Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredisi Faiz Oranları

Erkanlı Holding Genel Müdürü Evrim Karayel, konut kredi faiz oranlarının düşürülmesinin yerinde ve son derece mantıklı bir adım olduğunu ifade etti. Karayel, bankaların sunduğu desteğin gayrimenkul sektörünün daha hızlı toparlanmasını sağlayacağını belirtti...

Uygun kredi faizleriyle konut talebi karşılanıyor!

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler Araştırma Uzmanı Aylin Cevizci, ekonomik güven endeksinde görülen artışın, tüm alt sektör gruplarınca desteklendiğine dikkat çekti. İnşaat sektörü güven endeksinin yüzde 31,1 arttığını vurgulayan Cevizci, konut sektöründe biriken talebin karşılanmaya çalışıldığını

2020 Mayıs sonunda konut kredisi faizleri ne oldu?

Konut kredisi faizlerinde bir yıllık süreçte bankalardan pek çok fırsat sunuldu. En son konut kredisinde faiz indirimi Yapı Kredi'den geldi. Peki konut kredisi faizleri kaç oldu?

Mayıs 2020 konut kredisi faiz oranları!

Kredi çekerek ev ve araba almayı planlayan vatandaşlar da bu duyuruları yakından takip ediyor, güncel faiz oranlarını araştırıyor. Peki Mayıs ayının ilk haftasında konut kredisi faizleri ne kadar oldu? İşte bankaların konut kredisi faiz oranları...

Konut kredi faizlerinde son durum ne oldu Nisan 2020?

Koronavirüs salgınıyla beraber devlet salgının ekonomik etkilerini azaltmak için bir dizi önlemler aldı. Alınan önlemler çerçevesinde vatandaşlar en çok konut kredisi faiz oranlarını araştırıyor. Peki konut kredisi faiz oranları ne kadar oldu? İşte merak edilen detaylar...

Konut kredisi ertelemelerine bir müjde daha geldi!

Bankalar geçtiğimiz hafta korona salgını nedeniyle ödeme dengesi bozulan tüketiciler için konut kredisi borçlarını erteleyeceğini duyurmuştu. Ertelemenin netleşmesi ile bir müjde de kamu bankalarından geldi. 

250 bin TL'lik konut kredisinin taksiti ne oldu?

Koronavirus tedbirleri kapsamında konut kredisi peşinatları yüzde 10’a indi. Merkez Bankası ve Bankalar Birliğince kredi kullanımını teşvik edici hamleler de yapılıyor. Peki destekler sonrasında 250 bin TL tutarda konut kredisinin taksiti ne oldu?

Konut kredisinde koronavirüs etkisi!

Ülkemizde yaşanan koronavirüs salgını bankaların kredi faizlerini de etkiledi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 100 baz puan düşürerek yüzde 10,75'ten yüzde 9,75'e düşürdü. Peki, 22 Mart konut kredisi faiz oranı kaça indi? İşte merak edilen detaylar…

Mart ortasında en uygun konut kredisi ne oldu?

Bankaların konut kredisi faizleri Mart başında ekonomik verilere bağlı olarak yükseliş gösterdikten sonra yeniden düşmeye başladı. Mart ortasında en uygun konut kredisi faizi ne kadar oldu?

1+1 ve 2+1 evde stok azaldı!

Faizlerin yüzde 1’in altına düşmesiyle kredi ile ev satışları arttı. Vatandaşlar en çok 1+1 ve 2+1 evleri tercih etti. 2+1’de geçtiğimiz yıl yüzde 34 olan stok oranı yüzde 31,5’e düştü.

Kredili konut satışında rekor beklentisi!

Gayrimenkul sektörü temsilcileri banka kredili konut satışlarında rekor beklentisi içinde.  Coldwell Banker Türkiye Ülke Başkanı Gökhan Taş, Merkez Bankası’nın faiz indirim stratejisinin banka kredili konut satışını 2020’de artacağı düşünüyor.

Konut kredisi faizleri yüzde 0.79’un altına inecek!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, dün yeni bir faiz indirim müjdesi daha verdi. Albayrak, faiz oranlarının yüzde 79'un altına ineceğini söyledi.

Konut alırken faizsiz sistemle 300 bin TL cepte kalıyor! 

Konut alırken, bankalara başvuran vatandaşlar yüksek faizler sebebiyle uzun süre borçlu hale geliyor. Mevcut durumda bankalar, 300 bin TL kredi, aylık 3 bin 500 TL ödeme için tüketiciden 645 bin TL ödeme istiyor, faizsiz sistemde ise rakam 340 bin TL oluyor...

Bankaların konut kredi faizleri düştü mü?

Bireysel kredi ya da konut kredisi çekmek isteyen insanların merakla beklediği ve araştırdığı 2020 yılının güncel kredi faiz oranları belli oldu...

Politika faizleri sonrasında konut kredisi oranları değişti mi?

Merkez Bankası geçtiğimiz hafta aralık ayı para politikası faizlerini 200 baz puan düşürerek yüzde 12’ ye indirdi. Peki indirim sonrasında konut kredisi faiz oranları değişti mi? 

Konut kredisi faiz oranlarında Şubat'ın ikinci güncellemesi yapıldı!

Geçtiğimiz senenin Şubat ayına göre daha düşük seviyelerde seyreden konut kredisi faiz oranlarında düşüşün daha da devam edeceği ön görülüyor. Faiz oranlarında Şubat ayının ikinci güncellemesi de yapıldı.

Konut kredisi faiz oranlarında düşüşler devam ediyor!

Konut kredisi faiz oranları 120 ay vadelendirmede güncellendi. Yeni güncellemelere göre kredi faiz oranları bir bankada değişim yaşadı. Yenilenen konut kredisi faiz oranları 120 ay vadelendirmede yüzde 0,87'den başlıyor.

Konut kredisi faiz oranı nasıl belirlenir?

Konut kredisi, diğer kredilere nazaran daha uzun vadeli ve daha düşük faizli oluyor. Peki, konut kredisi faiz oranı nasıl belirlenir? İşte Tüketici Kanunu konut kredisi faiz oranları..

Konut kredisi faiz oranları düşüşte!

Kredi Pazarı konut kredisi faiz oranlarını güncelledi. Faiz oranları düşüşe geçti. 2 gün önceki listede Denizbank'ın ilk sırada yer aldığı kredi oranlarında DD Mortgage ilk sıraya yükseldi.

Konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Kredi Pazarı'ndan elde edilen bilgilere göre Denşzbank bu sefer düzenlenen oranlarla yani yüzde 0,90 ile ilk sıraya yükselmeyi başardı. İşte konut kredisi faiz oranlarında son durum...

Konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Kredi Pazarı verilerine göre konut kredisi faiz oranlarında değişiklik meydana geldi. Yüzde 0, 91 kredi faiz oranı ile Yapı Kredi Bankası ilk sırada yer alıyor.

Konut kredisi faiz oranları hesaplama formülü!

Konut finansmanı sözleşmeleri ile bu sözleşmeyi imzalayan tüketicilere uygulanacak faiz oranları hakkında esaslara Tüketici Hakları Kanunu kapsamında yer veriliyor. Peki, konut kredisi faiz oranları nasıl belirlenir? İşte konut kredisi faiz oranları hesap

Konut kredisi faiz oranlarındaki son durum!

Konut kredisi faiz oranları güncellendi. Kredi Pazarı verilerine göre 10 yıllık faiz oranlarında Yapı Kredi ve DD Mortgage yüzde 0,91 ile ilk sırada yer alıyor.

Konut kredisi faiz oranları güncellendi!

Kredi Pazarı verilerine göre konut kredisi faiz oranları güncellendi. Yapı Kredi ile DD Mortgage yüzde 0,91 faiz oranı ile listede ilk sırada yer alıyor.

Konut kredisi faiz oranları nasıl hesaplanır?

Ev sahibi olmak isteyen ancak yeterli nakiti olmayan kimseler, bankaların sunduğu düşük faizli konut kredileri ile uzun vadede ev sahibi olabiliyor. Peki, konut kredisi faiz oranları nasıl hesaplanır?

Konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Konut kredisi faiz oranlarındaki değişiklik durmak bilmiyor. Kredi Pazarı'ndan derlenen verilere göre konut kredisi faiz oranlarında tekrar değişiklik yaşandı. Konut kredisi faiz oranları ne durumda?

Konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Kredi Pazarı verilerine göre konut kredisi faiz oranları güncellendi. Yapı Kredi bankasının konut kredisi faiz oranı yüzde 0,91 ile ilk sırada yer alıyor. İşte konut kredisi faiz oranlarında son durum...

Konut kredisi faiz oranları yükseldi mi?

Konut kredisi faiz oranlarının Ekim ayının ortalarına gelindiğinde yüzde 0,90 seviyelerine yeniden yükseldiğini görüyoruz. 5, 7 ve 10 yıl vadede yüzde 0,91 seviyesindeki faiz oranları, vade seçeneği 15 yıla uzadığında yüzde 0,94 olarak güncelleniyor...

Konut Kredisi Faiz Oranları

Konut Kredisi Faiz Oranları Konut Kredisi Faiz Oranları

Kamu bankaları tarafından açıklanan kredi paketlerinde konut desteğinin de olması gayrimenkul sektörünün daha hızlı toparlanması için 'umut verici bir gelişme' şeklinde görüldü. 

Koronavirüs salgınında, vakaların düşmesiyle başlayan normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması amacıyla kamu bankaları tarafından hazırlanan kredi paketlerinde konut kredisi faizlerine de yer verildi. Sağlanan destek; sektör temsilcileri tarafından da 'önemli bir adım' olarak belirtildi. 

Erkanlı Holding’in Genel Müdürü Evrim Karayel, konuyla ilişkin açıklamalarda bulundu. Karayel,  “Bankaların sunduğu desteğin; gayrimenkul sektörünün daha hızlı toparlanabilmesi adına umut verici bir gelişme olduğunu düşünüyorum. Bu karar, sektörün pandemi döneminde yaşadığı sıkıntıları aşması için önemli bir adım olacak” diye konuştu. 

Yatırım amaçlı öğrenci evi projesi Univa ile gayrimenkul sektöründe yeni bir dönem başlatan Erkanlı Holding’in Genel Müdürü Evrim Karayel de konuya ilişkin...