İnönü Stadı

İnönü Stadı

İnönü Stadı’nın yerinde sadece bir futbol stadı yükselmeyecek. Orada aynı zamanda, teknoloji harikası, sanat, moda, ofis ve yeme, içme merkezi olan bir mimari harika yer alacak. Özetle, Beşiktaşlılar muhteşem bir statta yeni başarılara imza atacak.

Başkan Cavcav: Başkent’in spor alanı ihtiyacı giderilmeli!

19 Mayıs ve İnönü Statlarının ömrünü tamamladığını vurgulayan Başkan, “Antalya’ya, Konya’ya yapılıyor, Ankara’da niye yok. Mevcut alan, Hipodrom ile birleştirilip, spor kompleksine dönüştürülmeli” dedi.

2005 yılında İnönü Stadı yeniden inşa edilecek!

2005 yılında İnönü Stadı, Dolmabahçe Sarayı'nın mimarisi örnek alınarak yeniden inşa edilecekmiş. İngiltere'nin Wembley'i gibi olacak stadın kapasitesi 55 bine çıkarılacakmış ve stadın maliyeti Federasyon ile Kulüp ortaklaşa karşılayacakmış.

1983 yılında İnönü Stadı tarihi değerlerimiz arasına alınmış!

1983 yılında İnönü Stadı, Eski Eserler ve Anıtlar Yüksek Kurulu'nca alınan kararla tarihi değerlerimiz arasına katılmış. 1946 yılında hizmete giren İnönü Stadı, ''Korunması gerekli eski eser'' kapsamına alınmış.

İnönü Stadı planına itiraz yolda!

İnönü Stadı planına itiraz yolda. Ankara Şehir Planlamacıları Odası İstanbul Avrupa Yakası Beşiktaş'ta bulunan İnönü Stadyumu arazisinin konut ve ticaret alanına çevrilmesine itiraz edeceklerini söyledi.

Vodafone Arena'yı Kiptaş yapıyor!

Beşiktaş yönetimi, ileriki dönemde sorunlarla karşılaşmamak adına, İstanbul’daki en büyük inşaat firmalarından biri olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin kurulu KİPTAŞ’la stadın inşaatı konusunda büyük ölçüde anlaştı...

İnönü Stadı temel için gün sayıyor!

Beşiktaş, yıkılan İnönü Stadı’nın yerine yapılacak Vodafone Arena'nın temel atma töreni için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan tarih bekliyor. Stadın temelinin Kasım ayı sonunda atılması planlanıyor...

İnönü Stadı'nın temeli ay sonunda atılıyor!

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yeni stat ve Ronaldinho transferiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Yeni stadın açılışı hakkında kesin bir tarih veren Orman, "2014 yılının Ağustos ayında stadımızı açmayı planlıyoruz" dedi...

İnönü Stadı 16 ayda tamamlanacak!

Beşiktaş İnönü Stadı’ndaki çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. “Dönüşümüz Muhteşem Olacak” sloganlarıyla çevrelenen Dolmabahçe’deki inşaat alanında her geçen gün bir adım daha mesafe kat ediliyor...

Ömer Erbil: İnönü Stadı'nın yapılışına değil, yapılış biçimine karşıyız!

Radikal Gazetesi muhabirleri bir süredir bazı Beşiktaş taraftarlarının tepkisine hatta tehdit ve küfürlerine maruz kalıyor. Bun yüzden muhabirler gazetenin İnönü Stadı konusundaki duruşu doğru anlaşılsın istiyor...

İnönü Stadı'na arkeolojik inceleme yapıldı!

Beşiktaş Kulübü'nün yıkıp yeniden yapmak istediği İnönü Stadı'nda Salı günü açığa çıkan arkeolojik kalıntıların iş makineleriyle parçalanması üzerine Anıtlar Yüksek Kurulu dün yerinde arkeolojik inceleme yaptı...

İnönü Stadı'nın yeni adı Vodafone Arena olacak!

Beşiktaş Başkanı Orman, adını 'Vodafone Arena' olarak açıkladığı yeni stadyum sayesinde kulübün gelirlerini yüzde 100 artırmayı hedefliyor. Orman "Yeni statta yaz-kıs konserler olacak, moda merkezine dönüşecek. Gelirler de kulübe kalacak" dedi...

Fikret Orman: Yeni stad İstanbul'un konser merkezi olacak!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, stadın yaşam merkezi olacağını anlattı. Projenin konserler ve moda şovlarına uygun dizayn edildiğini belirten Orman "Yaz-kış konserler düzenlenecek, gelir Beşiktaş'a kalacak" dedi...

İnönü Stadı tribünlerinin altında tonozlu tarihi yapı ortaya çıktı!

Stat kazısında tonozlu tarihi yapı ortaya çıktı, ihbar üzerine İstanbul Arkeoloji Müzeleri inceleme başlattı. 3 No'lu Koruma Kurulu son kararında "herhangi bir kalıntıya rastlanması durumunda, uygulama durdurulacak" demişti...

Fikret Orman: Yeni İnönü bizim eserimiz olacak!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman Tahminen 82 milyon dolara yaklaşık 160 milyon liraya bitireceğiz. 2014-15'e inşallah yeni stadımızda oynayacağız. Stadı yıkamazsın dediler yıktık. Yapamazsın diyecekler yapacağız...

İnönü Stadı’nın kapalı tribünü de yıkıldı!

Yerine Millet Bahçesi yapılacağı açıklanan Malatya İnönü Stadı’nın kapalı tribünü de yıkıldı. Kapalı tribünün yıkımı sırasında çalışmaları izleyen vatandaşlar duygusal anlar yaşadı.

Malatya İnönü Stadı'nın yıkımına tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği Malatya İnönü Stadı'nın millet bahçesi olması kararının ardından çalışmalar başlatıldı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, Malatya İnönü Stadı'nın yıkımına tepki gösterdi.

Malatya Millet Bahçesi için çalışmalar başladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdelediği Malatya İnönü Stadı'nın millet bahçesi olması kararının ardından çalışmalar için tören düzenlendi.

Malatya İnönü Stadı'nın yıkım ihalesi yapıldı!

Malatya İnönü Stadı, millet bahçesine dönüştürülmesi için yıkılacak. Stadın ihalesi gerçekleşti. ihaleyi 2 milyon 200 bin TL teklif veren Gülten Alagaş kazandı.

Malatya İnönü Stadı bu yıl yıkılacak!

1970 yılında kullanılmaya başlanan Malatya İnönü Stadı müsabakalara veda etti. Stadın bu yıl içinde yıkılması planlanıyor.

Tarihi Ankara 19 Mayıs Stadı yıkılıyor!

Dönemin başbakanı İsmet İnönü tarafından 1936 yılında açılışı yapılan Ankara 19 Mayıs Stadı, 81 yıl boyunca Türk futboluna hizmet verdi.

Cebeci İnönü Stadı yıkılacak!

Başkent'in en büyük stadyumu olan Cebeci İnönü Stadı yıkılıyor. Yıkılacak stadyumun yerine 3 bin 500 kişilik kız öğrenci yurdu yapılacak.

Adana 5 Ocak Stadı yıkılacak mı?

CHP Adana Milletvekili Zülfikar İnönü Tümer, tarihi yapısı, kentin tam ortasında yer alan ulaşım kolaylığıyla öne çıkan 5 Ocak Stadı’nın yerinde kalması gerektiğini söyledi.

Malatya İnönü Stadı yıkılacak!

Malatyaspor'un TOKİ'ye devredilecek olan stadı İnönü Stadı yıkılacak. TOKİ yıkıma Haziran ayında başlayacak.

Malatyaspor’un yeni stadında çalışmalar sürüyor!

Evkur Yeni Malatyaspor’un maçlarını oynadığı İnönü Stadı’na Türkiye Futbol Federasyonu tarafından müsabaka oynamaya elverişsiz raporu verilmesinden sonra gözler yeni stada çevrildi.

Malatya İnönü Stadı kapatıldı!

TFF heyeti, Malatya İnönü Stadı'nda incelemelerde bulundu. Heyetiin, statta Nisan ayına kadar futbol oynanamayacağı yönünde rapor vermesi üzerine, Evkur Yeni Malatyaspor yönetimi de iç saha maçları için İstanbul’da stat aramaya başladı.

Paolo Vietti-Violi kimdir?

İnönü Stadı, İstanbul Spor ve Sergi Sarayı ve Ankara 19 Mayıs Stadyumu gibi projelerin tasarımcılarından İtalyan Mimar Paolo Vietti-Violi kimdir? Paolo Vietti-Violi hayatı boyunca hangi işlere imza attı?

Vodafone Arena için 350 milyon liranın üzerinde harcama yapıldı!

Beşiktaş Kulübünün, BJK İnönü Stadı'nın yerine inşa ettiği ve 3 yıla yakın bir sürede tamamlanan Vodafone Arena'nın yarın protokol açılışı yapılacak. Vodafone Arena, Türkiye'nin ilk akıllı stadı özelliğini taşıyor.

İnönü Stadı

İnönü Stadı İnönü Stadı

BEŞİKTAŞ  camiası ve siyah beyazlı renklere gönül verenler üç sezondur yeni mabedleri Vodafone Arena Stadı’nın açılacağı günün hayaliyle yaşıyorlar...Öyle ki “Şampiyonluk mu, yeni stada dönmek mi” diye sorsanız, bir çoğu “Yeni stat” diyecektir, gözü kapalı...Ve artık sayılı günler kaldı... Beşiktaşlılar yeni arenalarına dönüp ilk maçı izlediklerinde “Çekilen onca çileye değmiş” diyecekler...Geçen hafta içinde Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, Yayın Direktörü Fikret Ercan ve Spor Müdürü Mehmet Arslan’a Vodafone Arena Stadı’nı gezdirip çok önemli bilgiler verdi.


BİTMEMİŞ HALİ BİLE ETKİLEYİCİ

SİYAH beyazlılar harika bir stata sahip olacaklar. Bitmemiş hali bile bunu müjdeliyor.İnönü Stadı’nın yerinde sadece bir futbol stadı yükselmiyor.¡ Orada aynı zamanda;¡ Bir teknoloji harikası,¡ Bir sanat merkezi¡ Bir moda merkezi¡ Bir ofis merkezi¡ Bir yeme...