İsrail

İsrail

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, gelecek beş yıl içinde işgal altındaki Doğu Kudüs'e 23 bin yeni konutun inşa edileceğini bildirdi. 

İsrail, Doğu Kudüs'te 10 bin yeni konut yapacak!

İsrail, işgal altındaki Doğu Kudüs'te 10 bin konutluk yeni yerleşim birimi inşa edecek. Maliye Bakanlığı prosedürlerin başlatılması için çalışmalara başladı. 

İsrail, Doğu Kudüs'te Yahudi yerleşim yerlerini genişletiyor!

İsrail, 50 yıldır işgal altında tuttuğu Doğu Kudüs'te Yahudi yerleşim yerlerini genişletmeye devam ediyor.

İsrail, Doğu Kudüs'te 77 yerleşim birimi inşa edecek!

Tel Aviv Merkezli "Peace Now" Yahudi Yerleşim Yerleri İnşaasını İzleme Komisyonu Başkanı Hagit Ofran,yaptığı açıklamada, İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te yerleşim yeri inşa kararı aldığını ifade etti.

İsrail, Kudüs'te 500 yeni konut daha yaptırıyor!

İsrail İçişleri Bakanlığı'na bağlı Planlama ve İnşaat Komitesi'nin, Kudüs'te 500 yeni konutun inşasını onayladığı bildirildi.Haberde ayrıca, onaylanan 500 konutun, mevcut bin 600 konutluk plana ek olarak yapılacağı belirtildi.

İsrailli arkeologlar, Kudüs'te 10 bin yıllık eve rastladı!

İsrailli arkeologlar, Kudüs yakınlarındaki bir kazı alanında 10 bin yıllık eve rastladı. Bilim insanları yapının tarihin en eski evi olduğunu söylüyor. Evin insanoğlunun hayvanları yeni yeni evcilleştirmeye başladığı döneme ait olduğu söyleniyor...

İsrail 1200 yeni yerleşim için mimar arıyor!

İSRAİL' de Bayındırlık ve İskan Bakanlığı, dün Batı Şeria' da bulunan tartışmalı El bölgesinde inşa edilmesi planlanan 1200 yeni yerleşim için mimar aradıklarını duyurdu...

Gazze'den İsrail'e 1,7 kilometrelik bir tünel bulundu!

İsrail beton tünel yüzünden Gazze'ye inşaat malzemesi girişine yasak getirdi. İsrail ambargosundaki Gazze'ye 2007 yılından bu yana birçok tüketim malzemesinin Mısır'dan tüneller vasıtasıyla geldiği biliniyor...

Gazze tünellerinin kapatılması 140 milyon dolar zarara yol açtı!

Gazze İşadamları Derneği Başkanı Ali el-Hayik "Yeterli inşaat malzemesinin bölgeye girişinin sağlanamaması özel sektörün çalışmalarını aksatırken, ekonomik zarar göstergesindeki rakamlar da her geçen gün yükseliyor" ifadelerini kullandı...

İşgal topraklarında İsrailliye verilen inşa izni Filistinliye yasak

Doğu Kudüs'teki Har Homa artık Yahudilerin yaşadığı apartmanlarla dolup taşıyor.

Bodrum'daki betonlaşma yabancı ziyaretçiyi kaçırıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın araştırması, yabancı turistlerin Türkiye'nin en güzel tatil bölgelerinden biri olan Bodrum'a neden ilgisiz kaldıklarını ortaya koydu...

İzocam 275 milyon dolarlık ciro hedefliyor!

Koç  Topluğu'nun en eski şirketlerinden birisi olan ve bu yıl 44'üncü  kuruluş yıldönümünü  kutlayan İzocam, ciro ve ihracat hedeflerini büyüttü.

Üçyol- Üçkuyular inşaatı şanssızlıklara rağmen devam ediyor

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, "Üçyol-Üçkuyular projesinde büyük şanssızlık yaşadıklarını, iki müteahhitle de sorun yaşadıklarını, ancak yasal çerçevede konunun gereğini yaptıklarını" söyledi

İsrail, Doğu Kudüs'teki inşaatları durdurdu

İsrail, Filistinlilerin yaşadığı Doğu Kudüs'teki 900 dairelik inşaat projesini durdurdu

Wenice Kids, açtığı mağazalarla cirosunu ikiye katladı

Türkiye'nın dış politikada komşu ve çevre ülkelere açılım politikası, işdünyasını da sevindiriyor

İsrail Doğu Kudüs'te 15 bin yeni konut inşa edecek!

İsrail Bina ve İskan Bakanlığı, 10 bini Batı Kudüs'te 15 bini Doğu Kudüs'te olmak üzere 25 bin yeni yerleşim planı hazırladı.

İsrail'den 10 bin yeni konut projesine onay!

İsrail Kudüs Belediyesi ile İskan Bakanlığı Atarot Yahudi yerleşim birimine 10 bin yeni konut projesini onayladı. Projenin daha önce ABD'nin İsrail'e yaptığı baskılar nedeniyle onaylanmadığı aktarıldı.

6 bin Çinli inşaat işçisi çalışmak için İsrail'e gidiyor!

İsrail ile Çin arasında varılan anlaşmaya göre, 6 bin Çinli inşaat işçisi çalışmak için İsrail'e gelecek. Bu kararı İsrail resmi radyosu duyurdu.

İsrail'de Arap beldelerindeki evlerin yıkımını hızlandıracak düzenleme!

İsrail meclisindeki Filistinli milletvekillerinden Ahmed et-Tıybi, Arap beldelerindeki evlerin yıkılması ile ilgili açıklama yaptı.

İsrail'in Gazze'de yıktığı evlerin yüzde 75'i imar edildi!

İsrail'in 2014 yılında Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda yıkılan evlerin yüzde 75'inin yeniden imar edildi.

İsrail'den Batı Şeria'da yerleşime onay!

İsrail Güvenlik Kabinesi, Batı Şeria'da 20 yıl aradan sonra yeni Yahudi yerleşimleri yapılmasına izin verdi. Yeni yerleşim yerinin Emek Shilo bölgesinde inşa edileceği belirlendi.

İsrail'den Ramallah'taki Ayrım Duvarı inşasına onay!

İsrail, Ramallah'ın kuzeydoğusundaki Beyt Eyl Yahudi yerleşim birimi çevresindeki Ayrım Duvarı inşasına onay verdi. İsrail Savunma Bakanı Avigdor Liberman, konuyla ilgili açıklama yaptı.

İsrail'den Gazze Şeridi açıklarına yapay ada!

İsrail medyası, hükümetin Ulaştırma Bakanlığı'nın Gazze Şeridi açıklarında yapay bir ada inşa edilmesi planını gündeme getirme niyetinde olduğunu söyledi.

İsrail, Kudüs'te bina yıktı!

Filistinlilere ait evlerin yıkımını hızlandıran İsrail yönetimi, Kudüs'ün Issawiya köyünde Filistinliler'in binasını yıktı.

İsrail Kudüs'teki projeler için 190 milyon dolar tahsis etti!

İsrail Hükümeti'nin Kudüs'te Yahudi varlığının güçlendirilmesi kapsamında yapmayı planladığı projeler için 190 milyon dolar tahsis edildi.

İsrail'in yıkım çalışmalarına karşı duracağız!

Filistin Kudüs İşleri Bakanı Adnan el-Hüseyni, İsrail tarafından gerçekleşen Mescid-i Aksa baskınlarından, yıkım faaliyetlerine, Yahudi yerleşim birimi inşa çalışmalarından, Kudüs’teki Filistinlilerin evlerine el koymasını değerlendirdi.

İsrail'den Kudüs'te 181 yeni konuta onay!

İsrail'in, Kudüs'teki 2 Yahudi yerleşim biriminde 181 yeni konut inşasını onayladığı bildirildi.

BM'den İsrail'in Batı Şeria'daki konut kararına uyarı!

Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, İsrail Parlamentosu tarafından onaylanan Batı Şeria'daki Yahudi yerleşim planını hakkında uyarılarda bulundu.

İsrail

İsrail İsrail

Netanyahu, sosyal paylaşım sitesindeki hesabından yaptığı açıklamada, "Kudüs'te 1 milyar şekel (yaklaşık 276 milyon dolar) yatırımla 23 bin yeni konut kurulması çerçevesinde bir anlaşma imzaladık." dedi. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre Netanyahu açıklamasında, "Kudüs'ün bir yerleşim birimi değil, sonsuza dek İsrail'in başkenti ve ebedi varlıklarının 3 bin yıllık bir parçası" olduğunu belirtti. 

İsrail televizyonu Kanal 7, söz konusu anlaşmanın, Netanyahu'nun katılımıyla Maliye Bakanlığı, İsrail Toprakları İdaresi ve Kudüs Belediyesi arasında imzalandığını duyurdu. 

Anlaşmaya göre, eski ve yeni Kudüs'e bağlı mahalleler geliştirilecek, altyapı yatırımları ve iş yerine dönüştürülmek üzere geniş alanlar tahsis edilecek.  

Kudüs'ün doğusu, 1967'de İsrail tarafından işgal edilmiş, 1981'de devlet topraklarına ilhak edildiğiduyurulmuştu. Ancak İsrail'in bu adımı uluslararası toplum tarafından...