Fikirtepe Kentsel Dönüşüm

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm

İstanbul'un Fikirtepe Mahallesi'nde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm sürecinde yaşanan bazı mağduriyetler meclis gündemine taşındı. Saadet Parti'li İslam, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Fikirtepe'de metruk binalar tahliye ediliyor!

Fikirtepe Mahallesi'nde kentsel dönüşüm alanındaki metruk binalar belediye ekipleri tarafından tahliye ediliyor. 

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm hezimeti!

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan ancak yıkılmayan binalar sığınmacı ve kağıt toparlayıcıların meskeni oldu. Metruk binalar ise yıkılma riskiyle karşı karşıya.

Fikirtepe’de gündem yabancıya konut satışı!

Onlarca kentsel dönüşüm projesinin başladığı Fikirtepe'de gündem yabancıya konut satışı. Bölgedeki lüks konut ve ofislerin başta Körfez ülkeleri olmak üzere yabancılara satılması için çalışmalar başlatıldı.

Fikirtepe'ye 874 metre uzunluğunda kavşak viyadüğü yapılıyor!

İstanbul'da, 874 metre uzunluğundaki en büyük katlı kavşak viyadüğü Fikirtepe'de inşa ediliyor. Kadıköy Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında hayata geçirilen dev kavşak tamamlandığında, bölge trafiğini büyük oranda rahatlatacak. 

Kemal Kılıçdaroğlu: Fikirtepe'de binlerce vatandaş mağdur oldu!

İstanbul Fikirtepe'de kentsel dönüşümle herkesin evinden, yerinden edildiğini ancak ortada hiçbir şeyin olmadığını anlatan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, bu nedenle binlerce vatandaşın mağdur olduğunu söyledi...

Fikirtepe kat karşılığı inşaatla çözülemez!

Habertürk'ten Esra Boğazlıyan, Mart 2019 seçimleri öncesi belediye başkanları ile görüşmeler yapıyor.  Esra Boğazlıyan, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile görüşme yaptı. 

Emlak Bankası kentsel dönüşüm algısını doğru yere taşıyacak!

Türkiye’de insanların kentsel dönüşüm algısını yeniden doğru yere taşımak gerekiyor. Bu işe, Emlak Bankası iş birliğinde süreç rant dışına çıkarılarak yeniden başlatılabilir.

Fikirtepe çadırkente dönüştü!

Fikirtepe’de evleri teslim edilmeyen mağdurlar, çadırlarda nöbet tutuyorlar. Senarist Raci Şaşmaz’ın inşaatları yarım bıraktığını dile getiren mağdurlar, “Kurtlar Vadisi’nin en kötü senaryosu bize yazıldı” diye açıklama yaptılar. 

Fikirtepe'de yürütmeyi durdurma kararı!

7 yıl önce Kadıköy Fikirtepe'de başlayan kentsel dönüşüm projesinde yeni gelişme yaşandı. Vatandaşlar, riskli alan kararının iptali için dava açtı ve mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi.

Bakanlık, Fikirtepe mağdurlarının sorunlarını çözecek!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Demirtaş, Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürü Böke ve ayrıca CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm mağdurlarını ziyaret etti...

Bakanlık Fikirtepe mağdurlarının yanında!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Demirtaş, Çevre ve Şehircilik İstanbul İl Müdürü Böke, Fikirtepe'de kentsel dönüşüm mağdurlarını ziyaret etti...

Fikirtepe'de çadırsal dönüşüm!

İstanbul Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm mağdruları hala çözüm bekliyor. Evi yıkılan ancak kira yardımı alamayan vatandaş şatiye alanına çadır kurdu...

Fikirtepe'deki projeler vaat ettiği primi yakalayamadı!

Vizyon Taşınmaz Değerleme İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Bölgesini mercek altına aldı.Vizyon Taşınmaz Değerleme Genel Müdürü Gülbaş, Fikirtepe bulunan projelerin, yatırımcısına vaat ettiği prim yakalayamadığını söyledi.

Fikirtepe'de konut fiyatları 4 yılda yüzde 188 arttı!

4 yılda konut fiyatlarının yüzde 188 arttığı Fikirtepe'de ortalama konut fiyatları metrekare bazında 7 bin ila 10 bin lira arasında değişiyor. Fikirtepe İstanbul’un en yüksek prim yapacak lokasyonu olmaya aday...  

Fikirtepe'de dönüşüm için boşaltılan evler 400 liraya kiralanıyor!

Ülke gündemi deprem olsa da her an yıkılacak evlerde yaşam maalesef devam ediyor.  İstanbul Fikirtepe’de kentsel dönüşüm için boşaltılan konutları yabancılar 400-500 liraya kiralıyor. Harabe evler kiraların düşük olması sebebiyle tercih ediliyor. 

Fikirtepe kentsel dönüşüm soruşturmasında iddianame kabul edildi!

Fikirtepe’deki kentsel dönüşüm düğümü çözülüyor. Fikirtepe’deki 131 kentsel dönüşüm mağdurunun şikâyeti üzerine başlayan soruşturmada iddianame kabul edildi. Yapımcı Raci Şaşmaz’ın da aralarında bulunduğu 13 kişi, ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçundan yargılanacak...

Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm mağduriyeti mecliste!

İstanbul'un Fikirtepe Mahallesi'nde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm sürecinde yaşanan bazı mağduriyetler meclis gündemine taşındı. Saadet Parti'li İslam, konuyla ilgili soru önergesi hazırladı...

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm hezimeti!

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan ancak yıkılmayan binalar sığınmacı ve kağıt toparlayıcıların meskeni oldu. Metruk binalar ise yıkılma riskiyle karşı karşıya.

Fikirtepeli kentsel dönüşüm mağdurları hukukta kazandı!

İstanbul Fikirtepe’de yüzlerce aile kentsel dönüşüm mağduru olmuş ve evsiz kaldıkları nedeniyle eylem başlatmıştı. Eylemler sonuç verdi. Dava açan yüzlerce kişi hukuk mücadelesini kazandı. 

Fikirtepe dönüşüm mağdurlarından sanatsal kampanya!

Seslerini Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na duyurabilmek için 2019'a sanatsal bir kampanya ile giren Fikirtepe Kentsel Dönüşüm mağdurları, Kadıköy Süreyya Operası önünde ‘Leke Fikirtepe’ isimli enstalasyon ile etkinliği başlattı.

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm çilesi!

Fikirtepe’de 2012 yılında başlayan kentsel dönüşüm projeleri kapsamında yıkılan evlerin sahipleri, projelerin başlamamasından şikayet ediyor. Firmaların vaatlerini yerine getirmediğini söyleyen mağdurlar sorunun çözülmesini istiyor.

Kadıköy'de kentsel dönüşüm mağduriyeti!

Fikirtepe'de birçok kentsel dönüşüm projesini üstlenen firmaların konkordato talep etmesi konut satışlarını durma noktasına getirdi. Bölgede kentsel dönüşümden kaynaklı olarak mağdur olan vatandaşlar seslerini duyurmak istiyor.

CHP'den Fikirtepe kentsel dönüşüm mağdurlarına ziyaret!

Fikirtepe kentsel dönüşüm mağdurlarını ziyaret eden CHP Genel Sekreteri Akif Hamzaçebi, "Fikirtepe'de şu an ortada hukuken bir şirket olmasına rağmen, bu şirketin sahipleri ortada yok" dedi...

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm krizi!

2010’dan bu yana kentsel dönüşüm süreci devam eden Fikirtepe’de, kentsel dönüşüm adına ciddi sorunlar yaşanıyor.  İmzaların tamamlanması yıllar süren adalarda bu kez müteahhitler işi bırakıyor.

İstanbul Anadolu Yakası'ndaki 7 kentsel dönüşüm projesi!

Markalı konut projelerinin sayısı gün geçtikçe artarkan kentsel dönüşüm projeleri de artmaya devam ediyor. İstanbul'da Anadolu Yakası'nda özellikle Kartal ve Fikirtepe'de yoğunluk olduğu görülüyor. Peki bu bölgelerde hangi projeler var?

Fikirtepe'de kentsel dönüşüm hızlandı!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı Serpil Yılmaz bugünkü yazısında Başaran Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Başaran'la Fikirtepe'deki kentsel dönüşüm çalışmalarını değerlendi. İşte o yazısı.

Fikirtepe'deki 197 kentsel dönüşüm mağduruna haciz geldi!

Fikirtepe kentsel dönüşüm kapsamında konutunu yenilemek için 6 yıl önce müteahhitlerle sözleşme imzalayan daire sakinlerine, inşaat şirketinin maketten konut sattığı bir yatırımcı tarafından haciz geldi.

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm

Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Fikirtepe Kentsel Dönüşüm

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazım Cihangir İslam, İstanbul'un Fikirtepe Mahallesi'nde gerçekleştirilen kentsel dönüşüm sürecinde yaşanan bazı mağduriyetlere ilişkin soru önergesi hazırladı. İslam, sorusunun Çevre Ve Şehircilik Bakanı  Murat Kurum tarafından yanıtlandırılmasını istedi.

Saadet Parti'li İslam, ''Bilindiği üzere İstanbul'da gerçekleştirilen kentsel dönüşüm süreçlerinde birçok mağduriyet yaşanmaktadır. Bunların başında da Fikirtepe Pilot Bölge Kentsel Dönüşümü gelmektedir. Fikirtepe'de maket üzerinden daire satın alan birçok kişi paralarını ödemelerine rağmen müteahhitlerin taahhüt ettikleri evleri yapmadıklarını ve şirketlerin iflas ya da el değiştirmelerini gerekçe göstererek kendilerini dolandırdıklarını söylemektedir'' diye konuştu.

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Nazım Cihangir İslam'ın soruları:
1- İmar yasasında yapılan son düzenlemelerle, yapılmayan inşaatların arsa sahiplerine müteahhit ile yaptıkları sözleşmeleri tek taraflı feshetme hakkı verildi. Buna rağmen parasını ödeyerek hala yapılmaya başlanmayan evleri satın alanların...