İngiltere

İngiltere

İngiltere’de konut fiyatları temmuz ayı sonu itibarıyla yıllık bazda yüzde 5,2 artış kaydederken, ülkenin doğusunda konut fiyatlarının artış hızı Londra’daki artışın önüne geçti.

İngiltere’de konut fiyatları yükseldi!

İngiltere’de konut fiyatları yükseliş gösterdi. Nationwide Building Society’e göre İngiltere’de konut değerleri Temmuz ayında yükseliş kaydetti. Piyasanın bir yıllık sürenin ardından istikrarlaşmaya başlamış olabileceği belirtiliyor.

Heathrow Havaalanı'nı genişletme projesi İngiltere'yi karıştırdı!

İngiltere'de Havaalanları Komisyonu, Londra'daki Heathrow Havaalanı'na üçüncü pistin yapılması projesini desteklerken, ülkenin önde gelen siyasileri projeyi eleştiriyor. Projeyle yaklaşık 800 evin yıkılması gündemde... İşte ayrıntılar...

İngilizlerin konut kredisi derdi büyük! Londra'da ev almak kolay değil!

İngiltere'de faiz oranları tartışılırken, konut piyasası, Merkez Bankası (BOE) Başkanı Mark Carney'nin başını ağrıtmaya devam ediyor. Zira, İngilizlerin borçlarının yaklaşık yüzde 90'ını konut kredileri oluşturuyor.

İngiltere'de emlak balonu patlayabilir!

UniCredit Global Başekonomisti Erik Nielsen küresel ekonomik krizin toparlanma sürecine girdiğini belirterek, Avrupa'da iyileşmenin ise daha yavaş ilerleyeceğini söyledi. İngiltere'nin gayrimenkul piyasası nedeniyle bir toparlanma yaşıyor...

İngiltere'ye, iki yeni nükleer santral inşa edilecek!

İngiltere, Japonya’da yaşanan Fukuşima Nükleer Santral kazasından bu yana Avrupa’da ilk nükleer santral inşaatı için Fransız EDF şirketi ile 16 milyar sterlin (25,9 milyar dolar) tutarında anlaşma imzaladı...

İngiltere'de Müslümanlar kilise satın aldı!

İngiliz basınında yer alan haberlere göre İngiltere' de cemaatinin sayısı azalınca satışa çıkarılan bir kiliseyi Müslümanlar satın aldı. Basında çıkan habere göre Müslüman alıcıların kimlikleri açıklanmadı...

Avrupa’nın en büyük kütüphanesini Pakistanlı Malala açtı!

İçinde bir milyon kitabın olduğu belirtilen kütüphanenin açılışında konuşan Malala, kitapsız bir şehrin mezara benzediği vurguladı. İngiltere’nin Birmingham şehrindeki Avrupanın en büyük kütüphanesinin açılışını yaptı...

İngiltere'de gökdelen Jaguar'ı eritti!

Telsiz şeklinde olduğu için ‘Walkie Talkie’ olarak anılan ve inşaatı devam eden gökdelenin karşı sokağına öğle saatlerinde park edilen Jaguar XJ model otomobilin dikiz aynasının eridiğini gördü...

İngiltere Somerset bölgesindeki Bath Abbey Kilisesi çöküyor!

İngiltere Somerset bölgesinde 500 yıllık bir kilise, temelindeki 6 binden fazla iskeletin çürümesi nedeniyle çökme tehlikesi ile karşı karşıya. Yetkililer kilisenin çökmeye başladığını ifade etti...

İngiltere'de 1811'de inşa edilen malikane 116 milyon TL'ye satılıyor!

İngiltere'de İngiltere kralı 4. George'un mimarı Sir John Nash tarafından 1811'de inşa edilen tarihi malikane çinde 6 yatak odası ve 7 banyo bulunan ev 116 milyon TL'ye satılacak...

İngiltere'de tarım arazilerine hücum var

Küresel krizde parasını borsalardan ve hisse senetlerinden çeken yatırımcıların yeni güvenli limanı tarım arazileri oldu.

Londra'da helikopter gökdelenin tepesindeki vince çarptı!

İngiltere'nin başkenti Londra'da helikopter 181 metre uzunluğundaki gökdelenin tepesindeki vince çarpıp, parçalanarak yere düştü. Kazada 2 kişi öldü, 13 kişi yaralandı...

İngiliz İndependent gazetesi, ev alımı için Türkiye'yi önerdi!

İngiliz gazetesi The İndependent, emlak yatırımı için Türkiye'nin parlayan bir yıldız olduğunu, Avrupa'ya göre emlak fiyatlarının daha ucuz olduğunu yazdı...

Doors Group, 5 yıl içinde 150 restoran açmayı planlıyor!

Doğuş Holding bünyesinde yer alan İstanbul Doors Group 5 yıl içinde 150 restoran açmayı hedefliyor. ..

İngiltere'de inşaat sektörü aktivitesi yüzde 54,2 geriledi!

CIPS/Markit İnşaat sektörü satın alım yöneticileri endeksi (PMI) verilerine göre, İngiltere'de inşaat sektörü aktivitesi nisan ayında 54,2'ye geriledi. İngiltere'de mart ayında inşaat sektörü aktivitesi 57,8 seviyesindeydi.

TÜRGEV İngiltere ve Almanya'da eğitim kurumu açacak!

TÜRGEV Başkanı Arzu Akalın, geçen yıl ABD’de TÜRGEV Foundation’ı kurduklarını hatırlatarak, İngiltere ve Almanya’da da eğitim kurumları açmak için harekete geçtiklerini açıkladı.

İngiltere'de konut fiyatlarının artışı hız kazanabilir!

Merkezi Londra'da bulunan RICS (Royal Institution of Chartered Surveyors) İngiltere'de konut fiyatlarının artışının hız kazanabileceği uyarısında bulundu.

İngiltere konut fiyatında hızlı artış gösterdi!

İngiltere'de konut fiyatlarında artış 5 ayın en yüksek seviyesinde gerçekleşti.lngiltere de konut fiyatları Mart ayında son 5 ayın en hızlı artışını gösterdiler.

İngiltere'deki Cambridge Koleji için tarihi binalar araştırılıyor!

İşadamı Hakan Şaştım, İstanbul'da Cambridge adıyla kurduğu koleji, İngiltere'ye taşıyor. İşadamı eğitimin merkezi Cambridge'teki okul için tarihi binaları araştırıyor..

İngiltere Silikon Vadisi kuruyor!

Yenilikçi teknolojiler alanında atılım yapmak isteyen İngiltere, adanın en güzel sahillerinin olduğu Cornwall bölgesini bir yazılım cennetine dönüştürmeyi planlıyor. Birçok teşvikin verildiği bölgenin kapıları Türk girişimcilere de açık.

Simit Sarayı İngiltere'de 2'nci mağazasını açıyor!

Simit Sarayı 'nın Londra 'nın ünlü caddesi Oxford 'ta açtığı mağaza büyük ilgi görüyor. Simit Sarayı İngiltere 'de ikinci mağazasını açıyor.

API İngiltere’deki modeli Türkiye’ye taşıdı!

İngiltere’de uyguladıkları ‘kiralama’ yönetimini Türkiye’ye uyarlayan API, böylece Türk alıcıların da Türkiye ve yurtdışında yatırım yapabilmelerini sağlıyor. API CEO’su Apaydın “Bu modeli Kaş, Bodrum gibi yörelerde de villa kiralama olarak uygulayacağız”

İngiltere'de saman evler yapılıyor!

İngiltere’nin Bristol kentinde inşa edilen evler, Bath Üniversitesi’nden uzmanların öncülüğünde yürütülen bir mühendislik projesinin ürünü. Uzmanlar proje için mühendislik şirketi Modcell’le birlikte çalışıyor.

Zorlu AVM'ye İngiltere'den ödül!

Zorlu Alışveriş Merkezi, 2014 Aralık ayında İngiltere'nin en saygın ödülleri arasında gösterilen Best Business Avvards'ta iki ödüle layık görüldü. Geçtiğimiz kasım ayında da MarCom Awards'tan 3 ödülle dönmüştü.

İngiltere'de konut sektöründe fiyatlar geriledi!

İngiltere'nin önde gelen konut sektörü kuruluşlarından Nationwide'ın verilerine göre, İngiltere'de konut sektöründe ocak ayında fiyat artış hızı, geçen yılın aynı ayındaki yüzde 0,8 seviyesinden yüzde 0,3'e geriledi.

İngiltere'de konut sektöründe fiyat artışı hız kesti!

Nationwide'ın verilerine göre İngiltere'de konut fiyatlarının artış hızı ocak ayında yüzde 0,3 oldu. Konut sektöründe ülke bazında fiyat artış hızı geçen yılın kasım ayında yüzde 0,3, aralık ayında ise yüzde 0,2 olarak ölçülmüştü.

GN Engineering And Consultancy LTD Merkezi İngiltere İstanbul Merkez Şubesi açıldı!

GN Engineering And Consultancy LTD Merkezi İngiltere İstanbul Merkez Şubesi, Gökberk Şener Şube Müdürlüğü'nde 50 bin TL'lik sermaye ile 27 Ocak'ta Yedpa Ticaret Merkezi'nde kuruldu.

İngiltere

İngiltere İngiltere

İngiltere Ulusal İstatistik Ofisi’nden yapılan açıklamada, ülkede konut fiyatlarının temmuz sonunda yıllık yüzde 5,2 yükseldiği belirtildi. Bu yılın haziran sonuna kadar olan bir yıllık dönemde konut fiyatlarının artış hızı yüzde 5,7 seviyesindeydi. Yıllık bazda konut fiyatlarının artış hızındaki yavaşlamanın temel gerekçesi olarak İskoçya ve kuzey doğu İngiltere’de konut fiyatlarındaki düşüşler gösterildi.


Öte yandan temmuz sonu itibarıyla yıllık bazda konut fiyatlarında en yüksek artış yüzde 8,3 ile İngiltere’nin doğusunda kaydedildi. Kuzey İrlanda da yüzde 7,4 ile konut fiyatlarında en yüksek artışın görüldüğü bölgelerden biri olarak öne çıktı. Kuzey İrlanda’da konut fiyatlarındaki artışın diğer bölgelerden yüksek olması, fiyatların daha önce büyük oranda azalmasına bağlandı. Hali hazırda Kuzey İrlanda’da konut fiyatları 2007 Ağustos’undaki seviyesinden yaklaşık yüzde 42,3 daha düşük seyrediyor.


İngiltere’nin güneydoğusunda ise konut...