24 / 03 / 2023

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

KOCAELİ Büyükşehir Belediyesi ile İSU Genel Müdürlüğü'nün yaptığı üst ve altyapı çalışmaları ile eski köyler cazibe merkezi haline geliyor.

Kocaeli Kandıra Sarısu'ya sahil yolu yapılacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı Yol Bakım Onarım ve Yapım Şube Müdürlüğü tarafından Kandıra Sansu, Sarısu Kerpe, Sarısu Seyrek bağlantı yollan yapımı için ihale yapıldı.

Darıca'daki tarihi itfaiye binası restore edildi!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamada, Bağlarbaşı Mahallesi'ndeki tarihi itfaiye binasının restore edildiği belirtildi. İşte belediyeden yapılan restorasyon açıklaması..

Kocaeli Başiskele'de yeni futbol sahası yapılıyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Başiskele Paşadağ mahallesindeki yapımına başlanılan futbol sahasının inşası sürüyor.Halkın boş zamanlarında spor yapmasına olanak sağlamak için Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin farklı noktalarına spor tesisle

Kocaeli'de hasarlı bina teşvikle yenilenecek!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kentsel Yenileme Modeli çalışmasını tamamladı. Dönüşüm dışında kalan binalar hak sahiplerine verilen imar teşvikleriyle yenilenecek. Belediye Başkanvekili Zekeriya Özak dönüşüm çalışmasını anlattı.

İzmit Valilik Üste Geçit Köprüsü'nün halatları takılıyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yapımını üstlendiği Valilik Köprüsü’nün halat takma çalışmalarına başlandı. Toplamda 12 halatın takılacağı köprüye, Perşembe gününe kadar tüm halatların takılması hedefleniyor.

Kocaeli Yahya Kaptan-Goodyear bölgesinde yol çalışmaları bitti!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’nın D-100 Karayolu Yahya Kaptan-Goodyear bölgesinde gerçekleştirdiği köprülü kavşak çalışmasında sona gelindi.

Kocaeli Karamürsel'de belediye binası hızla yükseliyor!

Büyükşehir’in Karamürsel’de inşa ettiği kent meydanı ve belediye binası hızla yükseliyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Karamürsel’de modern bir kent meydanı kazandırma çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Kocaeli Seka Kültür Parkı’nda çalışmalar son hızla sürüyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park, Bahçe ve Yeşil Alanlar Dairesi Başkanlığı Park Bahçeler Şube Müdürlüğü tarafından Seka Film Platosu yanında yapımına başlanan Seka Kültür Parkı’nda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Kocaeli yaya köprüsü şekillenmeye başladı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından Kocaeli Valiliği kompleksinin önüne D-100 Karayolu, demiryolu ve yan yolları kapsayacak yaya üst geçidi yapılıyor.

Kocaeli'de toplu taşımaya idari bina ihalesi yapıldı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Etüt Proje Keşif Müdürlüğü tarafından Toplu Taşıma Dairesi Başkanlığı kademe yapısı yenileme ve idare binası yapım ihalesi gerçekleştirildi.

Kocaeli'de eski valilik binası alanı otoparka dönüştürüldü!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski valilik binası alanının zemini düzeltip otopark olarak hizmete sundu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi eski valilik binasını yıkarak kente büyük bir alan kazandırdı.

Kocaeli Lokman Hekim Camii’nin ihalesi gerçekeşti!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Gebze’deki Lokman Hekim Camii’nin çevre düzenleme ihalesini gerçekleştirdi.

Kocaeli katlı otopark ve kapalı pazar binası tamamlandı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından İzmit Kadıköy mahallesinde yapılan katlı otopark ve kapalı pazar binası tamamlandı.

Kocaeli yaya köprüsü çalışmalarını yeniden başlatıyor!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı’nda trafiğin aksamaması için ara verdiği valilik yaya köprüsü çalışmalarını yeniden başlatıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi en az ilkokul mezunu 36 personel alacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 36 personel alacağını açıkladı. Peki Kocaeli Büyükşehir Belediyesi personel alımı için hangi şartların taşınması gerekiyor? İşte detaylar...

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden ulaşıma 1.54 milyar TL yatırım! 

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Kongre Merkezi’nde “Sevdamız Kocaeli” sloganıyla gerçekleşen programda ulaşım için 1,54 milyar TL yatırım yapıldığını dile getirdi. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden Başiskele'ye sağlık tesisi!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Başiskele Yeniköy’de termal suyun bulunduğu bölgeye sağlık turizmi için tesis inşa edecek. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yeni hizmet binasının yüzde 70'i tamam!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Kandıra Belediyesi tarafından projelendirilen yeni hizmet binasının inşaatında yüzde 70 oranında ilerleme kaydedildi. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden kira indirim müjdesi!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısında kira düzenlemeleriyle ilgili kararlar aldı. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi hasar tespiti için İzmir'e mühendis gönderdi!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, İzmir'de yaşanan deprem sonrasında hasar tespiti çalışmaları için 6 inşaat mühendisini bölgeye gönderdi. 

Selçuk Çalık Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetimi Şube Müdürü oldu! 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Emlak Yönetimi Şube Müdürlüğü görevine Selçuk Çalık getirildi. 

Kocaeli Büyükşehir, kepenk indiren iş yerlerinden kira almayacak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs mücadelesi kapsamında iş yerlerini kapatan işletmecilerden kira almayacaklarını açıkladı.

Kocaeli Büyükşehir'den ihtiyaç sahibi vatandaşa prefabrik ev yardımı!

Çalışmalarına hız kesmeden devam eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi ve barınamayacak durumda olan vatandaşlara prefabrik ev yardımı yapıyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nden Gebze'ye dev spor kompleksi!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gebze’de tam donanımlı spor salonu ve yüzme havuzundan oluşacak dev bir spor kompleksi inşa ediyor.

Kocaeli Büyükşehir projelerinde aksama olmayacak!

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi projelerinde aksama olmayacağını söyledi.

Kocaeli Büyükşehir'den ev yardımı!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin yardım elini uzattığı 65 yaşındaki Mümin Karaaslan’a yeni prefabrik ev inşa ediliyor.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 10 işyerini ihaleye çıkaracak!

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 10 iş yerini ihaleye çıkarıyor.Daha önce yapılan ihalelerde kiralanamayan 10 adet iş yeri için yeniden ihale düzenlenecek. İhale 12 Haziran'da gerçekleşecek. 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Haberi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi

Çeşitli ilçelerdeki eski köylerde altyapı yatırımlarını sürdüren İSU, 201 1 yılında 2000 kişilik kapasiteli ve günlük 300 m3 atıksu arıtan Hakkaniye Modüler Atıksu Arıtma Tesisi inşa ederek işletmeye aldı. Bölgedeki Böğürgen, Kaynarca, Kul Mahmut, Şahinler, Bulduk, Fethiye, Çağırgan, Süverler, Gökçeören, Nebihoca, Sarışeyh, Kısalar mahallerinin fosseptiklerde toplanan atıksularını vidanjöıier ile taşıyarak arıtıyordu. Arıtma tesisi için kollektör hattı da inşa eden Kurum, Kul Mahmut, Kaynarca ve Hakkaniye'yi içmesuyu ve kanalizasyon altyapısına kavuşturmak için hazırladığı projeye başladı. 

Tarım, hayvancılık yanı sıra tavuk çiftliklerinin de bulunduğu mahallelerden Kul Mahmut'ta içmesuyu ile kanalizasyon hattı Kaynarca ve Hakkaniye'de ise kanalizasyon hatları inşa ediliyor. Boru döşeme çalışmaları süren çalışmalarda üç mahallede 8,5 km uzunluğunda altyapı hattı yapılacak. Atıksular daha önce yapılan Hakkaniye Modüler Atıksu Arıtma Tesisi kollektör...