İNDER

İNDER

Gayrimenkul sektörü temsilcileri güç birliğine gidiyor. Bundan sonra gayrimenkulde yaşanan sorunların tespiti, çözüm önerileri artık hep birlikte masaya yatırılacak...

Körfez’den talep 2018 yılında rekor kıracak!

İNDER Yönetim Kumlu Başkanı Nazmi Durbakayım, “Körfez vatandaşları, kendilerine sağlanan teşvikleri de kullanarak 2018’de rekor alım gerçekleştirebilir” dedi. 

Konut getirisinin azalması, inşaatçının fedakarlığını gösterir!

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Durbakayım: "Son iki yıldır her ortamda fiyat artışı yapmamaya gayret ediyor ve kar marjlarımızdan fedakarlık yapıyoruz" dedi.

Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği için tanınan süre yeterli değil!

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım: "Planlı Alanlar İmar Yönetmeliği" ile sektöre tanınan 1 Ekim 2017 tarihine kadar olan sürenin, ortaya çıkacak sorunların çözümlenmesi için yeterli olmayacağı görülüyor" dedi.

Kartal'da kentsel dönüşümün sorunları ve çözümleri konuşuldu!

Kartal Belediyesi, İstanbul’un kentsel dönüşüm sorunlarının ve çözümlerinin tartışıldığı İNDER Kentsel Dönüşüm Çözümleri Konferansı’na katıldı.

Konut alıcısı da satıcısı da faizlerin düşmesini bekliyor!

TCMB'nin faiz indiriminden sonra gayrimenkul sektöründe gözler bankalara çevrilirken, konutta alıcı da satıcı da bu indirimin kredi faiz oranlarına yansımasını istiyor.

İnşaatçı ihracat teşviki istiyor!

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, "ihracat yapanların avantajları bize sağlanıyor mu? Konut yapıcıları olarak bunu bekliyoruz. Bir dönüş varsa bundan faydalanmalıyız." dedi

Nazmi Durbakayım: Beklentimiz makro ekonomik dengelerin bozulmaması!

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, sektör olarak beklentilerinin istikrarlı bir hükümet ve makro ekonomik dengelerin bozulmaması olduğunu söyledi.

Anahtar Teslim Kentsel Dönüşüm Projesi İstanbul'da tanıtıldı!

"Anahtar Teslim Kentsel Dönüşüm Projesi" ile kat karşılığı konut inşası modeline daha hızlı ve nitelikli alternatif yöntemler kat sahiplerinin hizmetine sunuldu.

İNDER Mükemmellik Zirvesi 12 Mayıs'ta!

İstanbul İnşaatçılar Derneği tarafından ilk kez düzenlenen İNDER Mükemmellik Zirvesi, 12 Mayıs 2015 tarihinde Hilton İstanbul Kozyatağı Otel’de gerçekleşecek.

Kentsel dönüşümde yeni yaklaşımlar İTÜ'de tartışılacak!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının katkılarıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlaması Bölümü, İNDER İstanbul İnşaatçılar Derneği ve Kentsel Dönüşüm ve Hukuk Platformu tarafından "Kentsel Dönüşümde Yeni Yaklaşımlar" adlı bir panel düzenleniy

'İstanbul depreminde lüks konutların riski daha büyük'

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkanı Nazmi Durbakayım, pahalı dahi olsa tekniğine uygun yapılmayan binaların, depremde 70 metrekarelik küçük daireli binalardan daha çok zarar göreceğini söyledi.

'Tüketicilerin yüzde 80’inin parası ev almaya yetmiyor'

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, Türkiye’de her yıl gerçekleştirilen ilk el konut satışının ortalama 500bin civarında olduğunu söyleyerek çarpıcı rakamlar paylaştı.

İnşaatçılardan KDV mahsuplaşması önerisi!

Bursa İnşaat Zirvesi'nde konuşan İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, konutta şirketlerin KDV mahsuplaşmasının, şahıslara da tanınmasının faydalı olacağını söyledi. İşte toplantının detayları...

İş sağlığı ve güvenliği anketi yapılıyor!

KONUTDER, İNDER, TMB, MÜSİAD ve İTO temsilcilerinin de iştiraki ile kurulan İş Sağlığı ve Güvenliği Platformu çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda iş sağlığı ve güvenliği eğitim anketi yapılıyor.

İNDER'in acı günü! Abdullah Baysal vefat etti!

İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Başkan Yardımcısı ve Pendik Eski Belediye Başkanı Abdullah Baysal vefat etti. İNDER İnşaatçılar Derneği taziye ilanı yayınladı. 

Nazmi Durbakayım yeniden İNDER başkanı seçildi!

İnşaatçılar Derneği’nin (İNDER) yapılan olağanüstü genel kurulunda Nazmi Durbakayım yeniden başkan seçildi.

Konutta tüketici mağduriyeti önlenecek!

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Durbakayım, "Yeni hayata geçecek projelerin devamlılığını garantiye alacak ve son tüketici açısından mağduriyetleri ortadan kaldıracak yeni bir sistemin çatısını oluşturmak adına yasal düzenlemeler için ilgili kurumlara rapor hazırladık" dedi..

Konut almak için yarını beklemeyin!

7. Gayrimenkulde Liderler Zirvesi gerçekleştirildi. İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Durbakayım, "Konut almak için ihtiyacınız ve birikiminiz varsa yarını beklemeyin. Bu fiyatta, bu lokasyondaki konutu bulamayacaksınız, başkası alacak. Konut almanın zamanı mı? Tarihinde böyle bir zaman görmedim" dedi..

Nazmi Durbakayım'ın annesi Halide Zehra Durbakayım vefat etti!

Nazmi Durbakayım'ın annesi Halide Zehra Durbakayım vefat etti. Ailesi, Teknik Yapı, Canpark Holding ve İNDER Yönetim Kurulu Üyeleri taziye ilanı yayınladı. 

Konut sektöründe envanter çalışması yapılıyor!

Türkiye'deki tamamlanmış bağımsız bölümlerin tespitine ilişkin sektör temsilcileri KONUTDER, GYODER, İNDER ve Emlak Konut GYO tarafından envanter çalışması yapılıyor...

Konut sektörünü kurtarmanın önemi ve faturası!

Konut sektöründe stokların eritilmesine yönelik çalışmalar ortaya çıkmaya başladı.Emlak Konut GYO; tamamlanmış bağımsız bölümlerin tespiti için KONUTDER, GYODER ve İNDER'le bir envanter çalışması hazırlandığını duyurdu. 

Konutta stokları eritme paketinin detayları belli oldu!

Konut sektöründeki stokların eritilmesine yönelik çalışmanın çerçevesi netleşmeye başladı. GYODER ve İNDER üyelerine bilgilendirme mektubu gönderdi. Mektupta 7 Kasım saat 12.00'a kadar firmaların ellerindeki stokları Emlak Konut ve GYODER'e bildirmeleri istendi...

Yabancıya gayrimenkul satışında patlama bekleniyor!

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, Türkiye ekonomisinin tüm zorlukları aştığını belirterek, “Her kişi, her kurum elini taşın altına koydu. ‘Ben’ öznesi yerine ‘Biz’ demesini bildi” diye açıklama yaptı. 

Yaşar Aşçıoğlu: Gayrimenkulde riski bölüşmeliyiz!

İNDER Onursal Başkanı ve Aşçıoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Aşçıoğlu, gayrimenkul sektöründe yaşanan sorunların çözümü için bir öneride bulundu...

Yabancıya 1 yılda 50 bin konut satabiliriz!

Vatandaşlık sınırının 250 bin dolara indirilmesi gayrimenkul sektörüne de yeni bir ivme kazandırdı. İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım bir yılda yabancıya 50 bin konut satıp, ülkeye 10 milyar dolarlık girdi sağlanabileceğini belirtti. 

İnşaatçıların üzerinden prim yapılmamalı!

İNDER Başkanı Nazmi Durbakayım, dolardaki artışın demir fiyatlarına etkisini değerlendirdi. Durbakayım, ‘Döviz gerekçe gösterilip inşaatçılar üzerinden prim yapılmasını istemiyoruz’ diye konuştu.

Gedizler Yapı Türkiye İçin Kazanç Vakti kampanyasına katıldı!

Emlak Konut, KONUTDER, GYODER ve İNDER tarafından başlatılan “Türkiye İçin Kazanç Vakti” Kampanyasına Gedizler Yapı da katıldı.

İNDER

İNDER İNDER

Gayrimenkul sektörü temsilcileri yeni bir güç birliğine gidiyor. Sektörün önde gelen STK ve dernekleri, Emlak Konut GYO ile birlikte bir toplantı yaptı. Gayrimenkulde yaşanan sorunlar tespit edilecek ve çözüm öneleri bundan sonra hep birlikte masaya yatırılacak, yol haritası belirlenecek ve raporlanacak.


Hürriyet Gazetesi'nden Gülistan Alagöz'ün haberine göre, yapılan çalışmalar ilgili bakanlıklarla da paylaşılacak. Böylece sektörünün sağlıklı büyümesi sağlanacak. 


Sektörün GYODER, KONUTDER ve İNDER gibi dernekleri dönem dönem çalışmalar yaparak kamu ile görüş alışverişinde bulunuyor. Ancak bu çalışmaların bir kısmı sonuca kavuşamıyor.  O nedenle ayrı ayrı çalışmalar yapmak yerine tek ses olmanın daha iyi sonuç vermesi bekleniyor. Oluşacak birlik bir konsey ya da dernek adı altında...