İzmir Konut Fiyatları

İzmir Konut Fiyatları

Gayrimenkul danışmanı Zafer Nerez, kamu bankalarının konut kredisindeki faiz indirimi sebebiyle konut sektöründe hareketlilik yaşandığını belirtti ve "Konut talebi bir önceki yıla göre yüzde 30, yüzde 40 arttı" dedi...

Konutta fırsat dönemi!

Konut kredi faizlerinin düşmesiyle konut sektörü yeniden hareketlendi. Sektör temsilcileri İzmir'de gelecek aydan itibaren hareketlenmenin artacağını söyledi. 

Menemen-Çandarlı-Aliağa Otoyolu güzergâhına değer katıyor!

Yapımı süren Menemen-Aliağa-Çandarlı Otoyolu, bölgeyi cazibe merkezi haline getirdi. Son iki yıldır gayrimenkul fiyatları hızla artıyor. Proje tamamlandığında bölgedeki hareketlilik daha da artacak. Yatırımcılar bölgede fırsat kolluyor.

Ruslar İzmir'den ev alıyor!

İzmir’de Rusça konuşan yabancı uyruklu vatandaşların sayısı 30 bine ulaştı. Rusların kente ilgi artarken emlak sektörü de hareketlendi.

İstanbul ve Ankara'dan göç edenler İzmir'i seçiyor!

İstanbul ve Ankara'dan göç edenler İzmir'i tercih ediyor. Yoğun göç ve markalı konut projeleri ile kentte yatırımların artması bekleniyor.

Şehirlerin en gözde konut lokasyonları!

Türkiye'nin mega illeri olan İstanbul, Ankara ve İzmir'deki en gözde konut bölgeleri sizleri için araştırıldı. İşte il il en pahalı konutların olduğu ilçeler...

İzmir'de konut fiyatları 1 yılda yüzde 7 yükseldi!

İzmir’de satılık konut fiyatları yükselişe geçti. Türkiye ortalaması 2 bin TL olan satılık konutların ortalama metrekare fiyatı İzmir’de Mart ayının ilk verilerine göre 3 bin 240 TL oldu.

İzmirli inşaat sektör temsilcileri 2019'dan umutlu!

İzmirli inşaat sektör temsilcileri özellikle ekonominin gidişatı ve gelişmeler konusunda iyimser olduklarını, 2019 yılına umutla baktıklarını söyledi.

İzmir konut fiyatlarında İstanbul ve Ankara'yı solladı!

İzmir, son 1 yılda konut fiyatlarında yaşanan artışla 3 büyük il arasından öne çıktı. İzmir’deki fiyat artışları Ankara ve İstanbul’un çok önünde. Karşıyaka’da bir yılda fiyat artışı yüzde 60’a ulaştı.

İzmir’de nitelikli konut ihtiyacı devam ediyor!

Türkiye’nin üçüncü büyük kenti olan İzmir, potansiyeli ve yatırım olanaklarıyla özellikle İstanbul ve Ankara gibi metropollerin ilgisini çekiyor. 

İzmir'de Eylül ayında 6 bin 207 konut satıldı!

TÜİK İzmir Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgilere göre, İzmir'de Eylül ayında 6 bin 207 konut satıldı. Verilere göre, konut satışları geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 18.1 oranında azaldı.

İzmir'de konut fiyatları yükselişte!

İnşaat maliyetlerinin artması sebebiyle İzmir'de müteahhitlerin yüzde 50 ile arsa aldıklarında kar etmelerinin mümkün olmadığını dile getiren İMDER Başkanı İslam Yıldırım, sektör temsilcilerine kat karşılığı arsa oranlarını düşürmeleri için çağrıda bulundu.

İzmir'de konut fiyatları yükselecek!

Gözde Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Op. Dr. Kenan Kalı, ev sahibi olmak isteyenlere önemli açıklamalarda bulundu. 

İzmir'i İstanbul gibi yapmayalım!

Mistral Yapı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Önder Türkkanı, “İstanbul’daki yaşamın zorlukları İzmir’e ilgiyi artırdı. Ancak İzmir’i de İstanbul gibi yapmamak lazım. İzmir cazibesini koruyacak." dedi...

Konut yatırımcısına en çok kazandıran il İstanbul!

Merkez Bankası verilerine göre, İstanbul'da konut fiyatları 1 yılda yüzde 5.8 artış gösterdi. Böylelikle 15 aydır süren enflasyon oranın altındaki fiyat artışı Haziran ayında da sürdü. 8 yıl içinde yatırımcısına en çok kazandıran il İstanbul oldu..

Yüksek konut fiyatları için araştırma önergesi!

MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu'nun hazırladığı ve 20 MHP'li Milletvekilininin de imzasına sahip Meclis Araştırma Önergesi, TBMM Başkanılığı'na sunuldu. Önergede, yüksek konut fiyatları için araştırma yapılması istendi.

4 büyük ilde konut fiyatları arttı!

Endeksa verilerine göre, kasım ayında Ankara hariç İstanbul, İzmir, Antalya ve Bursa’da konut fiyatları arttı. 4 ilde yaşanan bu artış Türkiye'de konut fiyatlarında da yüzde 0,09’luk artışa yol açtı.

Almanya'dan sonra konut fiyatları en çok İzmir'de artıyor!

Konut fiyatları dünyada Almanya’dan sonra en çok İzmir’de artıyor. Yetkililer bu durumunda iklimden yaşam maliyetlerine, trafikten güvenliğe kadar pek çok kriterin etkili olduğunu söylüyor.

İzmir'de konut fiyatları 1 yılda yüzde 7 yükseldi!

İzmir’de satılık konut fiyatları yükselişe geçti. Türkiye ortalaması 2 bin TL olan satılık konutların ortalama metrekare fiyatı İzmir’de Mart ayının ilk verilerine göre 3 bin 240 TL oldu.

Evora İzmir Alsancak fiyatları!

Evora İzmir Alsancak fiyatları haberimizde yer alıyor. Projede 1 oda 1 salondan, 6 oda 1 salona kadar konut tipi bulunuyor.

İzmir'de konut fiyatları yüzde 13,80 arttı!

Ortalama arsa metrekare satış fiyatı 173 olan İzmir'de konut fiyatları son 1 yılda yüzde 13,80 oranında arttı.

Konut fiyatları son 6 ayda yüzde 5,3 arttı!

Hürriyet Emlak Nisan 2018 Emlak Endeksi verilerine göre, satılık konut fiyatları son 6 ayda yüzde 5,3 arttı. Satılık konutların metrekare fiyatları en çok Antalya, İzmir ve Bursa’da yükseldi..

Livin İzmir Mavişehir fiyatları Şubat 2018!

Livin İzmir Mavişehir fiyatları 630 bin TL'den başlıyor. Projenin ilk etabında 366 konut ve 33 ticari birim bulunuyor. 

İzmir'de konut fiyatları yükselişte!

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu olarak sektörde faaliyetlerini sürdüren endeksa.com’un verilerine göre son 3 yıldır yüzde 5 dolayında göç alan İzmir’de konut fiyatları yükselmeye başladı. 

İzmir Dap Yapı konut fiyatları!

İzmir Dap Yapı konut fiyatları 259 bin TL'den başlıyor. Dap Yapı imzası taşıyan projede teslimler 36 ay sonra yapılacak...

Bornova DAP İzmir proje fiyatları!

Bornova DAP İzmir proje fiyatları 199 bin TL'den başlıyor. Dap İzmir projesinde yüzde 5 peşinatla konut sahibi olmak mümkün...

Dap Yapı İzmir Projesi fiyatları!

Dap Yapı İzmir Projesi fiyatları minimum 199 bin TL'den başlıyor. Aylık 2 bin 300 TL taksitle konut sahibi olunabilen Dap İzmir projesi iki blok olarak yükseliyor...

DAP İzmir daire fiyatları ne kadar?

Toplam 707 adet konut ve ticari alandan meydana gelen Dap İzmir projesinde aylık 2 bin 300 TL'den başlayan taksitlerle daire sahibi olunabiliyor. Peki DAP İzmir daire fiyatları ne kadar?

İzmir Konut Fiyatları

İzmir Konut Fiyatları İzmir Konut Fiyatları

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını birinci elde yüzde 0.64, ikinci elde de yüzde 0.74’e çekmesi, İzmir’deki konut piyasasında hareketlenmeye sebep oldu. 

Milliyet'te yer alan habere göre; İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, “Hiç beklemediğimiz bir zaman açıklama yapıldı. İşlerimizde bir anda artış sağladı. Bu 5-10 gün daha böyle gider. Ondan sonra normal halini bulur. Yatırımcı kesinlikle iyi bir emlak danışmanıyla çalışsın” diye konuştu.

Kamu bankalarının konut kredisi faiz oranlarını birinci elde yüzde 0.64, ikinci elde ise yüzde 0.74'e düşürmesi, İzmir'deki konut piyasasının canlanmasına neden oldu. İzmirli vatandaşlardan bazıları kiradan kurtulmak için ev aldığını dile getirirken, kimi ise yatırım amaçlı aldığını belirtti. 

Güleroğlu, "Geçen ay 5 ev satmıştık. Faiz indirimi sonrası 25 ev sattık" dedi. 

Gayrimenkul danışmanı Zafer Nerez (44) ise, "Kredi...