar Raporu"nun mayıs sayısını yayımladı.

fed

fed fed

ABD Merkez Bankası (Fed), politika faiz oranını, yılın ilk toplantısında, beklendiği gibi değiştirmedi.


Fed, para politikalarını belirleyen Federal Açık Piyasa Komitesi'nin (FOMC) ocak toplantısına ilişkin sonuç bildirisini yayımladı.


Bildiriye göre, Fed Başkanı Janet Yellen liderliğinde toplanan FOMC üyeleri, gösterge faiz oranını yüzde 0,25-0,50 aralığında sabit tutma kararını oy birliğiyle aldı. 


ABD ekonomisinin geçen yıl yavaşladığına işaret edilen bildiride, iş gücü piyasasının ise yavaşlayan büyümeye rağmen iyileşmeyi sürdürdüğü vurgulandı. 


Bildiride enflasyonun ise enerji ve ithal ürünlerin fiyatlarındaki düşüş nedeniyle Komite'nin yüzde 2 hedefinin altında kalmaya devam ettiği bildirildi.


Bildiride ayrıca, ''Komite küresel ekonomik ve finansal gelişmeleri ve bunların iş gücü ve enflasyona yönelik etkilerini yakından izlemeye devam edecek'' ifadesine yer verilirken, faiz artışında kademeli bir yol izleneceği taahhüdü yinelendi. 


AA


>> ABD'de yeni konut satışları 10...