İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Eminönü'nden Eyüp'e uzanacak bir tramvay hattı yapılacağının müjdesini verdi. Topbaş, hattın ihalesi ve yer teslimlerinin yapıldığını söyleyerek Haliç sahilden geçeceğini belirtti.

Kadir Topbaş: Büyük ölçekteki projelerimiz bitmek üzere!

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'nün açılışını değerlendiren Kadir Topbaş, "Dünyada bazı özellikleriyle önde gelen 3. köprümüzün açılışını yaptık. Yine büyük ölçekte bitmek üzere olan projelerimiz var." dedi.

Kurbağalıdere ıslah çalışmaları 2017'de bitecek!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: "Saatte 1200 metreküp temiz deniz suyu pompaladığımız Kurbağalıdere'de artık hayat başladı. Koku yüzde 90 oranında azaldı. Dereye balıklar geldi. 2017 Temmuz sonuna doğru " dedi.

Çamlıca Camii'nin çevresinde kentsel dönüşüm yapılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada Çamlıca Camisi'nin çevresinde kentsel dönüşüm yapılacağını müjdeledi.

Maslak'a 1 milyon 300 bin metrekarelik Şehitler Parkı yapılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Maslak’ta bulunan 1 milyon 300 bin metrekarelik alanlı Boğaziçi İmar Müdürlüğü arazisine 15 Temmuz Şehitleri ve Gazileri Parkı yapacağız." dedi.

Vasip Şahin: 1.258 bina onarılıp tekrar kamu hizmetine sunuldu!

İstanbul Valisi Vasip Şahin, "58 okulda, 3 hastanede, 2 idari binada devam eden inşaat var. Toplamda bin 258 bina onarılıp ya da yeniden yapılıp tekrar kamu hizmetine sunuldu." dedi.

Kadir Topbaş'tan Çiftçi Towers ve 42 Maslak soru önergelerine cevap!

Kadir Topbaş, Çiftçi Towers ve 42 Maslak ile ilgili soru önergelerine tam bir yıl sonra cevap verdi. İBB ve ilçe belediyelerinin milyarlarca liralık rant yaratılan projelerde hiçbir denetim yapmadığı ortaya çıktı.

Merter Şehir Parkı çevresindeki arazilere imar izni yok!

Birçok inşaat firmasının iştahını kabartan ve Veliefendi Hipodromu'nu da içine alan araziyi şehir parkı yapma sözü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, çevre arazilere de imar izni vermiyor.

Hasanpaşa Gazhanesi müze ve kültür merkezine dönüşecek!

İstanbul’da yıllardır atıl vaziyette duran tarihi Hasanpaşa Gazhanesi, enerji müzesi ve kültür merkezine dönüştürülüyor. Yakın bir tarihte tamamlanması planlanan projenin içerisinde enerji sistemleri müzesi ve bilgi tüneli de yer alacak.

Kadir Topbaş: 68,5 milyar TL ulaşım yatırımı yaptık!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş: "İstanbul'un altyapısından ulaşımına kadar, sosyal dokuya kadar her alanda bugüne kadar 68,5 milyar lira yatırım yaptık ve devam ediyoruz" dedi.

Kadir Topbaş'tan metro müjdesi!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, her mahalleye 30 dakika ulaşım süresiyle metro istasyonu programladıklarını belirterek, "400 kilometrelik raylı sistem hattını 2019'a yetiştireceğiz'' dedi.

İBB Başkanı Kadir Topbaş Kenya'da!

Birleşmiş Milletler Yerel Yönetimler Danışma Kurulu (UNACLA) Başkanlığı görevini de sürdüren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, organizasyonun Kenya’da yapılan toplantılarına katıldı. İşte toplantının gündemi...

Kadir Topbaş: 30 yıldız dünya mirası listesindeyiz!

Paris'te Kültür Mirasının Korunması paneline katılan İBB Başkanı Topbaş "30 yıldır dünya mirası listesindeyiz. Ama daha çok işimiz var” dedi.

'İstanbul'a özel yasa gerekli'

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, "Başbakan Davutoğlu'nun 'İstanbul'a özel yasa hazırlanabilir' açıklamasından büyük memnuniyet duyduğunu, zira İstanbul'un bir ülke özelliği gösterdiğini söyledi. İşte Topbaş'ın açıklamaları...

Kadir Topbaş: İstanbul'da çarpık bir kentleşme yaşanıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bağcılar'da kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında 18 bina 184 bağımsız birimin yıkım törenine katıldı. Topbaş, İstanbul'un aşırı göçten dolayı çarpık bir kentleşme yaşadığı belirtti.

İstanbul Büyükşehir'den 5.2 milyon TL'ye satılık arsa!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Kadıköy ilçesi İbrahimağa mahallesinde bulunan arsayı 5 milyon 266 TL'ye satıyor. Gayrimenkulün satış ihalesi 6 Mart 2019 2019 günü saat 13:00'da düzenlenecek.

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir adayı Binali Yıldırım!

AK Parti'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Binali Yıldırım oldu. Açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Arjantin dönüşü yapılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi kentsel dönüşüme 1 milyar TL ayırdı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, 2018 yılı için kentsel dönüşüme 1 milyar liralık bütçe ayırdıklarını söyledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi başladı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Kadir Topbaş'ın istifasıyla boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için olağanüstü toplandı. İBB Başkanlığı seçiminde oy verme işlemleri başladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yeşil atak!

İBB tarafından gerçekleştiren yeni ağaçlandırma seferberliği, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın talimatıyla başlatıldı. Çalışmalar Park ve Bahçeler Daire Başkanlığı ile Ağaç AŞ tarafından İstanbul genelinde sürdürülüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Üsküdar'da arsa satacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından, Üsküdar'da yer alan 430,38 metrekarelik konut alanı imarlı arsa 3 milyon 12 bin 660 TL bedelle 12 Kasım 2014 tarihinde ihaleye çıkıyor...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ramazan şenlikleri yoğun ilgi görüyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Yenikapı Şehir Parkında düzenlediği Ramazan şenlikleri vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor. Vatandaşlar 134 stantta yiyecekten hediyelik eşyaya; kitap, hobi ve el sanatları ile buluşuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 5 şirketi Fortune Türkiye 500'de!

Yatırımları ile ülke ekonomisine katkı sunmaya devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin 5 iştirak şirketi, Fortune Türkiye Dergisi tarafından yayınlanan 2013 bilanço rakamlarına göre ilk 500'de yer aldı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı 2 adet arsa satıyor: 17 milyon 787 bin TL!

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Keçiören İlçesi'nde 2 adet arsayı satışa çıkardı. Arsaların toplam muhammen bedeli 17 milyon 787 bin TL olarak belirlendi. Arsaların satışı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak.

İstanbul'da 1 milyon 565 bin 520 TL'ye satılık arsa!

İstanbul İli Tuzla İlçesi'nde yer alan arsanın toplam bedeli 1 milyon 565 bin 520 TL olarak belirlendi. Arsanın satışı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından yapılacak.

İstanbul'da tarihi eserler aslına uygun olarak yeniden yapılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi' nde, "Tarihi Yarımada'daki tarihi eserlerin ihyası" gündeme geldi. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nin haziran ayı toplantılarının 5. birleşimi, Saraçhane'deki belediye binasında yapıldı...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterlik görevine Hayri Baraçlı atandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği'ne Hayri Baraçlı atandı, İETT Genel Müdürlüğü'ne Mümin Kahveci ve İSKİ Genel Müdürlüğü'ne Dursun Atilla Altay atandı. Devir teslim töreni Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleşti...

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden Bosna'ya yardım ekibi!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, sel felaketinden olumsuz etkilenen Bosna-Hersek'e yardım ekibi gönderdi. Büyükşehir Belediyesi yardım ekibi, Bosna Hersek'te selzedelere yardım kolilerini ulaştıracak, yardım çalışmalarına katılacak. İşte o ekip...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla düzenlenen törende Eyüp İSKİ Hizmet Binası, Eyüp Ağaçlı, Akpınar ve Çiftalan Mahalleleri Atıksuyu ve Yağmursuyu Hattı Yapımı, Eyüp Akpınar Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisi ve Kemerburgaz Mahallesi İçmesuyu Hattı Yapımı açılışı yapıldı. Törende ayrıca, İslambey Mahallesi Atısuyu ve Yağmursuyu Hattı İnşaatı, Kemerburgaz Atıksu İnşaatı ve İslam Bey Yağmursuyu Tünel inşaatının ise temelleri atıldı.


"İSTANBUL'A 98 MİLYAR LİRALIK YATIRIM YAPTIK"


Törende konuşan Başkan Kadir Topbaş göreve geldikleri günden bu güne İstanbul'a 98 milyar liralık yatırım yaptıklarını ifade ederek, "Nüfusu geçmişte 7 milyon civarındayken İstanbul'a haftada ancak bir kere su veriliyordu. İstanbul'un artık su problemi yok. Kurduğumuz ileri biyolojik arıtma tesisleri sayesinde denizlerimize atık su dökülmüyor. Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olduğu dönemde bu kentin sevdalısı olarak...