Konutder

Konutder

Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas TÜİK büyüme rakamlarıyla ilgili olarak “Bu Türkiye’nin başarısı. 20013’ten bu yana en büyük büyüme rakamına ulaştık." dedi.

Gayrimenkulde güç birliği!

Gayrimenkul sektörü temsilcileri güç birliğine gidiyor. Bundan sonra gayrimenkulde yaşanan sorunların tespiti, çözüm önerileri artık hep birlikte masaya yatırılacak...

KONUTDER konut üretiminin sürdürülebilirliği için çalışacak!

Türkiye ekonomisine yılda yaklaşık 5 milyar dolarlık katma değer sağlayan KONUTDER, sektörün sesi olmayı sürdürüyor. KONUTDER, bayrak değişiminin ardından yeni yol haritasıyla sektördeki sorunları çözmeyi hedefliyor.

Bürokrasinin hantallığı gayrimenkulde bedel ödetiyor!

KONUTDER Başkan Yardımcısı Altan Elma, “Damga vergisi boğazımız sıkan önemli bir konu. Bir iş yapılıyor, aynı iş için defalarca aynı vergi ödeniyor. Bürokrasinin hantallığı maalesef bedel ödettiriyor" dedi.

KONUTDER açıldı!

Olağanüstü hal (OHAL) kapsamında çıkarılan 677 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname (KHK), Resmi Gazete'nin bugünkü (22 Kasım 2016) sayısında yayımlandı. Bu kapsamda Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) de faaliyetlerine devam edecek.

KONUTDER kapatıldı!

Fetullahçı Terör Örgütü’yle (FETÖ) ilişkili olduğu gerekçesiyle yüzlerce dernek, sendika, vakıf, yurt ve okulun kapısına kilit vuruldu. Dün Resmi Gazete’de tam liste açıklanan ve kapatılmasına karar verilen kurumlar arasında Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) de yer alıyor.

Kentsel dönüşümde öncelik eski binalar olmalı!

(KONUTDER) Başkanı Ömer Faruk Çelik ve DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, kentsel dönüşümün son 5-6 aydır çok hızlandığını bunda Bakanı Fatma Güldemet Sarı’nın önemli ‘icraat’ etkisi olduğunu söyledi.

Ziya Yılmaz: Kentsel dönüşümde bir sıralama yapılmıyor!

DAP Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, kentsel dönüşüm uygulamalarında yöneticilere düşen görevleri vurgulayarak bu konunun çok önemli olduğunu ve hassasiyet getirmesi gerektiği üzerinde durdu..

Ömer Faruk Çelik: İnşaat sektörü bankacılık yapmaya başladı!

Kredi faizlerindeki artış nedeniyle senetli ev satışlarının arttığını söyleyen Faruk Çelik, “Sektör bankacılık yapmaya başladı. Tüm riski inşaat sektörü üstleniyor. Bankacılık sektörü bireysel konut alıcısının riskini alarak, inşaatçıyı korumalı dedi.

KONUTDER'den Fatma Güldemet Sarı'ya davet!

Posta Gazetesi köşe yazarı olan Bülent Yoldaş bugünkü yazısında Hükümetin Eylem Planı'nda gayrimenkul sektörüne ilişkin planları ve kentsel dönüşüm uygulamalarını anlattı. İşte o yazı...

İnşaat sektörü İran'a odaklandı!

İran'a karşı uygulanan yaptırımların kalkması Türk gayrimenkul sektörünü de heyecanlandırdı. İran pazarını radarlarına aldıklarını belirten sektör temsilcileri 'Know - How'ımızı bu yeni pazarda kullanabiliriz" diyor...

Yabancı gayrimenkul yatırımcısı seçimden sonra harekete geçti!

KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik: "7 Haziran seçimleri sonrası oluşan tablonun ortaya koyduğu belirsizlik nedeniyle beklemeye geçen yabancı yatırımcı 1 Kasım'dan sonra alıma geçti" şeklinde konuştu.

Faiz düşerse inşaatta çıta yükselir!

1 Kasım sonrasında tek basına iktidarın çıkmasıyla faizler 1.20'ler seviyesine kadar geriledi. Faizlerdeki düşüşe paralel olarak sektördeki hareketliliğin devam etmesi bekleniyor. İşte piyasanın nabzı...

Konutta açık 2 ayda kapanır!

1 Kasım seçimleri sonrası siyasi belirsizliğin sona erdiğine dikkat çeken inşaat sektörü temsilcilerine göre konut satışındaki açık yılın son 2 ayında kapanacak. İşte seçim değerlendirmeleri...

Ömer Faruk Çelik: 10 milyar dolarlık döviz girdisi hedefliyoruz!

KONUTDER Başkanı Ömer Faruk Çelik, 2016'da 10 milyar dolarlık bir döviz girdisi hedeflediklerini söyledi.

Altan Elmas yeniden KONUTDER başkanı seçildi!

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nde (KONUTDER) 2 yıldır başkanlık görevini sürdüren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Z. Altan Elmas, KONUTDER Olağan Genel Kurulu’nda oy birliğiyle ikinci kez KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.

GYODER İNDER KONUTDER 20 indirim kampanyası!

GYODER İNDER KONUTDER, konutta 20 indirim kampanyası başlattı. Konutta yüzde 20 indirim kampanyasına katılan 41 firma katıldı..

Yeni bir imar barışına ihtiyaç olmayacak düzenleme lazım!

İNDER Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım, KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, GYODER Yönetim Kurulu Başkanı Feyzullah Yetgin imar barışını yorumladı.

Konut alanlar hep kazandı!

Konutder Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, gayrimenkul sektörünün önünde kısmi durgunluğun biteceği ve yukarı ivmeleneceği bir dönem olduğunu söyledi.

Vatandaşlar konut almaktan vazgeçmiyor!

Konut satış istatistiklerini değerlendiren KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı Elmas, "Vatandaşlarımız konut almaktan vazgeçmiyor" dedi. 

Gayrimenkul sektörü erken seçim için ne diyor?

KONUTDER Başkanı Elmas, GYODER Başkanı Yetgin ve TMB Başkanı Yenigün erken seçimle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Peki gayrimenkul sektörü erken seçim için ne diyor?

Altan Elmas'tan erken seçim yorumu!

KONUTDER Başkanı Altan Elmas, erken seçim kararını değerlendirdi. Elmas, "Belirsizliği ortan kaldıracağı için erken seçim son derece yerinde bir karar. Ülkemize, milletimize hayırlı olacağına inanıyoruz" dedi.

Konut talebi devam ediyor!

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (Konutder) Başkanı Altan Elmas, Türk insanının geleneksel konut talebinin güçlü bir şekilde devam ettiğini söylüyor..

Yabancıya konut satışında rekor bekleniyor!

Konutder Başkanı Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, 2018 yılı Şubat ayına ait konut satış verilerini değerlendirdi. 

Konut alanlar hep kazandı!

KONUTDER Başkanı ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Elmas, "Konut sektörü cazibesini kaybetmez. Konut alanlar hep kazandı. İstanbul’a yapılan hiçbir yatırım boşa gitmez" dedi. 

Gayrimenkulde fırsatlar Anadolu'da!

İstanbul Ticaret Odası Başkan Yardımcısı, İnşaat ve Gayrimenkul İhtisas Komitesi Başkanı Murat Kalsın, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin ve KONUTDER Başkanı Altan Elmas Anadolu'daki gayrimenkul yatırımlarına dikkat çekti. 

İnşaat sektörü 2017'yi yüzde 5,1 büyüme ile kapattı!

Konutder Başkanı Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, 1 milyon 400 bin satış hedefini tutturmuş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti..

Türkiye konut piyasasında rekabet çok üst düzeyde!

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Yönetim Kurulu Üyesi – Nef İcra Kurulu Başkanı Erden Timur, "Türkiye konut piyasasında rekabet çok üst düzeyde." dedi.

Konutder

Konutder Konutder

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) Başkanı, Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) büyüme rakamlarıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Başkan Elmas, "Birinci çeyrekte 5.4, ikinci çeyrekte 9.4, üçüncü çeyrekte 11.3 ve dördüncü çeyrekte 7.3 büyüme sağladık. 2017 yılının tamamına baktığımızda ise 7.4 lük bir ortalama büyüme var. Sektörel kırılıma baktığımızda ise hizmet sektörü 10.7, İnşaat 8.9, Sanayi 9.2 ve Tarım 4.7 lik bir büyüme gösterdi. Dünya ekonomisinin % 85’ini oluşturan G20 ülkeleri arasında bu rakamlar bize liderliği getirdi. OECD ülkeleri arasında da en fazla büyüyen ikinci ülke olmayı başardık. İnşaat sektörü en büyük büyümeyi gösteren 2. Sektör oldu. Son 3 – 4 yıldır hiç küçülmeyen sektör konumundayız. Yeni rakamlarda sanayi sektörümüzün de inşaat sektörümüzle...