Kürsü Senin İstanbul

Kürsü Senin İstanbul

Taksim Gezi Parkı’nda kürsü kuran kentsel dönüşüm karşıtlarının bir araya gelerek oluşturduğu Kent Hareketi, Gezi Parkı’nı Hyde Park’a çevirdi

Cathay Nivo İstanbul 2018 kampanyası!

Altı blokta toplam 1.404 daireden meydana gelen Nivo İstanbul Evleri'nde fiyat listesi 350 bin TL'den başlıyor. Projede "Nazar etme ne olur ev al senin de olur" sloganı ile kampanya başladı..  

İKÜ İç Mimarlık Kursu 3. Milli Kurultayı başladı!

'Kuram ve uygulama birlikteliği' üst temasıyla iç mimarlık platformuna katkı sağlamayı hedef alan İç Mimarlık Kursu 3. Milli Kurultayı (İÇMEK), İstanbul Kültür Üniversitesi'nin ev sahipliğiyle başladı.

Kartal Rahmanlar Kuran Kursu imar planı tadilatı askıdan iniyor!

İstanbul Kartal İlçesi, Karlıktepe Mahallesi, 1992 ada, 320 parseldeki Rahmanlar Kuran Kursu'nun bir kısmı ile tescil dışı alana ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı tadilatı yarın askidan iniyor.

İstanbul Konuralp Yatılı Kız Kur’an Kursu inşaatı ne zaman bitecek?

İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Rahmi Yaran yapımı devam eden Konuralp Yatılı Kız Kur’an Kursu ek bina inşaatını ve Konuralp Hafızlık Yatılı Kız Kur’an Kursunu ziyaret etti.

Kartal Rahmanlar Kuran Kursu imar planı tadilatı askıda!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Kartal İlçesi, Karlıktepe Mahallesi, 1992 ada, 320 parseldeki Rahmanlar Kuran Kursu'nun bir kısmı ile tescil dışı alana ilişkin 1/1000 ölçekli imar planı tadilatı askıya çıktı...

İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ Anadolu Yakası Bahçıvanlık Kursu başladı!

Anadolu Yakası 2014 Yeni Dönem Bahçıvanlık Kursu, İstanbul Ağaç ve Peyzaj AŞ´nin koordinatörlüğünde, İdealtepe Eğitim Merkezi´nde başladı. Anadolu Yakası Bahçıvanlık Kursu töreninde mezunlara sertifikaları verilirken yeni kursiyerler için eğitim başladı.

İBB Bahçıvanlık kursu kayıtları başlıyor!

iBB İstanbul Ağaç ve Peyzaj A.Ş. öğrenmek isteyenler için bahçıvanlık kursu başlatıyor. Bahçıvanlık Kursu; Haliç Eğitim Merkezi için 18 Eylül 2013 ve İdealtepe Eğitim Merkezi için 20 Eylül 2013 tarihlerinde başlayacak.

Emlak danışmanlığı kursu 4 Nisan'da başlıyor!

İstanbul Emlak Komisyoncuları ve Danışmanları Esnaf Odası tarafından düzenlenen emlak komisyonculuğu ve danışmanlığı kursu 4 Nisan 2011 günü başlayacak...

Emlak danışmanlığı kursu 14 Aralık'ta başlayacak!

İstanbul Emlak   Komisyoncuları   ve Danışmanları Esnaf Odası tarafından   yapılan Emlak Komisyonculuğu ve Danışmanlığı Kursu 20.ARALIK.2010       tarihinde başlayacak.  

Emlakçılık kursu için 45 günlüğüne İstanbul'a gelip otelde kalan var

Emlakçılığın cazip bir meslek haline gelmesi, sektöre donanımlı şekilde girmek isteyen gençleri de arayışa itiyor. Bu alanda açılan çeşitli kurslar var. İstanbul Ticaret Odası yıllardır çeşitli meslek dallarında kurslar açıp sertifika verirken, emlak şirk

100 yabancı baktı, '212 İstanbul' için Morgan Stanley masaya oturdu

Bağcılar'da gerçekleştirdiği '212 İstanbul' adlı alışveriş merkezi için 100 yabancı fonun kapısını çaldığı Edip İplik, Morgan Stanley'e çoğunluk hisselerini satma konusunda görüşmelere başladı. Firma bağlı bulunduğu Akın Grubu'nun Merter'deki arazisi üzer

Düğün ekonomisinde İstanbul zirveye oynuyor

İstanbul, sadece çevre illerin değil bölgedeki ülkelerin `düğün ekonomisi'ne yön vermeye hazırlanıyor.

Avrasya'nın en büyük emlak fuarı; RealEstate Eurasia 12 Haziran'da İstanbul'da!

İstanbul Emlakçılar Odası, Uluslararası Gayrimenkul Federasyonu ve Orta Avrupa Gayrimenkul Birlikleri Ağı tarafından desteklenen RealEstate Eurasia, 12 Haziran'da başlıyor.

Kürsü Senin İstanbul Haberi

Kürsü Senin İstanbul

Taksim Gezi Parkı’nda kürsü kuran kentsel dönüşüm karşıtlarının bir araya gelerek oluşturduğu Kent Hareketi, Gezi Parkı’nı Hyde Park’a çevirdi. Kürsüye çıkan vatandaşlar ve dernek üyeleri 3’üncü köprü, Taksim, Tarlabaşı ve yapılması düşünülen diğer kentsel dönüşüm projeleri hakkında düşüncelerini ve eleştirilerini söyledi.

Londra’daki en büyük parklardan biri olan Hyde Park’da vatandaşlar istediklerini, söyleme özgürlüğüne sahip. Parkta Speaker’s Corner adıyla serbest konuşma yeri bulunuyor.

Londra’da Şehir Planlamacısı olan Prof. Dr. Yves Cabannes da, 3. köprüye karşı çıkanlara destek verdi.

Kürsü senin İstanbul
“Kürsü Senin İstanbul” sloganıyla yola çıkan ve aralarında aralarında Ayazpaşa Derneği, FEBAYDER, Konut Hakkı Koordinasyonu, GÜLDAM, Sarıyer Mahalle Dernekleri Platformu, Sulukule Platformu’nun da olduğu 30’u aşkın mahalle derneği, ‘kentsel dönüşüm’ projelerine tepki gösterdi.
 HÜSEYİN...