İbb

İbb

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Şirketlerinden İSBAK, Ankara'da düzenlenen Türkiye Tünelcilik Semineri'nde tünel sistem yazılım ve işletim konularında katılımcıları bilgilendirdi...

İBB kiraladığı taşınmazları TÜRGEV'e mi tahsis ediyor?

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve bağlı ilçe belediyeleri kiraladığı taşınmazları TÜRGEV, ENSAR ve Aziz Mahmut Hüdai gibi vakıflara tahsis etmeye başladı.

İBB’nin kira gelirleri orantısız mı?

Sayıştay 2014 Denetim Raporu’nda İBB’nin kira gelirinin orantısız olduğunun altı çizilen raporda Sayıştay denetçileri bunun nedenini ihale sürecinin şeffaflıktan uzak yürütümesi olarak değerlendirdi.

İBB mühendis yetiştirme akademisi kuracak!

İstanbul Tramvayı projesi kapsamında yerli metro ve tramvay üretimine başlayan İBB, projenin gelişimi için mühendis yetiştirme akademisi kuracak. Ayrıca eğitimini başarıyla tamamlayan öğrencilere iş imkanı da sunulacak.

Üsküdar Çengelköy'e sosyal tesis yapılacak!

Üsküdar Çengelköy'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) ait yaklaşık 17 bin metrekarelik alana yeni bir sosyal tesisin yapılması, İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy çokluğuyla kabul edildi.

Şişli'deki Ermeni mezarlığı Belediyeye devredildi!

Şişli’de Surp Agop Hastanesi Vakfı’na ait olan 41bin 430 metrekarelik mezarlık 1930’da çıkartılan Belediyeler Kanunu çerçevesinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) devredildi. İBB, 111,8 milyon lira ödeyecek.

İBB Tuzla'daki araziyi 16.9 milyon TL'ye satışa çıkardı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 20 yıl önce kültürel tesis alanı olarak ayrılan araziyi, satışa çıkardı. 35 yıldır İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin mülkiyetinde bulunan söz konusu arazi için, 16.974.000 TL muammen bedel belirlendi.

2006 yılında İBB, Cevahir'deki yüzde 50 hissesini satacak!

2006 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, 3 bloktan oluşan, Şişli'deki Cevahir Alışveriş Merkezi'ndeki yüzde 50 hissesini 350 milyon dolar (507.5 milyon lira) bedel üzerinden satışa çıkarmış.

2006 yılında İBB gökdelen arsası satacak!

2006 yılında Büyükşehir Belediyesi, Gaziosmanpaşa Küçükköy'de İSTON ve KİPTAŞ'ın kullandığı 5 parselden oluşan 75 bin metrekarelik gökdelen arsasını 100 milyon lira tahmini bedel üzerinden satışa çıkaracakmış

2001 yılında İstanbul'a özgü yönetim modeli oluşturulacakmış!

2001 yılında İçişleri Bakanlığı'nın 'İstanbul İçin Yeni Bir Yönetim Modeli Projesi' hazırlaması için görevlendirdiği MBBB ilk raporunu tamamlamış. Hazırlanan yeni yönetim modeline göre Büyükşehir, dünyanın en büyük ve pahalı şehirlerini örnek alacakmış.

Eyüp-Fatih arası raydan elektrikli tramvay hattı geliyor!

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Fatih ile Eyüp ilçeleri arasında 13 kilometrelik güzergâhta 19 istasyonda hizmet verecek 150 milyon dolar bütçeli tramvay hattı projesini tanıttı.

1999 yılında Ziraat Bankası'ndan Belediye'ye trilyonluk meydan davası!

1999 yılında Ziraat Bankası, Eminönü'nde otobüs durağı ve yol olarak kullanılan 1.7 dönümlük arsa için İBB'ye dava açmış. Belediye metrekaresine 50 milyon lira verip almak isterken, Ziraat Bankası 400 milyon lira talep etmiş.

İstanbul’un köylerini kalkındıracak rapor hazır!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, mahalleye dönüştürülen 151 köyün tarım, ormancılık, hayvancılık ve turizm potansiyellerini ortaya koyan ve geliştirme önerileri sunan bir rapor hazırladı. İşte ayrıntılar...

İBB meydan, yeşil alan, sahil düzenleme danışmanlık işini ihaleye çıkarıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul genelinde cadde, meydan, yeşil alan ve sahil düzenlemelerinin proje hazırlık işini 12 Mart 2015 tarihinde saat 10.00'da ihaleye çıkarıyor.

İBB Meclisi’nde İhtisas Komisyonları belirlendi!

İBB Meclisi, 7. Seçim Döneminin 2. Toplantısını Saraçhane Belediye Sarayı’nda gerçekleştirdi. Meclis 1. Başkan Vekili Ahmet Selamet’in başkanlığında yapılan toplantıda İhtisas Komisyonları ile yerel yönetim birliklerine üye seçimi yapıldı...

İBB Sosyal Tesisleri 'En Yeşilaycı Sosyal Mekan' seçildi!

Geçtiğimiz ay 12.Uluslarasası Gastronomi Festivali'nde altın madalyaya layık görülen İBB Sosyal Tesisleri, 7 Mart gecesi Türkiye Yeşilay Cemiyetince düzenlenen “Yeşilay'ın En'leri Zümrüdüanka Ödül Gecesi”nde “En Yeşilaycı Sosyal Mekan” ödülünü aldı. ..

Kadir Topbaş İBB’nin ürettiği yüzde yüz yerli ilk tramvayı tanıttı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 4. Uluslararası Demiryolu Hafif Raylı Sistemler Altyapı ve Lojistik Fuarı’nın (Eurasia Rail 2014) girişinde sergilenen İBB’nin ürettiği yüzde yüz yerli ilk tramvayı tanıttı.

İBB: Ayazma Mezarlığı, İçişleri Bakanlığı'nın onayı ile taşındı!

İBB, Başakşehir’deki Ayazma Mezarlığı’nın imarı ile ilgili açıklama yaptı. Mezarlığın kentsel dönüşüm alanında olduğunu belirten yetkililer, mezarlığın taşınmasına, yol geçme zorunluluğu nedeniyle İçişleri Bakanlığı’nın oluruyla karar verildiğini açıkladı

İstanbul Geneli Muhtelif İBB Binaları Bakım ve Onarım işi ihalesi yarın!

İstanbul Geneli Muhtelif İBB Binaları Bakım Ve Onarım İnşaatı yapım işi ihalesi yarın saat 10:00 'da M. Nezihi Özmen Mah. Keresteciler Sitesi Kasım Sk. No: 62 Kat:3 Merter Güngören adresinde gerçekleştirilecek...

Yangın mağdurlarına İBB'den yardım eli!

Yangın mağdurlarına İBB' den yardım eli geldi. Silivri Selimpaşa TOKİ Emlak Konutları B3 Blokta çıkan yangın nedeni ile mağdur olan vatandaşlara İBB yardım eli uzattı.

İBB doğal afet ve yangın müdahale helikopterini hizmete aldı!

Haliç'te düzenlenen nefes kesen tatbikatta helikopterin hareket kabiliyetini basın mensupları ile birlikte izleyen İBB Başkanı Kadir Topbaş, "New York itfaiyesi ile eş değer bir itfaiye ekibi ortaya çıktı" dedi.

İBB'nin spor ödülleri sahiplerini buldu!

İBB tarafından düzenlenen “İstanbul Spor Ödülleri ve Amatör Spor Kulüplerine Malzeme Dağıtımı" töreninde konuşan Başkan Kadir Topbaş, “Yaptığımız çalışmalar sonucunda Şampiyonlar Ligi Final Maçı İstanbul’daydı." dedi...

İBB İstanbul'da Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu’nu açtı!

İBB İstanbul' da Başkan Kadir Topbaş, KİPTAŞ tarafından Avrupa Yakası Başakşehir’ de 5,5 milyon TL harcanarak yapılan Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu’ nu açtı...

İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu 23 Aralık 'ta açılacak!

İBB Şehit Polis Mustafa Erdoğan Ortaokulu 23 Aralık 2013 Pazartesi günü saat 14:00 'te açılacak. Okulun bünyesinde kapalı spor salonu, fen, yabancı dil ve bilgisayar laboratuvar bulunuyor.

İBB Sultanbeyli'de viyadük yapım işi ihale edecek!

İBB, Sultanbeyli Gölet Civarı Viyadük İnşaatı yapım işi ihale edecek. İhale 12 Aralık 2013 tarihinde saat 11:00 de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Yazı İşleri ve Kararlar Daire Başkanlığı, İhale İşleri Müdürlüğü 'nde gerçekleştirilecek...

İBB bütçesinde aslan payı ulaşım ve çevrenin oldu!

İBB Başkanı Kadir Topbaş “Son 9 yılda ulaşıma 24,4 milyar lira harcadık. 2014 sonu itibarıyla bu rakam 28 milyar lira olacak. Ulaşım sorununun çözümünde büyük mesafe kaydettik. Her gün trafiğe 475 yeni araç ekleniyor" dedi...

İBB Mahmut Bayram Ortaokulu 19 Kasım 2013 tarihinde açılacak!

KİPTAŞ'ın Maltepe’de inşa ettiği ve bünyesinde kütüphane, kapalı spor salonu, fen, yabancı dil ve bilgisayar laboratuvarları ile 24 derslik bulunan İBB Mahmut Bayram Ortaokulu 19 Kasım 2013 tarihinde açılacak...

İbb

İbb İbb

Ulaşım sektöründe sevindirici gelişmelerin yaşandığı son yıllarda önemli zorluklarla mücadele edilerek dünya tünelcilik literatürüne girecek tüneller yapılan tüneller, Türkiye'de önemli bir bilgi ve deneyim birikimi oluştu.


Bu bilgi ve deneyimi paylaşmak, yapılması gerekenleri tartışmak ve tünel sektörünün yol haritasını çizmek amacıyla, Türkiye tünel sektörünün tüm bileşenleri Karayolları Genel Müdürlüğü'nün desteği ile Yollar Türk Milli Komitesi Ankara’da düzenlenen ve organizasyonunu Apa Etkinlik'in üstlendiği “TÜNELLER GELECEĞE AÇILIYOR” Türkiye Tünelcilik Semineri'nde buluştu.


Sektör duayenlerinin katıldığı ve sektör ziyaretçilerinin yoğun ilgi gösterdiği organizasyon çerçevesinde düzenlenen panelde bir sunum gerçekleştiren Akıllı Ulaşım Sistemleri’nin lider firması İSBAK Ar-Ge ve Bt Müdürü Muhammed  Alyürük, tünel sistem yazılım ve işletim konularında yaptıkları başarılı çalışmalarla ilgili katılımcıları bilgilendirdi.


İstanbul Büyükşehir...