28 / 03 / 2023

istinye

istinye

1999 yılında Tepebaşı'nda faaliyet gösteren Amerikan Konsolosluğu, yer darlığı ve trafik yoğunluğu nedeniyle İstinye'ye taşınacakmış. ABD'li yetkililer, İstinye'de Derbent yolu üzerinde eski bir kablo fabrikasının arsası beğenmişler.

1999 yılında İstinye'de metrekaresi 500 dolara arsa!

1999 yılında İstinye'de, Koç Üniversitesi'nin İstinye yerleşkesine 500 metre mesafede olan 2 bin 752 metrekare arsa, metrekaresi 500 dolardan 1 milyon 376 bin dolara satılacakmış.

1998 yılında İstinye'de 50.000 dolara daire!

1998 yılında İstinye'de, Borsa binasının karşısında bulunan 120 metrekare büyüklüğündeki normal daireler 50 bin dolara (682 adet altın parası), dubleks daireler ise 65 bin dolara satılacakmış.

1991 yılında İstinye'de emlak fiyatları fırlamış!

1991 yılında İstinye Tersanesi'nin kaldırılmasıyla birlikte emlak fiyatları astronomik ölçüde fırlamış. Tarihi tersanenin kalkmasıyla İstinye, Boğaziçi'nin en kıymetli yerlerinden olmuş ve arsaların metrekare fiyatları yüzde yüz artmış.

Emlak Konut GYO'dan İstinye ihalesi açıklaması!

Emlak Konut GYO: "Şirketimiz projelerinden 'İstanbul Sarıyer İstinye Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi' ihalesinin 1. oturumu bugün yapıldı, söz konusu ihaleye 8 şirket katıldı"

1983 yılında İstinye Tersanesi Pendik'e taşınacakmış!

1983 yılında Boğaziçi'ne doğal görünümünü kazandırmak amacıyla alınan kararların ilki İstinye Tersanesi'nin kaldırılmasıymış. Başbakanlıktan İstanbul Valiliği'ne verilen emre göre, tersane İstinye'den Pendik'te tersane için ayrılan yere nakledilecekmiş.

İstinye'de İBB'den 1 milyon TL'ye satılık konut alanı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi; İstinye'de yer alan konut alanını 31 Aralık 2014 tarihinde satışa çıkarıyor. Söz konusu konut alanının toplam bedeli 1 milyon 55 bin 425 TL olarak belirlendi.

1964 yılında İstinye Tersanesi'nde modern atelye binaları inşa edilecekmiş!

İstinye Tersanesi'nde bulunan, çoğu 1912 yılından beri faaliyette olan eski atelyeler yıkılacakmış. Yıkılacak atelyeler yerine modern, yüksek çatılı atelyeler inşa edilecekmiş ve 1965 yılında hizmete açılacakmış.

İstinye'de hayata geçirilen 7 projenin havadan görüntüleri!

İstinye'de inşa edilen İstinye Park AVM, İstinye Park Evleri, L'ist İstinye, Panavia Suites Residence, Özel Enka Lisesi, Qent İstinye ve Seba Vista projeleri www.havadanemlakvideo.com ekbi tarafından havadan görüntülendi

İstinye Park emlak fiyatlarını artırdı

Yükselen lüks konut projeleri ve İstinye Park AVM'yle birlikte iyice prim yapan İstinye'de markalı konut projelerinde fiyatlar milyon doları buluyor.

İstinyeliler kentsel dönüşüm değil semtsel dönüşüm istiyor!

Maslak ve Büyükdere Caddesi’ndeki iş merkezlerine yakınlığıyla ön plana çıkan İstinye, lüks konut projeleri üreten inşaat şirketlerinin en gözde semti oldu. İstinyelilerse kentsel dönüşüm değil “semtsel dönüşüm” istiyorlar...

Atmaca Seyahat Acentesi Turizm Limited Şirketi kuruldu!

Atmaca Seyahat Acentesi Turizm Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 21 Ocak 2013 tarihinde, 10 bin TL sermaye ile, Ümit Atmaca tarafından kuruldu...

İMKB'nin taşınmazları TOKİ'ye devrediliyor!

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi,''Önergeye göre, İMKB'nin mülkiyetinde bulunan İstinye'de 158 dönümlük bir arazi TOKİ'ye devredilmektedir'' dedi...

İstinye'de fiyatlar 4 kat artacak!

İstinye'deki borsa arazisinin TOKİ'ye devredileceği haberleri yatırımcıları harekete geçirdi. Emlakçılar bölgede fiyatların 4 kat artacağını söylüyor...

Haşmet Mürşit: Mütekabiliyet ile konut fiyatları yüzde 10 artar!

Seba İnşaat’ın eski ortaklarından Panaroma İnşaat’ın Başkanı Haşmet Mürşit, İstinye’nin çehresini değiştiren işadamlarından... Gecekondu bölgelerine yaptığı lüks konutlarla biliniyor.

istinye Haberi

istinye

 


ABD taşınıyor


Yıllardır Tepebaşı'nda faaliyet gösteren Amerikan Konsolosluğu, yer darlığı ve trafik yoğunluğu nedeniyle İstinye'ye göç ediyor...


ARSA BULUNDU


    İSTİNYE'yi didik didik eden Amerikan Konsolosluğu görevlileri, bir süre önce taşınan kablo fabrikasının arsasını beğendi. Derbent yolu üzerindeki geniş arsa için Sarıyer Belediye Başkanı Sedat Özsoy'la temas kuruldu. Arsa üzerinde 6 gecekondu bulunduğunu belirten Başkan Özsoy, ''Bu sorunu hukuki çerçevede çözeriz'' dedi.


SEVİNDİRİCİ 


    AMERİKAN Konsolosluğu'nun Sarıyer ilçe sınırlarında bulunmasının kendileri için sevindirici bir gelişme olacağını belirten Sedat Özsoy, Amerikan makamlarına bu konuda her türlü kolaylığı ve yardımı yapacaklarını açıkladı. Sedat Özsoy, ''ABD Konsolosluğu'nu barındırmak Sarıyer'in değerini arttırır, prestij sağlar'' dedi....