hastane

hastane

Yıllardır yapımı gündemde olan, ilçeye sözü verilen 250 yatak kapasiteli Gölcük Devlet Hastanesi binası için açılan ihale Sağlık Bakanlığında yapıldı. İhaleye 22 firma teklif verdi.

Türk hastaneleri yurt dışına gidiyor!

Sağlık Bakanlığı yurtdışına hastane açmaya hazırlanıyor. AKP Milletvekili Cevdet Erdöl, Sağlık Bakanlığı’nın Somali ve Berlin’den başlayarak eğitim araştırma hastaneleri kuracağını bu kapsamda çalışmalar olduğunu açıkladı.

Trabzon'da özel hastanede yangın!

Akçaabat ilçesindeki özel bir hastanenin dördüncü katında, elektrik panosunda çıkan yangın hasara yol açtı. Yangın sebebiyle hastanedeki bazı hastalar, dumandan etkilenmemeleri için başka hastanelere nakledildi

Hastaneler gayrimenkul projelerini nasıl etkiliyor?

Hastanelerin piyasalara etkisi? Bulunduğu bölgeye ne tip etkileri oluyor, ne tip gayrimenkulleri tetikliyor, ne kadar fiyat artışı doğuruyor... TSKB Gayrimenkul Değerleme Özel Projeler Departmanı Değerleme Uzmanı Zeynep Konca, Emlak Kulisi için araştırdı.

Mehmet Müezzinoğlu: 86 hastanenin ihale sürecini başlattık!

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, gelecek 2-3 ay için 86 hastanenin ihale sürecini başlattıklarını belirterek, "Önümüzdeki 3-4 yıl içinde toplam 45 bin hasta yatağını yenileyeceğiz" dedi...

11 şehre yarış atları için at hastaneleri kurulacak!

Kızılcahamam Kampı'nda, Devlet'in kumardan elini çekerek özelleştirileceği mesajını veren Ak Parti Hükümeti'nin Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, kumarın bir başka versiyonu olan At Yarışları'ndaki atlar için 11 şehre At Hastanesi kuruyor...

Hastaneler depreme karşı güçlendirilecek!

Mehmet Müezzinoğlu, şehir hastaneleriyle hedeflerinden birinin hastaneleri depreme dayanıklı hale getirmek olduğunu belirterek, "2018 yılına geldiğimizde Türkiye'de sağlık hizmeti sunan tüm hastanelerimizi depreme dayanıklı hale getirmiş olacağız" dedi...

Depreme dayanıklı hastaneler 4 yıl içinde geliyor!

Kamu hastanelerinin depreme dayanıklılık ve konfor açısından dönüşümünün 4 yıl içinde tamamlanması planlanıyor

Bakırköy Devlet Hastanesi'nin yeni binası 9 aydır tamamlanamadı!

Bakırköy Devlet Hastanesi'ndeki hastalar yeni binanın 9 aydır teslim edilmemesinden dolayı ameliyat tarihlerini sedyede bekliyor.

Konutta yeni moda sağlık evleri!

İnşaat firmaları yeni şehirler kurarken bir adım daha ileriye giderek projelerine sağlık evlerini eklemeye başladı

Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yeni binası Haziran'da hizmete girecek!

Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin yeni hizmet binası haziran ayı sonunda hizmet vermeye başlayacak

TOKİ Adana'da 200 yataklı hastane inşa edecek!

Sağlıkta dönüşüm projesi kapsamında 200 yataklı Çukurova Dr. Askım Tüfekçi Devlet Hastanesi Ek Hizmet Binasının Sağlık Bakanlığı tarafından ihalesi TOKİ' ye yaptırılan hastane inşaatına önümüzdeki günlerde başlanacağı öğrenildi...

Çin'de yabancı yatırımcılar hastane açabilecek!

Çin'de yabancı yatırımcılar hastane açabilecek. Şanghay 'ın yanı sıra Pekin, Tiencin şehirleri ile Ciangsu, Fucien, Guangdong ve Haynan eyaletlerinin de pilot bölgeler olarak değerlendirileceği belirtildi.

Antalya Murtapaşa'da 4 milyon 79 TL'ye satılık hastane!

Antalya İli Muratpaşa İlçesi'nde yer alan 2318 metrekare yüzölçümüne sahip olan hastane Antalya 6. İcra Dairesi tarafından 17 Ekim 2014 günü saat 10:00 ile 10:10 arası ihaleye çıkıyor.

1943 yılında Doğan Sigorta Şirketi İstanbul'da 250 yataklı hastane kuracakmış!

1943 yılında Doğan Sigorta Anonim Şirketi adında bir şirket 300 odalı, İstanbul'un en büyük hanı Buton Han'ı satın alarak 250 yataklı bir hastane meydana getirecekmiş.

Dünyagöz 2014 sonuna kadar 11 hastane açacak!

2015'te halka açılmayı planlayan Dünyagöz Hastaneler Grubu, 150 milyon TL'lik tahvil satışına 200 milyon TL'lik talep aldı. Şirket bu paranın bir bölümünü 2014 sonuna kadar açılacak 11 hastane için kullanmayı planlıyor...

Dünyagöz Hastaneler Grubu, 2014 sonuna kadar 11 hastane açacak!

2015 yılında halka açılmayı planlayan Dünyagöz Hastaneler Grubu, 150 milyon TL’lik tahvil sattı. 200 milyon TL’lik talep alan Dünyagöz, elde edilen geliri yıl sonuna kadar açacakları 11 hastane için kullanacak.

Dünyagöz 11 hastane daha açıyor!

Sermaye Piyasası Kurulu'ndan 200 milyon liralık tahvil ihracı için onay alan Dünyagöz Hastanesi, yıl sonuna kadar 11 hastane açacak. Dünyagöz, SPK'den aldığı 200 milyon tahvil ihracının 150 milyonunu tamamladı.

Tekirdağ'a 480 yataklı hastane geliyor! Önyeterlilik ihalesi 22 Eylül'de!

T.C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğü Kamu Özel İşbirliği Daire Başkanlığı, Kamu Özel İşbirliği Modeli ile Tekirdağ Sağlık Yerleşkesi Yapım İşi ile Ürün ve Hizmetlerin Temin Edilmesi İşi kapsamında 480 yataklı hastane yapılacak...

Kepez'de hastane yapımı devam ediyor!

TOKİ tarafından Kepez ilçesinde Sütçüler bölgesine inşa edilen ve ihale bedeli 75 milyon lira olan Kepez Devlet Hastanesi'nin yapımı sürüyor. Hastane binasının karkas inşasının büyük kısmı tamamladı.

Siirt’e 400 yataklı yeni hastane geliyor!

Siirt’e 400 yataklı yeni hastane geliyor. TOKİ tarafından Siirt’e 400 yataklı modern devlet hastanesi inşa edildi. 20 gün içinde yapılan yeni hastaneye taşınma işlemleri tamamlanacak.

TOKİ’den Hendek'e 100 yataklı hastane geliyor!

TOKİ’den Hendek'e 100 yataklı hastane geliyor. Hendek’te D-100 ile TEM Otoyolu arasında kalan bölgede yapımına başlanan 100 yataklı devlet hastanesinin inşaatı devam ediyor.Hastanenin tam donanımlı ve modern bir yapıya sahip olacağı belirtildi.

DEÜ İlhan Onat Hematoloji Hastane binası ihalesi 28 Ağustos'ta yapılacak!

Dokuz Eylül Üniversitesi İlhan Onat Hematoloji Hastane binası tamamlama işi Dokuz Eylül Üniversitesi Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanlığı tarafından 28 Ağustos 2014 tarihinde ihaleye çıkıyor.

Manisa eski askeri hastane binası, hükümet konağı olacak!

Şehzadeler Kaymakamlığı, devir işlemleri tamamlanan 14 bin 500 metrekarelik eski askeri hastane binasına Hükümet Konağı yapacak. Kaymakam İsmail Çorumoğlu, İçişleri Bakanlığı'na proje ödeneği için başvurunun yapıldığını belirtti.

hastane Haberi

hastane

Yıllardır yapımı gündemde olan, ilçeye sözü verilen 250 yatak kapasiteli Gölcük Devlet Hastanesi binası için açılan ihale Ankara'da Sağlık Bakanlığında yapıldı. İhaleye, aralarında Türkiye'nin büyük firmalarının bulunduğu 22 firma teklif verdi. 


EN DÜŞÜK TEKLİF 66.6 MİLYON TL


Gölcük Devlet Hastanesinin yeni binası, bölgenin deprem riski dikkate alınarak zemini deprem izalatörlü sistemle inşa edilecek. Bu nedenle, projenin yaklaşık tahmini bedeli 71.5 milyon TL düzeyinde. 22 teklif içinde en düşük teklif 66.6 milyon TL ile Aksu İnşaat firmasından geldi. Maliyet bedeline en yakın teklif ise (71.9 milyon TL) Kayalar İnşaat firmasının. İhaleye, Kocaeli'den sadece Haldız İnşaat firması teklif verdi. 


MAYIS'TA TEMELİ ATILACAK


250 yataklı, deprem izalatörlü Gölcük Devlet Hastanesi binasının temelinin büyük olasılıkla mayıs ayında atılması bekleniyor. 

Yeni hastane binası tamamlanınca Gölcük Devlet Hastanesi, komple yeni...