Konut Satışları

Konut Satışları

REMAX 7TEPE Arazi Geliştirme Direktörü Mert Başaran konut ve arazi piyasası ile ilgili yorumlarda bulundu. Başaran, "Faizlerin düşmesi ile ufak konutlarda dipten dönüş başladı" dedi...

Ertelenen konut talebi tekrar canlandı!

KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Elmas, "Ertelenen konut talebi konut kredisi faiz indirimi sonrası tekrar canlandı" dedi...

Konutta oyunun kuralları değişti!

DAP Yapı Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Çavuşoğlu, havalı satış ofislerinin ve yüksek bütçeli TV reklamlarının artık konut satışında yeterli olmadığını söylüyor. 

Konut satışları hala düşüşte!

Mart ayında ülkemizde 105 bin 46 adet konut satıldı.Buna göre mart ayında konut satışlarında yıllık bazda yüzde 5,3 gerileme yaşandı...

Satışların yüzde 61’i bitmemiş konut projelerinden yapıldı!

REIDIN-GYODER Yeni Konut Fiyat Endeksi Şubat 2019 sonuçları açıklandı.Rapora göre, satışların yüzde 39’u bitmiş, yüzde 61’i bitmemiş  konut projelerinden yapıldı...

Konut satışları üç ay sonra yükseldi!

TÜİK verilerine göre, mayıs ayında 119 bin 655 konut satıldı. Mayıs’taki artış, önceki üç aydaki düşüşün üzerine geldiği için bir toparlanmaya işaret ediyor…

Konutta faiz indi, satışlar artıya geçti!

Konut kredisinde faizlerin düşmesiyle satışlar arttı. Konut satışları mayısta  yüzde 2,7 artarak 119 bin 655'e yükseldi. 

Konut teşvikleri ekonomiyi kurtarmaya yeter mi?

Konut piyasasını hareketlendirmek için uygulamaya koyulan vergi indirimleri ve teşvik kampanyaları, sektörü sevindirdi. Ancak bu önlemlerin kötü giden ekonomide kayda değer bir etki yaratıp yaratmayacağı merak konusu.

İnşaatta yeni rekor beklentisi!

İnşaat sektörü bu yıl konut satışlarında yeni bir rekor bekliyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’de 10 yılda satışlar ikiye katlanırken Anadolu’da satışlar yüzde 450 arttı. Eldeki duruma baktığımızda, Anadolu rekorda bu sene başrolü üstlenecek.

Türkiye Gayrimenkul Pazarı 2015 1. Çeyrek raporu açıklandı!

DTZ, Türkiye'nin ekonomik gelişmeleri, ofis, perakende sektörü ve konut satın almak için gerekli hane halkı gelirini de içinde bulunduran “Gayrimenkul Haberleri 2015 1. Çeyrek” raporunu yayınladı.

Konut sektöründe satışlar ne durumda?

Tüketiciler konut kredisi faizlerinde gevşeme bekliyor. Peki, konut sektöründe satışlar ne durumda?

Konutta senetli satışlar arttı!

Faizlerdeki yükseliş konut satışlarında kredili konut satışlarını azalttı. Vatandaş ev hayalini daha çok firmalarla yaptığı senetli alışverişlerle gerçeğe dönüştürmeye başladı. 

Bitmiş konut almak temelden almaktan ucuz!

Akfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Akın konut sektörü hakkında değerlendirmeler yaptı. Akın, “Konutta artık hayalden değil gerçekten satış yapmak lazım” ifadelerini kullandı.

Konut sektöründe rekor beklentisi tazelendi!

Gül Proje Yönetim Kurulu Başkanı Ali Gül, Güral İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Nuri Güral ve Concept Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fuat Akın bugün açıklanan Temmuz ayı konut satış rakamları ile ilgili görüşlerini paylaştı.

Konut satışlarındaki rakam sevindirici!

Altın Emlak Genel Müdürü Mustafa Hakan Özelmacıklı, açıklanan Temmuz ayı konut satış rakamlarına ilişkin "Konut satışlarında rakamlar sevindirici" dedi.

ABD'de konut satışları tahminlerin altında!

ABD Ticaret Bakanlığı’nın bugün açıkladığı verilere göre, 1. el konut satışları önceki aya kıyasla yüzde 5,4 artarak 507 bine ulaştı. Rakamlar piyasa tahminlerinin altında...

Konut satışları Temmuz'da yüzde 13.5 arttı!

Türkiye genelinde konut satışları temmuzda bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13.5 artarak 96 bin 589 adet oldu.

Konut satışları son beş ayın en düşük seviyesinde!

Konut satışları Temmuz`da yüzde 13.5 artışla 96,589 adet oldu. Beş ayın en düşük satış adedi gerçekleşti. Yabancılara ise Temmuz'da 2,027 adet konut satıldı.

Doğu Marmara’da İkinci el konut satışları 26,5 arttı!

Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova’yı kapsayan Doğu Marmara’da yılın 7 aylık döneminde, günde 212 konut satıldı. verilere göre Doğu Marmara’da İkinci el konut satışları 26,5 artış gösterdi.

Temmuz'da konut satışları 6 ayın en düşük seviyesine indi!

Türkiye genelinde konut satışları 2015 Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13,5 oranında artarak 96 bin 589 oldu. Buna karşın, satışlar son 6 ayın en düşük seviyelerine indi.

Konut satışları Temmuz'da yüzde 13.5 arttı!

Türkiye genelinde konut satışları 2015 Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 13.5 oranında artarak 96 bin 589 oldu. Konut satışlarında, İstanbul 17 bin 182 konut satışı ile en yüksek paya sahip.

Konut satışları 2015'in üçüncü çeyreğinde azalacak!

Konut satışları geçen yıla kıyasla kıyasla istanbul'da yüzde 15, izmir'de yüzde 20, Ankara'da yüzde 22 artış oldu.

Konut satışları hız kesmiyor!

EVA Gayrimenkul Değerleme'nin her ay düzenli olarak gerçekleştirdiği sektör analizine göre konut satışları geçen yıla kıyasla İstanbul'da %15, İzmir'de %20, Ankara'da %22 artış gösteriyor.

İspanya'da konut satışları Haziran'da yüzde 17 arttı!

İspanya’da konut satışları Haziran'da geçen yıla göre yüzde 17 arttı. Demokrasinin başlangıcından bu yana en büyük ekonomik durgunluktan toparlanan İspanya, bu yükselişle 2014 yılının Mart ayından beri olan en büyük yükselişini kaydetti.

Konut satışları hız kesmiyor! Kim alıyor bu evleri?

2015’te de konut satışları açısından iyi bir dönem geçiriliyor. Hatta son üç yılın artış rekoru kırılmış durumda. Peki kim alıyor bu evleri? Piyasa nereye gidiyor?

Haziran'da ipotekli konut satışları yüzde 36,3 oldu!

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Türkiye genelinde konut satışları 2015 Haziran ayında 110 bin 657 oldu. Toplam konut satışları içinde ipotekli satışların payı yüzde 36,6 oldu.

İpotekli konut satışları Haziran'da yüzde 26,5 arttı!

TÜİK: Haziran'da konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19,1 oranında artarak 110.657 oldu.

Haziran'da konut satışları yüzde 19,1 arttı!

TÜİK: Haziran'da konut satışları bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 19,1 oranında artarak 110.657 oldu. 2014 yılı Haziran ayında 92.936 konut satılmıştı.

Konut Satışları

Konut Satışları Konut Satışları

16 Aralık 2019 da CNN Türk'te A dan Z ye programında Cem Seymen'in konu olan REMAX 7TEPE Arazi Geliştirme Direktörü Mert Başaran konut ve arazi piyasası ile ilgili yorumlarda bulundu.

Özellikle son dönemde faizlerin düşmesi ile beraber ufak metrekareli konutlarda dipten bir dönüş olduğunu fiyatlarda artışların başladığını belirtti.Buna ek olarak özellikle gelişmekte olan, devletin büyük projeler yaptığı bölgelerde faizlerin düşmesi ile arazi fiyatlarında da artışların başladığını faizlerin böyle kalmaya devam etmesi durumunda bu artışların kalıcı olabileceğini belirtti.

Daha önceki yıllarda da böyle krizler olduğunu 2000 lerde Beylikdüzü bölgesinde "evin aidatını öde ,kira ödemeden otur " dönemleri yaşandığını fakat bu dönemler geçtikten sonra fiyatların uçuşa geçtiğini belirtti.Bir müşterisinin 1999 depreminden sonra Avcılar'da 1000 liralara evler topladığını ona neden bu alımı yapıyorsun dediğinde...