Haliç Köprüsü

Haliç Köprüsü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hava muhalefeti nedeniyle ertelenen Haliç Köprüsü metrobüs yolunda bakım-onarım çalışmasının Cuma günü başlayacağını duyurdu.

2000 yılında Haliç'e 5. Köprü!

2000 yılında Anıtlar Kurulu Haliç'e yapılacak Metro Köprü Projesi'ni onaylamış. 45 trilyona Haliç'e yapılacak 892 metre uzunluğundaki 5. köprü ile İstanbul Metrosu'nun Taksim-Yenikapı hattı geçişi çelik köprü ile gerçekleşecekmiş.

1987 yılında Boğaz'a 3. köprü inşa edilecekmiş!

1987 yılında Belediye, Boğaz'a 3. köprüyü inşa etmeyi düşünmüş. Köprü inşaatının yanında Haliç üzerine 4. köprü inşa edilecekmiş. Boğaz ve Haliç köprüleri ve tüpgeçit için İngiliz-Fransız konsorsiyumu 250 milyon dolarlık kredi teklif etmiş.

1979 yılında Galata ile Unkpanı arasına üçüncü bir köprü yapılacakmış!

1978 yılında Belediye ile Karayolları, Galata ve Unkapanı arasında bir köprü yapımı için anlaşmaya varmış. Belediye Meclisi'nin onayından geçtikten sonra 1979 yılında uygulamaya konulacak köprü 600 milyon liraya mal olacakmış.

1975 yılında Haliç'te biriken çamurlar Haliç Köprüsü'nün ayaklarını çürütüyormuş!

1975 yılında Haliç'te biriken çamur içindeki zehirler, 195 milyon liraya yaptırılan Haliç Köprüsü'nün ayaklarını çürütüyormuş. Yılda 20 santim dolan Haliç, Haliç Köprüsü için tehlikeye olmaya başlamış.

1972 yılında Haliç'te üçüncü köprüye gerek yokmuş!

1972 yılında İlhami Söker, Haliç'in akan lağımlar ve çöplerle her gün biraz daha dolduğunu söylemiş. Bozmacı İlhami, bu gidişle 20 yıl sonra karşıdan karşıya yürüyerek geçilir demiş.

1972 yılında Haliç Köprüsü'nün temel çalışmalarına başlanmış!

1972 yılında Haliç Köprüsü ayaklarının temel çalışmalarına karada ve denizde başlanmış. İlk sondajlarda Haliç tabanındaki çamur tabakası 60 metreyi aştığı, bazı yerlerde ise 90 metreye kadar ulaştığı tespit edilmiş.

1968 yılında Haliç'te yapılacak, Haliç Köprüsü için 500 milyon lira ödenek ayrılmış!

1968 yılında Köprü ve Beyoğlu trafiğini hafifletmek, Beyoğlu'na yeni bir geçiş sağlamak amacıyla İstanbul Belediyesi, Haliç'e üçüncü bir köprü yapmaya karar vermiş. Belediye, Köprünün yapımı için 500 milyon lira ödenek ayırmış.

1967 yılında Haliç'e üçüncü bir köprü yapılacakmış!

Nüfusu iki buçuk milyona yaklaşan İstanbul'un trafik derdini halledilmek için, Haliç üzerine üçüncü bir köprü yapılacakmış. Köprü, 450 metre uzunluğunda olacakmış ve 46 milyon 129 bin 132 liraya mal olacakmış.

1966 yılında İstanbul'un iki köprüye ihtiyacı varmış!

1966 yılında Haşim İşcan, İstanbul'un çeşitli dertlerini Başbakan Süleyman Demirel'e anlatmış. İstanbul'un en büyük derdi kanalizasyonmuş. Ayrıca İstanbul'un biri Boğaz'da diğeri de Haliç üzerinde iki köprüye ihtiyacı varmış.

Şişhane-Haliç Metro Geçiş Köprüsü-Yenikapı Metro hattı açıldı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan " Bugün açacağımız hat 3,5 km ve 3 istasyon. Ancak dünyanın en zor metro inşaatının gerçekleştiği bir hat oldu " dedi.

Haliç'in havadan genel görüntüleri!

İstanbul Avrupa yakasında tarihi yarımada ile Beyoğlu'nu ayıran Haliç girintisi, 28 Eylül 2013 tarihinde www.havadanemlakvideo.com ekibinden olan kameraman Sayen Kaspar tarafından havadan görüntülendi

Haliç metro geçiş köprüsü!

Haliç metro geçiş köprüsünün 2014 yılının Ocak ayında hizmete girmesi bekleniyor. 180 milyon liraya mal olan köprü, Unkapanı ve Azapkapı viyadükleri ile 936 metreye ulaşıyor....

Haliç Metro inşatında UNESCO’nun dediği oldu!

UNESCO Dünya Miras Komitesine, İstanbul’u Dünya Mirası Listesi’nden çıkarmayı düşündüren projelerden biri Haliç Metro Geçiş Köprüsü idi

Diamond Tower AVM'de ofis binası kiralamaları başladı

Bayrampaşa'nın en yüksek ve en prestijli binası olarak yapımı devam eden Diamond Tower’da kiralamalara başlandı

Haliç Köprüsü'nde 18 Ağustos'a kadar bakım çalışması yapılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü, tarafından Haliç Köprüsü'nde bakım çalışmaları başlatıldı...

Büyükçekmece'ye metro müjdesi!

AK Parti Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Uysal, "Haliç Köprüsü'nde olan benzer bir sistemle Beylikdüzü-Büyükçekme hattında sorunlu olan bölgeyi yüzeyden geçirip halkımızı metroyla buluşturmayı planlıyoruz" dedi...

Haliç'e Su Sporları Merkezi kurulacak!

Haliç Köprüsü'nün Halıcıoğlu ayağında kalan ve bir kısmı park olan alana "Haliç Su Sporları Merkezi" yapılıyor. 11 dönümlük alana yapılacak tek katlı ekolojik merkezin projesi tamamlandı. Çalışmalara önümüzdeki günlerde başlanacak.

Haliç Köprüsü'nde asfalt çalışmaları başlıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Haliç Köprüsü’nde bugün asfalt çalışması başlatıyor. Onarım ve asfalt yenileme çalışması yaklaşık 2 hafta sürecek.

Haliç Tüp Geçit Projesi Haliç'i temizleyecek!

Haliç-Unkapanı Karayolu Tüneli Tüp Geçit Projesi tamamlandığında 180 yıllık Unkapanı Köprüsü kaldırılacak ve daha temiz bir Haliç ortaya çıkacak. 900 metrelik sualtı köprüsünde üç şerit geliş, üç şerit gidiş olacak.

Haliç Köprüsü metrobüs yolundaki bakım yarın bitecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Haliç Köprüsü metrobüs yolundaki bakım-onarım çalışmalarının yarın sabah tamamlanacağını bildirdi. Metrobüs yolunda gece saatlerinde başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Haliç Köprüsü metrobüs yolu bakım çalışmaları başladı!

Haliç Köprüsü metrobüs yolundaki bakım onarım çalışmaları başladı. Çalışmalar pazartesi sabaha kadar sürecek. Haliç Köprüsü Edirnekapı-Mecidiyeköy istikametinde ana köprü beton bloklarla kesilerek anaköprü trafiği yan yola yönlendirildi.

Haliç Köprüsü metrobüs yolunda bakım!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Haliç Köprüsü metrobüs yolunda bakım-onarım çalışması hava muhalefeti nedeniyle ertelenmişi. İki gün sürecek çalışmalar boyunca Metrobüs trafiği ana köprüden sağlanacak. Araç trafiği yan köprüye aktarılacak.

Haliç Köprüsü metrobüs yolunda bakım çalışmaları başlıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hava muhalefeti nedeniyle ertelenen Haliç Köprüsü metrobüs yolunda bakım-onarım çalışmasının Cuma günü başlayacağını duyurdu.

Haliç Köprüsü metrobüs yolu bakım çalışmaları ertelendi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Haliç Köprüsü metrobüs yolu bakım çalışmalarının ertelendiğini bildirdi. Açıklamada, hava şartlarının düzelmesi durumunda yeni çalışma planının kamuoyuyla paylaşılacağı kaydedildi.

Haliç Köprüsü Metrobüs Yolu bakıma alınacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Haliç Köprüsü metrobüs yolunda bakım-onarım çalışmasına başlıyor. İki gün sürecek çalışmalar boyunca Metrobüs trafiği ana köprüden sağlanacak. Araç trafiği yan köprüye aktarılacak.

Haliç Köprüsü metrobüs yolu bakıma alınıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Haliç Köprüsü metrobüs yolunu bu gece bakıma alacak. İki gün sürmesi beklenen çalışmalar, 21 Ağustos Cuma günü 23.45’te başlayacak ve trafiğin en az yaşandığı 01.00-06.00'da gerçekleştirilecek.

Haliç Köprüsü metrobüs yolu bakıma alınacak!

İki gün sürecek çalışmalar boyunca metrobüs trafiği ana köprüden sağlanacakİstanbul Büyükşehir Belediyesi, Haliç Köprüsü metrobüs yolunu yarın gece bakıma alacak.

Haliç Köprüsü

Haliç Köprüsü Haliç Köprüsü

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, hava muhalefeti nedeniyle ertelenen Haliç Köprüsü metrobüs yolunda bakım-onarım çalışmasının Cuma günü başlayacağını duyurdu. İki gün sürecek çalışmalar boyunca Metrobüs trafiği ana köprüden sağlanacak. Araç trafiği yan köprüye aktarılacak.


Haliç Köprüsü metrobüs yolunda bakım ve onarım çalışmaları 28 Ağustos Cuma Günü saat 23.45'te başlayacak. Çalışmalar süresince Haliç Köprüsü Ana Yolu Edirnekapı-Mecidiyeköy yöne araç trafiğine kapalı olacak. Araç trafiği yan yola aktarılarak trafik akışı kesintisiz sağlanacak. Metrobüs seferleri ise Edirnekapı-Mecidiyeköy istikametindeki ana köprüden devam edecek.


Bakım-onarım çalışmaları kapsamında ilk etapta yolda tıraşlama yapılacak. Sonrasında yola 4 cm Stone Mastik Asfalt serilecek. 


İBB Fen İşleri Daire Başkanlığı Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü'nün yaptığı çalışmalar 31 Ağustos Pazartesi sabah 06.00'da sona...