gayrimenkul satışı

gayrimenkul satışı

Toplam ne kadar taşınmaz mülk bugün yabancı uyruklu kişilere ait? En çok hangi şehirler tercih ediliyor? REIDIN.com'dan en güncel veriler...

Gayrimenkul piyasası ne zaman ve nasıl canlanacak?

Üzerinde çok fazla alım satım yapılan emlak piyasasıyla ilgili değişimleri ve gelişimleri AREA Gayrimenkul Proje Danışmanlık yöneticileri Murat Binici & Deniz Boran kaleme aldı. İşte o haber...

Mustafa Ayanoğlu: Pazarda gayrimenkul satılmaz!

ATSO'dan Mustafa Ayanoğlu, semt pazarlarında stant kurularak gayrimenkul satışı yapıldığını açıkladı. Ayanoğlu, emlakçılığın değersizleştirildiğini belirterek, yetkilileri göreve çağırdı.

Tapu.com toplam 542.6 bin metrekare gayrimenkul sattı!

Tapu.com, ilk yarıyılda geçen yılın aynı dönemine göre satış adetlerinde 2,6 kat büyüdü. Gayrimenkulleri hızla nakde dönüştüren tapu.com yılın ilk yarısında yüzde 59’u konut, yüzde 29’u arsa ve yüzde 12’si ticari portföy satışı gerçekleştirdi.

Gayrimenkul satışında vergi muafiyeti değişiyor!

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Gelir Vergisi Kanun taslağı hakkında detayları paylaştı. Ağbal, ev, arsa gibi gayrimenkulünü satanlara getirilen vergi muafiyeti ile ilgili önemli bir değişikliğe gidileceğini vurguladı.

47 bin 276 konutun yarısını Araplar aldı!

2013'ten bu yana yabancılar Türkiye'den 78 bin konut aldı. 2015'ten sonra satılan konutların yüzde 45.5'i Arap coğrafyasındaki ülkelerin vatandaşlarına gitti. Alımlardaki düşüş sonlandı

Gayrimenkul sektörü 2017'ye hızlı başladı!

Gayrimenkul sektöründeki teşvikler ve kampanyalar rakamlara yansıdı. Konut satışları 1.3 milyon adet ile rekor kırdı.

Gayrimenkulde yabancı yatırımcı sayısı artacak!

Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, bu yıl konut satışını değerlendirdi. Torun, 2017'de yabancı yatırımcı sayısında önemli bir artış yaşanacağını beklediğini söyledi.

İşte gayrimenkul alımındaki yasal işlemler!

Gayrimenkul aldığımızda yapılması gereken işlemler sizler için araştırıldı. Yasal işlemler arasında rayiç bedelinin belirlenmesi, tapu harcının yatırılması, gerekli evrakların hazırlanarak tapuya başvurulması gerek.

Gayrimenkul sektörü proje yarışında!

Gayrimenkul sektöründe proje yarışına girildi. Hemen teslim dairelerde 60 ay vade farksız seçeneğini öne çıkarırken, hazır dairelerin peşin alımlarında yüzde 20’ye kadar avantaj imkanı sağlanıyor.

Gayrimenkul alırken uzman emlakçılara başvurulmalı!

Diyarbakır Emlak Komisyoncuları Derneği Başkanı Mustafa Koç, gayrimenkul satın alacaklara tavsiyeler verdi. Koç, uzman emlakçılara başvurulması gerektiğini belirtti.

Emlakçılar Özbeklilere ev vermiyor!

Reina saldırganının Özbek kökenli çıkmasının kendilerine önyargı oluşturduğunu söyleyen Türkistanlı muhacirler, "Mahallede gezerken, ev kiralarken Özbek olduğumuz sıkıntı yaşamaya başladık. Emlakçılar ev vermiyor" açıklamasını yaptı.

Konut satışında rekor beklentisi!

ABD'nin gayrimenkul danışmanlık şirketi Coldwell Banker'in Türkiye Ülke Direktörü Taş, konut satışında 2016'nın rekorla kapanacağını belirterek, "2017 yılı da 2016 yılına göre çok daha iyi geçecek." dedi.

Gayrimenkul satışlarında artış bekleniyor!

Emlak sektörü 9 günlük Kurban Bayramı tatilinin ardından, gayrimenkul satışlarında artış bekliyor. Sektör temsilcileri, hükümetin gayrimenkul alımlarında sağlayacağı 15 bin TL'lik destek priminin de emlak satışlarını artıracağı görüşünde.

Açık artırmayla ev alma dönemi başlıyor!

Tapu.com, açık artırma ile gayrimenkul satışı hizmetini bireysel tüketiciye açıyor. Tapu.com'un Kurucusu Emre Erşahin, değerleme raporu ile gayrimenkullerin satışını yaptıklarını belirtti.

Ticari kazanç yönünden gayrimenkul satışı!

Gayrimenkul satışlarında devamlılık bulunmayan ve bir ivaz karşılığı olmak üzere 2007 tarihinden önce iktisap edilip 4 yıl ya da 5 yıl süre ile elde tutulan gayrimenkullerin elden çıkarılması sonucu doğacak kazançlar vergilendiriliyor.

Gayrimenkul satışı yüzde 187 arttı!

Kamu bankalarının konut kredisi faizlerini 0.64'e çekmesiyle konut sektörü hareketlendi. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın açıklamasına göre, 27 günlük döneminde kredili konut satışları 93 bin 704 oldu...

Milyonluk villanın satışı Bitcoin ile yapıldı!

Bitcoin ile Türkiye’de Bitcoin ile yapılmış en yüksek değerli gayrimenkul satışı gerçekleşti. Milyonluk villanın satışına Antalya Homes aracılık etti.

Reysaş GYO'nun 2.3 milyon TL'lik gayrimenkul satışı iptal edildi!

Reysaş GYO, Muğla İli Bodrum İlçesi'nde bulunan gayrimenkulün 2 milyon 300 bin Euro bedel ile satın alınmasına ilişkin "Aksoy Bodrum Taşınmaz Yatırımları A.Ş." ile şirket arasında yapılan Gayrimenkul Satış Vaadi Sözleşmesi karşılıklı anlaşılarak fesih edildi. 

Mart'ta yabancılara online gayrimenkul satışı 100 milyon TL'yi geçti!

GİGDER Başkanı Faruk Akbal, Türkiye'ye seyahat edemeyen yabancıların ilgisini GİGDER olarak Facetime, Zoom, Skype ve Whatsapp gibi online platformlara taşıdıklarına dikkat çekti ve Mart ayında yabancılara online yapılan konut satış tutarının 100 milyon TL'yi geçtiğini kaydetti...

Berlin'den Konya'ya telekonferansla gayrimenkul satışı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs tedbirleri nedeniyle Berlin'den ayrılamayan satıcı, Konya'daki gayrimenkulünü, Almanya ve Türkiye'deki tapu müdürlükleri aracılığıyla telekonferans yöntemiyle sattı

Yabancıya gayrimenkul satışı cari açığı azaltacak!

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi Soner Keleş, yabancıya gayrimenkul satışının cari açığın finansmanında önemli bir katkısı olduğunu açıkladı.

Endeksa Değişen Dünya’da Gayrimenkul Satışı ve İkna Yolları eğitimi 2 Nisan'da!

Endeksa’nın “Evde Kal” çağrısına uyup, onlineda devam etme kararı aldığı eğitimlerinin ikincisi 2 Nisan’da düzenlenecek.

El senediyle gayrimenkul satışı yapılabilir mi?

Posta yazarı Tamer Heper, 'El senedi veya noterden yapılan satışın hüküm ifade etmediğini öğrendim. Bununla ilgili dava açıldığında 6 yıl önce satış yapılmışsa satışın o günkü değeri üzerinden mi yoksa bugünkü rayiç değer üzerinden mi alacak hakkı doğar?' sorusunu yanıtladı.

Konut alacaklar acele etsin! 

Türkiye'de gayrimenkul satışı, 2020'nin ilk iki ayında geçen senenin aynı dönemine göre yüzde 41 artış gösterdi. Kristal Türkiye'nin yönetim danışmanı Zennure Özen, "Konut alacaklar acele etsin. Çünkü imalat maliyetleri henüz fiyatlara yansımadı" dedi...

Gayrimenkul satışları yüzde 41 arttı!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü verilerine göre, 2019'un ilk iki ayında 286 bin 246 gayrimenkul satışı gerçekleşti ve sayı bu senenin aynı döneminde 403 bin 593'e ulaştı.

Kayseri'de 10 milyon TL'ye icradan satılık iş yeri!

Kayseri Gayrimenkul Satışı İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından,  Kayseri ili, Kocasinan ilçesi, Sümer Mah, 1549 ada, 88 parselde yer alan tek katlı betonarme iş yeri ve arsası vasfındaki taşınmaz 10 milyon TL'ye icradan satılıyor...

TOKİ'den Van'da 120 ay taksitle gayrimenkul satışı!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (​​​​​​​TOKİ) tarafından Van’ın Erciş ilçesinde yüzlerce iş yerinin açık artırma usulü ile satışa çıkarılacağı duyuruldu.

gayrimenkul satışı

gayrimenkul satışı gayrimenkul satışı

Geçtiğimiz aylarda TBMM'den geçerek yasalaşan ve yabancıların Türkiye'de mülk edinimini yeniden düzenleyen kanundan sonra, çeşitli tartışmalar alevlendi: kimi, yabancı yatırımcıların ekonomiye katkısından söz ederken, kimileri de yabancıların taşınmaz mülk edinmesinin kolaylaştırılmasından rahatsızlığını dile getirdi.

Türkiye'de gayrimenkul sektörünün nabzını tutan ve sağladığı zengin verilerle piyasaya ışık tutan REIDIN.com olarak  yabancı uyrukluların Türkiye'deki mülk sahipliği ile ilgili sıcak verilerini paylaştı. 

Türkiye'de 77 ili kapsayan veri tabanına göre, Türkiye'de yabancıların gayrimenkul edinimiyle ilgili en güncel rakamlar şöyle:

Mülk sahibi yabancı kişi sayısı

Ağustos 2012 verilerine göre Türkiye'de taşınmaz mülk sahibi yabancı uyruklu gerçek kişi sayısı 125.449.  En fazla mülk sahibi yabancı kişi barındıran ilk 10 ilimizin sıralaması ise şu şekilde:

Hangi uyruktan kaç kişi Türkiye'de mülk sahibi?

Türkiye'de en fazla mülk edinen yabancıların halen Avrupa ülkelerinden...