30 / 01 / 2023

Kadir Topbaş

Kadir Topbaş

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bugün başlayan Akıllı Şehircilik Fuarı’nda İspanya Eski Başbakanı Zapetero’ya .istanbul ve .ist alan adlarını hediye etti.

Kanal İstanbul Projesi bu yıl ihale sürecine girebilir!

Başkan Topbaş projeyi değerlendirdi "Çevre etkileri dikkate alınmakta. Karadeniz'in Marmara'ya, Ege'nin Karadeniz'e etkileri gözden geçiriliyor. Yoğun bir çalışma var. Bu yıl bir ihale sürecine girebilir. Ama netleşmeyen bazı konular var" dedi.

İstanbul'a 100 bin yeni park kapasitesi kazandırılacak!

İSPARK, İstanbul'un trafik çilesine çare üretebilmek adına bir 'Otopark Master Planı' hazırladı. Bu plan çerçevesinde 2019 yılına kadar İstanbul'a 100 bin yeni park kapasitesi kazandırılacak.

İBB ulaşıma 5.5 milyar türk lirası ayırdı!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin (İBB) hazırladığı 2016 Yılı Yatırım ve Hizmet Programı'nda 2016 yılı bütçesi 16 milyar 100 milyon lira olarak belirlendi.

İstanbul'da metro projeleri hız kazanıyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), 2016 yılında 3 yeni metro hattı ve bir teleferiğin temelini atarak İstanbulluların hizmetine sunacak.

Kadir Topbaş: Yatırımlarımız yüzde 32 oranında artacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 2016 yılında ağırlığı ulaşım olmak 16 katrilyon yatırım yapacağız. Yatırımlarımız bu yıla oranla yüzde 32 oranında artacak.

İstanbul’daki yatırımlar yüzde 32 oranında artacak!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, dev metropolde her gün 28,5 milyon hareketlilik olduğunu belirterek, bir kentin medeniyet ölçüsünün toplu taşımayı kullanmasıyla bağlantılı olduğunu söyledi.

Aksaray'daki İSKİ binası yıkılarak park yapılacak!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Aksaray'da meydan yapmak amacıyla planladığı proje kapsamında İSKİ binası yıkılarak park yapılacak.

İstanbul'un 6 farklı noktasında otogar yapılacak!

İstanbul’da 6 farklı noktada otogar yapılacağını belirten Kadir Topbaş,Otogarların sistemleri değiştirilir hale geldi. Şehir merkezinde kalan Bayrampaşa’daki otogar gelecekteki işlevini yitirecek. Daha lokal, daha küçük.6 ayrı yerde otogar yapacağız.

Türk Telekom Arena metro durağı 13 Eylül'de açılacak!

Türk Telekom Arena'ya gidiş ve dönüşte büyük sıkıntı yaşayan Galatasaray Taraftarları bu çileden 13 Eylül'den itibaren kurtuluyor. Seyrantepe durağının ulaşıma açılacağı garantisi alındı.

İstanbul'a iki önemli metro hattı müjdesi!

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre Topbaş, kentin Anadolu ve Avrupa yakalarında iki önemli metro hattı için ihale aşamasına geldiklerini belirtti.

2007 yılında Topbaş: İETT arazisine 1 milyar dolar istiyoruz!

2007 yılında İETT'ye ait Levent'teki garaj arazisinin satış ihalesi yapılacakmış. Toplam 46 bin 221 metrekare alana sahip arazi için Belediye Başkanı Topbaş, 1 milyar doların üzerinde rakam istediklerini bildirmiş.

2006 yılında Beykoz Kasrı için Kadir Topbaş'a tam yetki!

2006 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Beykoz Kasrı'nın da içinde bulunduğu 200 dönümlük alanın Büyükşehir Belediyesi'ne tahsisi için Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a tam yetki vermiş.

2005 yılında Büyükşehir Belediyesi, arsa ve konutlarını satacak!

2005 yılında Büyükşehir Belediyesi mülkiyetindeki 50 binden fazla gayrimenkulü satıp sosyal konut yapacakmış. Belediye, değeri 3 milyar dolar civarında olan gayrimenkulünü, bir gayrimenkul şirket kurarak değerlendirecekmiş.

Küçükçekmece'ye şehir parkı kuruluyor!

Menekşe Deresi Çevre Düzenlemesi ve Park Yapımı Temel Atma Töreni, önceki gün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın katılımıyla gerçekleştirildi.

Kadir Topbaş: Harem'in kaldırılması için çalışmalarımız var!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 3. havalimanı, metro çalışmaları ve İstanbul trafiği hakkında açıklamalarda bulundu. Kadir Topbaş, Harem' in kaldırılması için çalışmaları olduğunu söyledi...

Kadir Topbaş: İstanbul’un her noktasına raylı sistemi götürüyoruz!

İBB’nin ulaşımında yaptığı yatırımları ve atacağı dev hamleleri anlatan kısa film gösteriminin ardından İTO Meclis Üyelerine hitap eden Başkan Kadir Topbaş, Kadir Topbaş, “İstanbul’un her noktasına raylı sistemi götürüyoruz” dedi.

Kadir Topbaş yeniden dünya başkanı oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, rakipsiz katıldığı Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Teşkilatı (UCLG) Dünya Başkanlığı' na 2016 yılına kadar görev yapmak üzere yeniden seçildi...

Kadir Topbaş: Küçük Çekmece -Tuzla 94 dakikaya inecek!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Raylı Sistem Yatırımları" kapsamında Tuzla'da 3 raylı sistem hattı ile 1 havaray hattı kurulacağını belirtti. Topbaş, "2016'da Tuzla-Küçükçekmece arasındaki ulaşım 94 dakika" dedi...

Kadir Topbaş: İstanbul rayına oturacak!

"Her Yerde Metro, Her Yere Metro" sloganıyla çalışmalarını yürüten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Raylı Sistem Yatırımları” ile ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı.

Kadir Topbaş: İstanbul rayına oturacak!

"Her Yerde Metro, Her Yere Metro" sloganıyla çalışmalarını yürüten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Haliç Kongre Merkezi’nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin “Raylı Sistem Yatırımları” ile ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı...

Kadir Topbaş metro projelerini açıkladı!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, düzenlediği basın toplantısında İstanbulluların yaşamını kolaylaştıracak ulaşım projelerini açıkladı ve “Her yerde metro, her yere metro olsun. Bu hedefi koyduk” dedi...

Kadir Topbaş: Taksim meydanına bolca ağaç dikeceğiz!

Taksim Meydanı’nın ağaçlandırılması ile ilgili konuşan Kadir Topbaş, "Sosyal medyayı da takip ediyorum ve gördüğüm kadarıyla Taksim Meydanı için ağaç beklentisi var. Gerçekten istenildiği kadar bolca ağaç dikeceğiz" dedi.

Kadir Topbaş: 2014'te belediyenin yatırım bütçesi yüzde 15 artacak!

Marmara Grubu Stratejik ve Sosyal Araştırmalar Vakfı Akademik Konsey Toplantısı, İstanbul Wow Otel'de gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Kadir Topbaş, 2014 yılında belediyenin yeni yatırım bütçesinin yüzde 15 artacağını aktardı...

Kadir Topbaş: Taksim böyle kalmayacak!

Kadir Topbaş Taksim Meydanı Yayalaştırma Projesi'nin daha bitmediğini, çevre düzenlemesinin devam ettiğini belirterek 'Biz burada yeşillendirme, kısmen ağaçlandırma, şehir mobilyaları ve zemin kaplaması çalışmaları yapacağız' dedi.

Kadir Topbaş'a İstinye Koyu soruşturması!

Bugün Aydınlık Gazetesi'nde çıkan habere göre Kadir Topbaş'a İstinye Koyu işgal soruşturması başlatıldı. Çıkan habere göre İstinye Koyu İBB tarafından 1 yıldır işgal edildiği gerekçesi ile Savcılık Kadir Topbaş'a soruşturma başlattı...

Kadir Topbaş: Marmaray açıldıktan sonra İstanbul daha da yıldızlaşacak!

Marmara Grubu'nun İstanbul Wow Otel'deki toplantısında konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 800 kilometre ile Paris'ten fazla metro ağı kuracaklarını belirterek, "Marmaray açıldıktan sonra İstanbul daha da yıldızlaşacak" dedi...

Kadir Topbaş: Dünyada ikinci metro ağına sahip olacağız!

Kadir Topbaş, yeni projelerle ilgili önemli açıklamalar yaptı: "New York'tan sonra dünyada ikinci metro ağına sahip olacağız. Metro günde 11 milyon yolcu taşıyacak" dedi...

Kadir Topbaş Haberi

Kadir Topbaş

Akıllı şehircilik fuarında İstanbul’un dijital markası Nokta İstanbul göz doldurdu. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ev sahipliğini yaptığı fuara, İspanya Eski Başbakanı Jose Luis Rodriguez Zapatero da katıldı. Fuarda İBB Başkanı Topbaş’la Nokta İstanbul standını ziyaret eden İspanyol siyasetçiye, Topbaş tarafından .istanbul ve .ist alan adları hediye edildi. Böylece ünlü sol siyasetçi Zapetero’da dijital dünyada İstanbul’un güçlü kimliğiyle var olanlar arasına katıldı.


20 günde 20 bini aştı


Teknoloji ile iç içe daha çevreci şehirlerin oluşturulması ve yaşanılabilirlik düzeyini artırmak amacıyla düzenlenen "Smart City Expo İstanbul 2016 Akıllı Şehirler Fuar ve Kongresi", İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın katılımıyla bugün Haliç Kongre Merkezi’nde başladı. Aynı zamanda Dünya Belediyeler Birliği Başkanı da olan Topbaş fuarı İspanya’nın akıllı şehircilikte yaptığı atılımlarla da tanınan...