Galatasaray Adası

Galatasaray Adası

Sabah Gazetesi köşe yazarı olan Hıncal Uluç bugünkü yazısında Suada'daki yıkımla ilgili konuştu. İşte Uluç'un o yazısı....

Duygun Yarsuvati: Suada'nın yıkımından memnunuz!

Galatasaray'ın eski başkanı Prof. Dr. Duygun Yarsuvati, Suada'nın yıkımı hakkında açıklamalarda bulundu. Yarsuvati, yıkım kararından memnun olduklarını açıkladı.

Galatasaray Adası yıkılıyor!

Galatasaray Adası'nda yıkım çalışmaları başladı. Yıkım için karada çevik kuvvet ekipleri, denizde ise deniz polisi ve deniz zabıtası yoğun güvenlik önlemleri aldı...

Nilhan Osmanoğlu: Suada için hak talep etmiyorum!

Sultan II. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu, yazılı bir açıklama yaparak eleştirilere cevap verdi. Osmanoğlu, Galatasaray Adası'nı istediğine yönelik basında çıkan haberlerle ilgili konuştu.

Galatasaray Adası sosyal tesis olarak kalacak!

Galatasaray Adası'nın durumu belli oldu. Sarı-Kırmızılı kulübün dün yapılan Divan Kurulu toplantısında Galatasaray Adası'yla ilgili nihai karar çıktı. Ada'nın Galatasaray'ın bünyesinde sosyal tesis olarak kalması istendi.

Galatasaray Adası sosyal tesis olarak kullanılacak!

Galatasaray Kulübü, 9 yıldır kirada bulunan Galatasaray adasını sosyal tesis olarak kullanma kararı aldı. Başkan Dursun Özbek, Riva ve TT Arena ile ilgili de yeni tasarruflarının olacağını belirtti.

Galatasaray Adası en kısa sürede sosyal tesisi olarak kullanılacak!

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, olağanüstü genel kurulda alınan karar doğrultusunda Galatasaray Adası'nı en kısa sürede sosyal tesis olarak kullanıma sokacaklarını söyledi.

Galatasaray Adası için olağanüstü toplanılıyor!

Sarı-kırmızılı kulüp, kira sözleşmesi 30 Kasım 2015'te sona erecek Galatasaray Adası'nın gelecekte nasıl değerlendirileceğiyle ilgili daha önce olağanüstü genel kurul çağrısı yaptı.

Galatasaray Adası'nın asıl sahibi kim?

Galatasaray ’ın mülkü olarak iddia ettiği İstanbul Boğazı ’ndaki Kuruçeşme Adası’na, Hazine ’nin kamulaştırmasız el koyduğu ortaya çıktı.

1965 yılında borcun tahsili için Galatasaray Adası'nın satılması talep edilmiş!

1965 yılında Galatasaray Kulübü, Galatasaray Adası'nın borçlarına karşılık satılması tehlikesiyle karşı karşıya kalmış. Bir seyahat şirketi 136 bin lira tutan borcun tahsili için, Galatasaray Adası'nın satılmasını talep etmiş.

Mey İçki, Galatasaray Adası'na köprü kurdu!

İngiliz alkollü içki devi Diageo tarafından TPGden 2.1 milyar dolara satın alınan Mey İçki, gerçekleşen birleşmeyi İstanbuldaki Galatasaray Adasında 1 milyon lira harcayarak düzenlediği Keep Walking (Yürümeye devam et) gecesiyle kutladı

Galatasaray Adası’nı Ünal Aysal kiraladı!

Son günlerde ünlü eğlence mekânı Galatasaray Adası, diğer adıyla Suada’da sular durulmak bilmiyor

Galatasaray, Suada için 4.5 milyon dolar kira isteyecek!

Yönetim, Galatasaray Adası’nı geri almak ya da sözleşme şartlarını değiştirmek için düğmeye bastı. Şu an yıllık 400 bin dolar ödeyen işletmeci Mehmet Koçarslan’dan yıllık 4.5 milyon dolar istenecek

Nihat Özdemir'e Galatasaray'dan cevap: Ada'ya değer biçilemiyor!

Nihat Özdemir'in "Üçünü toplasan bir Fenerbahçe etmez" sözlerine Galatasaray ve Beşiktaş'tan sert yanıtlar geldi. Galatasaraylı yönetici Arkan, "Ada'ya değer biçilemiyor" dedi

Galatasaray Adası'na Katarlı talip!

Galatasaray Adası için Mart'ta tahliye kararı verilmişti. O tarihten bu güne Su Ada boş kaldı. Pek çok talipli Galatasaray Adası'nın kapısını çalıyor. Alınan bilgilere göre Mandarin Türkiye'nin ortaklarından Katarlı Alfardan Holding, adanın en istekli taliplerinden oldu.

Galatasaray Kulübü'nden Galatasaray Adası açıklaması!

Galatasaray Kulübü, Galatasaray Adası'na ilişkin gerçekleştirdiği açıklamada, “Adamız üzerinde, başkaca tarafların kurmak isteyecekleri hukuk dışı ve iyi niyetten uzak planlara asla müsaade etmeyeceğiz” dedi. 

Eşref Hamamcıoğlu Galatasaray Adası'nı satacak mı?

Sabah Gazetesi köşe yazarlarından Hıncal Uluç bugünkü köşe yazısında G Galatasaray Adası'nın akıbetinin ne olacağını kaleme aldı. İşte o yazı...

Yusuf Günay'dan Galatasaray Adası ve Sancaktepe arazisi hakkında açıklama!

Yusuf Günay, Galatasaray Adası, spor salonu, teknokent, Sancaktepe'deki arazi süreçlerinin kendi mecrasında sürdüğüne dikkat çekti ve "Spor salonu ruhsatının iptal edilmesi söz konusu değil. Aksine spor salonunu gerçekleştirmek için bugünlerde çok önemli çalışmalar içindeyiz" dedi.

Yusuf Günay'dan Galatasaray Adası açıklaması!

Sarı-kırmızılı kulübün başkan yardımcısı Yusuf Günay "Elbette ki çok uzun süredir gelen bir hukuki problem. Sonuca çok yaklaştık. İnşallah kısa sürede hukuki yoldan sonuç alacağız. Ada, tekrar Galatasaraylıların kullandığı bir mülk haline gelecek" dedi.

Galatasaray Adası dev paravanlarla çevriliyor!

İstanbul Boğazı'nda 2 yıl önce üzerinde yer alan imara aykırı kaçak yapılar yıkıldıktan sonra metruk halde yer alan Galatasaray Adası'ndaki görüntü kirliliğini kaldırmak için dev paravanlar kuruluyor.

İstanbul’un en gözde metruğu: Galatasaray Adası!

İmara aykırı yapılaşma nedeniyle yaklaşık iki sene evvel kaçak yapıların yıkıldığı "Su Ada" olarak da bilinen Galatasaray Adası enkaz halde. Adanın son hali havadan görüntülendi...

Galatasaray Adası ne olacak?

Galatasaray Kulübü ile ada işletmesi arasındaki inatlaşmalar sonunda çöplüğe dönen Boğaz’ın incisi Galatasaray Adası, turizme darbe vuruyor. İstanbul belediye başkan adaylarının, Galatasaray Adası'nı kurtarmak için planları merak ediliyor.

Galatasaray Adası'nın tapusu Galatasaray'a aittir!

Galatasaray eski başkanı Duygun Yarsuvat, Galatasaray Adası'ndaki son durumu ve otel inşaatıyla ilgili çalışmaları anlattı. Yarsuvat, Galatasaray Adası'nın tapusunun kulübe ait olduğunu söyledi.

Kongre Mustafa Cengiz'e Galatasaray Adası konusunda güvenmedi!

Galatasaray Kulübü'nün olağanüstü genel kurul toplantısı gerçekleştirildi. "Ada Taahhütnamesi"ne rağmen, kongre kulüp başkanı Mustafa Cengiz'e Ada konusunda güvenmedi...

Galatasaray yönetim kurulu gayrimenkuller için istediği yetkileri alamadı!

Galatasaray Kulübü'nün olağanüstü genel kurul toplantısında yönetim kurulu için Galatasaray Adası, Mecidiyeköy'deki arsa ve Beyoğlu'ndaki bina üzerinde istenen yetkiler alınamadı.

Mustafa Cengiz'den Galatasaray Adası için taahhüt!

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, "Sözlerim yetmiyor. Çok dedikodu yapılıyor. Algı yönetimi ile adayı satacağımız söyleniyor. Bunu uzatmamak için divan başkanlığına taahhütname takdim ediyorum" dedi..

Galatasaray Adası'nı asla satmayacağız!

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, 29 Eylül'de gerçekleşecek olağanüstü genel kurul öncesi Galatasaray TV'de önemli açıklamalarda bulundu. 

Galatasaray Adası Haberi

Galatasaray Adası

Dünya Cenneti İstanbul Boğazı'nın ortasında bir işgalcinin, hem de Belediye'nin gözleri önünde kaçak yapılanma ile büyüte büyüte yarattığı bir çirkinlik anıtı vardı. Sahilde yürüyenlerin, Boğaz'dan geçenlerin göz zevkini piç ediyor, ama kaçak işgalcisine gece gündüz para basıyordu. Başka yerleri alayı vala ile basan ve davet ettiği tv kameraları önünde yıkan Belediye, nedense, bu işgalciyi mahkemeye vermekle yetinmişti. Kapıya mühürü basıp, dava açmıştı. İşgalci mühürü kırıp devam etti. Belediye gene mühürleyip dava açtı.. Bu böyle sürdü gitti. Galatasaray'ın başındakiler kulübe beş kuruş hayrı olmayan Ada'nın işgalcide kalması için çırpınırken, Belediye'nin davası uzadıkça uzadı. Sonunda yıkım kararı onaylandı. Kiralanan gayrimenkule kaçak ekler yapmak, anında tahliye sebebi iken, Galatasaray Kulübü Danıştay'ın kesin kararına da itiraz etti ve "Karar düzeltmesi" istedi. Dikkat buyurun.....