İzmir

İzmir

Akaryakıta art arda gelen zamların ardından İzmir’de öğrenci servislerine de zam geldi. Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası’nın talep ettiği yüzde 40’lık zam UKOME’de kabul edildi. İşte son gelen zammın ardından İzmir’de öğrenci servislerinin aylık ve yıllık ücretleri…

Soyak Siesta 4 projesinin son fiyat listesi! 122 bin 500 TL'ye 1+1!

Soyak Siesta projesinin dördüncü etabına ait son fiyat listesi açıklandı! Minimum daire fiyatı 122 bin 500 TL!

İzmir Urla DHMİ tesisleri 5 milyon liraya yenilendi!

Ensar Vakfı, Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden devraldığı tesisleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve CHP’li Urla Belediyesi’nden aldığı izinlerle gençler için kamp yapmaya hazırlanıyor. DHMİ devretmeden önce tesisleri 5 milyon liraya yeniletti.

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi'nde kentsel dönüşüm görüşüldü!

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısının son oturumu gerçekleşti. Mecliste Büyükşehir Belediyesi'nin kentsel dönüşüm çalışmaları ve İzmir'in vizyon projeleri konuşuldu.

İzmir Torbalı'ya 3 yeni okul inşa edilecek!

Torbalı'da okul sıkıntısı bir bir aşılıyor. Yapımı devam eden okulların yanı sıra yeni okullar için start verildi. Ayrancılar’da üç yeni okul binası için çalışmalar başlarken, fen lisesi için de girişimlerin sürdüğü öğrenildi.

İzmir Deniz Projesi kapsamında yapılan çalışmalar kaçak mı?

Büyükşehir Belediyesi İzmirdeniz Projesi kapsamında toplamı binlerce tonu bulan kaya parçalarını, Bakanlık onayı gelmeden, kaçak olarak sahil şeridine döktü. Uygulamayla yasa ve yönetmelikler yok sayıldı

108 yıllık İzmir Eski Un Fabrikası dönüşecek!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, İzmir Kalkınma Ajansı 108 yıllık önemli bir tarihi yapı, bir dönem Devlet Güvenlik Mahkemesi olarak da kullanılan eski Un Fabrikası’nı restore etti.

Sönmezoğlu'ndan Sığacık'a yeni proje!

Seferihisar’da farklı noktalarda devam eden projelerinin bulunduğu söyleyen Sönmezoğlu A.Ş. yöneticisi Rıdvan Korkmaz Budak, yine Sığacık’ta martta yeni bir projeye başlamaya hazırlandıklarını ifade etti.

27. İzmir Mobilya Fuarı açıldı!

5 gün sürecek MODEKO 2016 27. İzmir Mobilya Fuarı kapılarını açtı. Açılışa, İzmir’in fuarcılıkta yaptığı sıçrama vurgusu ile mobilya üreticilerinin sanayi sitesi talebi damgasını vurdu.

Karşıyaka Stadı inşaatında şok gelişme!

Mahkemenin geçen ay verdiği ihaleyi iptali kararına rağmen Karşıyaka’da yapımı devam eden 15 bin kişilik yeni stadın inşaatı, firmaya yeni hak edişlerin yapılmayacağı bildirilince durduruldu.

Üçkuyular Pazaryeri bir ay sonra hazır!

İzmir’de Üçkuyular pazaryerinin Balçova viyadüklerinin altına taşınması için önümüzdeki hafta protokol imzalanacağı belirtildi. Pazaryerinin bir ay içinde haftada iki gün hizmet verecek şekilde açılması bekleniyor.

Torbalı’da meydan açılışı iptal!

İzmir’in Torbalı İlçesi’ndeki Atatürk Mahallesi Meydanı’nın 20 Şubat Cumartesi günü planlanan açılış programı Ankara’da meydana gelen terör saldırısı nedeniyle iptal edildi. İşte kararın ayrıntıları...

Göztepe otoparkı yeniden açılıyor!

İzmir’de, Konak Tramvayı’nın yapım çalışmaları kapsamında hat imalatları sürerken, Mustafa Kemal Sahil Bulvarı üzerindeki otoparklara ilişkin düzenlemelerin de ilk etabı tamamlandı. Otoparkın kapasitesi de artırıldı...

Aliağa'da konut altın değerinde!

İzmir'in yükselen yıldızı Aliağa'da konut fiyatları sahibinin yüzünü güldürdü. Son iki yılda değerini bazı bölgelerde 2'ye katlayan emlak fiyatları, ilçe dışındaki yatırımcının da dikkatini çekİyor

Karşıyaka Stadı davasında ret kararı!

Karşıyaka ve Göztepe’ye yapılacak yeni statların ihalesinin, İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan davayla iptal edilmesinin ardından bir başka davada, bu defa farklı bir karar verildi.

Izmir Halkapınar-Otogar Metrosu için ihaleye çıkılacak!

İkinci 100 Günlük Eylem Planı'ndan Ege Bölgesi'ni de yakından ilgilendiren projeler çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmir Halkapınar - Otogar Metrosu'nun ihale ilanına çıkılması için çalışma başlatacaklarını söyledi.

Mahall Bomonti Izmir ödeme kampanyası!

Mahall Bomonti Izmir ödeme kampanyası haberimizde yer alıyor. 470 daire, 572 ofis ve 30 ticari üniteden oluşan proje İzmir'de hayata geçiriliyor.

Özmir Danışmanlık İnşaat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi kuruldu!

Özmir Danışmanlık İnşaat Sanayi Ve Ticaret Anonim Şirketi bugün Kadıköy'de 50 bin TL sermaye bedeli ile Kemal Miroğlu tarafından kuruldu. 

Özmir Mimarlık İnşaat Metal Hırdavat Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi kuruldu!

Özmir Mimarlık İnşaat Metal Hırdavat Turizm Sanayi Ticaret Limited Şirketi 13 Şubat 2015'te, 10 bin TL sermaye ile Ataşehir'de, Sinan Demir Müdürlüğü 'nde kuruldu.

İzmir Emiralem Konakları için talep toplanmaya başlandı!

Domino İnşaat tarafından İzmir Emirelem'de inşa edilen Emiralem Konakları 30 villadan oluşuyor.Emiralem Konakları'nda kişiye özel &A

İzmir Sillion Outlet'e nasıl gidilir?

Yedi Yapı Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş tarafından inÅŸa edilen Sillion Outlet Ä°zmir ÇiÄŸli'de bulunuyor. Ä°zmirli iÅŸadamlarınÄ&

5 bin yıllık kaledeki asırlık kondular yıkılacak

İzmir'deki Hisar Kalesi ve çevresindeki evler yıkılacak.

TOKİ İzmir Uzundere'de 462 YTL taksitle konut satacak!

TOKİ tarafından İzmir Uzundere'de inşa edilen 377 konut satışa çıkarıldı.

İzmir, son yıllarda lüks konut projelerine alıştı!

Türkiye'nin en büyük üçüncü kenti konumundaki İzmir'de yeni konut projeleri yapılıyor.

Direndiler, gecekondularını yıktırmadılar

İzmir Buca Kuruçeşme Mahallesi'nde 40 gecekondunun yıkılması mahalle halkının direnişi sonucu ertelendi.

TOKİ'den Ege'de 3 ile toplam 2 bin 670 konut!

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İzmir, Uşak ve Kütahya'da yaptırılan toplam 2 bin 670 konutun hak sahipleri belirleniyor.

TOKİ İzmir Buca Tınaztepe'ye 694 konut yaptıracak

TOKİ İzmir Buca Tınaztepe 1.Etap'a 694 konut yaptırmak üzere ihale açtı.

Büyükşehirlerde iki binadan biri kaçak

Sayıştay'ın raporuna göre, İstanbul'da yüzde 70, Ankara'da yüzde 40, İzmir'de yüzde 60 oranında kaçak yapı var.

İzmir Haberi

İzmir

İzmir’de öğrenci velilerini üzen haber geldi. Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası akaryakıta gelen zamların ardından öğrenci servis ücretleri için artış talep etmişti.

Oda’nın öğrenci servisleri için yüzde 40’lık artış talebi UKOME’de kabul edildi.

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Odası Başkanı Erdem Mert, bu artışın zaruri olduğunu belirterek, hem servisçi esnafı hem de öğrenci velilerini mağdur etmemeye çalıştıklarını kaydetti.

Araçların giderlerinin arttığını aktaran Mert, söz konusu artışın dengeyi korumak amacıyla yapıldığını söyledi.

İZMİR ÖĞRENCİ SERVİS ÜCRETLERİ 2022

İşte İzmir’de öğrenci servislerine gelen yüzde 40’lık zam sonrası fiyat listesi:

En yakın mesafe olan 0-3 km arası aylık 540 TL
Yıllık 4 bin 860 TL

En uzak mesafe 0-40 km arası ise aylık bin 370 TL
Yıllık...