01 / 07 / 2022

Kepez

Kepez

Kepez Belediyesi kentin silueti Masa Dağı’nı imara uygun hale getirmek ve bölge sakinlerinin konut talebini cevaplandırmak için 8 mahalleyi kapsayan imar planı revizyonu hazırladı.

Kepez'de 3 yeni park hizmete açıldı!

Kepez Belediyesi, toplamda yaklaşık 2 milyon 400 bin metrekare aktif yeşil alanı olan ilçeye, yeni parklar kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. İmar planlamaları tamamlanan mahallelere, yeni parklar yapılıyor.

Kepez Ahatlı'da iki parsel okul yeri olarak bakanlığa tahsis edildi!

Kepez Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı toplantısında 2 parselin bulunduğu alana okul yapılması için Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edilmesi durumu gözden geçirildi.

Kardelen Konutları Kepez'in göz bebeği olacak!

Alaydın Yapı yetkilileri Antalya Kepez'deki Kardelen Konutları için yatırımcıya iyi bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Kepez'e dönüşümle modern binalar geldi!

Geçmişte 'Antalya'nın varoşları' bilinen Kepez'in bazı mahallelerinde yaşanan dönüşümle, gece kondular yerini modern binalara bırakıyor.

Kepez'de Vakıflar Meclisi takası onaylandı!

Vakıflar Meclisi, 5 bine yakın hak sahibinin tapu özlemini giderecek olan Kepez tarihinin en büyük takas işlemini onayladı.

Kepez'de satış memurluğundan 1.7 milyon TL'ye satılık arsa!

Antalya 4. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu; Kepez Sütçüler Mahallesi'nde yer alan arsa nitelikli oyun alanını 5 Şubat 2015 tarihinde saat 15.00 ile 15.10 arasında ihaleye çıkarıyor.

Kepez'de TOKİ kaygısı!

Mehmet Seyyar Kepezaltı pazar yerinde düzenlediği basın toplantısına MHP Kepez Meclis üyeleri Mehmet Balık, Adem Çelik, Ahmet Sabır, Tevfik Çetiner ve MHP Mahalle Temsilcisi Metin Baş katıldı.

Kepez'den Duraliler'e imar müjdesi!

Kepez Belediye Meclisi, Toprak Koruma Kurulu ve kamu yararı kararlarının alınmasını gündemine alarak Duraliler'in imar planlamasının yapılma sürecini başlattı. Kepez Belediye Meclisi'nin Kasım ayı olağan toplantısı 21 gündem maddesi ile gerçekleşti.

Kepez Meclisi yarın toplanıyor!

2015-2019 yılı dönemini kapsayan Strateji Plam'nın da yer aldığı mecliste 14 ayrı gündem tartışılarak karara bağlanacak Kepez Belediyesi Hakan Tütüncü başkanlığında Ekim Ayı olağan meclis toplantısını yarın yapacak.

Antalya Kepez 2 has bahçe ile renklenecek!

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, "100 bin metrekarelik bir alanı ikiye bölerek bir bölümüne Osmanlı Has Bahçesi'ni, diğer kısmına da Selçuklu Has Bahçesi'ni yapma düşüncemiz var." dedi.

Kepez'de Vakıf Zeytinliği cazibe merkezi olacak!

Cahit Kayan, ATB Yönetim Kurulu Üyeleri Mahmut Ruhi Alpagot ve Halil Bülbül'ün de hazır bulunduğu ziyarette Tütüncü, Kepez Belediyesi ile ATB'nin geçen 5 yıl içerisinde önemli çalışmaları olduğunu belirtti.

Kepez'e 70 proje!

Kepez Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan adayı Hakan Tütüncü, projelerini anlattığı '7 den 70 e Kepez imize 70 Proje' adlı tanıtım toplantısında, insanı daha mutlu, daha müreffeh bir Kepez inşa etmeyi hedeflediklerini söyledi.

Kepez'de 3 mahalleye tapu müjdesi!

KEPEZ Belediye Meclisi nde, Vakıf Zeytinliği'nin dunımu konuşuldu. Bölgenin halkın kullanınuna açılamadığı yönünde endişelerini belirten meclis üyeleri, bir an once bu işin çözüme ulaştırılmasını İstedi...

Kepez'de inşaat çalışmalarının denetimi ve kontrolleri sürüyor!

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Emek Mahallesi'nde yaya ve araç trafiğini olumsuz etkileyen, yol ve kaldırım işgaline neden olan inşaatlarda kontroller yapan zabıta ve imar müdürlüğü ekiplerinin çalışmalarını inceledi.

Hakan Tütüncü Kepez'deki yeni projelerini anlattı!

Kepez Belediyesi’nin hizmette altıncı yıl tanıtım toplantısı, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Başkan Tütüncü, "Masa Dağındaki yeni şehir parkının, Avni Tolunay mahallesine şehir parkının yapımına başlayacağız" dedi.

Kepez Duraliler'in imar sorunu çözülecek!

Duraliler ve Avni Tolunay Mahallesi'nin imar sorununu çözeceklerini ilan eden Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, böylece Batı Çevre Yolu'nun yapımının da önünü açmış olacaklarını vurguladı.

Kepez Kuzeyyaka ASM'nin inşaatı devam edecek!

Kepez Belediyesi tarafından ihale edilerek Ağustos 2014’te yapımına başlanan ve su basmanı atılıp inşaatı duran 20 poliklinikli Kuzeyyaka Mahallesi Aile Sağlığı Merkezi inşaatı için binlik plan tadilatı da gerçekleşti .

Kepez Habibler'in çehresi değişti!

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ilçe halkıyla olan gönül bağını pekiştirmek, problemleri yerinde görüp çözüm üretmek, amacıyla başlattığı halk buluşmalarını Habibler Mahallesi’nde sürdürdü.

Kepez imar revizyonları onaylandı!

KEPEZ'de 3 mahallenin hizmet taleplerini karşılayacak olan imar planı revizyonları onaylandı. Varsak Karşıyaka Mahallesi kent merkezi alanı ve yakın çevresi 11000 ölçekli uygulama imar planı revizyonu görüşülerek karara bağladı.

Kepez'de 3 mahallenin imar planı revizyonları onaylandı!

Kepez Belediye Meclisi'nin Nisan ayı toplantısında 3 mahallenin hizmet taleplerini karşılayacak olan imar planı revizyonları onaylandı.

TOKİ Antalya Kepez 2. Bölge başvuruları bugün başlıyor!

TOKİ Antalya Kepez 2. Bölge başvuları bugün başlıyor. Satış işlemlerini Türkiye Ziraat Bankası A.Ş'nin yürüteceği projede 2+1 olarak tasarlanan daireler açık satışa sunuluyor.

TOKİ Antalya Kepez 1. Etap başvuru dönemi bugün başlıyor!

TOKİ Antalya Kepez 1. Etap başvuru dönemi bugün başlıyor. Yüzde 25 peşinatta 120 ay vade imkanı sunan projede satış işlemleri Türkiye Ziraat Bankası A.Ş aracılığıyla yürütülecek.

Kepez Belediyesi komisyon üyeleri seçildi!

Kepez Belediyesi'ne ait müdürlüklerin gelir ve giderlerinin incelenmesinde mevzuata aykırı herhangi bir işleme rastlanılmadığını belirtti. Nisan ayı toplantısında kabul edilen 2 önerge ile birlikte 39 gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

Kepez'de şehirleşmeye yön verildi!

Nisan ayı meclis toplantısında belediyenin çalışmaları konusundaki istek ve eleştirilere yanıt veren Tütüncü, "Biz göreve geldiğimizde köklü sorunlar vardı. Şu anda Kepez'de şehirleşmeye yön verildi. Daha yapacak çok işimiz var" dedi.

Kepez Belediyesi, Nisan ayı olağan toplantısı yapıldı!

Kepez Belediyesi, nisan ayı olağan toplantısını Belediye Başkanı Hakan Tütüncü başkanlığında gerçekleştirdi. Mecliste, Dokuma Projesi Çalışma Grubu raporunun tamamlanamamasından dolayı süre 1 ay uzatıldı.

Kepez Belediyesi Santral mahallelerine yapılacak kentsel dönüşümü anlattı!

Büyükşehir Belediyesi'nin Kepez ile Santral Mahallelerinde yapacağı kentsel dönüşüm projesini vatandaşın ayağına giderek anlatan Kepez Belediyesi Başkanı Hakan Tütüncü, mutlu sona yaklaşıldığını söyledi.

Kepez'de konut yatırımı artacak!

Kepez Belediyesi tarafından Göksu Mahallesi’nde kapalı olan imarlı yolların tamamına yakınının açıldığı ve 12 kilometrelik yeni yol hizmetinden sonra bölgede konut yatırımının arttığı bildirildi.

Kepez Haberi

Kepez

Antalya’nın Kepez ilçesi, tarihinin en büyük kentsel yenileme projesiyle, ‘gecekondu bölgesi’ imajından tamamen kurtuluyor. Antalya’ya, Kepez şehir girişinden gelenleri karşılayan Masa Dağı eteklerindeki gecekondu kirliliği, artık fotoğraflar karelerinde kalacak. Kepez Belediyesi, 11 yıllık bir emeğin ardından hazırladığı imar planı revizyonuyla üzerinde 40 bine yakın gecekondu bulunan ve imara uygun sosyal donatı alanları olmayan Masa Dağı çevresindeki 2 bin 700 dönüm araziyi modern bir şehre dönüştürüyor. Kepez tarihinin en önemli imar revizyonu; Fatih, Göçerler, Çamlıbel, Esentepe, Çankaya, Barış, Yavuz Selim, Kazım Karabekir mahallelerini kapsıyor.

8 mahalleye imar revizyonu

Başkan Hakan Tütüncü, binlerce kişiyi konforlu şehir yaşamıyla bir araya getirecek dönüşüm için ilk döneminde 8 mahallenin 2B olarak bilinen orman vasfını kaybetmiş Hazine ile Vakıf arazileri problemlerini çözdü. Ancak gecekondu sahipleri, taşınmazlarının tapularını alsalar...