kredi faizleri

kredi faizleri

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Gerek kurda gerek ülkenin CDS primlerinde, gerekse kredi faizlerinde Türkiye, Eylül ayından çok ama çok daha iyi bir noktada. Yeterli değil, daha da iyi bir noktaya taşıyacağız" dedi...

Bankalar, faizler yükseldiği zaman çok para kazanmaz!

TBB'nin 61. Genel Kurul Toplantısı'nda konışma yapan TBB Yönetim Kurulu Başkanı Aydın, bankaların, faizler yükseldiği zaman çok para kazanan işletmeler olmadığını belirtti...

Kredi faizlerinin yükselmesi sağlıklı bir eğilimdir!

BDDK Başkanı Akben, "Mevduat faizleri ve buna bağlı olarak kredi faizlerinin yükselmesi orta ve uzun vadede ne finansal tüketiciler ne de sektör için sağlıklı bir eğilimdir" dedi. 

Kredi faizleri 9 yılın zirvesinde!

Kredi ve mevduat faizlerinde 2018'de de artış devam ediyor. Şubat ayı itibarıyla faizler 9 yılın en yüksek seviyesini gördü.

Kredi çeken milyonlarca vatandaşa faiz müjdesi!

Türkiye'deki 12 dev bankadan 2007-2011 yılları arasında kredi çeken, mevduat yatıran, kredi kartı faizi ödeyen vatandaşlara müjde geldi. Bu tarihler arasında faiz zararına uğrayan vatandaşlar tazminat davası açabilecek.

Ön ödemeli konut satışı sektörü rahatlatır!

Yeni KHK’lerle önemli ekonomik kararlar alındı. Bankaların kredi verirken çekingen davranmasına neden olan zimmet maddesi esnettilecek. Devlete döviz borcu olanlar için kur sabittendi. Varlık Fonu kaynakları genişletildi...

Zafer Kurtul: Biz de faizin düşük olmasını istiyoruz!

Sabancı Holding CEO’su Zafer Kurtul, TL kredilerinde faiz oranlarının ucuz olmadığını belirterek, “Belirleyici olan bankaların fonlaması ve TL mevduata ne faiz verildiği” dedi

İnşaat ve otomotiv sektörü ülke ekonomisini hareketlendirecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın inşaat sektörünü canlandırma amacıyla yaptığı çağrı üzerine bankalar birbiri ardına konut kredisi faizlerini aşağı çekerken, taşıt kredisi faizlerinde de indirim talepleri geliyor.

İnşaat sektörü temsilcileri TCMB'nin faiz kararını değerlendirdi!

Gayrimenkul sektörü temsilcileri TCMB'nin faiz kararını değerlendirdi. CFR Yapı Yönetim Kurulu Başkanı İnan: "Yeni yatırımlar için faiz oranlarının düşük olması gerekiyor" dedi.

Kredi faizleri nasıl düşer?

Merkez Bankası merakla beklenen faiz kararını açıkladı ve bankalara borç verirken uygulayacağı faizi 50 baz puan indirdi. Bu indirim ne anlama geliyor? Bankaların kredi faizlerine nasıl yansır? Bu sorulara cevap bulalım.

Konut kredisi faizleri yüzde 1’in altına düşecek!

Merkez Bankası’nın yarın yapacağı toplantıda faiz indirme olasılığı güçlenirken, bankacılar 2-3 ay içerisinde konut kredisi faizlerinin yüzde 1’in altına ineceğini öngörüyor.

Ali Dumankaya: Bu yıl konut kredi faizleri düşmez!

DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Ali Dumankaya, Sultanbeyli'deki Fatih Caddesi'nin İstanbul'un en değerli noktalarından biri haline geldiğini söyledi. Dumankaya, ''Ev almak için faizlerin düşmesi beklenmemeli'' dedi.

Necip Nasır: Yatırımın önü açıldı!

Seçim sonrası piyasalardaki olumlu havanın, inşaat sektörünü de olumlu yansıdığını belirten MÜFED Başkanı Necip Nasır, "Maliyet ve kredi faizleri düştü, yatırımın önü açıldı" dedi.

Yeni gayrimenkul yatırımlarının önü açılacak!

Seçim sürecinden sonra piyasalarda yaşanan olumlu havanın, inşaat sektörünü de olumlu etkilediğini belirten MÜFED Başkanı İnşaat Mühendisi Necip Nasır, "Kredi faizlerinin düşmesiyle birlikte, yeni yatırımların da önü açılacak" dedi.

Faiz yükseldi, krediyle konut almak zorlaştı!

Yılbaşında yüzde 0,82 olan konut kredi faiz oranı, 1,25'leri aştı. Uzmanlar, yüzde 46'lık bu artış sebebiyle, konut alıcısının bekle-gör politikası izlemeye başladığını belirtiyor.

Konut kredisi faizleri hareketlendi!

Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faizlerini araştırıyor. Merkez Bankası'nın 100 puanlık faiz indiriminin ardından kredi faiz oranlarından da indirim haberleri gelmeye başladı. Peki kredi faizleri ne oldu?

Konut kredisi faizleri son 1 yılda ne oldu?

Salgının ilk günlerinde dip yapan kredi faizleri son 19 ayın en yüksek seviyesini gördü. Tüm kalemler arasında en yavaş artış konut kredilerinde yaşandı. Peki konut kredisi faizleri son 1 yılda ne oldu? Düşük faizli krediler geri gelecek mi? İşte merak edilenler...

Kredi faizleri yüksekken konut almak doğru mu?

Konut sektöründe, kredi faiz oranları düştüğünde fiyatlar artar; faiz oranları arttığında ise fiyatlardaki artış durur. Peki faizler satışları ve alıcıları nasıl etkiliyor?

Konut kredisi faizleri yüzde 18.61!

8 Ocak haftasında TL bazlı konut kredi faizleri değişmeyerek yüzde 18,61’de kaldı.

Kredi çekecekler dikkat! En uygun konut kredisi faizi hangi bankada?

Ev alacak vatandaşlar konut kredisi faizlerini araştırıyor. Peki bankaların güncel kredi faizleri ne oldu? İşte banka banka konut kredisi faiz oranları...

Konut kredisi faizleri 2 Ağustos 2019'dan beri en yüksek seviyesinde!

Türk Lirası mevduat faizi ve ihtiyaç kredisi faiz oranlarında yükseliş devam ediyor. İhtiyaç kredisi yıllık faizleri yüzde 22,85'e ulaştı. TL bazlı konut kredi faizleri 39 baz puan artış göstererek yüzde 17,88 oldu ve konut kredisi faizleri 2 Ağustos 2019’dan beri olan en yüksek seviyesini gördü.

Konut kredisi faizleri yüzde 17.49 oldu!

4 Aralık haftasında tüketici kredilerinin 279.7 milyar lirası konut oldu. Yine aynı haftada TL bazlı konut kredi faizleri 139 baz puan arttı ve yüzde 17.49 olarak gerçekleşti.

Ev alacaklar dikkat! Kredi faizleri rekora koşuyor!

Konut sahibi olmak isteyen vatandaşların konut kredisi faiz oranı araştırmaları devam ediyor. Peki, güncel konut kredisi faizleri ne oldu? İşte detaylar...

Konut kredisi faizleri tırmanışta!

Mayıs-haziran aylarında dip yapan mevduat ve kredi faizleri her geçen gün yükseliyor. Konut kredisi faiz oranları da her gün artıyor.

Konut kredi faizleri yükselmeye başladı! Konut fiyatları düşer mi?

Reagroups Gayrimenkul Pazarlama Yönetim Kurulu Üyesi ve Satış Çözümleri kurucusu Soner Keleş, “Konut kredi faizleri yükselmeye başladı! Konut fiyatları düşer mi?” konulu yazısını kaleme aldı.

Konut kredi faizleri 13.31 seviyesine yükseldi!

Konut kredi faizi, 28 Ağustos haftasında 13.31 seviyesine gelerek yükselişini sürdürdü. Sektör temsilcileri düşük faiz dönemindeki canlanmanın bu faiz yükselişleri nedeniyle frenleneceğini belirtiyorlar.

Konut kredisi faizleri yeniden düşürülmeli!

Kamu bankaları Haziran ayı başında konut kredisi faiz oranlarını tarihin en düşük seviyesine çekmişti. Son günlerde ise artan döviz kurları kredi faiz oranlarının tekrar yükselmesine sebep oldu. Kredi faizleri düşürülürse gayrimenkul sektörü yeniden canlanacak...

Konut kredisi faizleri yükselecek mi?

Konut kredisi faiz oranlarındaki indirim fiyatlarda artış yaşanmasına sebep oldu. Peki konut fiyatlarındaki artış devam edecek mi? Fiyatlar ne olacak? Kredi faizleri yükselecek mi?

kredi faizleri Haberi

kredi faizleri

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Bursa Ticaret ve Sanayi Odasında (BTSO) düzenlenen "Adım Adım Ekonomi" programında konuşma yaptı.

"Çok ama çok daha iyi bir noktada"

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Ekonomiyi gün gün, sektör sektör takip ettiğini dile getiren Albayrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şunun da çok net bir şekilde altını çizmek istiyorum; Türkiye, bugün ağustos ve eylül ayından çok daha iyi, güçlü, pozitif noktada. Gerek kurda, gerek ülkenin CDS primlerinde, gerekse kredi faizlerinde Türkiye, eylül ayından çok ama çok daha iyi bir noktada. Yeterli değil, daha da iyi bir noktaya taşıyacağız. Eylül ayından bu yana sağladığımız tüm bu gelişmeler, fiyatlama davranışlarına pozitif bir şekilde yansımaya başladı, daha da yansıyacak. Onun için burada reel sektörümüze de iş düşüyor. Birkaç aylık bu...