30 / 06 / 2022

KUDEB

KUDEB

Beyoğlu Belediyesi Koruma Uygulama Denetim Bürosu (KUDEB) kurarak bir ilke imza atıyor

Beyşehir hükümet konağı restore edildi!

Konya Büyükşehir Belediyesi KUDEB, restorasyon çalışmalarına yönelik ilk uygulama işine Beyşehir'de yok olmaya yüz tutmuş Eski Hükümet Konağı'nın restorasyonu ile başladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarihi yapılara sahip çıkıyor!

Denizli Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde kurduğu Koruma Uygulama Denetim Bürosu (KUDEB) ile yok olmaya yüz tutan tarihi varlıklara ve yapılara sahip çıkıyor.

Ahşap yapılarda koruma-onarım sempozyumu sergisi 5.5 ay sürecek!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Koruma Uygulama Ve Denetim Müdürlüğü (KUDEB) meslek yüksek okulları mezunlarına 'Ahşap Yapılarda Koruma ve Onarım' isimli uygulamalı eğitim programı düzenliyor

Kadı kalesi restore ediliyor!

Muğla'nın Bodrum ilçesine bağlı Turgutreis beldesindeki Kadı Kalesi, restore edilmek üzere il özel idaresi'ne tahsisi yapıldı

Adana kültür ve sanat merkezi olarak anılacak!

Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Adana’nın kültür ve sanat merkezi olması, tarihi kimliğinin ortaya çıkması konusundaki çalışmaların güçleneceğini belirtti

Denizli Çivril'deki Mavi Konak ayağa kalkıyor!

Denizli'nin Çivril ilçesindeki Mavi Konak’ta restorasyon çalışması başlatan Denizli Büyükşehir Belediyesi Koruma Uygulama Denetim Bürosu (KUDEB), tarihi bir değeri daha ayağa kaldıracak.

Denizli Tarakçı Evi restore edildi!

Yatırımlarına son sürat devam eden Denizli Büyükşehir Belediyesi Koruma Uygulama Denetim Bürosu (KUDEB), yok olmaya yüz tutan Buldan ilçesindeki Tarakçı Evi’ni de restore ederek tarihi bir değeri daha ayağa kaldırdı.

İBB ahşap yapılar için restorasyon eğitimi veriyor!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Varlıkları Daire Başkanlığı Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü (KUDEB) mimar ve mühendislere yönelik olarak, "Geleneksel Ahşap Yapılarda Restorasyon Uygulamaları Atölye Çalışması"nın 10’uncusunu düzenliyor.  

Düzce Belediyesi, Koruma Uygulama Denetim Bürosu kuruyor!

Düzce Belediye bünyesi içinde İmar ve Şehircilik müdürlüğüne bağlı olarak görevlendirilecek, kısa adı KUDEB olan Koruma, Uygulama Denetim Bürosu kurulacak.

Kapalıçarşı tehlikede mi?

Kültür Varlıkları Koruma Kurulu’nun Tarihi Yarımada’da tescilsiz parsellerde yetkisini Fatih Belediyesi Koruma Uygulama Denetim Müdürlüğü’ne (KUDEB) devretmesi, gündeme oturdu.

KUDEB’den türbelere restorasyon çalışması!

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi KUDEB Daire Başkanlığı Araban ilçesindeki Sa’d Bin Ebi Vakkas Hz. Türbesinde restorasyon ve çevre düzenlemesi başlattı.

Beşiktaş'taki 23 tarihi çeşme restore edilerek hizmete açıldı!

Beşiktaş Belediyesi tarafından restore edilen 23 çeşme hizmete açıldı. Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, KUDEB ve Plan Proje Birimi uzman mimarlarının çalışmaları sonucunda ilçedeki tarihi çeşmelerin yenilendiğini söyledi.

Beşiktaş'taki tarihi çeşmeler restore ediliyor!

Beşiktaş Belediyesi bünyesinde kurulan “Koruma Uygulama Denetleme Bürosu(KUDEB)” ve Plan Proje Birimi uzman mimarlarının, inceleme çalışmaları sonucunda belirlenen tarihi çeşmeler özgürlüklerine kavuşuyor.

Malatya Büyükşehir gündeminde doğal sit alanları var!

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından kültür ve tabiat varlıkları ile ilgili olarak kurulan ‘Koruma Uygulama ve Denetim Bürosu’ (KUDEB), çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Beyşehir hükümet konağı restore edildi!

Konya Büyükşehir Belediyesi KUDEB, restorasyon çalışmalarına yönelik ilk uygulama işine Beyşehir'de yok olmaya yüz tutmuş Eski Hükümet Konağı'nın restorasyonu ile başladı.

Denizli Büyükşehir Belediyesi tarihi yapılara sahip çıkıyor!

Denizli Büyükşehir Belediyesi, bünyesinde kurduğu Koruma Uygulama Denetim Bürosu (KUDEB) ile yok olmaya yüz tutan tarihi varlıklara ve yapılara sahip çıkıyor.

Erzurum'daki tarihi yapılar restore ediliyor!

Erzurum Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı’na bağlı Koruma Uygulama ve Denetim Şube Müdürlüğü (KUDEB) ekipleri, Erzurum Dere Mahallesi’nde bulunan Cephaneliği koruma altına aldı.

Onarım uygunluk belgesi nedir?

Onarım ön izin belgesi; Tadilat ve tamiratların içeriğini belirten, uygulamadan önce KUDEB tarafından verilecek belgeye deniyor. Peki, onarım uygunluk belgesi nedir? Onarım uygunluk belgesi, nereden alınır?

KUDEB Haberi

KUDEB

Kuruluşunun 150. yıldönümünü kutlayan Beyoğlu Belediyesi, tarihi doku ve  kent tarihi açısından önem taşıyan binlerce  binanın korunmasını, bakımını, onarımını kolaylaştıran KUDEB'i (Koruma Uygulama Denetim Bürosu) Türkiye'de ilk kuran ilçe belediyesi oldu. Beyoğlu Belediyesi'nin başlattığı yenileme çalışmaları ve KUDEB'le  ilgili olarak  11 Temmuz 2007,  Çarşamba günü Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Mustafa İsen ve Beyoğlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Misbah Demircan'ın katılımı ile  toplantı...