kredi faiz oranları

kredi faiz oranları

Kredi ve mevduat faizlerindeki yükseliş devam ediyor. Haziran ayı itibarıyla faizler 9.5 yılın zirvesini gördü...

Düşen kredi faiz oranları konut satışlarına olumlu yansıdı!

Konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0.80'e inmesi konut satışlarını rekora taşıdı. Mart ayında geçen yıla göre yüzde 85.2 artarak 45 bin 315 ile 20 ayın zirvesine çıktı.

İnşaatçılar düşük faiz istiyor!

Piyasaların gözü kulağı faiz kararında. Yarın Merkez Bankası faizi indirip indirmediğini açıklayacak. Sektör temsilcileri nefesini tutmuş kritik kararı bekliyor. Ortak görüş: Olası bir faiz indirimi yatırımların önünü açar, istihdamı artırır.

Kredi faizlerine rağmen konut satışları arttı!

Türkiye'de konut kredisi faiz oranlarıındaki artışa rağmen, konut satışları geçen 11 ay içerisinde 2014 yılına göre yüzde 10 oranında artış gösterdi. 2014'ün 11 ayında 684 bin adet konut el değiştirdi.

Cevdet Yılmaz: Faizlerin düşmesi hepimizin ortak arzusu!

Kalkınma Bakanı Yılmaz, " Faizlerin düşmesi elbette hepimizin ortak arzusu. Yatırımların daha fazla canlanması, yatırım kredi maliyetlerinin düşmesi bütün ekonomi için son derece önemli " dedi.

Galip Tözge: Konut kredisi faizleri düşecek!

Akbank Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge ile konut kredisi faiz oranlarının seyrini Bugün'le konuştu. Faizlerin kısa dönemde yüzde 1'in altında kalacağını söyledi.

Dönüşümün Yeşiline faizsiz kredi!

Dönüşümün Yeşiline faizsiz kredi avantajı sunuluyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilen yenileme çalışmalarında "çevreci bina" şartlarını yerine getirenlere, faizsiz kredi desteği vermeyi planlıyor.

Dönüşümün yeşiline faizsiz kredi!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, kentsel dönüşüm kapsamında gerçekleştirilen yenileme çalışmalarında "çevreci bina" şartlarını yerine getirenlere, faizsiz kredi desteği vermeyi planlıyor.

Konut kredisi faizleri ne durumda?

10 yıllık faiz oranları Yapı Kredi ve DD Mortgage'da yüzde 0,91'den başlıyor. Kuveyt Türk ise yüzde 0,93 ile ikinci sırada yer alıyor.Konut kredisi faizleri ne durumda?

Konut kredisi faiz oranları güncellendi!

Kredi Pazarı verilerine göre konut kredisi faiz oranları güncellendi. Yapı Kredi ile DD Mortgage yüzde 0,91 faiz oranı ile listede ilk sırada yer alıyor.

Konut kredisi faiz oranlarında son durum!

Kredi Pazarı verilerine göre konut kredisi faiz oranları güncellendi. Yapı Kredi bankasının konut kredisi faiz oranı yüzde 0,91 ile ilk sırada yer alıyor. İşte konut kredisi faiz oranlarında son durum...

Faiz indirimleri inşaata yaradı!

ALB Menkul Değerler Araştırma Müdürü Karabulut, "TCMB'nin mayıs ayından başlayarak faizlerde 175 baz puan indirim yapması konut talebinde ağustos ve eylül aylarında tekrardan güçlü bir talebe neden oldu" dedi

Konut kredisi faizleri ne seviyede?

İnşaat sektörü kredi faiz oranlarının yüzde 1’in altına düşmesiyle birlikte, sezona hızlı bir giriş yaptı. Şirketler kampanyalarını peş peşe sıralamaya başlarken, talep de aynı oranda yükseldi.

Faizler son bir ayın en düşük seviyesine geriledi!

Ata Portföy Fon Yönetim Direktörü Tözge: "Önümüzdeki aylarda 2015 için OVP'deki enflasyon hedefine ulaşma konusunda güven oluşursa gösterge tahvilin bileşik faizinin yüzde 9'un altına doğru hareket ettiğini görebiliriz" dedi.

Konut kredisi faiz oranları güncellendi! Son durum ne?

Konut kredisi faiz oranları güncellendi. Kredi Pazarı'ndan aldığımız bilgiye göre 10 yıllık faiz oranlarında yapılan yeni güncellemeye göre Yapı Kredi yüzde 0,91 ile ilk sırada yer alıyor.

Konut kredisi faiz oranları Temmuz'da ne kadar oldu?

Kamu bankaları 4 yeni kredi paketini hayata geçirdi. Paket içerisinde şüphesiz en çok ön plana çıkan, 12 ay erteleme fırsatı da sağlayan konut kredisi faiz oranları oldu.

Bankaların konut kredisi faiz oranları ne oldu Haziran 2020?

Geçtiğimiz günlerde açıklanan kredi destek paketi ile birlikte bankaların konut kredi faiz oranları ve başvuru koşulları konut alacak vatandaşlar tarafından merak edilmeye başlandı. Peki bankaların konut kredisi faizlerinde son durum ne? İşte detaylar...

Ev alacaklar dikkat! Konut kredisi faiz oranları düşecek mi? 

Kredi faiz oranlarında yapılan güncel indirimler, ev alacak vatandaşlar tarafından en çok araştırılan konular arasında yer aldı. Peki konut kredisi faiz oranları düşecek mi? 

Konut kredisi faiz oranları düşüyor mu?

Son zamanlara özel bankalar kredi faiz oranlarını düşürmeye devam ediyor. Peki konut kredisi faiz oranları da düşüyor mu? İşte kredi faizlerinde son durum...

Mayıs 2020 konut kredisi faiz oranları!

Kredi çekerek ev ve araba almayı planlayan vatandaşlar da bu duyuruları yakından takip ediyor, güncel faiz oranlarını araştırıyor. Peki Mayıs ayının ilk haftasında konut kredisi faizleri ne kadar oldu? İşte bankaların konut kredisi faiz oranları...

Konut kredilerinde güncel faiz oranları kaç oldu? 

Banka kredi faiz oranlarında yeni bir indirim kararı geçtiğimiz hafta Yapı Kredi tarafından açıklandı. Peki konut kredilerinde güncel faiz oranları kaç oldu? 

Güncel konut kredisi faiz oranları ne kadar?

Bankaların konut kredisi faiz oranları ile ilgili gerçekleştirdikleri açıklamalar, ev almak isteyen vatandaşlar tarafından yakından inceleniyor. Konu ile ilgili son açıklama Yapı Kredi’den geldi. İşte Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Yapı Kredi konut kredisi faiz oranları...

Kredi kartı faiz oranları düşürüldü!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından Türk lirası ve yabancı para cinsinden kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi ve gecikme faiz oranları düşürüldü.

Konut kredisi faiz oranları düşecek mi Mart 2020?

Merkez Bankası'nın faiz indirim kararı sonrasında gözler bankaların kredi faiz oranlarında indirime gidip gitmeyeceğinde. Peki konut kredisi faiz oranları düşecek mi? 

Konut kredisi faiz oranları artıyor mu?

Ev almak isteyen vatandaşların kredi faiz oranları araştırmaları Mart ayına girilmesiyle beraber arttı. Vatandaşlar hem doğan yeni ihtiyaçlarını gidermek hem de ev - otomobil gibi hayallerini gerçekleştirmek için bankaların faiz oranlarını merak ediyor. Peki konut kredisi faiz oranları artıyor mu?

Konut kredisi faiz oranları Mart 2020!

Kredi faiz oranlarında hareketlilik devam ediyor. Merkez Bankası'nın politika faizindeki indirimleriyle tekrar hareketlenen süreç, bankaların konut kredisi faiz oranlarında indirimler yapmasını sağladı. Peki konut kredisi faiz oranları mart 2020'de ne kadar oldu? İşte merak edilen sorunun cevabı...

Konut kredi faiz oranlarında son durum ne?

Ev almak isteyen vatandaşlar internet üzerinden 'kredi faiz oranları ne kadar?' 'kredi faizleri düştü mü?' gibi soruların yanıtlarını arıyor. Peki konut kredi faizlerinde son durum ne oldu?

Mevduata uygulanacak faiz oranları serbestçe belirlenecek!

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nca (TCMB) mevduat ve kredi faiz oranları ile katılma hesapları kar ve zarara katılma oranlarına ilişkin esas ve şartları belirlemek amacı ile yeni bir tebliğ yayımlandı.

kredi faiz oranları

kredi faiz oranları kredi faiz oranları

Anadolu Ajansı muhabiri Merkez Bankası'nın verilerini derledi. Verilere göre, kredi ve mevduat faizlerinde son iki yıldan bu yana yükseliş trendi devam ediyor. Merkez Bankası'nın mayıs ve haziran ayındaki faiz artışları da kredi ve mevduat faizlerine yansıdı.

2017'nin sonunda yüzde 19.5 düzeyinde bulunan ortalama ihtiyaç kredi faiz oranı Haziran'da yaklaşık 470 baz puanlık artışla yüzde 24.26'ya ulaştı. İhtiyaç kredi faiz oranı ise Ocak 2009'dan bu yana gördüğü en yüksek seviyesine çıktı.  Ticari kredi faiz oranı da bu dönemde yaklaşık 510 baz puanlık artışla yüzde 17.65'ten yüzde 22.74'e...