İstanbul Park

İstanbul Park

TOKİ, İstanbul'a 1.5 milyon metrekarelik devasa bir park kuruyor. Kayabaşı'na yapılacak park, İstanbul'daki en büyük korunun 4 katı büyüklüğünde olacak. Park, Kayaşehir'den Fenertepe'ye uzanacak!

F1 yeniden İstanbul Park'a gelebilir!

Türkiye’nin yeniden Formula 1’in yarış takvimine girmesi için çalışmaların hızlandığını anlatan İstanbul Park’ın işletmecisi Vural Ak, F1’in patronu Bernie Ecclestone'nin İstanbul'un olmasını çok istediğini söyledi.

2006 yılında Adalet Bakanlığı, Akfırat'a cezaevi yapmak istiyor!

2006 yılında Adalet Bakanlığı, Tuzla Akfırat'taki İstanbul Park Pisti'nin 400 metre uzağına F tipi cezaevi yapmak istemiş. Adalet Bakanlığı'na, aynı yıl belde belediyesi olan Akfırat Belediyesi'nden izin çıkmamış.

2006 yılında Koç ve TÜRSAB, Formula 1 İstanbul Park'a talip!

2005 yılında hizmete açılan İstanbul Park'ın işletmecisi olan Motor Sporları Organizasyon A.Ş.'nin hisselerinin yüzde 96.99'unun, 2006 yılında, satışı için yapılacak ihaleye Koç Holding'in SETUR'u ve TÜRSAB kalmış.

2005 yılında Büyükşehir, Formula 1 için 50 trilyon harcamış!

2005 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kurtköy'de yapılacak ''Formula 1'' yarışları için toplam 50 trilyon lira para harcamış. Yol çalışmalarına 250 bin ton asfalt kullanan belediye, 15 bin de ağaç dikmiş.

2003 yılında İstanbul Park'ın temeli atılmış!

2003 yılında Formula 1'i Türkiye'ye taşıyacak olan pist ve tesislerin yer aldığı İstanbul Park'ın temeli, Tayyip Erdoğan tarafından atılmış. Toplam 2 bin 200 dönüm alanda kurulacak pist 2005 yılında tamamlanacakmış.

2003 yılında Formula 1 Projesi için hükümet devreye girmiş!

2003 yılında bürokrasi engeline takılan Formula 1 Projesi için hükümet devreye girmiş. Pendik'te yapılacak projeye 100 milyon dolar büyçe ayıran İTO, hükümetin desteği ile projenin önündeki engelleri aşacakmış.

Kazan'daki İstanbul Park'ın birinci aşaması tamamlandı!

Mimari projesi Hakan Kıran Mimarlık tarafından yapılan Tataristan Cumhuriyetinin başkenti Kazan'daki İstanbul Park hayata geçiyor. İçerisinde yeşil alan, park yaya geçidi olan parkın birinci aşaması tamamlandı...

Kazan'daki İstanbul Park açıldı!

Ünlü mimar Hakan Kıran imzasını taşıyan Tataristan Cumhuriyeti’nin başkenti Kazan’daki İstanbul Park Projesi’nin birinci bölümü tamamlandı...

F1'le doğdu, nüfusu 3 yılda 4 kat arttı

Dünyanın en önemli motorsporları organizasyonu olan Formula 1, bu hafta sonu 3'üncü kez İstanbul'da gerçekleşecek. Dünyada 2 milyarın üzerinde kişinin takip ettiği bu büyük organizasyon, bir taraftan İstanbul'u dünyaya tanıtırken diğer taraftan 3 yıl önce

Kurtköy Formula 1 Pisti'nin havadan görüntüleri!

Kurtköy'de yer alan İstanbul Park Formula 1 Pisti'ni www.havadanemlakvideo.com ekibinden kameraman Sayen Kaspar görüntüledi

F1'in tekrar İstanbul Park'ta yapılması için prensipte anlaşıldı!

İstanbul Park işletmecisi Vural Ak: ''Formula 1'in patronu Bernie Ecclestone ile F1'in yeniden Türkiye'ye dönmesi için her konuda anlaşmaya vardık''...

İstanbul Park'a şirketlerden yoğun ilgi geldi!

10 yıllığına kiralanması için 10 ekimde gerçekleşecek olan ihaleye şirketlerden yoğun ilgi geldi...

Formula 1 Pisti'nin ihalesi 10 Ekim'de yapılacak!

İstanbul Formula 1 Pisti işletmesi 2023'e kadar kiraya veriliyor. Teklifler 10 Ekim'e kadar veriliyor...

İstanbul Park 10 yıllığına kiralık!

İstanbul Park, maliyetinin yüzde 1’i bir bedelle ihaleye çıkıyor. Açık artırma usulüyle gerçekleşecek ihale için muhammen bedel, yıllık 3 milyon lira. İhaleyi kazanan şirket, 2023’e kadar İstanbul Park’ın her türlü işletme hakkına sahip olacak

Brand İstanbul Park projesi yatırımcılarına kazandırıyor!

EMS YAPI tarafından Beylikdüzü'nde inşa edilen Brand İstanbul Park projesine yatırımcı yoğun ilgi gösteriyor. Brand İstanbul Park projesi 1 yılda yatırımcılarına ortalama yüzde 90 ile yüzde 120 arasında kazanç sağladı.

Nusret Gökçe, Park Hyatt otelini resmen devraldı!

Nusret Gökçe, Park Hyatt otelinin devrini gerçekleştirdi. Doğuş Holding CEO'su Hüsnü Akhan ile imzaları atan Gökçe, Instagram hesabından "Benim için hayal olan bugün gerçek olan İstanbul Park Hyatt otelin sahibi olmaktan büyük mutluluk duyuyorum" dedi...

Ayhanlar Holding konkordato ilan etti!

Türkiye'nin en büyük 500 firması arasında yer alan Ayhanlar Holding, konkordato ilan etti. Firma, İstanbul Park Formula Yarış Pisti, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi projelerde yer almıştı.

Intercity İstanbul Park'tan Formula 1 pisti açıklaması!

Intercity İstanbul Park CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in Formula 1 pisti ile ilgili açıklamasına istinaden yeni bir basın açıklaması yaptı.

İstanbul Park Pisti’nin otopark olması Meclis’e taşındı!

CHP Milletvekili Gürsel Tekin, Formula 1’e 7 kez ev sahipliği yapan Kurtköy’deki İstanbul Park Pisti’nin otoparka dönüştürülmesini Meclis’e taşıdı.

Vadi İstanbul Park satış fiyatları 2017!

Artaş İnşaat ve Invest Ortaklığı tarafından inşa edilen Vadi İstanbul Park projesi konut, ofis ve ticari ünitelerden meydana geliyor. İşte Vadi İstanbul Park satış fiyatları 2017...

Ukrayna'ya İBB tarafından yapılan 'İstanbul Parkı' açıldı!

Ukrayna'nın Odessa şehrinde bulunan İstanbul Parkı açıldı. Park İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirildi.

Vadi İstanbul Park fiyat listesi!

Vadi İstanbul Park fiyat listesi 823 bin 710 TL'den başlıyor. Vadi İstanbul Park projesinde 0,65 faizle 120 ay taksitli ödemeler yapılıyor...

Vadi İstanbul Park Evleri ödeme seçenekleri!

Artaş ve Invest Ortaklığı imzasıyla hayata geçirilen Vadi İstanbul Park Evleri projesi İstanbul Ayazağa'da yükseliyor. Projede teslimler Mart 2017'de gerçekleştirilecek.

Vadi İstanbul Park fiyat listesi ve ödeme bilgileri!

Artaş ve Invest Ortaklığı tarafından hayata geçirilen Vadi İstanbul Park projesi 2017 yılı Aralık ayında teslim edilecek. Vadi İstanbul Park fiyat listesi ve ödeme bilgileri haberimizin içinde yer alıyor.

FETÖ, İstanbul Park'ı cezaevi yapacaktı!

Asker uniforması giyen FETÖ'cü canilerin darbe girişiminden önce Formula 1 yarışlarına da ev sahipliği yapan İstanbul Park’ta keşif ve inceleme yaptıkları ve burayı cezaevi olarak kullanmayı planladıkları ortaya çıktı.

Vadi İstanbul Park Evleri daire fiyatları!

Vadi İstanbul Park Evleri daire fiyatları 1 milyon 187 bin 200 TL'den başlıyor. Vadistanbul Park projesinde 762 adet konut bulunuyor...

Vadi İstanbul Park güncel fiyatları!

Vadi İstanbul Park güncel fiyatları 770 bin 980 TL'den başlıyor. Vadistanbul Park Evleri'nde yüzde 1,13 faiz oranlarıyla anlaşmalı bankalardan 120 aya kadar konut kredisi kullanılıyor...

İstanbul Park Haberi

İstanbul Park

TOKİ, İstanbul'a 1.5 milyon metrekarelik devasa bir park kuruyor. Kayabaşı'na yapılacak park, İstanbul'daki en büyük korunun 4 katı büyüklüğünde olacak. 

Kayaşehir merkezden Fenertepe'ye uzanacak parkta; koru alanları, bisiklet ve yürüyüş parkurları ile piknik alanları olacak. 


Projeyi ilk kez Yeni Şafak aracılığıyla duyurduklarını belirten TOKİ Başkanı Ergün Turan, dev parkın inşaatına 2016'da başlayacaklarını söyledi. Turan, uzun süredir üzerinde çalıştıkları 'Yeni Şehirler Yenilenen Şehirler' projesinin detaylarını da anlattı.


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ); İstanbul'u 1,5 milyon metrekare büyüklüğünde bir yeşil alana kavuşturuyor. Kayaşehir vadisinde kurulacak yeşil alan 5,5 km uzunluğunda ve yaklaşık 3 kilometre eninde olacak. Kayaşehir merkezinden Fenertepe'ye doğru uzanacak sahada; koru alanları, parklar, bisiklet ve yürüyüş parkurlan, dinlenme ve piknik alanları ile vatandaşların birincil ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal tesisler olacak. Projede anfi tiyatro,...