İSPARK

İSPARK

İSPARK, İstanbul'un trafik çilesine çare üretebilmek adına bir 'Otopark Master Planı' hazırladı. Bu plan çerçevesinde 2019 yılına kadar İstanbul'a 100 bin yeni park kapasitesi kazandırılacak.

Taksi, minibüs ve dolmuş durakları İSPARK'a emanet!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, kentteki taksi, minibüs ve dolmuş taşımacılığı ile duraklarının işletme yetkisinin 15 yıllığına İSPARK'a verilmesini onayladı. Taksi müşterilerine 5 dilde destek verilecek.

Devlet hastaneleri İSPARK'a devrediliyor!

Sağlık Bakanlığı ile imzalanan protokol kapsamında İstanbul genelindeki devlet hastanelerinin otoparkları İSPARK'a devredilecek. İSPARK acil servislerde ücretsiz vale hizmeti verecek. Pilot uygulama 3 hastanede başladı.

Her daireye sokakta tapulu otopark!

Çevre Şehircilik Bakanlığı otopark sertifikası uygulamasına hazırlanıyor. Sokaklarda her daire için yer ayrılacak. Bu bölüm tapuda tescillenerek daireyle birlikte satılacak . Bakan İdris Güllüce devrimci bir yönetmelik hazırlayacaklarını ifade etmişti.

Havalimanlarına 8 liraya park hizmeti!

İSPARK havaalanlarında 8 liraya park hizmeti verecek. Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ardından Atatürk Havalimanı'nda da otopark açacak olan İstanbul Otopark İşletmeleri (İSPARK), gün boyu 8 lira karşılığında hizmet verecek.

İSPARK'tan havaalanlarında 8 liraya park hizmeti!

İSPARK'tan havaalanlarında 8 liraya park hizmeti. Sabiha Gökçen Havalimanı'nın ardından Atatürk Havalimanı'nda da otopark açacak olan İstanbul Otopark İşletmeleri, gün boyu 8 lira karşılığında hizmet verecek.

İstanbul'da cep otopark sayısı artıyor!

İstanbul Otopark İşletmeleri'nin ( İSPARK ) Alibeyköy'de kullanıma sunduğu cep otogarı, yılda 13 milyon vatandaşa hizmet veriyor. Günde bin 600'den fazla seferin uğrak noktası olduğu kaydedildi.

Minibüsler İSPARK’ta depolanacak!

Minibüs duraklarına kalite ve standart getiren proje kent genelinde yaygınlaşıyor. İSPARK, Avrupa ve Anadolu yakasında 11 noktada işletmeye açtığı, minibüs depolama alanlarına yenilerini ekliyor. İşte o minibüs depoları...

İSPARK engellilere 8 saat ücretsiz!

İSPARK modern ve teknolojik otoparkları yaşam merkezi haline getirirken engelli vatandaşlara yönelik hizmetleri de yaygınlaştırıyor. Kent genelinde açık, katlı ve yol üstü otoparklarında engelli vatandaşların rahat bir şekilde parklanmalarını sağlayacak s

Otopark ücretleri İstanbulkart'la da ödenebilecek!

Yeni yılda faaliyete geçecek uygulamayla sürücüler, İstanbulkart ile İSPARK otoparklarında ödeme yapabilecek. Sürücü otoparka girmeden önce herhangi bir toplu taşıma aracını kullanmışsa aktarma indirimi yapılacak

İSPARK, İstanbul Otopark Master Planı'nı çıkardı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı Ulaşım Master Planına entegre olarak İstanbul’da geleceğe dönük otopark yatırımlarının belirlendiği Otopark Master Planı İSPARK tarafından hazırlandı. Kısa orta ve uzun vadeli otopark projeleri belirlendi.

Taksicilerden İstaksi tepkisi geldi!

Taksicilerden İstaksi tepkisi geldi. İstanbul'da ticari taksiler için yeni bir dönem başlıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, "İstaksi" projesiyle tüm taksi çağrı merkezlerini tek çatı altında toplayacak.

Tarabya Tekne Park yerine dalgakıran yapım işi ihalesi 28 Kasım'da!

İspark; Tarabya Tekne Park yerine dalgakıran yapım işini 28 Kasım 2014 saat 10:00'da ihaleye çıkarıyor. Söz konusu Tarabya Tekne Park yerine dalgakıran yapım işi 180 günde tamamlanacak.

İstanbul'un park sorunu nasıl çözülecek?

Bebek, Kuruçeşme, Beykoz ve Paşabahçe’ye yapılacak olan tekne park projesinin 2015'te hizmete açılması planlanıyor. İSPARK Genel Müdürü Mehmet Çevik, İstanbul'un park sorunuyla ilgili projelerini anlattı...

İSPARK: Araç alırken otopark borcuna dikkat!

Araç alım ve satımında vergi ve trafik borcu ödenmeden yapılamayan işlemlere otopark borçları da eklendi. İSPARK'tan yapılan açıklamada, ödenmeyen otopark ücretleri yapılan işlemlerde sürücülerin karşısına çıktığına dikkat çekildi.

İBB: İstanbul Otogarı'nda İSPARK davası reddedildi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi'nin, 15 Temmuz Şehitler Otogarı otoparklarının İSPARK AŞ. tarafından işletilmesi yönündeki kararına karşı eski işletmeciler tarafından açılan dava, idare mahkemesi tarafından reddedildi. 

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'ndaki otoparkların tahliyesiyle ilgili karar!

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda bulunan otoparkların İSPARK tarafından işletilmesiyle ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından alınan tahliye ve olası yıkım kararların engellenmesi için 30 bin liralık teminat yatırılması şartıyla konulan tedbir, itiraz üzerine yine 30 bin lira yatırılması şa

İBB İSPARK'ın kirasını yüzde 15 düşürdü!

İSPARK, İBB'den kira indirimi istedi. İSPARK’tan aylık olarak aldığı yüzde 25’lik kira payını ortalama yüzde 15 düşürdü.

İSPARK otoparkları ruhsatsız mı?

İstanbul’da İSPARK tarafından işletilen 225 otoparkın 173 tanesinin ruhsatsız olduğu ortaya çıktı.

Kadıköy Ayrılıkçeşme İSPARK Otoparkı imar planı askıda!

Kadıköy Ayrılıkçeşme İSPARK Açık Otoparkı'nın 7 bin 884 metrekare alanını kapsayan 1421 ada, 3 parsele ilişkin Ticaret Alanı amaçlı imar planı değişikliği askıya çıkarıldı...

EkoPark Otoparkı hizmete açıldı!

İSPARK tarafından Sabiha Gökçen Havalimanı'ndaki yolcular için inşa edilen EkoPark Otoparkı hizmete açıldı. Bin 600 araçlık otopark, yaşanan yoğunluğa çözüm üretecek.

İstanbul'da 35 yeni otopark hizmete açıldı!

İSPARK yeni otoparklar açarak araç kapasitesini artırıyor. İstanbul'da yaşanan otopark sorununa çözmek için 10 bin araç kapasiteli 35 yeni otopark hizmete açıldı.

Eyüp'ün otopark sorunu çözülüyor!

Eyüp Belediye Başkanı Remzi Aydın, İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut'u ziyaret etti. Ziyarette Başkan Remzi Aydın ve Genel Müdür Nurettin Korkut, Eyüp'te mevcut otoparkları ve otopark sorunlarını konuştu.

İSPARK'tan Üsküdar'a 216 araçlık otopark!

Üsküdar Belediyesi’nin tamamlanan yeni binasının altında bulunan 216 araçlık otopark İSPARK tarafından işletmeye açıldı. 216 araçlık katlı otopark, modern görünümü ve güvenlik ekipmanlarıyla sürücülere hizmet verecek.

Büyükçekmece sahilindeki pazar yerine Danıştay kararı!

Danıştay 8'inci Dairesi, Büyükçekmece sahilindeki dolgu alanının İSPARK tarafından pazar yeri olarak işletilmesini hukuka uygun bulmadı. Vatandaşlar, sahildeki yürüyüş yollarının pazara dönüşmesinden rahatsızdı.

İSPARK otoparkları yenileniyor!

İstanbul genelinde otopark alanlarında bakım onarım ve çevre düzenleme çalışmaları yapan İSPARK, açık ve katlı otoparklarını teknolojik sistemlerle yeniden düzenliyor.

Florya-Yeşilköy bisiklet yolu açıldı!

Trafik yoğunluğunun her geçen gün artığı İstanbul’da İSPARK, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) koordineli başlattığı “Akıllı Bisiklet” dönemi ‘Kadıköy-Kartal’ sahil yolunun ardından 'Florya-Yeşilköy' hattında da başladı.

İSPARK'tan yeni bisiklet yolları!

İstanbul'da "Akıllı Bisiklet" uygulamasını pilot olarak "Kadıköy-Kartal" sahil yolunda hayata geçiren İSPARK, Avrupa Yakası'nda da Florya-Yeşilköy hattını Nisan'da açacak.

İSPARK Haberi

İSPARK

İSPARK ayrıca vatandaşa uygun fiyata 'genel abonelik' sunmak için de çalışmalara başladı. İstanbulluların günlük hayatında en büyük kollektif sorunu trafikse, ikinci büyük sorun da ‘park’ problemi. Resmi rakamlara göre İstanbul’da 3 milyon araç var, her yıl ortalama 150 bin araç daha trafiğe giriyor. Ancak bu araçların park ihtiyacını karşılayacak otopark ne yazık ki yok. 2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştiraki olarak kurulan İSPARK’ın amacı da hem şehir içi trafiğin hafiflemesine katkı sağlamak hem de İstanbullunun park sorununa çözüm sunmak. İSPARK Genel Müdürü Nurettin Korkut’un verdiği bilgilere göre şu anda İstanbul’da İSPARK ve özel sektörün toplam 400 bin araçlık otopark kapasitesi bulunuyor. Kapasitenin hızla artırılması için çalışılıyor. Nurettin Korkut’la İSPARK’ın yeni projelerini konuştuk. 


NE ZARARI, 1 TRİLYON KÂRIMIZ VAR!


Geçtiğimiz haftalarda...