Hulusi Belgü

Hulusi Belgü

AYD Başkanı Belgü, İstanbul'daki 3 AVM'de mağazalarını iki saat geç açması ile ilgili, "Bahsi geçen mağazaların yarım günlük protestosunu, sansasyon yaratmaktan öteye gitmeyecek bir zaman kaybı olarak değerlendiriyoruz" dedi...

AVM yatırımında artık daha dikkatli davranılmalı!

AYD Yönetim Kurulu Başkanı Belgü, "Yatırımlarda yavaş yavaş duraksamaya gidiyoruz çünkü önemli bölgelerde, birçok yerde AVM'ler için gerekli olan yatırımların yapıldığını, bundan sonra biraz daha dikkatli davranılması gerektiğini düşünüyoruz." dedi.

AVM endeksi umut veriyor!

AVM Endeksi’nin Ekim 2017 sonuçları açıklandı. AVM Endeksi 16,2 artış kaydederek 237 puana ulaştı...

Döviz duruldu perakendeciler rahatladı!

YeniBirlik Gazetesi yazarlarından Yıldıray Gökkaya bugün köşesinde "Döviz duruldu perakendeciler nefes aldı" başlıklı yazısına yer verdi. İşte o yazı...

Hulusi Belgü, AYD başkanlığını 3. kez üstlendi!

AYD'nin 9. Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. AYD'nin başkanlık görevine 3. kez Hulusi Belgü seçildi. Belgü, "Bu yıl sonunda ciro hedefimiz 110 milyar TL" dedi.

AVM sayısı 2017'de 385'e çıkacak!

Perakendeciler geçen yıl yaşanan darbe girişimi ve terör olaylarına rağmen 2017’ye pozitif giriyor. İhracat ve mağaza hedeflerini artıran sektör oyuncularının gündemini ise kur ve uluslararası siyasetteki gelişmeler belirleyecek.

AYD'den kur atağı!

AYD Başkanı Hulusi Belgü, "İçinde perakendeci, AVM yatırımcısı ve bankacının olduğu, kur riskini hedge etmek üzerine bir yöntem üzerinde çalışıyoruz. 3 banka ile görüştük, ilk çeyrekte bu işi çözmüş olacağız" dedi

Türkiye'de cadde mağazacılığının artırılması gerekiyor!

Hulusi Belgü, Türkiye'de cadde mağazacılığının artırılması gerektiğini belirterek, kentsel dönüşümlerde mutlaka perakendenin önünün açılacağı dükkanların yapılması gerektiğini, Avrupa'da 6-7 metre yükseklikte mağazaların yapıldığını söyledi.

AVM’ler 115 milyar lira ciro bekliyor!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, sayıları 388'e ulaşan AVM'lerin cirosunun bu yıl 115 milyar liraya çıkmasının beklendiğini söyledi. İşte Belgü'nün açıklamaları...

Türkiye'de Pop-up mağaza konsepti yaygınlaşacak!

Perakende Günleri 2015 Zirvesi başladı. Atieh Group Yönetici Ortağı Dr. Bijan Khajehpour, Türk işadamlarına İran’daki yatırım fırsatlarını anlattı ve davet etti.

Hulusi Belgü seçim sonuçlarını değerlendirdi!

AYD Yönetim Kurulu Başkanı Hulusi Belgü, seçim sonuçlarını değerlendirdi. "Siyasi ve ekonomik reformların genişletilerek devam ettirilmesini arzu ediyor, seçimlerin ülkemize huzur getirmesini temenni ediyoruz" dedi.

AVM Ciro Endeksi Ağustos ayında ne kadar arttı?

AYD Başkanı Belgü: "Önemli miktarlarda harcama yapan Orta Doğu ülkeleri ağırlıklı yabancı turist varlığını, kış dönemine oranla daha durgun geçen yaz sezonundaki bu artışların en önemli nedeni olarak görüyoruz" dedi.

AVM Ciro Endeksi Nisan ayı raporu açıklandı!

AVM Ciro Endeksi, Nisan'da geçen yılın aynı ayına göre yüzde 19,6 artarak 165 puana ulaştı.

AYD Başkanı Hulusi Belgü Fenerbahçe'de başkan adayı!

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü, Twitter hesabından ve bizfenerbahceyiz.com sitesinden Fenerbahçe'de başkan adayı olduğunu açıkladı. İşte AYD Başkanı Hulusi Belgü'nün açıklaması..

AVM ciro endeksi 2015 Mart'ta yüzde 13,6 arttı!

AVM endeksi yılın ilk çeyreğinde, geçen yılın ilk çeyreğine göre yüzde 18,4 yükseldi. AVM Ciro endeksi, mart ayında yüzde 13,6 arttı.

Hulusi Şahin: Batman’ın imar sorunlarını çözmek için çalışacağız!

Batman Belediye Başkan Vekili olarak görevlendirilen Vali Hulusi Şahin, Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıda kentin imar sorunları çözmek için çalışacaklarını belirtti…

2019'da AVM'lerden 160 milyar TL ciro bekleniyor!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü, AVM'lere 53 milyar dolarlık yatırım yapıldığını ve 520 bin çalışana sahip olduklarını ifade ederek "2018'de 130 milyar TL ciroya ulaştık. 2019'da 160 milyar TL ciroya ulaşmayı bekliyoruz." dedi. 

AVM'lerdeki kur yatırımcılara açık pozisyon yarattı!

AYD Başkanı Hulusi Belgü, "Kurla ilgili alınan karar yatırımcılara açık pozisyon yarattı. Kurda yaşanan değişiklikler perakendeciyi rahatsız etmiyor'' dedi.

Hulusi Şahin: Yeni Hasankeyf'e bu yaz sonunda kavuşacağız!

Yeni Hasankeyf'e bu yaz sonunda kavuşmayı düşündüklerini ifade eden Batman Valisi Hulusi Şahin, eskisinden çok daha güzel olacak Hasankeyf'i dünyaya tanıtacaklarını söyledi...

AVM'ler 2018'i 130 milyar TL ciro ile kapatıyor!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) Başkanı Hulusi Belgü, alışveriş merkezleri olarak 2018 yılını yaklaşık 130 milyar TL ciro ile kapatacaklarını, 2019 yılı için ise 160 milyar TL ciro öngördüklerini dile getirdi. 

Orgeneral Hulusi Akar Cami ve Külliyesi açıldı!

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Orgeneral Hulusi Akar Cami ve Külliyesi'nin açılışını gerçekleştirdi.

Hulusi Belgü: Türk ekonomisini batırmaya çalışıyorlar!

BMD Başkanı, Sinan Öncel’in düzenlediği ve bazı marka temsilcilerinin katıldığı toplantıda konuşulan konular üzerine bir açıklama yapan AYD Başkanı Hulusi Belgü çarpıcı açıklamalar yaptı...

AVM’lerden döviz kararına tepki!

AVM ile yapılan sözleşmelerde döviz cinsinden kararlaştırılmış bedeller, 30 gün içerisinde Türk lirası olarak yeniden belirlenecek. Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü bu kararın Türk bankalarını sıkıntıya sokabileceğini söyledi

Geç açılan mağazalara para cezası gelebilir!

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği Başkanı Hulusi Belgü Marmara Park, Forum İstanbul ve City's Nişantaşı'ndaki geç açılan mağazalara para cezası kesilebileceğini belirtti

Mağaza kapama protestosu sansasyon yaratmaktan öteye gitmez!

AYD Başkanı Belgü, İstanbul'daki 3 AVM'de mağazalarını iki saat geç açması ile ilgili, "Bahsi geçen mağazaların yarım günlük protestosunu, sansasyon yaratmaktan öteye gitmeyecek bir zaman kaybı olarak değerlendiriyoruz" dedi...

Hulusi Belgü: Milli paramızın yanındayız!

Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Belgü, "Alışveriş merkezi yatırımcıları olarak her zaman milletimiz, devletimiz ve milli para birimimiz Türk lirasının yanındayız" dedi..

AVM'lerden dolar mesajı: Perakendecilere destek olacağız!

AYD Başkanı Hulusi Belgü "Dövizde son dönemde yaşanan artışlar sebebi ile perakendecilerin kira/ciro oranlarını yakından takip ederek elimizden geldiğince iş ortaklarımıza destek olmaya devam etmemiz gerektiğinin bilincindeyiz" dedi...

Kayseri Hulusi Akar Bulvarı’ndaki son bina da yıkıldı!

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik, Yapı Kontrol Daire Başkanlığı tarafından yapılan yatırımlarından bazılarını kapsayan görsel brifing yaptı.

Hulusi Belgü

Hulusi Belgü Hulusi Belgü

İstanbul'daki 3 AVM'de mağazalarını iki saat geç açtı. Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD)  Başkanı Hulusi Belgü'nün mağazaların kapatılması ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Türkiye’deki alışveriş merkezleri ve yatırımlarını temsil eden tek kuruluş Alışveriş Merkezleri ve Yatırımcıları Derneği (AYD) olarak, bazı markalarımızın aldıkları karar doğrultusunda, İstanbul’da yer alan birkaç alışveriş merkezinde mağazalarını öğlen saatlerine kadar kapılarını kapatarak kurda yaşanan artış dolayısıyla kiraları protesto ettiklerini üzülerek takip ettik.

Ülkemizin bir kez daha zor bir siyasi ve ekonomik mücadele döneminden geçtiği yadsınamaz. Böylesine sancılı günlerde başta hükümetimiz olmak üzere pek çok sanayicimizin, yatırımcımızın ve hatta halkımızın elini taşın altına koyarak bireysel kalkınmaya değil toplumsal kalkınmaya, kurlardan yaşanan yükselmeyle ve enflasyonla mücadeleye katkı sağladığını görüyoruz.

Tüm Türkiye’nin milli birlik duygularıyla hareket etmesi gereken bu hassas...