kerpiç ev

kerpiç ev

Toprağın alçı ve kireç ile karıştırılarak elde edilen yeni nesil kerpiç malzemesi, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kullanım alanı bulmaya başladı. Özellikle çiftlik evleri ve villa tarzı yapılar için uygun bir yapı malzemesi olan kerpiç, doğal iklimlendirme özelliklerinden dolayı da tercih ediliyo

Bayburt'ta kerpiç ev çöktü!

Bayburt'ta Zait Mahallesi Bahçeli Sokak'ta Hatice Sever' e ait iki katlı kerpiç ev çöktü, evin enkazında kaldığı tahmin edilen yaşlı kadının kurtarılması için çalışma başlatıldı...

Tuğçe Güder'in eşi Masalköy inşaatına başladı

Manken Tuğçe Güder eşi Uğur Karas ile birlikte İstanbul'u terk ederek, Yalova'ya yerleşti. Güder; kerpiçten yapılan ekolojik köy evinde oturuyor, kendi yetiştirdiği sebze ve meyveleri yiyor

İTÜ'nün Elazığ raporu: Ev inşaatı askerde öğretilsin!

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Deprem Mühendisliği ve Afet Yönetimi Enstitüsü, Elazığ depremi ile ilgili rapor hazırladı

Depremden korkan Elazığlı sigortaya koştu

Geçen hafta yaşanan 6.0 büyüklüğündeki deprem Elazığ ve Bitlis'te zorunlu deprem sigortasına olan ilgiyi artırdı

Kerpiç ev yıkılır mı?

Saat 04.32'de... 6,0 büyüklüğünde bir deprem. ABD'de herhangi bir yerde, örneğin San Fransisco'da...Ya da Japonya'nın herhangi bir kentinde meydana gelse... İnsanlar yaşıyor olacaktı...

Eyüp Muhçu: Kerpiç yapılar tehlikeli değildir, yaşatılmalı!

TMMOB Mimarlar Odası Genel Başkanı Eyüp Muhcu, kerpiç yapıların tehlikeli olmadığını söyledi

Diyarbakır'da kerpiç ev çöktü: 9 çocuktan 2'si öldü!

Diyarbakır'ın Çınar ilçesinde bulunan 2 katlı kerpiç ev çöktü. Göçük altında kalan 9 çocuktan iki kız kardeş hayatını kaybetti.

Süleyman Soylu'dan 'kerpiç ev'lerle ilgili açıklama!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye-İran sınırında yaşanan depremle ilgili açıklamalarda bulundu. Soylu, ''Kerpiç evler konusunda tedirginliğimiz, riskimiz var. Bu konuda arkadaşlarımız tüm bölge halkına gerekli duyurularda bulunuyorlar'' dedi.

Kilis'te kerpiç ev çöktü: 1 kişi yaralandı!

Kilis ilinin Musabeyli ilçesinde kerpiç evin çökmesi sonucu bir kişi yaralandı. Yaralı kişi hastaneye kaldırıldı...

Kırşehir'de kerpiç ev çöktü: 1 yaralı!

Kırşehir'de kerpiç evin oturma odasının duvarı çöktü. Olay sonucunda evde yalnız yaşayan Başar Algın (45) hafif yaralandı.

Darende'de 215 yıllık kerpiç ev zamana direniyor!

Malatya'nın Darende ilçesinde bulunan 215 yıllık kerpiç ev zamana direniyor. 215 yıllık tarihi kerpiç evin restore edilmesi planlanıyor.

Elazığ'da iki katlı kerpiç ev çöktü!

Elazığ'da iki katlı kerpiç ev çöktü. Olay sonucunda 4 büyükbaş hayvan telef oldu. AFAD ekipleri tarafından barınma ve gıda desteği sağlandı.

Iğdır'daki kerpiç evler tarihi yansıtıyor!

Iğdır İl Kültür ve Turizm Müdürü Osman Engindeniz, "Yapılar, bölgenin, yörenin ve ülkenin iklim özelliklerine göre şekil alır. Yöre sıcak iklime sahip olduğu için kerpiç evlerin daha sağlıklı olacağı düşünüldüğünden bölgede kerpiç ev çok fazladır''dedi.

Kerpiç ev maliyeti 2017!

Daha çok köy yerleşim alanlarında yapılan kerpiç evler, hem ucuz hem de kışın sıcak tuttuğu günümüzde hala tercih edilen inşaat türleri arasında yer alıyor.

Bayburt'ta kerpiç ev çöktü!

Bayburt'ta iki katlı kerpiç evin çökmesi sonucu anne ve kızı yaralandı. Merkeze 35 kilometre uzaklıktaki Pelitli köyünde alt katı ahır olarak kullanılan Nizamettin Alan'a ait iki katlı kerpiç ev, henüz belirlenemeyen nedenle çöktü.

Kerpiç ev maliyeti 2016!

Kerpiç evler, daha çok köy evlerinin yapımında kullanılıyor. Bu evler hem ucuz hem de kışın sıcak tuttuğu için tercih ediliyor. Peki, 2016 yılı kerpiç ev metrekare inşaat maliyeti nedir?

Siirt Bayraktepe Köyü’nde 2 katlı kerpiç ev çöktü!

Siirt’in Bayraktepe Köyü’nde 10 kişilik bir ailenin yaşadığı 2 katlı kerpiç ev, aşırı yağmura dayanamayarak çöktü. Enkaz altında kalan Zeki Güneş, eşi Ayten Güneş ile 12 yaşındaki kızları Şeyma Güneş hayatını kaybetti. Çiftin iki çocuğu ise sağ kurtarıldı

Kağızman'da satış memurluğundan 1 milyon TL'ye satılık bina, ev ve bahçe!

Kağızman Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu; Kağızman İlçesi, Şahindere Mahallesi'nde yer alan 2 katlı binayı, kerpiç ev ve bahçeyi satışa çıkardı. Toplam bedelleri 1 milyon 22 bin 391 TL olarak belirlendi.

Denizli'de satış memurluğundan 1.8 milyon TL'ye villa, ev, arsa, arazi!

Denizli 3. Sulh Hukuk Mahkemesi Satış Memurluğu; Merkezefendi'de yer alan tripleks villa, kerpiç ev ve arsa ile tarım arazisini 1 milyon 861 bin 147 TL'den satışa çıkarıyor.

kerpiç ev

kerpiç ev kerpiç ev

Prof. Dr. Bilge Işık, kerpiç yapıların betonarme yapılara göre daha sağlıklı olduğunu belirterek, “Kerpiç tekniği mimarlık ve mühendislik fakültelerinde öğretilmeli” dedi.

Hasan Kalyoncu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Mimari Fakültesi Mimarlık Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Bilge Işık, kerpiç yapıların betorname yapılara göre daha dayanaklı olduğunu ifade etti. Işık, kerpiç yapı tekniğinin mimarlık ve mühendislik fakülteleri müfradatına alınmasını talep etti. Milliyet'ten Gülden Çoktan'ın haberine göre; kerpicin modern mimaride kullanımının yaygınlaştırılmasının, sürdürülebilir bir çevre için önemine dikkat çekmek amacıyla 5 - 7 Eylül’de Kerpiç Network tarafından Muğla Köyceğiz’de “7. Uluslararası Kerpiç Konferansı” düzenlendi.

Ekolojik binalar

Çok sayıda akademisyen, yapı endüstrisi uzmanı, mimar ve mühendisin katıldığı konferansta, kerpiç kullanımına ilişkin araştırma ve deneyimler paylaşıldı. Bilge Işık, Türkiye’nin sürdürülebilir mimari için çağdaş yapı teknikleri...