Konut edindirme yardımı

Konut edindirme yardımı

Kentsel dönüşüm uygulamaları riskli alanda yer alan riskli yapılar üzerinde uygulanıyor. Yapısı riski alan ilan edilen maliklere devlet bazı yardımlarda bulunuyor. İşte, konut edinme kredisi puan desteği!

Kentsel dönüşümde edinme kredisi nasıl alınır?

Bakanlar Kurulu kararıyla, kentsel dönüşümde konut edinme kredisine 400, iş yeri edinme kredisine 300 baz puan faiz desteği verilecek. Peki, kentsel dönüşümde edinme kredisi nasıl alınır?

Konut yardımı şartları 2015!

Torba Yasa gereğince, konut kredilerinde mecburi olarak yatırılan yüzde 25 peşinatı biriktirmek için açılan her hesaba, devlet yüzde 15-20 nispetinde katkıda bulunacak. İşte konut yardımı şartları 2015...

Konut Edindirme Yardımı Hesaplarının Tasfiyesi Hakkında Tebliğ!

Konut Edindirme Yardımı Hesaplarının Tasfiyesi Hakkında Tebliğ 23 Mart 2001 tarihinde 24351 sayılı Resmi Gazete'de yayımlandı. Tebliğ'te Konut Edindirme Yardımı Hesaplarının Tasfiyesi ile ilgili esaslara yer veriliyor...

Konut Edindirme Yardımı Yönetmelik değişiklikleri!

Konut Edindirme Yardımı Hak Sahiplerine Ödeme Yapılmasına Dair Yönetmelikte, 22 Ocak 2013 Salı günü ve 7 Ocak 2010 Perşembe günü değişiklikler yapıldı. İşte Konut Edindirme Yardımı Yönetmelik değişiklikleri...

Key ödemeleri süreci!

11 Aralık 1986 tarihli ve 3320 sayılı Memurlar ve İşçiler ile Bunların Emeklilerine Konut Edindirme Yardımı Yapılması Hakkında Kanun ile uygulamaya konulan key ödemeleri süreci nasıl işliyor?

5 bin kişiye daha KEY ödemesi yapılacak!

SGK, arşivlerde araştırma yaptı; 5 bin kişiye daha KEY parası çıktı. Bu arada mahkeme, yedek subaylıktaki KEY parasının da ödenmesine karar verdi. Kişiler alacaklarını 'www.keyodemeleri.com' sitesinden sorgulanabiliyor...

Depremzedelerin KEY hesabı çözüldü

Marmara depreminden etkilenen illerdeki kaybolan KEY listeleri için formül bulundu. Listelerin zarar gördüğü, tutanakla tespit edilenlere ödeme yolu açıldı.

'Konut Edindirme hesapları çarçur edilmiş'

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS), çalışanları ev sahibi yapmak amacıyla yıllar boyunca maaşlardan kesilen paraların 'çarçur edildiğini' öne sürdü.

Konut yardımı paraları hazır

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), uzun süredir tartışılan Konut Edindirme Yardımı (KEY) kapsamında 1.5 milyar YTL hazırladı.

Patronlar işçiden kestiği KEY parasını ödememiş

Yaklaşık yedi milyon kişiyi ilgilendiren KEY'de son viraja girilirken, başta belediyeler olmak üzere birçok işverenin KEY kesintilerini ödemediği belirlendi. Yine de hak sahiplerine ödeme yapılacak.

KEY‘de KEYfi skandal

4 milyon kişinin Konut Edindirme Yardımı (KEY) parası, bürokratik gaflete kurban gidecek. Sağlıklı tutulmayan listelerde ismi olmayanlara ödeme yapılmayacak.

KEY ödemelerinde takvim temmuza sarktı

Çalışanların maaşlarından 1987-1996 arasında kesilen Konut Edindirme Yardımı (KEY) hesaplarının geri ödenmesine ilişkin süreç yılan hikâyesine döndü.

Maliye`den KEY uyarısı

Konut Edindirme Yardımı ile ilgili bilgiler gecikince Maliye bütün kurumlara işlemlerin hızlandırılması uyarısında bulundu. KEY ödemelerinin, 400 YTL ile 3 bin YTL arasında değişmesi bekleniyor.

KEY listesi 3 ay daha uzatıldı

Konut Edindirme Yardımı (KEY) hak sahiplerinin isimleri ile yardım tutarlarının yer aldığı listelerin, tasfiye halindeki Türkiye Emlak Bankası Anonim Şirketi'ne teslimine ilişkin süre, 30 Kasım'dan itibaren 3 ay uzatıldı.

Kentsel dönüşüm kira ve konut kredisi yardımı ne kadar?

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından kentsel dönüşüm kapsamında sunulan finansal destekler arasında kira ya da konut kredisi yardımı da yer alıyor. Peki devletin kentsel dönüşüm konutlarına kredi ya da kira yardımı ne kadar?

Almanya'da konut yardımı zamlanıyor!

Almanya'da 1 Ocak 2020'den itibaren, konut yardımı artılacak. İki kişilik bir hane için ortalama 140 euro olan yardımın 190 euroya çıkartılması planlanıyor.

Almanya'da konut yardımı zamlanıyor!

Almanya'nın İçişleri Bakanlığı, konut yardımını artırmayı planlıyor. Bu kapsamda Nisan ayında konuyla ilgili yasa tasarısının Federal Meclis'te ele alınması öngörülüyor...

Devletten yaşlılara konut yardımı!

Devlet, yaşlılara evde sağlık ve maaş, bakım parası, konut yardımı gibi 7 imkân sağlıyor. İşte yaşlılar için sunulan fırsatlar…

İHH'dan İdlib'de dul ve yetim ailelerine konut yardımı!

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, Pakistan'ın en önemli STK'larından Hubeyb Vakfı ile İdlib ilinde dul ve yetim aileleri için başlattığı konut projesi kapsamında inşaatı tamamlanan ilk binaların açılışını yaptı.

Konut kira yardımı almak için gerekli 8 belge!

Kentsel dönüşüm faaliyetleri kapsamında evi yıkılan malikler, kentsel dönüşüm kira yardımına başvurabiliyor. Başvuru sürecinde bazı belgeler gerekli oluyor. İşte konut kira yardımı almak için gerekli 8 belge..

Konut yardımında yeni dönemin detayları belli oldu!

KONUT yardımında yeni dönemin detayları belli oldu. Konut yardımında tasarıyla yapılan kolaylaştırmaların ardından, ilk yıl 10 bin kişinin sisteme gireceği öngörülüyor.

Konut hesabı devlet yardımı şartları 2018!

Konut hesabı devlet katkısı, Torba Yasa'nın yürürlüğe girmesi halinde 15 bin TL'den 20 bin TL'ye çıkacak. Peki, konut hesabı devlet yardımı şartları 2018 nelerdir?

Konut hesabı devlet yardımı 2018!

2016 yılında yürürlüğe giren konut hesabı devlet yardımında yapılan yardım artırılıyor. Peki, konut hesabı devlet yardımı 2018 ne kadar olacak?

Yeni konut hesabı devlet yardımı 2018!

Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni konut hesabı devlet yardımının geleceğini açıkladı..

Konut devlet yardımı ne kadar?

Konut devlet yardımı, 26 Ağustos tarihi itibariyle başlıyor. Bu tarihten itibaren hesap açarak para biriktiren kimseler, 3 sene sonra devlet yardımını alabiliyor. Peki, konut devlet yardımı ne kadar?

15 bin lira konut yardımı başvuru adımları!

Konut hesabı ve devlet katkısına dair yönetmeliğin yarın yürürlüğe girmesi ile birlikte devlet ilk kez ev alacaklara 15 bin lira konut yardımı yapacak. İşte 15 bin lira konut yardımı başvuru adımları..

Dar gelirliye konut yardımı yarın başlıyor!

Konut hesabı ve devlet katkısına dair yönetmelik yarın yürürlüğe giriyor. Böylece dar gelirliler konut yardımı alabilmek için bankalara müracaat edebilecek..

Konut edindirme yardımı Haberi

Konut edindirme yardımı

Konut edinme kredisi puan desteği!

Kentsel dönüşüm uygulamaları riskli alanda yer alan riskli yapılar üzerinde uygulanıyor.  Riskli alan: Zemin yapısı veya üzerindeki yapılaşma sebebiyle can ve mal kaybına yol açma riski taşıyan, Bakanlık veya İdare tarafından Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının görüşü de alınarak belirlenen ve Bakanlığın teklifi üzerine Bakanlar Kurulunca kararlaştırılan alana deniyor.


Yapısı riskli alan olarak ilan edilen ve anlaşma ile tahliye edilen kat maliklerine devlet bazı finansal destek ver yardımlarda bulunuyor. 


10 Nisan 2015 tarihinde 29322 sayılı Resmi Gazete'de 6306 sayılı Kanun kapsamında hak sahiplerince bankalardan kullanılacak kredilere sağlanacak faiz desteğine ilişkin kararda değişiklik yapılmasına dair karar yayımlandı. 


Karara göre,  faiz desteği verilen güçlendirme, konut ve iş yeri yapım kredilerinin arasına konut ve iş yeri edinme kredileri de eklendi.


Konut...