Konut Satışları

Konut Satışları

Ankara inşaat sektöründe bahar ayında olması beklenen gelişmelere yönelik konuşan Doğan Grup CEO’su Erdoğan Yıldırım, TÜİK Türkiye geneli konut satış istatistiklerine dair de açıklama yaptı.

Faizlerin düşmesi ile ufak konutlarda dipten dönüş başladı!

REMAX 7TEPE Arazi Geliştirme Direktörü Mert Başaran konut ve arazi piyasası ile ilgili yorumlarda bulundu. Başaran, "Faizlerin düşmesi ile ufak konutlarda dipten dönüş başladı" dedi...

Ertelenen konut talebi tekrar canlandı!

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Elmas, "Ertelenen konut talebi konut kredisi faiz indirimi sonrası tekrar canlandı" dedi...

Konutta oyunun kuralları değişti!

DAP Yapı Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Çavuşoğlu, havalı satış ofislerinin ve yüksek bütçeli TV reklamlarının artık konut satışında yeterli olmadığını söylüyor. 

Konut satışları hala düşüşte!

Mart ayında ülkemizde 105 bin 46 adet konut satıldı.Buna göre mart ayında konut satışlarında yıllık bazda yüzde 5,3 gerileme yaşandı...

Satışların yüzde 61’i bitmemiş konut projelerinden yapıldı!

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi Şubat 2019 sonuçları açıklandı.Rapora göre, satışların yüzde 39’u bitmiş, yüzde 61’i bitmemiş  konut projelerinden yapıldı...

Konut satışları üç ay sonra yükseldi!

TÜİK verilerine göre, mayıs ayında 119 bin 655 konut satıldı. Mayıs’taki artış, önceki üç aydaki düşüşün üzerine geldiği için bir toparlanmaya işaret ediyor…

Konutta faiz indi, satışlar artıya geçti!

Konut kredisinde faizlerin düşmesiyle satışlar arttı. Konut satışları mayısta  yüzde 2,7 artarak 119 bin 655'e yükseldi. 

Konut teşvikleri ekonomiyi kurtarmaya yeter mi?

Konut piyasasını hareketlendirmek için uygulamaya koyulan vergi indirimleri ve teşvik kampanyaları, sektörü sevindirdi. Ancak bu önlemlerin kötü giden ekonomide kayda değer bir etki yaratıp yaratmayacağı merak konusu.

İnşaatta yeni rekor beklentisi!

İnşaat sektörü bu yıl konut satışlarında yeni bir rekor bekliyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de 10 yılda satışlar ikiye katlanırken Anadolu’da satışlar yüzde 450 arttı. Eldeki duruma baktığımızda, Anadolu rekorda bu sene başrolü üstlenecek.

Türkiye Gayrimenkul Pazarı 2015 1. Çeyrek raporu açıklandı!

DTZ, Türkiye'nin ekonomik gelişmeleri, ofis, perakende sektörü ve konut satın almak için gerekli hane halkı gelirini de içinde bulunduran “Gayrimenkul Haberleri 2015 1. Çeyrek” raporunu yayınladı.

Konut sektöründe satışlar ne durumda?

Tüketiciler konut kredisi faizlerinde gevşeme bekliyor. Peki, konut sektöründe satışlar ne durumda?

Konutta senetli satışlar arttı!

Faizlerdeki yükseliş konut satışlarında kredili konut satışlarını azalttı. Vatandaş ev hayalini daha çok firmalarla yaptığı senetli alışverişlerle gerçeğe dönüştürmeye başladı. 

Bitmiş konut almak temelden almaktan ucuz!

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın konut sektörü hakkında değerlendirmeler yaptı. Akın, “Konutta artık hayalden değil gerçekten satış yapmak lazım” ifadelerini kullandı.

Konut sektöründe rekor beklentisi tazelendi!

Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, Güral İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Güral ve Concept Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Akın bugün açıklanan Temmuz ayı konut satış rakamları ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Konut satışları en çok hangi ilde yapıldı?

Türkiye’de 2014 Temmuz ayında 85 101 konut satılmıştı. Türkiye İstatistik Kurumu verilerine göre Ağustos ayında ise toplam 105 624 konut satıldı. Peki, konut satışları en çok hangi ilde yapıldı?

Ağustos ayında konut satışları arttı mı?

Haziran ayında Türkiye'de toplam 92 936 konut satılmıştı. Temmuz ayında ise 85 101 konut satıldı. Peki, Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan verilere göre, ağustos ayında konut satışları arttı mı?

Amerika'da yeni konut satışları son 6 yılın zirvesinde!

ABD Ekonomi Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre, ağustosta yeni konut satışları 504 bine çıktı. 2013 yılı ağustos ayında yeni konut satışları 379 bin adet olmuştu. Yeni konut satışları böylece geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 33 yükselmiş oldu.

ABD'de konut satışları son 6 yılın zirvesinde!

ABD'de yeni konut satışları ağustos ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 18 arttı. ABD Ekonomi Bakanlığı'nın bugün açıkladığı verilere göre, ağustosta yeni konut satışları 504 bine çıktı.

ABD'de yeni konut satışları son 6 yılın zirvesinde!

ABD'de yeni konut satışları ağustos ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 18 arttı. Ağustosta yeni konut satışları 504 bine çıktı. 2013 yılı ağustos ayında yeni konut satışları 379 bin adet olmuştu.

ABD'de ikinci el konut satışları beklentilerin altında kaldı!

ABD’de ağustos ayına ilişkin ikinci el konut satışları 5,05 milyon adet ile beklentilerin altında kalarak, konut sektörünün son dönemde yakaladığı ivmenin yavaşladığına işaret etti.

Senetli konut satışları patladı!

Konut satışlarında senet patlaması yaşanıyor. Ağustos ’ ta markalı konutlarda senetle alım oranı yüzde 66’ya kadar çıktı. Sektör temsilcilerine göre bu durum kayıt dışını tetikliyor...

Konut satışlarında senet patlaması yaşanıyor!

Konut satışlarında senet patlaması yaşanıyor. Ağustos ’ ta markalı konutlarda senetle alım oranı yüzde 66’ya kadar çıktı. Sektör temsilcilerine göre bu durum kayıt dışını tetikliyor...

Konut satışlarında senet patlaması yaşanıyor!

Konut satışlarında senet patlaması yaşanıyor. 2014 Ağustos’ta markalı konutlarda senetle alım oranı yüzde 66’ya kadar çıktı. Sektör temsilcilerine göre ise bu durum kayıt dışını tetikliyor.

Kredi faizlerindeki artış konut satışlarını olumsuz etkiledi!

İnşaat Malzemeleri Sanayicileri Derneği'nin (İMSAD) 2014 Ağustos Sektör Raporu verilerine göre, konut satışları 2014 Temmuz ayında yaşanan yüzde 20.2'lik keskin düşüşle birlikte yılın ilk yedi ayında yüzde 9.7 geriledi...

Yapı Kredi Koray GYO Ağustos 2014 Konut Satışlarını açıkladı!

Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Ytaırım Ortaklığı tarafından bugün Kamu Aydınlatma Platformu'nda yapılan yazılı açıklamaya göre Yapı Kredi Koray GYO Ağustos 2014 Konut Satışlarını açıkladı.

Türkiye İMSAD: Kredi faizlerindeki artış ve siyasi istikrar beklentisi konut satışlarını olumsuz etkiledi!

Türkiye İMSAD’ın 2014 Ağustos Aylık Sektör raporuna göre, 2014’ün ilk yedi ayında konut satışları yüzde 9,7 oranında geriledi ve yeni konut fiyatlarındaki yıllık fiyat artışı yüzde 5,2 oldu...

Temmuz ayında konut satışları yüzde 20 düştü!

Faiz ortamının yanı sıra seçimler, tatilin geride kalmasıyla satışların artması gündemde Yüksek faiz oranları, ramazan ayındaki durgunluk, seçim süreci ve yaz tatili, temmuz ayında konut satışlarını yüzde 20.2 düşürdü.

Konut Satışları Haberi

Konut Satışları

Ankara inşaat sektöründe bahar ayında olması beklenen gelişmeleri değerlendiren Doğan Grup CEO’su Erdoğan Yıldırım, TÜİK Türkiye geneli konut satış istatistiklerine ilişkin açıklama yaptı.

Yıldırım bahar ve yaz aylarının yaklaşmasıyla birlikte inşaat sektöründe hareketli bir döneme girildiğini ifade ederek “TÜİK verilerine göre Türkiye genelinde konut satışları Mart ayında bir önceki senenin aynı ayına göre yüzde 20,6 artarak 134 bin 170 oldu ve konut satışları Ocak-Mart döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 21,7 artışla 320 bin 63 olarak gerçekleşti. Bu durum bahar ve yaz aylarında inşaat sektörünün hareketli geçeceğini gösteriyor” dedi. Konuşmasına devam eden Yıldırım inşaat sektörü için ise şunları söyledi:

Havaların iyileşmesiyle beraber yabancı yatırımcılara da satışların arttığını belirten Erdoğan Yıldırım “Yabancılara yapılan konut satışları TÜİK verilerine göre...