İstanbul Tasarım Bienali

İstanbul Tasarım Bienali

Tasarım Rotaları, ziyaretçilere 17 Ekim tarihinden itibaren kentin farklı bölgelerindeki tasarım odaklı ofis, mağaza, atölye, imalathane ve yapıların yanı sıra, çeşitli bölgelerin kendine has dokularının inceleneceği tematik yürüyüşler sunuyor.

İstanbul Tasarım Bienali'nin ikincisi 18 Ekim 2014'te başlayacak!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından ilki 2012 yılında düzenlenen İstanbul Tasarım Bienali'nin ikincisi 18 Ekim-14 Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek. Tasarımcılar, size ihtiyacımız var...

Vitra İstanbul Tasarım Bienali’nin sponsoru oldu!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, 2012 yılında birincisi gerçekleştirilen İstanbul Tasarım Bienali’nin bu yılki sponsoru Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA oldu...

Deniz Ova İstanbul Tasarım Bienali Direktörü olacak!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen İstanbul Tasarım Bienali’nin direktörlüğünü yürüten Özlem Yalım Özkaraoğlu görevini, 2010 yılından bu yana İKSV’de Yurtdışı Projeler Direktörü olarak görev alan Deniz Ova’ya devrediyor.

Tasarım Bienali'nde İKSV Tasarım Mağazası'nda indirim!

İstanbul Tasarım Bienali ziyaretçileri, sergi biletleriyle birlikte kendilerine verilen kuponu göstererek İKSV Tasarım Mağazası'nda ve iksvtasarım.com e-alışveriş sitesinde indirimden yararlanıyor.

New World Architecture sergisi 30 Kasım'a kadar sürecek!

New World Architecture sergisi 5 Kasım Cuma 2012 tarihinde İTÜ Taşkışla Sinan holünde düzenleniyor. Ulusal Mimarlık Ödülleri kapsamında Beşiktaş balık pazarı projesi ile 05-30 Kasım tarihleri arasında İstanbul Tasarım Bienali'nde...

İstanbul Tasarım Bienali 12 Aralık'a kadar sürecek!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı, 40’ıncı yılında İstanbul’un ilk Tasarım Bienali’ni hayata geçiriyor.

1. İstanbul Tasarım Bienali kapılarını açtı!

İstanbul Tasarım Bienali, kentsel tasarım, mimarlık, endüstri ürünleri tasarımı, grafik tasarım, moda tasarımı, yeni medya tasarımı gibi başlıca alanlar ve ilgili tüm yaratıcı ürün ve projeleri kapsıyor

VitrA, tasarım bienalini mağazasına taşıdı!

İstanbul Tasarım Bienali eşsponsorlarından VitrA;bienal süresince, Nişantaşı mağazasının bir bölümünü sergi alanına dönüştürüyor.

İstanbul'un ilk Tasarım Bienali yarın başlıyor!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı'nın düzenlediği bir ilk olan Tasarım Bienali yarın hayata geçiyor

İstanbul tasarım bienali basın toplantısı ve resmi açılış töreni!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA eş sponsorluğunda düzenlenecek İstanbul Tasarım Bienali, 13 Ekim-12 Aralık 2012 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

İstanbul Tasarım Bienali, New York Times'a haber oldu!

Bu yıl ilki 13 Ekim’de başlayacak olan İstanbul Tasarım Bienali daha başlamadan uluslararası arenada ilgi görmeye başladı

İstanbul Tasarım Bienali 13 Ekim'de başlayacak!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA eş sponsorluğunda, 13 Ekim-12 Aralık 2012 tarihleri arasında ilki gerçekleştirilecek İstanbul Tasarım Bienali hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor

Orhan Pamuk, New City Reader Gazetesi'nde İstanbul'u anlatıyor!

İstanbul’un ilk Tasarım Bienali, İKSV tarafından, Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA eş sponsorluğunda 13 Ekim–12 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek

İstanbul Tasarım Bienali'nin 4. sayısında Emre Arolat yer aldı!

İstanbul’un ilk Tasarım Bienali, İKSV tarafından, Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA eş sponsorluğunda 13 Ekim–12 Aralık 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilecek

Beyoğlu Fetihtepe Mahallesi'ndeki kentsel tasarım projesi TBMM'de!

CHP İstanbul Milletvekili Yüksel Mansur Kılıç, İstanbul ili Beyoğlu ilçesi Fetihtepe Mahallesi'nde başlatılan kentsel tasarım projesiyle ilgili soru önergesi verdi.

Şehri İstanbul Mimari Tasarım Dekorasyon İnşaat Hizmetleri Limited Şirketi kuruldu!

Şehri İstanbul Mimari Tasarım Dekorasyon İnşaat Hizmetleri Limited Şirketi bugün Eyüpsultan'da 20 bin TL sermaye bedeli ile Selim Türkmen tarafından kuruldu.

İstanbul meydan tasarım yarışmalarının birincileri bugün açıklanıyor!

İBB ve İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA) ortak çalışmasıyla gerçekleşen meydan tasarımları yarışmasının birincileri bugün açıklanıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılacağı törende Taksim, Bakırköy, Kadıköy Meydanları ile Salacak kıyı bandı tasarım yarışmasının birincileri açıklanacak.

9. Endüstriyel ve Mimari Doğal Taş Tasarım Yarışması’nın kazananları belli oldu!

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB) tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Endüstriyel ve Mimari Doğal Taş Tasarım Yarışması” sonuçlandı.  Bu yıl dokuzuncusu gerçekleşen yarışma sonucunda kazananlara 74 bin TL’lik para ödülü verildi.

Kadıköy Meydanı için tasarım yarışması başladı: Üç proje oylamaya açıldı!

Çalışmalarına devam eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve İstanbul Planlama Ajansı’nın (İPA) ortak çalışmalarıyla Kadıköy Meydanı tasarımı için üç proje oylamaya açıldı. 

Salacak Kentsel Tasarım Yarışması sonuçlandı!

İBB Etüd Projeler Daire Başkanlığı ile İstanbul Planlama Ajansı iş birliğiyle gerçekleştirilen Üsküdar “Salacak Kentsel Tasarım Yarışması” sonuçlandı.

Bakırköy Meydanı Kentsel Tasarım Proje Yarışması sonuçlandı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, kamusal alanların erişilebilir ve güvenli yerler olması amacıyla Mart ayında gerçekleştirdiği “Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı Kentsel Tasarım Yarışması” sonuçlandı.

9. Endüstriyel ve Mimari Doğal Taş Tasarım Yarışması'nın jüri üyeleri açıklandı!

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği'nin (İMİB) gerçekleştireceği 9. Endüstriyel ve Mimari Doğal Taş Tasarım Yarışması’nın jüri üyeleri açıklandı. 

İFM'de inşa edilen Merkez Binası'nın tasarımı için ikinci ihale!

İstanbul Finans Merkezi’nde inşa edilecek Merkez Bankası binasının tasarımında değişiklik yapıldı. İlki için düzenlenen mimari yarışmayı Alman HPP firması kazanmıştı. Yeni tasarım ise “davet” usulüyle, Cumhurbaşkanlığı Sarayı mimarı Şefik Birkiye tarafından yapıldı...

Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu İstanbul'a taşınıyor!

Bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, Bursa'da yer alan Faruk Saraç Tasarım Meslek Yüksekokulu İstanbul'a taşınacak.

İBB Bakırköy Özgürlük Meydanı için tasarım yarışması açtı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Bakırköy Cumhuriyet (Özgürlük) Meydanı için 100 bin TL ödüllü kentsel tasarım yarışması açtı.

2. Kentsel Tasarım Sempozyumu başladı!

“İstanbul” konusuyla başlatılan Kentsel Tasarım Sempozyumu, Beşiktaş Mustafa Kemal Merkezi’nde düzenleniyor. Sempozyum iki gün boyunca devam edecek.

İstanbul Çevre Peyzaj Tasarım Mimarlık Mühendislik Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

İstanbul Çevre Peyzaj Tasarım Mimarlık Mühendislik Sanayi ve Dış Ticaret Limited Şirketi bugün Sultangazi'de 100 bin TL sermaye bedeli ile Ersin Yalçınkaya tarafından kuruldu...

İstanbul Tasarım Bienali Haberi

İstanbul Tasarım Bienali

2. İstanbul Tasarım Bienali, bu yıl da etkinlikleriyle İstanbul’u bir tasarım kentine dönüştürüyor. Bienal kapsamında düzenlenen Tasarım Rotaları, ziyaretçilere 17 Ekim tarihinden itibaren kentin farklı bölgelerindeki tasarım odaklı ofis, mağaza, atölye, imalathane ve yapıların yanı sıra, çeşitli bölgelerin kendine has dokularının inceleneceği tematik yürüyüşler sunuyor.  


Tasarım Rotaları, kentin Asya ve Avrupa yakalarındaki farklı bölgeleri kapsayan 12 rotadan oluşuyor. Rotalarda, Kuzguncuk, Çemberlitaş-Kapalıçarşı-Sultanahmet, Galata-Şişhane, Fener-Balat, Beyoğlu-Galatasaray-Cihangir, Moda bölgeleri, tematik rotalar kapsamında ise Kadıköy Koku Tasarım Rotası, Kadıköy Font Rotası, Kadıköy Ses Rotası, Kadıköy Ağaç Rotası ve Kadıköy Sivil Mimari Rotası ve 2014 Maslak: Çeperde Archi-Walk yer alıyor. 


Tasarımın farklı disiplinlerine ve evrelerine dair bilgi edinme ve gözlem yapma olanağı sağlayan rotalar, Müstesna İstanbul: Küçük Dükkânlar Kitabı’nın yazarı Ilgın Yorulmaz’ın işbirliğiyle sunuluyor. Tasarım...