İstanbul Bayrampaşa

İstanbul Bayrampaşa

İstanbul Bayrampaşa’daki batık alışveriş merkezi (AVM) Ora’nın Körfez Bölgesi’nden bir fona satılıp Çinlilere kiralanacağı haberi tekstil ve perakende dünyasını ayağa kaldırdı.

Bayrampaşa'da icradan 5.4 milyon TL'ye satılık 2 bina!

İstanbul 10. İcra Dairesi Müdürlüğü tarafından İstanbul'un Bayrampaşa ilçesinin Sağmalcılar mahallesinde bulunan 2 binanın satışı, 5 milyon 427 bin 694 TL'ye ihale edilecek.

İstanbul'daki binalar depreme hazır değil!

Prof. Haluk Sucuoğlu, "İstanbullular bile bile ölümü bekliyor. Halkın evlerini güçlendirmesi için kredi kolaylığı sağlamalı" dedi

Adana´da konutun metrekare satış fiyatı 597 liraya yükseldi!

Konut satış fiyatlarının geçen ay en çok arttığı il Adana, en çok düştüğü il ise Bursa olarak belirlendi

Magic Ice, Forum İstanbul AMV'de açılıyor

Türkiye'nin ilk Buz Müzesi, Norveçli yatırımcı grup Lofoten Trading tarafından 3.5 milyon Euro yatırımla Bayrampaşa'daki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi'nde açılıyor

Forum İstanbul AVM'ye Lavazza açıldı

İtalyanların dünyaca ünlü kahve markası Lavazza, Forum İstanbul AVM'de müdavimleri ile buluştu

İstanbul'da konut fiyatları yüzde 0,08 azaldı!

REIDIN.com Emlakendeks'in kasım verilerine göre, konut satış fiyatlarının en çok arttığı il Adana oldu

Bayrampaşa'ya metro ve hafif raylı sistem yapılacak!

Bayrampaşa'da yerleşime açılacak alana ulaşım için metro ve hafif raylı sistem modelleri geliştirildi...

Bayrampaşa eski cezaevi arsasına 3 bin konut yapılacak!

Bayrampaşa eski cezaevi arsasındaki yeni yaşam alanlarında okullar, parklar ve hastaneler yükselecek. Kentsel dönüşüme açılacak alanda 3 bin konut yapılacak, 15 bin kişi yaşayacak.

Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner kentsel dönüşüm için ilk kazmayı vurdu!

Bayrampaşa Belediyesi, deprem riski taşıyan Yıldırım Mahallesi Şehit Kamil Balkan Caddesi'ndeki 28 konutlu 6 bloku yıkarak, İstanbul'daki kentsel dönüşümü Bayrampaşa'dan başlattı

Caprice Gold Palace'ta Fadıl Akgündüz'e KDV sürprizi!

Fadıl Akgündüz'ün Caprice Gold Palace Projesi'ndeki otel odaları, "Yüzde 1 KDV'si bizden" denilerek 'devremülk' olarak satılıyor

Armey Yapı Taahhüt ve Ticaret şžirketi kuruldu!

Armey Yapı Taahhüt ve Ticaret Limited şžirketi 50 bin lira sermaye ile kuruldu

Bayrampaşa Cezaevi arsasındaki konut projesi için imar talebi!

İstanbul Bayrampaşa Cezaevi’nin yerine 2 bin 200 konut, 300 yatak kapasiteli devlet hastanesi, eğitim, otopark, alışveriş merkezi, sosyal donatı ve yeşil alanların yapılmasına dair imar planı durdurulmuştu. Tayfun Kahraman Bayrampaşa Cezaevi arazisindeki konut projesi için imar talebinde bulundu...

Ora İstanbul Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme'nin iflas kararı kaldırıldı!

Ziraat Bankası'ndan 2010 yılında alınan 285 milyon euroluk kredi ile uzun süre gündemde olan İstanbul Bayrampaşa’daki Ora AVM’yi inşa eden şirket için verilen iflas kararı bozuldu.

Birevim Tasarruf Gayrimenkul Otomotiv Organizasyon Pazarlama ve Tic.A.Ş. İstanbul Bayrampaşa Şubesi açıldı!

Birevim Tasarruf Gayrimenkul Otomotiv Organizasyon Pazarlama ve Tic.A.Ş. İstanbul Bayrampaşa Şubesi Bayrampaşa'da 4 milyon TL sermaye bedeli ile açıldı. 

15 Temmuz Demokrasi Otogarı resmen tahliye ediliyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu İstanbul Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın 15 gün içinde boşaltılacağını açıkladı. 

Şehri Yar Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi İstanbul Bayrampaşa Şubesi açıldı!

Şehri Yar Turizm Sanayi Ve Ticaret Limited Şirketi İstanbul Bayrampaşa Şubesi bugün 150 bin TL sermaye bedeli ile açıldı. 

Jet Fadıl mağdur ettiği kişiden para istiyor!

İstanbul Bayrampaşa’da Caprice Gold ve Caprice Maldivler gayrimenkul projelerinde devre mülk satışı yaptığı kişilerden para topladığı halde projeleri tamamlamadığı öne sürülen ve 'Jet Fadıl' binlerce kişiyi mağdur etti.

Carrefoursa Bayrampaşa'daki arazisini sattı!

Carrefoursa'nın İstanbul Bayrampaşa'daki arazisini sattığı açıklandı. Carrefoursa hipermarket, otopark ve ticaret merkezinden oluşan 63 dönümlük arazisini 145 milyon liraya Re-pie Gayrimenkul Yatırım Fonu’na sattı.

Ora AVM satışa çıkarılacak mı?

İstanbul Bayrampaşa’da 400 milyon dolarlık yatırımla yükselen Ora AVM, sadece bir yıl sonra iflas ile kapandı. Peki, Ora AVM satışa çıkarılacak mı?

Bayrampaşa Cezaevi kentsel dönüşüm projesi havadan görüntülendi!

İstanbul Bayrampaşa'da, cezaevinin bulunduğu alanda hayata geçirilen 2 bin 200 konutluk kentsel dönüşüm projesi havadan görüntülendi..

Birlik Parkada Bayrampaşa fiyat listesi!

Birlik Parkada Bayrampaşa fiyat listesi 800 bin TL'den başlıyor. Birlik Parkada Evleri projesi İstanbul Bayrampaşa'da üç blok olarak hayata geçirildi...

Bayrampaşa Kocatepe Mahallesi imar planı tadilatı askıda!

İstanbul Bayrampaşa ilçesi Kocatepe Mahallesi'nde 19080 parsele ilikin imar planı tadilatı bugün askıya çıktı..

Uzel Makine'nin satışı Yargıtay'dan döndü!

Yargıtay, İstanbul Bayrampaşa’da 97 bin metrekare alan üzerinde bulunan Uzel’in satışına ilişkin kararı bozdu. 832 milyon lira değer biçilen arazi ve fabrika binaları 225 milyon liraya bir varlık yönetim şirketine satılmıştı. Uzel’in toplam borcu ise 650 milyon TL seviyesinde olarak belirlenmişti.

Bayrampaşa Sağmalcılar nazım imar planı değişikliği askıda!

İstanbul Bayrampaşa İlçesi, Sağmalcılar Mahallesi, Kartaltepe Mevkii, 23657 ( Eski: 124, 125 bir kısmı, 13664 bir kısmı ) parsele ilişkin nazım imar planı askıya çıkarıldı...

İstanbul Bayrampaşa

İstanbul Bayrampaşa İstanbul Bayrampaşa

Ora’daki mağazaların ucuz Çin mallarına mesken olacağı endişesini dile getiren sektör temsilcileri, Çinlilere gitmesin diye AVM’ye talip oldu.


Çinlilerin Türkiye pazarına girmesi halinde yerli piyasayı yok edeceğini belirten Ankara Giyim Sanayicileri Derneği (AGSD) Başkanı Canip Karakuş, “Madem kurtarılması gereken bir kredi var ve böyle bir yol bulunmuş, o halde Ora’yı biz kiralayalım” dedi.


Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD), İstanbul Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birlikleri (İTKİB) gibi oluşumların bir araya gelebileceğini kaydeden Karakuş, “Herkesin katkısıyla bir kaynak yaratılabilir. Hem kredi ödenir hem de biz pazarımızı kurtarırız. Çinliler Türkiye’ye girdiği anda biteriz. Zaten sektörün durumu belli. Bizim firmamız son 3 yılda 700 kişilik istihdamdan 61 kişiye düştü. Şartlar böyleyken ucuz Çin malı ile rekabet edemez, daha beter oluruz” diye konuştu.


Ekim 2011’de faaliyete geçen...