İBB Başkanı Kadir Topbaş

İBB Başkanı Kadir Topbaş

İBB Başkanı Kadir Topbaş “Son 9 yılda ulaşıma 24,4 milyar lira harcadık. 2014 sonu itibarıyla bu rakam 28 milyar lira olacak. Ulaşım sorununun çözümünde büyük mesafe kaydettik. Her gün trafiğe 475 yeni araç ekleniyor" dedi...

Kadıköy-Kartal metrosu tünelleri törenle birleşti

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Kadıköy-Kartal Metrosu'nda Soğanlık İstasyonu Tünel Birleşmesi Töreni'ne katıldı

Metrobüs 2010'da Beylikdüzü'nde

Avcılar-Söğütlüçeşme arasındaki 40 kilometrelik hat üzerinde hizmet veren metrobüsün 4. etabı olarak planlanan 12 kilometre uzunluğundaki Avcılar-Beylikdüzü hattının, 2010 yılı başında hizmete girmesi planlanıyor

Recep Tayyip Erdoğan:Dere yataklarındaki yapıları kaldırmalıyız

Başbakan Erdoğan İstanbul ve Trakya'da yaşanan sel felaketini AKOM'da değerlendirdi

Adalar Belediyesi basın toplantısı düzenliyor

Gürsel Tekin, Dr. Mustafa Farsakoğlu ve Oktay Altın 14 Eylül'de Meclis'e sunulan ancak AKP'li üyelerin reddettiği önergeyi açıklayacak

Esenyurt'un planlama öyküsü!

Yalçın Bayer bugünkü yazısında Esenyurt Beldesi'nin kuruluşundan bugüne imar planlarından bahsediyor

Ayamama Deresi yatağındaki 64 bina yıkılıyor!

İBB Başkanı Kadir Topbaş, Ayamama Deresi yatağındaki 64 binanın kaldırılması için tebligatların hazırlandığını açıkladı  

2010-2014 Stratejik Planı ile İstanbul yeniden yapılanıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin `2010-2014 Stratejik Planı' belli oldu

Metro hattında gayrimenkulü değerlenenden vergi!

İBB metro için finansman arıyor. Metro hattında gayrimenkulü değerlenen ile araba alanlardan vergi alınması gündemde

İstanbul'un stratejik planı hangi konuları içeriyor?

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin "2010-2014 Stratejik Planı"nı onayladı

4. Levent - Hacıosman hattına havaray çalışması yapılıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş "havaray" müjdesi verdi

Sinpaş Türkiye'nin bölgesel liderliğini anlatacak!

Sinpaş GYO, Bill Clinton ve Gerhard Schröder ile Türkiye'nin bölgesel liderliğini anlatacak

Ayamama'daki yıkımlara Pazartesi devam edilecek

İBB Başkanı Kadir Topbaş dere yataklarına yapılan binalarla ilgili çalışmaları sürdürdüklerini söyledi

Sarıyer - Çayırbaşı Tünel Yolu 3 Kasım'da birleşiyor!

Sarıyer - Çayırbaşı Tünel Yol birleşmesi 3 Kasım 2009'da gerçekleşiyor

Dubai Towers İstanbul projesi ne olacak?

Maktum'un Levent'teki kule projesi Danıştay'da. Davanın sonucuna göre yeni imar planı gelecek

Ortaköy’deki imar değişikliğinde geri adım mı atıldı?

Eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın da uygun bulmayarak tekrar görüşülmesi için meclise iade ettiği dosyalardan biri olan Beşiktaş Ortaköy’deki imar değişikliğine ilişkin kararında direnen AKP, 2 yıl sonra geri adım attı

Tayfun Kahraman, İBB Deprem Risk Yönetimi Daire Başkanı oldu!

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı görevine Dr. Öğr. Üyesi Tayfun Kahraman'ı atadı...

Topkapı Sarayı’ndaki restoran büyüyor!

Topkapı Sarayı'nda bulunan Karakol Restoran'da büyütme çalışması başlatıldı. Restoran eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın yeğeni Emre Kocadağ tarafından işletiliyor. 

Büyükçekmece Sahili-TÜYAP teleferik hattı için düğmeye basıldı!

Yıllardır İstanbul’un gündeminde olan eski İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın teleferik projelerinden biri hayata geçiriliyor. Büyükçekmece Sahili ile TÜYAP arasında yapılacak teleferik hattı projesinin ihalesi yapıldı. 

Kadir Topbaş'ın Yeşilköy Sahil Projesi iptal edildi!

Kadir Topbaş'ın Yeşilköy Sahil Projesi iptal edildi. Projenin İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Mevlüt Uysal, tarafından geçen ay iptal edildiği ortaya çıktı.

Kadir Topbaş: Hiçbir müteahhitle oturup ikili konuşmam yoktur!

İBB eski başkanı Kadir Topbaş, kendisiyle ilgili bir takım ithamların olduğunu belirterek, "Burada şu kadar yıl milyarlarca yatırım yapmış bir belediye olarak hiçbir müteahhitle oturup ikili konuşmam yoktur" dedi.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal oldu!

İBB Meclisi'ndeki seçimin üçüncü turunda kullanılan 308 oyun 179'unu alan Uysal, İBB Başkanı oldu. Uysal, görevi devraldı

İBB'nin yeni başkanı bugün belli oluyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın 22 Eylül'de görevi bırakmasının ardından yeni belediye başkanı seçimi bugün yapılacak.

İBB'nin yeni başkanı Mevlüt Uysal mı olacak?

İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın istifası sonrasında boşalan koltuğa Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal'ın oturacağı konuşuluyor.

Kadir Topbaş'ın yerine kim gelecek?

Başbakan Binali Yıldırım, istifa eden İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın yerine ilçe belediye başkanlarından birinin geleceğini açıkladı.

İBB'nin yeni başkanı 28 Eylül'de seçilecek!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın istifasıyla boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 28 Eylül'de seçim yapılacağını bildirdi.

Kadir Topbaş'ın istifasının Ömer Faruk Kavurmacı'yla ilgisi var mı?

Hürriyet Gazetesi yazarlarından Ahmet Hakan bugün köşesinde yer verdiği yazısında İBB eski başkanı Kadir Topbaş'a gönderme yaptı. Hakan yazısında, Topbaş'ın istifa kararıyla ilgili "Konunun FETÖ'den içeri düşüp çıkan damadınla bir ilgisi var mı?" ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı Kadir Topbaş istifa etti!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş istifa etti. Topbaş, "Özellikle ifade etmek isterim ki hata ile ihanet, birbirine karıştırılmaması gerekir. İhanet edenler asla affedilemez. Asla affetme duygusunu gösteremeyiz"" dedi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş

İBB Başkanı Kadir Topbaş İBB Başkanı Kadir Topbaş

2014 Bütçe sunumunda İBB Meclis Üyeleri’ne hitap eden Başkan Kadir Topbaş, son 9 yılda İstanbul’da büyük işlere imza attıklarını söyledi.


İstanbul’a kazandırdıkları yeşil alan ve meydanlarla İstanbul’un çehresini adeta yeniden şekillendirdiklerini belirterten Başkan Topbaş, “İstanbul daha erişilebilir ve daha estetik bir hale geldi” dedi.


Başkan Topbaş başlattıkları Dev Raylı Sistem Hamlesiyle "Metro Kent İstanbul" hedeflerine çok yaklaştıklarına dikkat çekerek, “Ulaşımı rayına oturtuyoruz. Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırdık. Teknolojiyi kamu hizmetleri ile buluşturduk ve toplu taşımayı internetle tanıştırdık” dedi.


Klasik belediyeciliğin ötesinde işler yaptıklarını kaydeden Başkan Topbaş konuşmasına şöyle devam etti: “İstanbul’un adını ilklerle anılır hale getirdik. Hep birlikte yapmaya da devam edeceğiz. Bu yüzden yıllardır dünya bizi konuşuyor, projelerimizi izliyor. Zira biz, birlikte İstanbul’un yıldızını parlattık. Bu vesile ile hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.”Hız kesmeden...