Karayolları Genel Müdürlüğü

Karayolları Genel Müdürlüğü

2023 yılı sonuna kadar bütün otoyolların hizmete girmesiyle toplam bölünmüş yol ağının 36 bin 500 kilometreye ulaştırılması planlanıyor.

Elazığ Kuzey Çevre Yolu ihalesi yapıldı!

Karayolları Genel Müdürlüğü, üzerinde uzun zamandır çalıştığı Kuzey Çevre Yolu ihalesini sonuçlandırdı. Elazığ Belediyesi'nin bu yıl açmayı planladığı projede yer teslimi yapıldı.

Bu yıl 156 köprü ve viyadük açıldı!

Karayolları Genel Müdürlüğünce bu yıl 44,3 kilometre uzunluğunda 156 köprü ve viyadük trafiğe açıldı. Türkiye'de trafiğe hizmet veren toplam 8 bin 35 köprünün uzunluğu 509,4 kilometreye ulaştı.

Karayolları bu yıl 200 köprü projesini bitirmeyi hedefliyor!

Karayolları, bu yıl 200 köprünün projesini bitirmeyi hedefliyor. Ayrıca 150 yeni köprü yapılacak ve 15 tarihi köprü de restore edilecek.

Sapanca İzmit karayolu duble yol olarak düzenleniyor!

AK Parti Milletvekili Prof. Dr. Mustafa İsen ile Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in girişimleriyle Sapanca’dan İzmit’e uzanan karayolu duble yol olarak düzenleniyor.

Karayolları müteahhitleri ödenek bekliyor!

Kamuya iş yapılan müteahhitlerin gözü kulağı yeni ödeme kararında. Özellikle Karayolları Genel Müdürlüğü’ne iş yapan müteahhitlerin 5.5 milyar TL’lik hakedişleri için ödenek bekledikleri konuşuluyor.

Ankara-Konya yolu Gölbaşı geçişi için protokol imzalandı!

Ankara-Konya yolu, Gölbaşı geçişinde proje çalışmaları için düzenlenen protokol imzalandı. Protokol KGM adına Karayolları 4. Bölge Müdürü Mustafa Karademir ve Gölbaşı Belediye Başkanı Fatih Duruay tarafından imzalandı.

Zigana Tüneli Projesi'nin ihalesi iptal mi?

Trabzon-Gümüşhane karayolu üzerinde bulunan Zigana Dağı’nda yapımı planlanan tünel projesi için yapılan ihale sonucu iptal edildi.

Doğu Karadeniz Bölgesi’nde 14 yeni tünel yapılacak!

Doğu Karadeniz Bölgesi’ne Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından 2015 yılında 22 km bölünmüş yol ve 14 adet tünel yapılacağı belirtildi.

Karayolları Projelerinde format ve başvuru bedeli duyurusu!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevresel Etki Değerlendirmesi İzin ve Denetim Genel Müdürlüğü tarafından Karayolları Projelerinde format ve başvuru bedeli alınmamasına ilişkin duyuru yayımlandı. Duyuru il müdürlüklerine gönderildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü Ocak ayı gelirini açıkladı!

Karayolları Genel Müdürlüğü verilerine göre, Ocak ayında köprü ve otoyolları 31 milyon 160 bin 997 araç kullandı. Söz konusu araçlardan elde edilen gelir 66 milyon 906 bin 388 lirayı buldu.

Köprü ve otoyollardan 67 milyon TL gelir elde edildi!

Türkiye'de köprü ve otoyollardan ocak ayında 31 milyon 160 bin 997 araç geçti, 66 milyon 906 bin 388 lira gelir elde edildi.

İşte yol yapım ve bakım çalışması yapılan bölgeler!

Karayolları Genel Müdürlüğü yol yapım ve bakım çalışması yapılan bölgeleri açıkladı. Yol yapım ve altyapı çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.

Köprü ve otoyollar saniyede 15 dolar getirdi!

Köprü ve otoyollardan son 10 yılda 3 milyar 531 milyon araç geçiş yaptı. Bu araçlardan elde edilen gelir 4,9 milyar doları buldu. Bir başka ifadeyle köprü ve otoyollar saniyede 15 dolar gelir getirdi.

Lütfi Elvan'dan Karayolları Genel Müdürlüğü açıklaması!

Bakan Lütfi Elvan, Karayolları Genel Müdürlüğü'ndeki görevden alma iddialarına ilişkin, "Genel Müdürümüz izinli şu anda, görevden alınması gibi bir durum söz konusu değil" dedi.

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden 3 milyon TL'ye satılık arsa!

Karayolları Genel Müdürlüğü 4. Bölge Müdürlüğü; Düzce İli, Merkez İlçesi, Cedidiye Mahallesi'nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul 3 milyon 50 bin 987 TL bedel ile satışa çıkarıldı. 

Karayolları Genel Müdürlüğü taşınmazlarının idaresi yönetmeliği!

Karayolları Genel Müdürlüğünün Mülkiyetindeki Taşınmazlar ile Kullanımındaki Alanların İdaresine İlişkin Yönetmelik bugünkü Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi...

Karayolları Genel Müdürlüğü'nden 5.9 milyon TL'ye satılık 3 gayrimenkul!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Karayolları Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürlüğü, 3 taşınmazını ihale usulü ile satışa sunuyor..

Karayolları Genel Müdürlüğü bu yıl 390 proje yapacak!

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) 2017'de 170 milyar liralık 390 proje yapacak. Projeler arasında 14 otoyol projesi, 11 turizm projesi, 12 enerji projesi ve 4 tarım sektörü projesi yer alıyor.

Elazığ Karayolları Genel Müdürlüğü yapım ihalesi Gülsan İnşaat'ın!

BÖLGE Müdürlüğü-8.Bölge Elazığ Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar Karayolları Genel Müdürlüğü 2014/161941 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi.

İsmail Kartal, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne atandı!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğüne Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü İsmail Kartal'ın atanmasına karar verdi. Karar bugünkü Resmi Gazete'de yayımlandı.

Karayolları Genel Müdürlüğü Trabzon yapım ihalesi sonuçlandı!

Karayolları Bölge Müdürlüğü 10.Bölge Trabzon Diğer Özel Bütçeli Kuruluşlar Karayolları Genel Müdürlüğü 2014/ 54803 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi.

Karayolları Genel Müdürlüğü Ocak ayı gelirini açıkladı!

Karayolları Genel Müdürlüğü verilerine göre, Ocak ayında köprü ve otoyolları 31 milyon 160 bin 997 araç kullandı. Söz konusu araçlardan elde edilen gelir 66 milyon 906 bin 388 lirayı buldu.

Alka İnşaat Sivas Karayolları Genel Müdürlüğü yapım ihalesini kazandı!

Genel Müdürlüğü Sivas 16. Bölge Müdürlüğü 2014/92238 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi. İhaleye beş firma teklif verdi.

Umut İnşaat Spor Genel Müdürlüğü tadilat yapım ihalesini kazandı!

SPOR Genel Müdürlüğü Ordu Gençlik Tesisler Dairesi Başkanlığı 2014/50303 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi...

Lütfi Elvan'dan Karayolları Genel Müdürlüğü açıklaması!

Bakan Lütfi Elvan, Karayolları Genel Müdürlüğü'ndeki görevden alma iddialarına ilişkin, "Genel Müdürümüz izinli şu anda, görevden alınması gibi bir durum söz konusu değil" dedi.

Karayolları Genel Müdürü ve ekibi görevden alındı!

Karayolları Genel Müdürü ve ekibi görevden alındı. Karayolları Genel Müdürlüğü'nde deprem yaşandı. 3. köprü, duble yollar gibi büyük projeleri yaklaşık 8 yıldır görev yapan Karayolları'nın üst yönetimi tamamen değişti.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü yapım ihalesi tamamlandı!

DEVLET Su işleri Genel Müdürlüğü Kastamonu 231. Şube Müdürlüğü 2014/64065 ihale numarasıyla ihaleye çıkarttığı yapım ihalesini açık ihale usulü ile gerçekleştirdi...

Karayolları Genel Müdürlüğü

Karayolları Genel Müdürlüğü Karayolları Genel Müdürlüğü

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM), 2023 yılı sonuna kadar 5 bin 610 kilometre bölünmüş yol ile yap-işlet-devret (YİD) modeliyle 5 bin 693 kilometre otoyolu daha hizmete sokarak, toplam bölünmüş yol ağını 36 bin 500 kilometreye ulaştırmayı hedefliyor. 


KGM sorumluluğunda 2 bin 542 kilometre otoyol, 31 bin 79 kilometre devlet yolu ve 33 bin 635 kilometre il yolu olmak üzere toplam 67 bin 256 kilometre yol ağı bulunuyor.


Genel Müdürlük tarafından bu yıl 840 kilometre bölünmüş yol ve 860 kilometre tek platformlu yol yapılacak. Kurum ayrıca, 2 bin 17 kilometre yeni bitümlü sıcak karışım (BSK) kaplamayla 850 kilometre yenileme, 12 bin 250 kilometre devlet ve il yollarında sathi kaplama yapım ve onarımı, 150 kilometre otoyol üstyapı iyileştirmesi ve onarımı gerçekleştirecek.


2017'de 57 kilometrelik 131...