Istanbul

Istanbul

3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu’nun yakında hayata geçeceğini kabullenirsek, projenin kabul edilmesi gereken 10 önemli koşulu var

TOKİ'den İstanbul'a 162 yeni konut

TOKİ, İstanbul Gaziosmanpaşa'da 162 konut, genel altyapı ve çevre düzenlemesi inşaatı işlerinin yapılması için ihale açacak.

Emlakçılık kursu için 45 günlüğüne İstanbul'a gelip otelde kalan var

Emlakçılığın cazip bir meslek haline gelmesi, sektöre donanımlı şekilde girmek isteyen gençleri de arayışa itiyor. Bu alanda açılan çeşitli kurslar var. İstanbul Ticaret Odası yıllardır çeşitli meslek dallarında kurslar açıp sertifika verirken, emlak şirk

TOKİ, İstanbul'da 96 konut yaptıracak

TOKİ'nin İstanbul atağı sürüyor! TOKİ hangi ilçeye 96 konut yaptıracak? Detayları öğrenmek için tıklayın!

Moskova, gayrimenkulde İstanbul'u tahtından etti

Gayrimenkul yatırımında 2 yıldır Avrupa'nın en çekici kenti olan İstanbul koltuğunu Moskova'ya kaptırdı. İstanbul, risk açısından da tehlikeli bölgeye doğru geriledi..

Tapunun kralı İstanbul oldu

Ekonomi ve siyaset alanında yaşanan dalgalanmalar yüzünden 2007 yılında tüm Türkiye'de alım, satım, miras taksimi, bağış, kamulaştırma gibi yöntemlerle el değiştiren konut sayısı 868 bin adet birden düşerken, İstanbul'da yüzde 20 artış yaşandı. Tapu kayıt

İstanbul'un yeni ulaşım planları ne?

Gayrimenkulün prim yapması ile ulaşım yatırımlarının çok yakın ilişkisi var. Küçük ve büyük gayrimenkul yatırımcıları için işte İstanbul'un ulaşım yatırımları!

İstanbul'da 3 gayrimenkul satılacak

İstanbul Küçükçekmece Belediye Başkanlığı Emlak ve İstimlak Müdürlüğü İnönü Mahallesi'nde bulunan 3 gayrimenkulu satacak.

İstanbul Vakıflar Üsküdar'da kat karşılığı inşaat yaptıracak

İstanbul Vakıflar Bölge Müdürlüğü Üsküdar Pazarbaşı Mahallesi'nde bulunan 175 ile 261 metrekare arsalara kat karşılığı inşaat yaptırmak için ihale açtı.

Vakıflar İstanbul'da kat karşılığı inşaat yaptıracak

Vakıflar Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge Müdürlüğü, Eyüp ile Beyoğlun'da bulunan 185, 240 ve 390 metrekare arsalara kat karşılığı inşaat yaptırmak için ihale açtı.

Emlak Konut GYO, İstanbul ve İzmir'de 95 gayrimenkul satacak

Emlak Konut GYO, İstanbul, İzmir, Tekirdağ ve Kocaeli'nde bulunan 6 arsa, 80 dükkan, 9 sosyal tesis ile işyerini açık artırmayla satacak.

En borçlu il İstanbul

Vatandaşların toplam borcu geçen yıl yüzde 28.7 artışla 321.9 milyar YTL'ye yükseldi. En borçlu il olan İstanbul'da kişi başına düşen borç tutarı 12 bin YTL'yi aşıyor, ikinci sırada Ankara var.

100 yabancı baktı, '212 İstanbul' için Morgan Stanley masaya oturdu

Bağcılar'da gerçekleştirdiği '212 İstanbul' adlı alışveriş merkezi için 100 yabancı fonun kapısını çaldığı Edip İplik, Morgan Stanley'e çoğunluk hisselerini satma konusunda görüşmelere başladı. Firma bağlı bulunduğu Akın Grubu'nun Merter'deki arazisi üzer

Düğün ekonomisinde İstanbul zirveye oynuyor

İstanbul, sadece çevre illerin değil bölgedeki ülkelerin `düğün ekonomisi'ne yön vermeye hazırlanıyor.

Istanbul

Istanbul Istanbul

Sayın ve sevgili Başbakan’ımın Istanbul Boğazı’nın kuzeyine köprü ve otoyol yaptırmaması için çok uğraştım, yazdım, çizdim. ‘Istemezükcüler’den farklı olarak alternatif bir proje hazırladım. Pendik-Yeşilköy arası iki kıtayı ve iki havalimanımızı Marmara Denizi üzerinden bağlayan 50 km lik ‘TRANSMAR’ oto-ray yüzergeçiş projemi tamamladım. İki havalimanı arasında 300 km hızla hareket eden Raylı Mekik’i ve 150 000 araç/gün taşıyacağı hesaplanan bu proje teknik açıdan ITU nün onayından geçti ve uluslararası bilim kitaplarında yerini aldı. Ancak bütün bunlar Sn. Başbakan’ımı ikna etmem için yeterli olamadı.

Benim endişem kendi başına 3. Köprü ve Otoyollarının Istanbul’un kuzeyindeki doğayı tahrip etme olasılığı değil. Bu sorun doğru proje ile aşılabilir. Benim endişem projenin Istanbul’un ekolojik dengesini ayakta tutmaya çalışan kuzey kesimlerin legal veya...