29 / 06 / 2022

konut projeleri

konut projeleri

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Candaş Tolga Işık bugünkü yazısında, İstanbul'daki yapılaşmayı anlattı. 600 bin binanın yıkılabileceğini ifade eden Işık, 6 milyon kişi boş konut projelerine yerleştirilmesi gerektiğini belirtti.

Rıdvan Akgün: Konutta balon yok!

İzmir Emlak Kulübü Başkanı ve aynı zamanda RA Grup Gayrimenkul ve İnşaat Genel Müdürü Rıdvan Akgün, inşaat sektörüyle ilgili açıklamalarda bulundu. Akgün, konut sektöründe balon olmadığını söyledi.

Konut satışları 2017’de arttı mı?

2017’nin ilk 5 ayında konut satış rakamları 2016 yılının ilk 5 ayının yüzde 6 üzerinde seyretti. Gayrimenkul temsilcileri satış verileri ile ilgili görüşlerde bulundu.

Konut projeleri çadırlarda satılıyor!

Pazarlamada her gün yeni bir trend ortaya çıkıyor. Farklı lokasyonlarda yeni müşterilerle buluşma isteği, yeni stratejiler bulmaya olanak sağladı. Çadırlarda hızlı tüketimden tekstile, kuyumdan konut satışına çok geniş bir yelpazede satış gerçekleşiyor.

Konut projelerinin artık olmazsa olmazı bahçe katı!

Nazenin Proje Pazarlama Müdürü Duygu Taj, şehir hayatında bahçeli ev özlemini gidermeye çalışan insanların konut projelerinde bahçe katlarına daha çok ilgi göstermeye başladıklarını ifade etti.

Konutta marka trendi!

Habertürk Gazetesi köşe yazarı olan Esin Tümer, bugünkü yazısında konut üreticilerinin kullandığı markalı konut terimini anlattı. Tümer, sektörde markalı konut projelerinin arttığını belirtti.

Hangi konut projesi daha çok satar?

Dünya Gazetesi köşe yazarı olan Leyla İlhan bugünkü yazısında, konut projeleri değerlendirdi. İlhan, Prime Property Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı Ortağı Cem Sezginsoy ve remas Gayrimekul kurucusu ve Genel Müdürü Vedat Arslan'ın konuşmalarına da yer verdi.

Lüks konut projeleri yatırımcıların ilgisini çekiyor!

Marka Şehirler Zirvesi gerçekleşti. Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, toplantıda konuştu. Dağ, inşaat sektörünün öneminden bahsetti.

Konut projeleri sadece fiziksel dönüşüm değildir!

Antalya ŞPO tarafından ’Kentsel Dönüşüm Uygulamaları ve Çözüm Önerileri’ raporu hazırlandı. ŞPO Şube Başkanı Ebru Manavoğlu, raporla ilgili bilgiler verdi.

Konut projelerinde otel konforunda sosyal donatı alanları!

Konut firmaları birbirleriyle yarışır hale geldi. Firmalar, otel konforunda sosyal donatı alanları yapıyor. Deso İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Demir, konuyla ilgili açıklama yaptı.

Gayrimenkul sertifikasıyla borsaya 3 bin yeni yatırımcı girdi!

Borsa İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Himmet Karadağ, 'TOKİ-Makro İnşaat işbirliğinde hayata geçen gayrimenkul sertifikasından bahsetti. Karadağ, sertifikayla borsaya 3 bin yeni yatırımcının girdiğini belirtti.

Konut firmaları lansman yarışına girdi!

İnşaat firmaları konut projelerinde ön talep toplama süreci başlattı. Firmalar yeni projelerini tanıtacak. Nisan'ın ikinci yarısında hız kazanacak lansman süreci ise Haziran'a kadar sürecek.

Deniz gören konut kazandırıyor!

İstanbul’da, deniz gören projeler hem manzarasıyla, hem de getirisiyle kazandırıyor. Daha hızlı satılan projelerin yüzde 30 ile 50 arası kar getirdiği belirtildi.

Yeni konut projelerine Y-Z Kuşağı yön verecek!

İş stresi, ekonomik ve siyasi belirsizlik, hızlı yaşamayı gerektiren koşullar yaşam alanlarına da etki ediyor.Yeni projelere ise yaşam alanlarının sınırlandırılmasını istemeyen ‘Y-Z Kuşağı’ yön verecek.

49 inşaat firması 119 projede kampanya başlattı!

Türkiye'nin Gayrimenkul Platformu GYODER'in ekonomik büyümeye katkıda bulunmak ve sektöre ivme kazandırmak için ''Gayrimenkulde Güç Birliği Daha Güçlü Türkiye'' kampanyasına 49 inşaat firması 119 projesiyle destek verdi.

Mart 2018'de satışa çıkacak konut projeleri!

2018 yılının Mart ayında görücüye çıkacak projeler lansmana özel fiyatlarla alıcılarını bekliyor. İşte Mart 2018'de satışa çıkacak konut projeleri...

Ön talep toplayan konut projeleri Şubat 2018!

Yatırımlarına hız kesmeden devam eden inşaat firmaları, yeni projeleri için ön talep topluyor. İşte ön talep toplayan konut projeleri Şubat 2018...

Şubat 2018'de satışa çıkacak konut projeleri!

2018 yılının Şubat ayında görücüye çıkacak projeler lansmana özel fiyatlarla alıcılarını bekliyor. İşte Şubat 2018'de satışa çıkacak konut projeleri...

Kampanyalı konut projeleri Şubat 2018!

2017'yi 1.4 milyon konut satışı ile kapatan gayrimenkul sektörü 2018’e de hızlı girdi. İşte kampanyalı konut projeleri Şubat 2018...

Ön talep toplayan konut projeleri Ocak 2018!

Lansmanlara hız kesmeden devam eden inşaat firmaları yeni projeleri için ön talep topluyor. İşte ön talep toplayan konut projeleri Ocak 2018...

Düşük peşinatlı konut projeleri Aralık 2017!

Gayrimenkul sektörünü canlandırmak amacıyla birbiri ardına kampanyalar düzenleyen inşaat firmaları konut alıcılarını yüzde 5 peşinatla ev sahibi yapıyor. İşte düşük peşinatlı konut projeleri Aralık 2017...

Aydos Ormanı'na komşu konut projeleri 2017!

İnşaat firmalarının yeni gözdesi Anadolu yakasında yer alan Aydos Ormanı oldu. İşte Aydos Ormanı'na komşu konut projeleri 2017...

10 bin TL peşinatlı konut projeleri Aralık 2017!

Konut faizlerinin arttığı dönemde tüketiciyi kaçırmak istemeyen firmalar arka arkaya birçok kampanya düzenliyor. İşte 10 bin TL peşinatlı konut projeleri Aralık 2017...

Aralık 2017'de satışa çıkacak konut projeleri!

Eylül'de başlayan lansman rüzgarı Aralık ayında da devam ediyor. İnşaat firmaları 4 yeni projeyi Aralık ayı içerisinde satışa çıkarıyor. İşte Aralık 2017'de satışa çıkacak konut projeleri...

Yüzde 5 peşinatlı konut projeleri 2017!

İnşaat firmaları, kış aylarına özel olarak düşük peşinatlı kampanyalar düzenledi. İşte yüzde 5 peşinatlı konut projeleri...

Black Friday kampanyalı konut projeleri 2017!

Mağazaların indirimli satışlar yaptığı Black Friday'den pay almak isteyen inşaat firmaları kampanyayı konut sektörüne taşıdı. İşte Black Friday kampanyalı konut projeleri 2017...

Gençoğlu Grubu'nun karma konseptli konut projeleri yolda!

AVM yatırımları ile adından söz ettiren Gençoğlu Grubu konut projeleri içinde çalışmalara başladı.Gençoğlu Grubu'nun karma konseptli konut projeleri yolda.

Lansman indirimli konut projeleri!

Yeni konut projeleri hayata geçiren inşaat firmaları kampanyalara da hız kesmeden devam ediyor. Satışa çıkan projelerde lansmana özel olarak yüzde 30'a varan indirim imkanı sağlanıyor.

konut projeleri Haberi

konut projeleri

Hürriyet’te dün Abdulkadir Selvi’nin köşesinde okudum.


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki diyor ki:


“Devletin arşivlerindeki raporları ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmalarını incelediğimde İstanbul’da yakın gelecekte 6.5-7 ölçeğinde bir deprem olacağından söz ediyorlar. Hemen diyen de var, 2045’te olur diyen de. Ama ağırlık olarak 2030 yılına kadar 6.5-7 ölçeğinde bir depremden söz ediliyor. İstanbul’da 600 bin binanın yıkılacağından söz ediliyor. Benim Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak önlem almam gerekiyor. Ben de ona göre tedbir geliştiriyorum.”


İstanbul’da kaç bina var?


2 milyon civarında...


Bu şu demek: Yarın deprem olsa İstanbul’un üçte biri yıkılacak!


Yanlış anlaşılmasın, tahmin filan değil...


Devletin resmi ölçümlemeleri, analizleri sonucunda ulaşılan ve bizzat konunun bir numaralı muhatabı olan bakan tarafından açıklanan rakam bu.


Peki biz ne zamandır biliyoruz bu depremin olacağını?


1999’dan beri.


Aradan 18 sene geçmiş!


Bu...