Konut Sigortası

Konut Sigortası

Artık herkes Türkiye’nin deprem ülkesi olduğunu biliyor. Son zamanlarda ülkede yaşanan depremler de akıllara şu soruyu getiriyor; "Yaşam alanımız depreme dayanıklı mı? Sigorta yaptırmalı mıyım?"...

Yıllık 200 liraya konut sigortası yaptırabilirsiniz!

Evimizi korumak için konut sigortası mı yaptıralım yoksa alarm sistemi mi taktıralım? sorularına cevap arayanlar için  ortalama bir eve yıllık 150-200 TL gibi çok uygun fiyatlara konut sigortası yaptırılabiliyor...

Hırsız korkusuna terapili sigorta!

Son dönemde sigorta şirketleri arasındaki rekabetin artmasıyla klasik bir sigorta ürünü olan konut sigortasını daha cazip hale getirmek ve fark yaratmak için yeni bir hizmet mevcut ürüne dahil edildi...

Depreme karşı sigortalı konut oranının artması gerekiyor!

Türkiye Sigorta Birliği tarafından yapılan açıklamada, Zorunlu Deprem Sigortası'nın çok önemli olduğu ve yüzde 48,5 düzeyinde olan sigortalı konut oranının artması gerektiği belirtildi..

Türkiye'deki konutların yüzde 48,70'i sigortalı!

1999 Marmara Depremi'nin ardından Türkiye'deki 17 milyon 661 bin 690 konuttan yüzde 48,70'i Zorunlu Deprem Sigortası yaptırdı.

Konut sigortası yaptırırken dolandırılmayın!

TÜSAF Başkanı Büyükçelebi, konut sigortaları hakkında uyarıda bulundu. Büyükçelebi, "Vatandaşlarımıza yetkili olmayan acenteler dışında sigorta ürünü almasını tavsiye etmiyoruz." dedi.

Konut sigortası paketleri!

Anadolu Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Levent Sönmez konut sigortası paketleri hakkında bilgi verdi. 

Murat Kayacı: Türkiye'de iki konuttan biri sigortalı!

DASK Yönetim Kurulu Başkanı Kayacı: "Şu an 8 milyon sigortalı sayısına ulaştık. Ülkemizdeki yaklaşık her iki konuttan biri sigortalı." dedi.

İşte konut sigortasıyla ilgili tüm detaylar!

Konut sigortasıyla bütçenizi daha uygun hale getirmek mümkün. Sizler için konut poliçeleriyle ilgili tüm detaylar paylaşıldı. İşte hem ihtiyacınıza hem de cebinize uygun hale getirmek için birkaç tüyolar..

17 milyon 661 konuta sigorta yapılacak!

En büyük sıçramayı 2012'deki yasa değişikliğiyle yapan DASK'ta henüz istenilen aşamaya gelinmediği görüldü. Sigorta yapılması gereken konut sayısı 17 milyon 661 olarak belirlendi.

Bankalar su baskını zararlarından sorumlu!

Konut sigortasının sona erdiğini müşterisine bildirmeyen banka, su baskını olan evde ortaya çıkan zararın yarısını karşılamak zorunda kaldı.

Sigortalı konut sayısı 7,5 milyona ulaştı!

Binalarda depremin doğrudan ve dolaylı neden olduğu maddi zararların karşılanması amacıyla çıkarılan "Afet Sigortaları Kanunu" kapsamında sigortalı konut sayısı, Ekim 2016 itibarıyla 7,5 milyonu buldu.

Doğu'daki konutların neredeyse yüzde 90’ı sigortalı!

Yılbaşına kadar sigortalılık oranı yüzde 3’leri bile geçmeyen; başta Nusaybin olmak üzere Çukurca, Yüksekova, Şırnak, Sur’daki konutların neredeyse yüzde 90’ı sigortalanmış.

Anadolu'nun konut poliçesi kapsamında neler var?

Türkiye’de yılda 86 bin civarında hırsızlık yaşanıyor. Tatilde rahat etmenin formülü ise 440 lira civarındaki bir tutar ile konut sigortası yaptırıp hırsızın eve verdiği zararların bile karşılanmasını sağlamak.

Konut Finansmanı Sözleşmeleri Yönetmeliği büyük avantajlar sağlıyor!

28 Mayıs 2015 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Konut Finansmanı Sözleşmeleri Yönetmeliği, Mortgage kredisi kullanan vatandaşlara yeni hak ve büyük avantajlar sağlıyor.

Konut sigortası neden önemli?

Konut sigortası gün geçtikçe daha da önem kazanıyor. Özellikle iklim değişiklikleri insanları beklenmeyen risklerle karşılaştırabiliyor.

Konut sigortasında hangi hizmetlerden faydalanılabilir?

Konut sigortası bir konutta yaşanabilecek pek çok olumsuzluğun ardından meydana gelen hasarları gideriyor. Bu gerekçeyle konut sigortası, Türkiye'de sigorta türleri arasında en çok uygulanan sigorta türü oldu.

Süper Evim: Generali'den yeni konut sigortası! 

150 seneyi aşkım köklü geçmişiyle yatırımlarına devam eden Generali Sigorta, Süper Evim konut sigortasını hayata geçirdi.

Konut sigortasının karşıladığı ve karşılamadığı hasarlar!

Çoğu vatandaş yıllarca sigortaların gereksiz olduğunu düşündü. Birçok kişi evini sigortalatmadı. Ancak konut sigortası birçok zarar ve hasara karşı evinizi güvenceye alıyor. İşte konut sigortasıyla ilgili detaylar...

Konut sigortasında en çok merak edilen 5 soru!

Evlerde meydana gelebilecek hasarlar konut sigortasıyla güvenceye alınabiliyor. Konut sigortası ile ilgili birçok merak edilen detay bulunuyor. İşte en çok merak edilen 5 sorunun yanıtı...

Konut sahipleri dikkat! Bunları yapmayın!

Evlerde meydana gelebilecek hasarlar konut sigortasıyla güvenceye alınabiliyor. Peki konut sigortası hangi hasarları karşılamaz? İşte ayrıntılar...

Konut sigortasında hangi hasarlar karşılanır?

Çoğu kişi sigortayı yıllarca gereksiz gördü. Sigorta için ödenen paralara israf denildi. Oysa konut sigortası birçok hasara karşı evinizi güvence altına alır. Peki konut sigortası hangi zararları karşılar, hangi zararları karşılamaz?

Konut sigortasında hangi hasarlar güvenceye alınıyor?

Türkiye genelinde ortalama konut sigortası yaptırma oranı yüzde 25 olarak belirlendi. DASK yaptırmanın ortalama maliyeti 165 TL olurken, konut sigortasının ise 250-300 TL oldu. Peki konut sigortasında hangi hasarlar güvenceye alınıyor? İşte detaylar...

Ev sahipleri dikkat! Bu hasarlar karşılanmıyor!

Türkiye genelinde konutlardan yüzde 22'si konut sigortasına sahip. Peki konut sigortasının karşıladığı ve karşılamadığı hasarlar neler? İşte ayrıntılar...

Bereket Tekafül'den online tekafül konut sigortası!

Bereket Tekafül yenilikçi ve dinamik yapısıyla sektörde kendini farklılaştıracak ve öne çıkaracak uygulamalarla dikkat çekiyor.

Konut sigortası 7 soruda tüm detaylarıyla!

Konut satışlarının artmasıyla birlikte konut sigortasına olan talep de yükseldi. Konut sigortası yaptıracak vatandaşlar detayları araştırıyor. Peki konut sigortası hangi hasarları karşılıyor? İşte konut sigortası 7 soruda tüm detaylarıyla...

2021'de konut sigortasına talep artacak!

Pandemi ve depremlerle geçen 2020 yılının ardından konut sigortasına talebin artacağı ön görülüyor.

Kovid-19'la konut sigortası ön plana çıkacak!

Allianz Türkiye İcra Kurulu Başkanı Tolga Gürkan yaptığı açıklamada, "Mart ayından bu yana olduğu gibi bundan sonraki süreçte de evlerde daha fazla zaman geçireceğimiz için konut sigortaları öne çıkacak" dedi.

Konut Sigortası Haberi

Konut Sigortası

MAPFRE Sigorta Konut Sigortaları Danışman Direktörü Müge Büyükkarakaş, depremden sonra üzücü bir olay yaşanmaması için konutlar için özel olarak geliştirdikleri Çağdaş Güvence Sigortası ile Zorunlu Deprem Sigortası’nın birlikte yaptırılması gerekli olduğuna dikkat çekti.

Türkiye’nin bir deprem ülkesi olduğu bilincine ulaşılmasına rağmen, Türkiye’de Nüfus ve Vatandaşlık işleri Genel Müdürlüğünün resmi verilerine göre, 16 milyon civarında konutun yaklaşık yüzde 52’lik kısmına ait zorunlu deprem sigortası (ZDS) bulunuyor. Zorunlu Deprem sigortası yaptırması gereken daha 7 milyon civarında konut var. Aslında depremler akıllara şu soruyu getiriyor. Yaşam alanımız depreme dayanıklı mı? Sigorta yaptırmalı mıyım? Bu sorunun cevabı ise MAPFRE Sigorta Konut Sigortaları Danışman Direktörü Müge Büyükkarakaş’a göre “Evet”. 

Günlük 1 TL’den başlayan fiyatlarla konut sigortası

MAPFRE Sigorta’nın konutlara özel tasarladığı Konutlar İçin Çağdaş Güvence Sigortası’nın hırsızlık,...