09 / 06 / 2023

Kadıköy Kentsel Dönüşüm

Kadıköy Kentsel Dönüşüm

Kadıköy'de bulunan Şekerciler Apartmanı için kentsel dönüşüm dahilinde yıkım karar alındı.  Mimarlar ve kent araştırmacıları, binanın girişinde bulunan ve ressam Jale Yılmabaşar tarafından tasarlanan seramik panonun korunması için çağrı yaptı.

Kadıköy kentsel dönüşüm bekliyor! 

Lüks Konut Uzmanı Sercan Göller, Kadıköy - Bağdat Caddesi çevresindeki kentsel dönüşümü değerlendirdi.

Kentsel dönüşümün eğitim üzerindeki etkisi!

Kentsel dönüşüm ve inşa edilen toplu konut sitelerinin eğitim üzerindeki etkisi değerlendirildi. Yapılan incelemeler sonucunda Kadıköy’deki özel okul sayısının arttığı belirlendi.

Esat Temimhan: Kadıköy'ün kentsel dönüşüm sorununu çözeceğiz!

CHP Kadıköy Belediye Başkan aday adayı Esat Temimhan yaptığı açıklamada ilçenin en büyük sorununun kentsel dönüşüm, trafik ve imar rantı olduğunu belirtti.

Kadıköy'de kentsel dönüşüm mağduriyeti!

Fikirtepe'de birçok kentsel dönüşüm projesini üstlenen firmaların konkordato talep etmesi konut satışlarını durma noktasına getirdi. Bölgede kentsel dönüşümden kaynaklı olarak mağdur olan vatandaşlar seslerini duyurmak istiyor.

Kadıköy’ün sokaklarında yıkımlar devam ediyor!

Kadıköy Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Demircan, yerel yönetimlere ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Demircan, bölgede devam eden kentsel dönüşüm çalışmalarına değindi.

Kadıköy'de en büyük problem kentsel dönüşüm!

AK Parti Kadıköy İlçe Kongresi, Kadıköy İmam Hatip Lisesi İBB 15 Temmuz Şehitler Konferans ve Spor Salonu'nda gerçekleştirildi. 

Bağdat Caddesi dönüşüm atağında!

İstanbul'da kentsel dönüşüm projeleri hızla devam ediyor. Bu kapsamda İstanbul’un en önemli caddelerinden Bağdat Caddesi dönüşüm süreci yaşıyor.

Çok fazla inşaat kentin değerini düşürür!

Hürriyet Gazetesi, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile bir röportaj gerçekleştirdi. Kendisi de bir inşaat mühendisi olan Nuhoğlu, Kadıköy'deki dönüşümü anlattı. 

Kadıköy kentsel dönüşümle değerleniyor!

İstanbul Anadolu yakasının gözde ilçesi Kadıköy, ard arda gerçekleşen yerinde dönüşüm ile değerine değer katıyor.

Kadıköy İskele Caddesi'nde 6 inşaat aynı anda başladı!

Kentsel dönüşüm çalışmaları Kadıköy'de hızla artıyor. İskele Caddesi'nde aynı anda 6 inşaatın birden başlaması bölgede isyana neden oldu. Harfiyat kamyonları ve beton mikserler bölgeyi rahatsız etti.

Kadıköy’de kentsel dönüşüm yok, kentsel yenileme var!

Taka Gazetesi, Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu ile röportaj yaptı. Nuhoğlu kentsel dönüşümle ilgili sorular bir soruya, "Kadıköy’de kentsel dönüşüm yok. Kentsel yenileme var." dedi.

Kadıköy'de 5 yılda 2 bin 500 konut yıkıldı!

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, ilçedeki kentsel dönüşüm çalışmasını değerlendirdi. Nuhoğlu, 2012'den bu 3 bin 300'e yakın riskli bina tespit edildiğini, 2 bin 500'e yakınının yıkıldığını belirtti.

Kadıköy’de konut fiyatları artıyor!

sahibinden.com Kadıköy’ün kentsel dönüşüme giren mahallelerinin emlak fiyatlarındaki değişimi açıkladı. İstanbul Kadıköy ilçesinde kentsel dönüşüme giren mahalleler arasında satılık ve kiralık konut fiyatlarının en çok arttığı mahalle Fikirtepe oldu.

Kadıköy'de insana rağmen dönüşüm olur mu?

Kadıköy'de oturmak, eskilerde gerçekten bir ayrıcalıktı. Avrupa yakasına göre çok daha sakin, çok daha yeşil alanı olan, az katlı apartmanlarla nefes alınabilecek bir yerdi Kadıköy.Eskiden öyleydi, sonra kentsel dönüşüm geldi.

Kadıköy Kentsel Dönüşüm Haberi

Kadıköy Kentsel Dönüşüm

İstanbul Kadıköy Erenköy Kantarcı Rıza Sokak’ta yer alan ve üzerinde seramik sanat eseri olan Şekerciler Apartmanı için kentsel dönüşüm dahilinde yıkım kararı alındı. Hürriyet'ten Ece Çelik'in haberine göre; apartman üzerinde akademik tezlerde de yer alan Gorbon Işıl üretimi seramik sanat eseri yer alıyor. Kadıköy mimarisinin örneklerinden biri olan bina için sosyal medyada çok sayıda kişi çağrıda bulundu. Konu hakkında açıklama yapan sanat tarihçisi Oktay Orhun, “Binayı ziyaret ettiğimde inşaat yetkililerinin seramik panodan haberdar olmadıklarını fark ettim. Hatta konu açılınca fiyatını merak ettiler. Kırmadan sökmeye ikna etmeye çalıştım. Bu gibi binalarda yer alan eserlerin korunması belediyelerin ilgili alanlara bir sanat tarihçisi göndermesiyle çözülebilir” dedi.

Pano korumaya alınmalı

Binada bulunan seramik panoyu tescil etmek konusundaki yetkinin İstanbul 5 Numaralı Kültür Varlıklarını Koruma Bölge...