kira beyannamesi

kira beyannamesi

Evi ve işyeri kirada olanların 2018’de elde ettikleri kira geliri için beyanname verme dönemi 1 hafta sonra başlıyor. 

Kira beyanı verilmezse ne olur?

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Prof. Dr. Hakan Üzeltürk bugünkü yazısında ''Kira beyeanı verilmezse ne olur?'' sorusunun cevabını verdi. İşte Üzeltürk'ün o yazısı...

Kira beyannamesiyle ilgili tüm merak edilenler!

Ekonomist Dergisi'nin yazarlarından M. Fatih Köprü bu haftaki yazısında kira beyannameleriyle ilgili merak edilen noktaları kaleme aldı. İşte Fatih Köprü'nün o yazısı..

Kira beyanları yüzde 10 arttı!

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, beyanname veren mükellef sayısı ve beyan edilen kira gelirinde en yüksek rakama ulaşıldığını bildirdi.Bakan Şimşek,"Önceden Hazırlanmış Kira Beyanname Sistemi"nin vatandaşlarca benimsendiğini söyledi.

Kira beyannamesi için son 6 gün!

Gelir Vergisi Kanunu gereğince taşınmaz malların kiraya verilmesinden elde edilen kira gelirleri vergilendiriliyor. Vergide öncelikle beyan verilmesi gerekiyor. Kira beyannamesi için son 6 gün bulunuyor...

Kira beyannameleri 31 Mart'a kadar uzatıldı!

Ev sahipleri için 25 Mart’ta sona erecek kira geliri beyan süresi uzatıldı.Ev sahipleri 2014 yılında elde ettikleri kira gelirleri için beyannamelerini, 31 Mart Salı günü mesai bitimine kadar verebilecekler.

Kira beyannamesi verme süresi 2015!

Gelir Vergisi Kanunu gereğince, taşınmaz malların kiralanmasından elde edilen gelirler için kira gelir vergisi ödeniyor. Vergi için öncelikle beyanname veriliyor. İşte kira beyannamesi verme süresi 2015...

Kira beyannamesinde Ar-Ge ve Expo'da gider gösterilebiliyor!

Kira beyannamesinde 9 kalem olan vergiden düşülebilecek harcama sayısı, serbest meslek kazancında 11’e çıkıyor. Ar-Ge harcamaları ve EXPO 2016 Antalya Ajansı’na yapılan bağışlar da gider gösterilebiliyor..

Kira beyannamesi vermek için son gün 25 Mart!

2014 yılında elde ettiğiniz kiraların vergisini (Gayrimenkul Sermaye İradı-GSİ) 25 Mart 2015 gününe kadar ödemeyi unutmayın. Beyannamelerinizi elden ya da internet üzerinden verebilirsiniz..

3 bin 300 TL‘den fazla kira alan beyanname verecek!

Yılda 3.300 liranın üzerinde kira geliri elde edenler 25 Mart tarihine kadar beyanname vermek zorunda. Fakat istisnalar da var. Bu yazıyı okuyanlar bırakın vergi vermeyi üzerinde vergi iadesi bile alabilirler...

2014'te toplam 23.6 milyon TL kira ödemesi yapıldı!

2014'te toplam 2.8 milyon konut için 23.6 milyar lira kira ödendi. Gelir İdaresi rakamlarına göre konut başına ortalama kira da 618 liradan 685 liraya çıktı..

Kira beyanname sınırı 2015!

Kira geliri elde eden mal sahiplerinin, Mart ve Temmuz aylarında kira gelir vergisi ödemeleri gerekiyor. Ancak vergiyi her gelir elde edenler ödemiyor. Peki, kira beyanname sınırı 2015 ne kadar?

Kira beyanname hesaplama 2015!

Gelir Vergisi Kanunu gereğince, taşınmaz malların kiraya verilmesinden elde edilen gelirler için beyanname verilerek kira gelir vergisi ödeniyor. Peki, kira beyanı nasıl hesaplanır? İşte kira beyanname hesaplama 2015...

Ne kadar kira gelir vergisi ödeyeceksiniz?

Kira geliri elde edenler Mart ayında beyanname verecek. Türkiye'de bir milyonu aşkın kira geliri olan mükellef var. Peki ne kadar vergi ödeyecekler? İndirimler nasıl olacak?

Kimler kira beyannamesi verecek?

Evi olanların aklını karıştıran dönem başlıyor. Peki kimler beyanname verecek ve hangi hallerde istisnalardan yararlanılabilinecek.1 Mart’ta başlayacak kira geliri beyanında 2014 yılında elde ettiğimiz kiralar için beyanname vereceğiz.

6 maddede 2020 kira geliri beyannamesi!

Konut ve iş yerleri üzerinden belirli miktarlarda kira geliri elde edenlerin beyanname vermesi gerekiyor. Peki kira beyannamesi nasıl hesaplanır? Kira gelir beyannamesi ne zaman ve nasıl verilir? İşte kira gelir beyannamei ile ilgili detaylar...

Kira gelir beyannamesi nasıl verilir? Nasıl hesaplanır?

Kira geliri beyannamesi nasıl verilir? Kira gelirinin büyüklüğüne göre vergi oranlarının nasıl değişir?  Yazlıklar ve günlük kiralanan mülklerden elde edilen gelirlerin vergi hesabındaki püf noktalar neler? İşte tüm merak edilenler...

Kimler 2020'de kira beyannamesi verecek?

Gerçek usulde vergilendirilen gelir vergisi mükelleflerinin 2019'la ilgili yıllık gelir vergisi beyannamesini verme dönemi başladı. Konut kira geliri için yararlanılabilecek istisna tutar ve işyeri kira geliri için de beyanname verme sınırı her yıl olduğu gibi güncelledi...

2020'de kimler kira beyannamesi verecek?

Vergiye tabi gelir elde eden vatandaşlar mart ayında (1-25 Mart) beyanname verecekler. Peki 2020'de kimler kira beyannamesi verecek?

Kira gelir vergisinin ilk taksit ödemeleri için bugün son!

Kira beyannamesi vermeyen gayrimenkul sahipleri için verilen süre bugün doluyor. Kira beyannamesi vermeleri gerektiği halde kira beyannamesi vermeyenler cezalı duruma düşecekler. Kimlerin kira beyannamesi vermesi gerekiyor?

Kira beyannamesi nasıl verilir?

Kira geliri elde edenler için beyan süreci 1-25 Mart 2019 tarihleri olarak belirlenmişti. Konutta yıllık 4 bin 400, iş yerinde ise 34 bin TL gelir elde eden vatandaşların ödeyeceği kira beyannamesi için süreç bitiyor. Peki, kira beyannamesi nasıl verilir? İşte merak edilen detaylar…

Kira gelir beyannamesi için son gün ne zaman?

2018 yılında işyeri ve meskeninden kira geliri elde edenler için beyan dönemi 1 Mart'ta başladı. Kira gelirleri elde eden kişiye tahakkuk eden vergiler mart ve temmuz aylarında iki eşit taksitte ödenebilecek. Peki, kira gelir beyannamesi için son gün ne zaman?

Ayda 367 TL'den fazla kira alanlar dikkat!

2018'de aylık 367 lira üstünde kira geliri elde ettiyseniz kira beyannamesi vermek zorundasınız. Kira gelirlerine ilişkin yıllık gelir vergisi beyannamelerinin 25 Mart akşamına kadar verilmesi gerekiyor...

Kira beyannamesi için bunlara dikkat!

Milyonlarca ev sahibini ilgilendiren kira geliri beyannameleri Mart ayında verilecek. Peki kimler beyanneme verecek? Ödemeleri nasıl, nereye yapılacak? İşte tüm ayrıntılar...

Kira beyannamesi 2018 dönemi bitti mi?

1 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında konutunu kiraya vererek 3 bin 900 TL'den, iş yerini kiraya vererek ise 30 bin TL'den yüksek kira gelir sahibi olanların kira beyannamesi dönemi 2018 bitti mi?

Kira gelir vergisi beyannamesi son günü 2018!

Mart ayı vergi takviminde belirtilen kira gelir vergisi son beyanname günü uzatıldı. Peki, kira gelir vergisi beyannamesi son günü 2018 ne zaman oldu?

Kira beyannamesi süresi 2018 bitti mi?

Geçtiğimiz sene kira geliri elde ederek bu sene vergi mükellefi olanlar için kira beyannamesi süresi 2018 bitti mi? Kira beyannamesi en son ne zaman verilecek?

Kira beyanname dönemi bitiyor! Son 5 gün!

1 Ocak-31 Aralık 2017 tarihleri arasında elde edilen kira gelirleri belli şartlarda vergilendiriliyor. 26 Mart'ta sona erecek olan kira beyannamesi için son 5 gün kaldı...

kira beyannamesi

kira beyannamesi kira beyannamesi

Gayrimenkul sahiplerinin sene içerisinde ödemeleri gereken bazı vergiler bulunuyor. Hangi verginin hangi tarihler içerisinde ödenmesi gerektiğini Gelir İdaresi Başkanlığı açıklıyor.

Evi ve iş yeri olup da kiraya verenler için kritik tarih 1 Mart. 1-25 Mart arasında vergi beyannamesi verilecek. Peki, 2019'da hangi vergi ne zaman ödenecek? Kimler hangi vergiyi ödeyecek? Kimler hangi vergiden muaf olacak?

Kimler beyanname verecek?

Aralık 2018 itibarıyla kira geliri nedeniyle vergi mükellefi olanların sayısı 2 milyona ulaştı. Kira gelirleri için istisna tutarı 4400 lira olarak belirlendi. Aylık 4400 liranın (ayda 367 liranın) altındaki kira geliri için beyanname verilmeyecek. İşyerleri için ise yıllık kazancı 34 bin liranın altı için beyanname verilmeyecek. Kendisine miras kalan mirasçılar ise miras vergisi ödeyecek.

Kimler hangi vergiyi ödemeyecek?

1- Emlak Vergisi Kanunu'na göre belirtilen muafiyet koşullarını...